LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASKULTŪRA IR ŽMONĖSSPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITTRASAMULTIMEDIJA

Čekų pastiprinimas nukalė įsimintiną pergalę

2018 05 11 15:30
Davidas Pastrnakas (dėšinėje) ir Davidas Krejči tapo rimta paspirtimi Čekijos komandai. AFP/Scanpix nuotrauka

Pasaulio ledo ritulio čempionate Danijoje link pabaigos artėja pirmasis varžybų etapas – šeštadienį rinktinės pradeda penkto turo kovas.

Latvijos ledo ritulininkai per rungtynes su JAV iškovojo tašką, kuris gali būti labai svarbus siekiant išsvajoto bilieto į ketvirtfinalį.

B grupės ketvirto turo rungtynėse latviai atkakliai priešinosi amerikiečiams ir išplėšė pratęsimą, bet praleido įvartį ir pralaimėjo rezultatu 2:3. Pergalingą įvartį JAV komandai pelnė kiekybiniu pranašumu pasinaudojęs Camas Atkinsonas.

Per 4 rungtynes Latvijos rinktinė surinko 6 taškus. Šeštadienį latviai susitinka su Vokietija. Pirmadienį kovos su Kanadą, o antradienį grupės etapo turnyrą baigs dvikova su Danija. Ko gero pastarasis mačas lems, ar latviai po 9 metų pertraukos prasibraus į pasaulio pirmenybių ketvirtfinalį.

„Kiekvienas iškovotas taškas mums labai brangus, nes po truputį priartina prie atkrintamųjų varžybų, – sakė Latvijos komandą treniruojantis kanadietis Bobas Hartley. – Taip, kaip mūsiškiai grūmėsi su amerikiečiais, nebūtų staigmena ir pergalė. Vis tik likau patenkintas rungtynėmis su komanda, kurioje 95 proc. žaidėjų rungtyniauja NHL.“

Kokia svarbi NHL atstovų paspirtis, parodė A grupės dvikova tarp olimpinės čempionės Rusijos ir Čekijos komandų. Čempionatą pradėjęs trimis įspūdingomis pergalėmis prieš prancūzus, austrus ir baltarusius bendru rezultatu 20:0, ketvirtadienio vakarą rusai po pratęsimo 3:4 pripažino čekų pranašumą.

Su Bostono „Bruins“ klubu NHL sezoną tik ką pabaigę čekai Davidas Krejči ir Davidas Pastrnakas tiesiu taikymu atskubėjo į pasaulio čempionatą ir padėjo savo rinktinei nukauti olimpinius čempionus.

Rusams šis tandemas tapo neįkandamu rebusu. D. Pastrnakas pelnė 2 įvarčius (vieną – pergalingą pratęsime) ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą, D. Krejči įmušė 1 įvartį ir pasižymėjo 3 rezultatyviais perdavimais.

„Vos išlipę iš lėktuvo šie žaidėjai parodė savo aukštą lygį. Nebuvo užduoties atskirai gaudyti D. Krejči ir D. Pastrnaką – kovojome prieš visą komandą. Tačiau gintis privalome atidžiau“, – sakė Rusijos ledo ritulio federacijos prezidentas Vladislavas Tretjakas.

D. Krejči prisipažino, kad po skrydžio per Atlantą jiedu du D. Pastrnaku jautė didelį nuovargį ir abejojo, ar žais šiame mače. Tačiau pora valandų dienos miego padėjo atgauti jėgas, o pasirodę ant ledo jiedu pamiršo nuovargį.

Čekijos rinktinė sunkiai pradėjo čempionatą, bet sulaukusi pastiprinimo, įsibėgėja.

„Visada smagu nugalėti tokią komandą kaip Rusija. Tačiau čia esame ne tam, kad pasidžiaugtume vienomis rungtynėmis. Neturime sustoti, norime sėkmingai sužaisti visą turnyrą“, – aiškino D. Pastrnakas.

4 turas

A grupė. Čekija – Rusija 4:3 po pratęsimo, Slovakija – Prancūzija 3:1, Švedija – Austrija 7:0, Šveicarija – Baltarusija 5:2. Rikiuotė: Švedija 12 tšk., Rusija 10, Šveicarija 9, Slovakija 7, Čekija 6, Prancūzija 3, Austrija 1, Baltarusija 0.

B grupė. JAV – Latvija 3:2 po pratęsimo, Kanada – Norvegija 5:0, Suomija – Danija 2:3, Vokietija – Pietų Korėja 6:1. Rikiuotė: JAV 10 tšk., Kanada 10, Suomija 9, Latvija 6, Danija 5, Vokietija 5, Norvegija 3, Pietų Korėja 0.