Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

Apdovanoti jaunučių sporte geriausiai pasirodę miestai ir mokyklos

 
2012 10 20 12:17
Alfredo Pliadžio nuotraukos
Alfredo Pliadžio nuotraukos

Spalio 19 d. oficialiai baigėsi tradicinės Lietuvos jaunučių sporto žaidynės – įteikti apdovanojimai sporto mokykloms ir savivaldybėms. Daugiausia apdovanojimų atsiėmė Panevėžio, Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno atstovai.

„Jau daugelį metų vykstančių jaunių ir jaunučių žaidynių reikšmė didinant vaikų ir jaunimo užimtumą, atrenkant geriausius sportininkus išlieka didelė. Tačiau šios žaidynės atlieka dar vieną svarbų vaidmenį – skatina sveiką konkurenciją tarp savivaldybių sporto mokyklų ir yra puikus įrodymas savivaldybių administracijoms, merams, kad sportui reikia skirti daugiau dėmesio ir resursų“, – sveikindamas apdovanojimų ceremonijos dalyvius sakė Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis. Jis taip pat pabrėžė aiškiai matomą pastarųjų metų savivaldybių indėlį į sporto infrastruktūrą.

Naujoji Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė padėkojo šių žaidynių organizatoriams ir dalyviams, kad jie ruošia būsimus olimpiečius. Renginio organizatorės, Lietuvos sporto federacijų sąjungos, prezidentas Rimantas Kveselaitis taip pat atkreipė dėmesį, jog šių žaidynių ženkle Londono olimpinių žaidynių ženklo motyvas atsiradęs ne veltui – jis simbolizuoja, jog dauguma šių metų olimpiečių yra dalyvavę jaunučių ar jaunių žaidynėse.

Vilniaus atstovai
Vilniaus atstovai

Atrankos varžybos 20-je strateginių sporto šakų vyko pusę metų, jose dalyvavo apie 20 tūkst. jaunųjų sportininkų. Finalinės žaidynių varžybos vyko rugsėjo 14-16 d. Klaipėdoje, kur varžėsi 8 sporto šakų – sunkiosios atletikos, krepšinio, futbolo, salės tinklinio, stalo teniso, bokso, rankinio, šaudymo bei imtynių – jaunieji sportininkai.

Žaidynėse rungtyniauja ne tik jaunieji sportininkai, bet ir savivaldybių sporto mokyklos bei pačios savivaldybės, kurioms už sportininkų laimėjimus skiriami taškai. Šiemet pirmą kartą jaunučių žaidynių istorijoje pirmąją vietą iškovojo Vilniaus miestas.

2012 m. Lietuvos jaunučių sporto žaidynių programoje 20 – ties   2011 – 2012 metams patvirtintų šalies strateginių sporto šakų: badmintono, baidarių ir kanojų irklavimo, bokso, buriavimo, dviračių sporto (treke, plentu, kalnų (MTB, XC)), dziudo, futbolo, imtynių (graikų-romėnų ir laisvųjų), irklavimo, krepšinio, lengvosios atletikos, plaukimo, rankinio, stalo teniso, sunkiosios atletikos, šaudymo, šiuolaikinės penkiakovės, teniso, tinklinio ir paplūdimio tinklinio, žolės riedulio varžybos.

Žaidynėse antrus metus iš eilės dalyvauja visos Lietuvos savivaldybės, tai rodo savivaldybių sporto vadovų susidomėjimą šiomis žaidynėmis. Šalies sporto žaidynių finaliniame etape dalyvavo per 6500 sportininkų. Sutinkamai su žaidynių nuostatais visi šalies miestai, rajonai ir savivaldybės surengė jaunučių amžiaus savo sporto žaidynes, kuriose dalyvavo apie 20 tūkstančių jaunųjų sportininkų. Penkiems didiesiems šalies miestams leidžiama visų sporto šakų varžybose dalyvauti su dviem komandomis.

Gausiausios kaip ir kasmet Vilniaus ir Kauno miestų sportinės delegacijos (daugiau kaip po 600 sportininkų) dalyvavo visų žaidynių programoje esančių 20-ties sporto šakų varžybose. Šiauliečiai dalyvavo 18-os (be badmintono ir sunkiosios atletikos), klaipėdiečiai 17-os (be buriavimo, šaudymo ir žolės riedulio), panevėžiečiai 15-os (be badmintono, buriavimo, irklavimo, šaudymo ir žolės riedulio) sporto šakų varžybose.

8 sporto šakų, sunkiosios atletikos, krepšinio, futbolo, salės tinklinio, stalo teniso, bokso, rankinio, šaudymo ir imtynių,  finalinės varžybos vyko rugsėjo 14–16 dienomis Klaipėdoje. Po įvykusių varžybų I-ojoje miestų grupėje pirmąją vietą, pirmą kartą per jaunučių žaidynių istoriją, iškovojo Vilniaus miestas, pralenkęs Kauno miesto komandą daugiau kaip 1000 taškų skirtumu. Vilniaus miesto savivaldybės padidintas dėmesys, pasirengimo žaidynėms programa, jos kontrolė ir papildomas finansavimas davė šį puikų rezultatą.

Panevėžio atstovai
Panevėžio atstovai

Kaip ir ankstesnių metų žaidynėse sporto šakų ir dalyvių skaičiumi savo grupėse pasižymėjo Alytaus miesto, Marijampolės savivaldybės, Utenos rajono, bei mažesnių Biržų, Joniškio, Visagino savivaldybės ir Ignalinos rajonų rinktinės.

Kai kurių mažesnių savivaldybių sportininkų delegacijos buvo taip pat skaitlingos, kai kurioms iš jų sporto šakų varžybose pavykdavo laimėti net prieš didmiesčių atstovus. Paminėsim  Joniškio rajono bokso komandą, tapusią žaidynių aukso medalių laimėtoja, Kelmės merginų komandą, kuri tapo žolės riedulio vicečempionėmis, o Tauragės badmintoninkai tapo vicečempionais. Visagino sav. sportininkai, baidarių ir kanojų irklavimo varžybose iškovojo trečiąją vietą. Buriavimo varžybose mažiausios Lietuvos Neringos savivaldybės buriuotojai užėmė 3-ąją vietą ir iškovojo bronzos medalius. Antrąsias vietas žaidynėse laimėjo: uteniškiai – dviračių sporto (kalnų, MTB, XC) varžybose, kelmiškiai – laisvųjų imtynių varžybose, biržiškiai – dziudo varžybose, širvintiškiai – žolės riedulio (vaikinų) varžybose.

Trečiąsias vietas žaidynėse iškovojo: tauragiečiai – futbolo varžybose, Utenos atstovai – dviračių sporto (treke ir plentu) varžybose, šilutiškiai – bokso varžybose, kretingiškiai – rankinio (merginų) varžybose, biržiečiai – šaudymo varžybose, joniškiečiai – graikų–romėnų imtynių varžybose, visaginiečiai – baidarių ir kanojų irklavimo varžybose, neringiškiai – buriavimo sporto varžybose. Ypač džiugina mažųjų rajonų ir savivaldybių aukšti sportininkų pasiekimai skirtingose žaidynių varžybose.

Deja, tačiau yra savivaldybių, kuriose sumažėjęs (arba mažas) sporto šakų skaičius: - Druskininkų miesto sportininkai 2010 m. jaunučių žaidynėse dalyvavo 3 sporto šakų varžybose, o šiais metais – vienos, kartu su Švenčionių rajono, Kazlų Rūdos savivaldybe, Pakruojo rajono ir Neringos savivaldybe. Peržengti dviejų sporto šakų ribos negali Molėtų rajonas, Rietavo savivaldybė bei Birštono miestas.

Autsaiderių pozicijų savo grupėse neužleidžia Mažeikių savivaldybė, Kaišiadorių ir Panevėžio rajonai, Druskininkų miestas bei Pakruojo rajonas ir Kazlų Rūdos savivaldybė su Birštono miestu. Savivaldybių vadovams reikėtų atkreipti dėmesį ir susirūpinti darbo rezultatais.

Savivaldybių grupėse, palyginus 2010 ir 2012 metų prizininkų rezultatus, pasikeitė 5 savivaldybės iš 17, o nugalėtojų ir prizininkų pozicijose pasikeitė net 12 savivaldybių. Tokį rezultatą mažesniųjų savivaldybių ir rajonų grupėse įtakojo jų perskirstymas gavus tikslius mokinių skaičius Lietuvos savivaldybėse ir rajonuose iš Švietimo informacinių technologijų centro.

Palyginus su 2010 metų jaunučių žaidynėmis sporto šakų populiarumas išlieka apylygis, negalima išskirti nė vienoje sporto šakoje stipriai sumažėjusiu dalyvavusių savivaldybių skaičiumi, lengvoji atletika kaip ir kasmet išsaugo „sporto“ karalienės prestižą, šioje sporto šakoje dalyvavo daugiausia – 44 savivaldybės.

2012 m. Lietuvos jaunučių sporto žaidynių finalines varžybas pirmieji pradėjo šiuolaikinės penkiakovės sportininkai, kurie rungtyniavo, kovėsi Vilniuje esančiame LOSC lengvosios atletikos manieže bei šaudykloje ir VŠĮ „Svajonių šilas“ plaukimo baseine. Apylygėje kovoje nugalėtojais komandinėje įskaitoje tapo kauniečiai, aplenkę Panevėžio ir Vilniaus rinktines.

Plaukikai audrą kėlė Alytaus sporto ir rekreacijos centro plaukimo baseine, kuris buvo puikiai paruoštas, o varžybų organizatoriai, vyr. teisėjų kolegija bei teisėjai operatyviai ir puikiai atliko savo pareigas. Plaukikai nudžiugino rekordų gausa. Iš viso pasiekta 14 jaunučių sporto žaidynių rekordų. Šiauliečiai pasiekė 1, kauniečiai 4, vilniečiai 7 ir Utenos rajono sportininkai 2 žaidynių rekordus.

Lengvaatlečiai varžėsi Vilniaus „Vingio“ stadione. Puikus oras, geri bėgimo takai ir sektoriai leido sportininkams siekti asmeninių bei žaidynių rekordų. Pagal žaidynių sporto šakų varžybų reglamentą net 9 rungtyse sportininkai gavo aukščiausius įvertinimus t. y. 90 tšk. už pirmąją vietą, merginų ir vaikinų bėgimų rungtyse, vaikinų ir merginų šuolio į tolį, vaikinų ir merginų rutulio stūmimo rungtyse bei 7-kovės ir 8-kovės rungtyse. Ne kiekvieną dieną, ne kiekvienose varžybose ir ne kiekvienas sportininkas gali gerinti žaidynių rekordus. Tačiau šiose 2012 m. Lietuvos jaunučių sporto žaidynėse pagerint 5 žaidynių rekordai. Vilniečiai pasiekė 2, marijampoliečiai, klaipėdiečiai ir Šiaulių rajono sportininkai po 1 žaidynių rekordą.

Lietuvos jaunučių žaidynės finansuojamos Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo lėšomis, žaidynes organizuoja Lietuvos sporto federacijų sąjunga padedant savivaldybių sporto padaliniams.

Kūno kultūros ir sporto departamento informacija

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"