LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAPOPIEŽIAUS VIZITASMULTIMEDIJA

Eurolygoje – keturi nauji klubai

2018 07 12 6:00
Kauno „Žalgiris“ kovas Eurolygoje pradės spalio 12 dieną namie su Vitorijos „Baskonia“, kuriai praėjusį sezoną abu kartus pralaimėjo. eurolegue.net nuotrauka

Ateinantį sezoną, kaip ir du ankstesnius, pajėgiausiame žemyno vyrų krepšinio klubų turnyre – Eurolygoje – varžysis šešiolika ekipų. Keturios jų – naujokės.

Tai – į Ispanijos lygos pusfinalį patekusi Las Palmo „Gran Canaria“, Vokietijos čempionė Miuncheno „Bayern“, Europos taurės čempionė Stambulo „Darussafaka“ (Turkija) ir Adrijos lygos čempionatą laimėjusi Podgoricos „Budučnost“ (Juodkalnija).

Lietuvos čempionai reguliarųjį sezoną baigs 2019 metų balandžio 4 dieną Ispanijoje su Eurolygos čempionu Madrido „Real“.

Šis ketvertas pakeis su Eurolyga atsisveikinusias Ispanijos, Vokietijos ir Serbijos komandas: Ispanijos čempionate ketvirtfinalio etapo neįveikusias Malagos „Unicają“ ir „Valencią“, Vokietijos čempionato pusfinalyje kritusią Bambergo „Brose“ ir Adrijos lygos vicečempionę Belgrado „Crvena Zvezdą“.

Per Ispanijos pirmenybių reguliarųjį sezoną „Gran Canaria“, kurią treniruoja ispanas Salvadoras Maldonado, užėmė penktąją vietą (20 pergalių ir 14 pralaimėjimų). Ketvirtfinalyje ji 2:1 įveikė „Valencią“, o pusfinalyje 0:3 pralaimėjo čempionu tapusiam Madrido klubui „Real“.

Eurolygoje Las Palmo ekipa rungtyniaus pirmą kartą savo istorijoje. Iki tol komanda kasmet kovojo Europos taurės turnyre. Didžiausias jos laimėjimas šiose varžybose – 2014–2015 metų sezoną pasiektas finalas.

Vokietijoje dėl čempionų titulo ir vietos Eurolygoje vyko įnirtinga kova tarp reguliariojo sezono nugalėtojos „Bayern“ ir Berlyno ALBA krepšininkų. Pusfinalyje Miuncheno ekipa 3:1 eliminavo Eurolygos dalyvę „Brose“. Finalas „Bayern“ prasidėjo pralaimėjimu savo aikštelėje 95:106. Paskui Miuncheno klubas įveikė varžovus svečiuose ir namie, o per ketvirtąsias finalo rungtynes Berlyno ALBA serijos rezultatą išlygino. Viską lėmė mūšis Miunchene. Čia juodkalniečio Dejano Radonjičiaus auklėtiniai laimėjo 106:85 ir pelnė išsvajotą bilietą į Eurolygą, kurioje jau yra kovoję. „Beyern“ krepšininkai Eurolygoje žaidė tris sezonus (2013–2016 m.), iš viso laimėjo 15 kartų ir patyrė 29 nesėkmes.

Po septynerių metų pertraukos į Eurolygą sugrįžo Juodkalnijos „Budučnost“ ekipa. Buvusio Vilniaus „Ryto“ stratego serbo Aleksandro Džikičiaus treniruojama Podgoricos komanda Adrijos lygos finale 3:1 nukovė „Crvena Zvezdą“. Juodkalnijos klubas Eurolygoje nėra nuvertęs kalnų: su pertraukomis turnyre žaidė tris sezonus, iš viso laimėjo 15 kartų ir patyrė 28 nesėkmes.

Stambulo „Darussafakos“ triumfas Europos taurės turnyre lėmė, kad ateinantį sezoną Eurolygoje Turkija turės tris komandas. Be „Darussafakos“, dar žais ilgalaikes sutartis su Eurolyga turinčios ekipos – Turkijos čempionė Stambulo „Fenerbahce“ ir nacionalinėse pirmenybėse po pusfinalio iškritusi Stambulo „Anadolu Efes“. „Darussafaka“ Eurolygoje rungtyniaus trečią sezoną. Per ankstesnius jai yra pavykę patekti į TOP 16 etapą (2015–2016 m.) ir į atkrintamąsias varžybas (2016–2017 m.).

Ilgalaikę sutartį su Eurolyga turintis ir praėjusį sezoną turnyro bronzos medalius pelnęs Kauno „Žalgiris“ kovas Europoje pradės spalio 12 dieną namie su Vitorijos „Baskonia“ (Ispanija). O paskutines, trisdešimtąsias, reguliariojo sezono rungtynes Lietuvos čempionai žais 2019 metų balandžio 4 dieną Ispanijoje su Eurolygos čempionu Madrido „Real“.