ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAPOPIEŽIAUS VIZITASMULTIMEDIJA

Čempionai diktuoja lenktynių tempą

2018 05 25 6:00
Dviejų „Žalgirio“ ekipų dvikovoje pranašesni buvo sostinės žalgiriečiai.
Dviejų „Žalgirio“ ekipų dvikovoje pranašesni buvo sostinės žalgiriečiai. Sauliaus Čirbos nuotrauka

Pasibaigus šalies futbolo A lygos XV turui klubai ilsėsis daugiau kaip tris savaites. Kovas ekipos atnaujins birželio 15-ąją, kai nacionalinė futbolo rinktinė sužais keturias dvikovas – dvejas Baltijos taurės turnyro ir dvejas draugiškas rungtynes.

Po penkiolikos turų A lygoje tvirtai pirmauja čempionės titulą ginanti Marijampolės „Sūduva“. Marijampoliečiai turi 36 taškus – penkiais lenkia vicečempioną Vilniaus „Žalgirį“, kuris už lyderius yra žaidęs vienu maču daugiau. Dar akivaizdesnis atotrūkis tarp sostinės klubo ir trečiojoje pozicijoje esančių „Trakų“. Ši ekipa per 17 rungtynių surinko 23 taškus.

Didžiausią galimybę išstumti savo žaidimo neatrandančius „Trakų“ futbolininkus iš trečiosios vietos turi Klaipėdos „Atlantas“. Uostamiesčio klubo sąskaitoje – 21 taškas, tačiau jis žaidė dvejomis rungtynėmis mažiau negu „Trakai“.

Svečiuose sekasi geriau

Per penkiolikto turo dvikovą sostinės LFF stadione santykius aiškinosi būtent praėjusių metų bronzos medalininkė „Trakų“ komanda ir „Atlantas“. Uostamiečio futbolininkai nugalėjo šeimininkus 2:1 ir namo parsivežė 3 taškus. Pirmas įvartis krito 12 minutę – Roko Filipavičiaus smūgiuotas kamuolys kliudė trakiškių gynėją Justiną Januševskį ir, pakeitęs skriejimo kryptį, įlėkė į vartus. 84 min. „Trakų“ vartininką Tomą Švedkauską pergudravo Edvinas Baniulis. Šeimininkams pavyko sušvelninti rezultatą paskutinę pagrindinio laiko minutę – įvartį įmušė Dinijaras Biljaletdinovas.

Šį sezoną klaipėdiečiai jau antrą kartą įveikė „Trakus“. Ir abu sykius tai padarė Vilniuje.

„Nusiteikėme, žaidėme taip, lyg būtų paskutinės rungtynės, – pasibaigus dvikovai sakė „Atlanto“ strategas Algimantas Briaunys. – Išvykoje sekasi geriau. Nesuprantu kodėl.“

Gėda dėl aikštės kokybės

Pergalių seriją pratęsė sostinės „Žalgiris“. Aurelijaus Skarbaliaus vadovaujama komanda svečiuose 1:0 palaužė „Kauno Žalgirį“ ir laimėjo ketvirtą iš eilės mačą. Vienintelis įvartis buvo pelnytas jau artėjant akistatos pabaigai – 79 minutę po Tomašo Šimkovičiaus aštraus perdavimo pasižymėjo Louisas Ogana. Tai jau devintas T. Šimkovičiaus rezultatyvus perdavimas šį sezoną. Pagal šį rodiklį jis yra lygos lyderis.

Per teisėjo pridėtą laiką pirmą kartą Lietuvos čempionato rungtynėse pasirodė „Kauno Žalgirio“ gynėjo ir trenerių štabo atstovo Igno Deduros 16-metis sūnus Matas.

Laimėdami Kaune žalgiriečiai nutraukė trijų nesėkmingų išvykų į šį miestą etapą. Sostinės klubo strategas A. Skarbalius sakė tikėjęsis, jog varžovai suręs masyvias gynybines užtvaras, todėl jo auklėtiniai ieškojo būdų, kaip tą gynybą išjudinti ir susikurti progų įvarčiams pelnyti. „Buvo nelengva, juo labiau kad aikštės kokybė – tragiška. Man gėda dėl Lietuvos futbolo. Aukščiausios lygos komandos turi žaisti tokioje aikštėje“, – kritikos S. Dariaus ir S. Girėno stadionui negailėjo A. Skarbalius.

Trenerio teigimu, 22 metų puolėjas L. Ogana nusipelnė pagyrimo ne tik dėl įmušto įvarčio, bet ir dėl kitų naudingų veiksmų. „Jis puikiai kovoja dėl kamuolio, sudaro erdvės kitiems mūsų komandos žaidėjams. Louisas stiprus, fiziškai galingas, tad grumtynės su juo kiekvienam varžovui kainuoja daug jėgų. Tai taip pat investicija į pergalę, nes galiausiai jis sukuria situaciją, kuri lemia įvartį“, – kalbėjo A. Skarbalius.

Vladimiras Čeburinas: „Pirmame kėlinyje darėme per daug klaidų, tačiau neleidome varžovams ko nors sukurti prie mūsų vartų. Antrame kėlinyje kitaip žaidėme taktiškai.“/Evaldo Šemioto nuotrauka

„Stumbras“ pajuto spaudimą

Pirmenybių lyderė „Sūduva“ šiame ture 3:0 nugalėjo Kauno „Stumbrą“. Visi įvarčiai pelnyti antrame kėlinyje. Tai jau trečia šį sezoną marijampoliečių pergalė prieš šią ekipą. Rezultatas galėjo būti ir kitoks, tačiau kauniečių legionierius brazilas Lucasas Villela neįmušė 11 metrų baudinio – kamuolį atrėmė Ivanas Kardumas.

„Stumbro“ vyriausiasis treneris Mariano Barreto džiaugėsi dėl pirmo kėlinio, kuriame Kauno komanda kontroliavo žaidimą ir turėjo progų įmušti, bet jomis nepasinaudojo. Sykiu strategas prabilo apie spaudimą, kurį akivaizdžiai pajuto prasidėjus antram kėliniui. „Iš karto pamatėme, kodėl kai kurie žmonės kūrė tą spaudimą, – neslėpė apmaudo „Stumbrą“ į pergalę LFF taurės turnyre atvedęs treneris. – Daugiau nenoriu apie nieką kalbėti. Turiu pagalvoti, ar apskritai verta likti Lietuvos futbole. Galbūt geriau su kai kuriomis komandomis išvis nežaisti, nes ir taip žinome, kas nutiks...“

Tuo metu „Sūduvos“ strategas Vladimiras Čeburinas tvirtino, kad pakeisti rungtynių eigą po pertraukos padėjo kitokia taktika. „Pirmame kėlinyje darėme per daug klaidų, tačiau neleidome varžovams ko nors sukurti prie mūsų vartų. Antrame kėlinyje kiek kitaip žaidėme taktiškai. Kūrėme atakas, uždirbome baudinį“, – kalbėjo čempionų treneris.

Rezultatai

„Trakai“ – Klaipėdos „Atlantas“ 1:2 (0:1). Įvarčiai: R. Filipavičius (12 min.), E. Baniulis (84); D. Biljaletdinovas (88).

Marijampolės „Sūduva“ – Kauno „Stumbras“ 3:0 (0:0). Įvarčiai: O. Verbickas (49, iš 11 m), R. Cicilia (56), A. N'Diaye (59).

„Kauno Žalgiris“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:1 (0:0). Įvartis: L. Ogana (78).