Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

Dėl savų čiuožėjų duokime ranką ir jų porininkams

 
D.Stagniūnas ir I.Tobias tikisi šokti ant olimpinio ledo.
D.Stagniūnas ir I.Tobias tikisi šokti ant olimpinio ledo. AFP/Scanpix nuotraukos

Neprarandame vilties išvysti Deividą Stagniūną ir Isabellą Tobias šokančius ant olimpinio ledo Sočyje. Iki žiemos žaidynių liko mažiau nei keturi mėnesiai...

LŽ pasidomėjo, kaip sekasi dailiojo čiuožimo atstovams olimpinių metų išvakarėse. Apie jau pelniusius pripažinimą ir apie daug vilčių teikiančius jaunuosius Lietuvos čiuožėjus LŽ kalbėjosi su Čiuožimo federacijos prezidente Lilija VANAGIENE.

Su nauja programa

- Šį mėnesį Suomijoje vykusiose tradicinėse tarptautinėse dailiojo čiuožimo varžybose „Finlandia Trophy 2013“ D.Stagniūnas ir I. Tobias tarp dešimties porų buvo ketvirti. Tokia jų pozicija federaciją tenkina?

- Jie turėjo būti treti. Labai gaila, kad pirmąją dieną padarė vieną klaidelę, dėl kurios po trumposios programos atsidūrė penktojoje pozicijoje. O laisvojoje buvo treti - puikiai ją atliko, atrodė geriau net už antrąją vietą užėmusius amerikiečius Madison Chock ir Evaną Batesą, kurie šiemet pasaulio čempionate buvo septinti. O nugalėjo olimpiniai čempionai kanadiečiai Tessa Virtue ir Scottas Moiras. Artėjant Sočio žaidynėms dabar visos pajėgiausios poros stengiasi kuo dažniau dalyvauti varžybose.

- Kur po Detroito kryps Lietuvos dueto maršrutas?

- Spalio 18 dieną Detroite prasidės Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) “Grand Prix” serijos varžybų etapas “2013 Scate America”. Ten Deividas su Isabella pakviesti dalyvauti kartu su dar septyniomis poromis. (L.Vanagienė vakar jau išskrido į JAV – red.). Dabar labai svarbu kuo daugiau čiuožti varžybose ir gludinti naująją programą. Po šio turnyro mūsų pora vyks į kasmet Dortmunde rengiamą prestižinį ISU ledo šokių turnyrą “NRW-Trophy 2013”. Šiemet jis organizuojamas lapkričio 1-3 dienomis. Lietuvos pora vėl bandys užlipti ant prizininkų pakylos – prieš dvejus metus Deividas su Isabella ten iškovojo bronzą.

- Ar teisingai supratau, jog Deividas ir Isabella parengė naują programą?

- Taip taip. Jų laisvoji programa jau sulaukė pagyrų - ji labai galinga, sudėtinga, ir muzika įspūdinga. Žinoma, kai ką teko pakoreguoti, nes tik per varžybas viskas išsigrynina. Ir trumpoji jų programa “Marilyn Monroe” puiki, tik dar nė karto jos nedemonstravo varžybose.

I.Janulevičiūtė - pirmoji atsarginė Sočio žaidynių moterų dailiojo čiuožimo varžybose.
I.Janulevičiūtė - pirmoji atsarginė Sočio žaidynių moterų dailiojo čiuožimo varžybose.

Pirma eilėje - to dar nebuvo

- Turite dar vieną pretendentę į Sočio žaidynes – Ingą Janulevičiūtę. Ar tiesa, kad ji per šiuos metus gerokai pažengė pirmyn?

- Tiesa. To dar nebuvo, kad Lietuvos sportininkė būtų pirmoji atsarginė čiuožėja olimpinių žaidynių moterų dailiojo čiuožimo varžybose. Jau gavome oficialų patvirtinimą iš ISU.

- Kokia tikimybė, kad išvysime Ingą čiuožiančią ant olimpinio ledo?

- Tai labai realu. Viešėdama Suomijoje kalbėjau su šios šalies Dailiojo čiuožimo federacijos prezidente. Ji tikisi, kad ir jų čiuožėja Juulia Turkkila, kuri yra antroji atsarginių eilėje, vyks į Sočį. Juolab Suomija turi labai gražias moterų daliojo čiuožimo tradicijas – nuo 2005 iki 2012 metų Europos čempionatuose Suomijos čiuožėjos iškovojo 8 medalius, o 2009-ųjų Senojo žemyno pirmenybėse Helsinkyje šeimininkės pelnė net du – aukso ir bronzos. Ir štai atėjo metas, kai lietuvė yra pirmoji tarp atsarginių, o suomė stovi eilėje jai už nugaros. Rugsėjo pabaigoje per olimpinės atrankos varžybas Vokietijos mieste Obersdorfe Inga tarp 35 čiuožėjų užėmė 7 vietą, o kelialapiai buvo tik šeši. Bet ji ir toliau labai rimtai rengiasi Sočio žaidynėms. Beje, ji jau išsikovojo kelialapius į 2014 metų Europos pirmenybes Vengrijoje ir pasaulio čempionatą Japonjoje.

Dar viena "probleminė" pora

- O jaunieji talentai – kiek jų turime ir kaip jiems sekasi?

- Turime dvi labai perspektyvias čiuožėjas: Keturiolikmetę Deimantę Kizalaitę ir penkiolikmetę Aleksandrą Golovkiną. Neseniai jos dalyvavo ISU “Grand Prix” serijos jaunimo (iki 19 metų) varžybose – Baltarusijoje Deimantė tarp 28 dalyvių buvo 12-a, o Estijoje čiuožusi Aleksandra - 16-ta tarp 30-ies. Abi mergaitės sparčiai tobulėja. Kaip ir labai perspektyvus porinio čiuožimo duetas – 14 metų Goda Butkutė ir septyneriais vyresnis Nikita Jermolajevas. Godos partneris gyvena Sankt Peterburge, pora ten ir treniruojasi. Praėjusį savaitgalį Sankt Peterburge surengtose varžybose "Memorial Panina 2013" Lietuvos duetas iškovojo trečiąją vietą. Tai - didelė pergalė. Burtai jiems lėmė trumpąją programą atlikti iškart po Rusijos olimpinės rinktinės poros Yuko Kavaguti ir Aleksandro Smirnovo. Ją atlikdamas A.Smirnovas krito (jam trūko raiščiai) ir buvo tuoj pat nuvežtas į ligoninę. Šiems čiuožėjams olimpiada baigėsi dar neprasidėjusi - tai buvo antroji Rusijos olimpinė pora. Po šio įvykio mūsų čiuožėjų duetas jautė didžiulę įtampą, tačiau sugebėjo susikaupti ir gerai atlikti programą. Kiekvienose varžybose jų rezultatai gerėja. Su Goda ir Nikita Sankt Peterburge dirba garsūs treneriai Liudmila ir Nikolajus Velikovai, o vasarą ir Povilas Vanagas padėjo jiems rengti programą.

- Kaip apibūdintumėte G.Butkutės partnerį?

- Nikita labai atsakingas žmogus, neturi jokių žalingų įpročių. Jie labai tinka vienas kitam ir pagal charakterį, ir pagal fizinius duomenis.

- Atrodo, Jūsų vadovaujama federacija nepaiso sunkumų: G.Butkutė ir N.Jermolajevas – dar viena “probleminė” Lietuvos pora.

- Nedarykime skubotų išvadų. Kol kas nenoriu kalbėti šia tema, tačiau tikiu, kad Deividas ir Isabella šoks Sočyje. Dabar jie puikios formos, dirba nežmoniškai daug ir tikisi, kad savo rezultatais įrodys esą verti čiuožti Sočyje. Juk jie jau yra pasaulio ledo šokių elite. Sočyje jie tikrai nepadarytų gėdos Lietuvai. Juolab vargu ar kurios kitos žiemos sporto šakos sportininkams tenka tokia sunki atranka į olimpines žaidynes. Ten patekę lietuviai dažniausiai nedžiugina užimtomis vietomis. O mūsų ledo šokių duetas nebe pirmą kartą įveikė didžiulę olimpinę atranką. Būtų labai apmaudu, jei ir šioje olimpiadoje jo neišvystume.

Tikisi supratimo

- Su Katherina Copely Deividas iškovojo kelialapį į 2010-ųjų Vankuverio olimpines žaidynes, su I.Tobias pelnė teisę čiuožti Sočio žaidynėse. Absurdiška situacija - lietuviui neleidžiama žaidynėse atstovauti savo kraštui vien dėl to, kad jo partnerė - amerikietė. Ar galima labiau pasityčioti iš tiek pasiekusio porinio sporto atstovo?

- Nenoriu nieko komentuoti. Tik žinau, kad Deividas ir Isabella nepraranda vilties ir tikisi čiuožti Sočyje. Žinoma, jie labai kremtasi, kad silpnesnėms už juos poroms be ypatingų pastangų suteikiama pilietybė.

- Kas tos laimingosios?

- Pirmiausia norėčiau pasakyti, kad iš olimpinius kelialapius pelniusių 24 ledo šokių duetų net 10 porų yra mišrios, o dviejų - neutralizuoti abu šokėjai. Neseniai Italijos vadovybė suteikė pilietybę Prancūzijos ledo šokių atstovei Charlene Guignard, kuri šoka su italu Marco Fabbri, ir jie yra antroji Italijos pora. Taip Italija sudarė galimybę abiem savo duetams čiuožti Sočyje. D.Stagniūnas ir I.Tobias šiemet pasaulio čempionate užėmė aukštesnę vietą nei minėta Italijos pora. Ten Lietuvos duetas aplenkė ir kitą olimpiadoje šoksiančią porą - Azerbaidžano pilietybę gavusius rusus Aleksejų Sitnikovą ir Juliją Zlobiną.

- Ar iki Naujųjų metų išvysime Lietuvoje Deividą ir Isabellą?

- Jeigu niekas nesikeis, jie planuoja čia atskristi po varžybų Dortmunde.

"KITOKIE" OLIMPINIAI LEDO ŠOKIŲ DUETAI

AUSTRIJA:

Kira Geil (Didžioji Britanija) ir Tobiasas Eisenbaueris (Austrija)

AZERBAIDŽANAS:

Julija Zlobina (Rusija) ir Aleksejus Sitnikovas (Rusija)

ITALIJA:

Charlene Guignard (Prancūzija) ir Marco Fabri (Italija)

JAPONIJA:

Cathy Reed (JAV) ir Chrisas Reedas (JAV)

KANADA:

Kaitlyn Weaver (JAV) ir Andrew Poje (Kanada)

Piper Gilles (JAV) ir Paulas Poirier (Kanada)

LIETUVA:

Isabella Tobias (JAV) ir Deividas Stagniūnas (Lietuva)

PRANCŪZIJA:

Pernelle Carron (Prancūzija) ir Lloydas Jonesas (Didžioji Britanija)

TURKIJA:

Alisa Agafanova (Ukraina) ir Alperis Ucaras (Turkija)

UKRAINA:

Siobbhan Heekin-Canedy (JAV) ir Dmitrijus Dunas (Ukraina)

VOKIETIJA:

Nelli Zhinganshina (Rusija) ir Alexanderis Gazsi (Vokietija)

Tanje Kolbe(Vokietija) ir Stefano Caruso (Italija)

P.S. Seimo narys Remigijus Šimašius šią savaitę pateikė siūlymą įstatymais užtikrinti daugiau galimybių talentingiems meno, sporto, mokslo ir kitų sričių visuomenės veikėjams suteikti Lietuvos Respublikos pilietybę išimties tvarka.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"