ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAPOPIEŽIAUS VIZITASMULTIMEDIJA

Gimdymas sunkus – vaikas sveikas. „Trakai“ kitame etape

2018 07 06 10:00
fkt.lt nuotrauka

Daug nervų kainavęs „Trakų“ pasirodymas UEFA Europos lygos preliminariajame etape užbaigtas pergalingai. Riteriai 1:0 įveikė „Cefn Druids“ ekipą iš Velso bei, laimėję dvejų rungtynių seriją 2:1, keliauja į kitą etapą. Vienintelį rungtynių įvartį iš vienuolikos metrų baudinio pelnė Diniaras Bilialetdinovas.

„Trakų“ treneriai šioms rungtynėms ruošėsi su Modestu Vorobjovu ir Justinu Januševskiu, bet pirmasis prieš kelias dienas pajuto skausmus ir tapo aišku, kad padėti negalės, antrasis – dėl sumušimo taip pat negalėjo padėti komandai. Maža to, po Velso rungtynių dar nepasiruošęs Dmitrijus Otstavnovas, o įpusėjus pirmajam kėliniui, galva po susidūrimo svaigti pradėjo Edvinui Baniuliui. Teko ieškoti sprendimų.

Nuo pat pradžių „Cefn Druids“ „Trakams“ atidavė iniciatyvą. Keista. Komandai reikia mušti įvartį, o ji žaidimo kontrolę atidavė varžovams. Dar keisčiau, kad tai nesikeitė riteriams išsiveržus į priekį. Tai prieštaravo futbolo logikai, bet velsiečiai progas kūrė po kontratakų.

Grįžkime prie pirmojo priverstinio keitimo. Prieš kelias minutes su varžovu susidūręs E.Baniulis bandė tęsti rungtynes, tačiau jausdamas svaigimą, paliko aikštę ant neštuvų. Netrukus jis buvo pristatytas į Alytaus ligoninę, o jo vietą aikštėje užėmė Svajūnas Čyžas. Tiksliau, S.Čyžas žaidė sau įprastoje kairiojo saugo pozicijoje, o komanda liko be nominalaus puolėjo.

„Trakai“ sukūrė itin mažai kontratakų, tačiau po vienos buvo uždirbtas baudinys, kuris ir nulėmė rungtynių baigtį. S.Čyžo reidas baigėsi perdavimu Justinui Marazui, o šį vartininkas „nušienavo“ taip, kad arbitrui teliko priimti lengvą sprendimą. Jo pasekmė – užtikrintas D.Bilialetdinovo smūgis ir įvartis.

Tas įvartis, tarsi, nuėmė akmenį nuo žaidėjų pečių ir pirmojo kėlinio pabaiga išties buvo smagi. Ypač įsiminė nuostabus namų darbas, kai po kampinio įžaistas kamuolys, po Roko Masenzovo smūgio atsitrenkė į skersinį. Varžovai buvo bejėgiai.

Ta pati istorija kartojosi ir po pertraukos. Tiesa, tuomet trakiškiai vis dažniau atsikirsdavo ir vis dažniau suteikdavo progų svečiams kontratakuoti. „Trakų“ futbolininkai bandė varžovus išvilioti į priekį, bet šie toms vilionėms nepasidavė. Grįžkime prie to, kad tai tikrai prieštarauja futbolo logikai – komanda atsilieka, jai reikia įvarčio, bet ji nei keik nespaudžia varžovų, kurie pačių velsiečių aikštės pusėje atlieka po dešimt tikslių perdavimų, o kamuolį praranda tik tuomet, kai bando eiti arčiau varžovų vartų.

Antrajame kėlinyje savo progas turėjo po keitimų pasirodę Rokas Gedminas ir Etiennas Mukanya, bet abiejų bandymai paprasčiausiai nepavyko. O tada savo žodžio vos netarė „Cefn Druids“. Viena, gana, pavojinga ataka, antras – labai pavojingas smūgis, tačiau kamuolys pralėkė visai šalia vartų.

Rungtynės baigėsi, pergalė iškovota ir jau rytoj komanda pradės ruoštis kitam varžovui – Pavlodaro „Irtyš“ iš Kazachstano. Ką reikia pakeisti per savaitę? Ne tiek ir mažai. Reikia daugiau kūrybos, daugiau aštrumo ir daugiau tikėjimo savo jėgomis.

„Irtys“ toli gražu ne „Cefn Druids“, bet ir „Trakai“ su naujuoju treneriu bus dar viena savaite ilgiau. Svarbiausias sezono mėnuo tęsiasi!