LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAPOPIEŽIAUS VIZITASMULTIMEDIJA

Dviratininkas R. Navardauskas – ant prizininkų pakylos

2018 08 28 6:00
Ramūnas Navardauskas (kairėje) ir aštuntųjų daugiadienių dviračių lenktynių „Baltic Chain Tour“ nugalėtojas estas Gertas Joeaaras. Tomo Gaubio nuotrauka

Aštuntųjų daugiadienių dviračių lenktynių „Baltic Chain Tour“ prizininkais tapo trijų Baltijos šalių, kuriose vyko varžybos, sportininkai. Lietuvos rinktinės lyderis Ramūnas Navardauskas užkopė ant antrojo prizininkų pakylos laiptelio.

Lenktynes laimėjo Latvijos rinktinės narys Emilis Liepinis. Po pirmo etapo lyderiu buvęs R. Navardauskas nuo nugalėtojo atsiliko 9 sekundes. Trečią vietą užėmė prologo nugalėtojas Estijos rinktinės atstovas Gertas Joeaaras (atsiliko 19 sek.).

Rojui Adomaičiui atiteko trylikta, o Darijui Džervui – dvidešimta vietos. Kiti penkiolika varžybose dalyvavusių Lietuvos dviratininkų į 50-uką nepateko. Klasifikuoti 109 sportininkai. Lenktynes pradėjo 112 dviratininkų iš 16 šalių (19 komandų iš 14 šalių).

Jaunimo (iki 23 metų) įskaitoje R. Adomaitis užėmė ketvirtą vietą. Aktyviausiu dviratininku tapo Edgaras Kovaliovas iš mėgėjų komandos „Top Team“ (13 tšk.), kurią varžybose lydėjo buvę dviratininkai Marius Sabaliauskas ir Mindaugas Striška. Edgaras po paskutinio etapo perėmė žalius marškinėlius iš R. Navardausko, kuris šioje klasifikacijoje liko antras (8 tšk.).

Kovingiausiu dviratininku tapo E. Liepinis (39 tšk.). Antras – estas Martinas Laasas (Estijos rinktinė, 33 tšk.), o trečias – R. Navardauskas (26 tšk.).

Komandų įskaitoje Lietuvos rinktinė, kurią sudarė R. Navardauskas, D. Džervus ir keturi „Klaipėdos“ jaunimo komandos nariai – R. Adomaitis, Justas Beniušis, Mantas Januškevičius ir Alanas Marcinkėnas, užėmė ketvirtą vietą. Nugalėjo Latvijos rinktinė. Antrą vietą užėmė Lenkijos ekipa „Hurom“, o trečią – Estijos rinktinė.

R. Navardauskas „Baltic Chain Tour“ lenktynėse dalyvavo antrą kartą, po septynerių metų pertraukos. Jis iš viso pelnė 35 pasaulio reitingo taškus.

„Užėmus antrą vietą, visada galima apgailestauti, bet, kad ir kaip būtų, tai ne paskutinė vieta. Mes kovojome, parodėme tvirtą charakterį. Mūsų visi bijojo, – po lenktynių finišo sakė R. Navardauskas, priklausantis elitinei „Bahrain Merida“ komandai. – Norėjau parodyti viską, ką galiu. Gal suklydome, kad nuo pat pirmojo etapo stengėmės kovoti dėl lyderio marškinėlių. Tai mums kainavo daug jėgų. O galėjome laikyti antrą poziciją ir bandyti viską iškovoti šiandien. Nesitikėjau, kad latviai ir kitos komandos bus tokios pajėgios. Tai bus gera pamoka jauniesiems Lietuvos dviratininkams. Tikiuosi, kad kitais metais jie bus stipresni ir parodys geresnius rezultatus.“

„Baltic Chain Tour“ lenktynėse, kurių prizų fondą sudarė 6355 eurai, dalyvavo trys Lietuvos, po dvi Estijos, Latvijos ir Lenkijos bei po vieną Baltarusijos, JAV, Kazachstano, Nyderlandų, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Turkijos, Ukrainos ir Vokietijos komandą. Septynios šalys į lenktynes atsiuntė savo rinktines.

Pirmąsias „Baltic Chain Tour“ lenktynes 2011 metais laimėjo estas Erki Putsepas, antrąsias – lietuvis Gediminas Bagdonas, trečiąsias – vokietis Philippas Walslebenas, ketvirtąsias – olandas Mathieu van der Poelis, penktąsias – ukrainietis Andrijus Kulykas, šeštąsias – latvis Maris Bogdanovičius, o septintąsias – norvegas Hermanas Dahlis.