LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASKULTŪRA IR ŽMONĖSSPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITTRASAMULTIMEDIJA

Berlynas apdovanojimų nepagailėjo

2018 08 28 8:00
Kęstutis Skučas Berlyne iškovojo aukso ir sidabro medalius.
Kęstutis Skučas Berlyne iškovojo aukso ir sidabro medalius. LPOK nuotrauka

Lietuvos lengvaatlečiai baigė pasirodymą Europos neįgaliųjų čempionate Berlyne (Vokietija), kur iškovojo aštuonis medalius: du aukso, po tris sidabro ir bronzos.

Apdovanojimus pelnė net šeši iš dvylikos mūsų šalies sportininkų, o du atletai – Kęstutis Skučas ir Andrius Skuja – ant garbės pakylos pabuvo po du kartus.

Pirmą aukso medalį Lietuvai iškovojo A. Skuja. 26-erių kuršėniškiui niekas neprilygo F46 neįgalumo klasės ieties metimo rungties finale. A. Skuja geriausiu antruoju bandymu švystelėjo ietį 45,04 m ir pelnė aukso apdovanojimą. Jam už nugaros liko sidabrą iškovojęs baltarusis Dzmitryjus Vasilevičius (44,67 m), o bronza atiteko vokiečiui Andreasui Lehmannui (43,27).

„Esu labai patenkintas iškovotu titulu. Prieš varžybas nepaprastai jaudinausi, bet sektoriuje sulig kiekvienu metimu buvo vis mažiau baisu“, – po finalo švytėjo Europos čempionas.

„Buvo labai vėjuota, oro temperatūra net 14 laipsnių žemesnė nei išvakarėse. Manėme, kaip čia bus. Bet Andrius puikiai susidorojo sektoriuje ir atliko gerus pirmus metimus. Tai jo asmeninis rekordas ir Lietuvos rekordas šioje klasėje“, – šypsojosi A. Skujos treneris Deimantas Jusys.

A. Skujai tai buvo antras medalis Berlyne. Lietuvis laimėjo bronzą rutulio stūmimo rungtyje.

Antrą aukso medalį Lietuvai iškovojo K. Skučas. 50-metis sportininkas buvo nepralenkiamas vežimėlių 400 metrų (T52) lenktynėse.

Finale lietuvis distanciją įveikė per 1 min. 8,39 sek. ir šešiomis tūkstantosiomis aplenkė antroje vietoje likusį portugalą Mario Trindade (1:08,45 min.). Bronzos medalį pelnė šveicaras Beatas Boeschas (1:09,54).

„Net sunku sulaikyti emocijas. Važiuoti sekėsi sunkokai, padariau keletą klaidų posūkiuose. Paskutiniame posūkyje reikėjo ypač didelių pastangų, kad išsitiesinčiau. Vis dėlto ištraukiau iki galo. Jėgų buvo nedaug likę, bet išsėmiau viską iki dugno. Su portugalu finišavome beveik lygiai“, – po finišo švytėjo K. Skučas.

Savo pirmą medalį Europos pirmenybėse – sidabro – jis laimėjo vežimėlių 1500 metrų lenktynėse.

Per žingsnį nuo antro medalio Berlyne liko Ramūnas Verbavičius. Kaunietis rutulio stūmimo varžybose (F55) užėmė ketvirtą vietą. Jis rutulį nustūmė 10 m 23 cm – tai asmeninis sportininko rekordas. Iki bronzos lietuviui pritrūko 13 centimetrų.

Paskutinę pirmenybių dieną startavo Egidijus Valčiukas, jis ieties metimo (F41) finale užėmė penktą vietą. 20-metis lengvaatletis šeštuoju metimu nusviedė ietį 27 m 98 centimetrus. Suaugusiųjų Europos pirmenybėse debiutavusiam E. Valčiukui tai buvo antras startas Berlyne. Pirmą varžybų dieną lietuvis iškovojo bronzos medalį rutulio stūmimo sektoriuje.