LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJALŽ RENGINIAI
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAPOPIEŽIAUS VIZITASMULTIMEDIJA

Anglijos futbolo rinktinė užtikrintai žengė į FIFA 2018 pusfinalį

2018 07 07 19:22
Emocijos po rungtynių /
Emocijos po rungtynių /  Reuters/Scanpix nuotrauka

Anglijos futbolo rinktinė užtikrintai nugalėjo Švediją 2:0 (1:0) ir po 28 metų pertraukos pateko į pasaulio futbolo čempionato pusfinalį. Savo varžovus jie sužinos po Kroatijos – Rusijos susitikimo.

Švedijos rinktinės kelias į pirmąją F grupės vietą buvo dramatiškas. Pirmosiose rungtynėse švedai sunkiai, po įmušto 11 metrų baudinio 1:0 įveikė Pietų Korėją. Antrosiose rungtynėse jie susitiko su vokiečiais, kurie paskutinėmis minutėmis išplėšė pergalę 2:1. Lemiamose rungtynėse „Mėlynai geltoni“ kiek netikėtai sutriuškino grupės lyderę Meksiką 3:0 ir užsitikrino pirmąją F grupės vietą.

Aštuntfinalyje ekspertai daugiau šansų patekti į kitą etapą teikė Šveicarijos rinktinei, tačiau 66-ą minutę Emilio Forsbergo įmušto įvarčio užteko, kad būtent švedai gautų bilietą į ketvirtfinalį.

Anglijos rinktinė susitikime su Tunisu turėjo sunkumų ir tik per pridėtą laiką įmušė antrąjį įvartį, kuris nulėmė pergalę 2:1. Mačas su Panamos rinktine buvo lengvesnis ir jį „Trys liūtai“ laimėjo rezultatu 6:1. Paskutinėse grupės rungtynėse su Belgija anglai pralaimėjo 0:1, bet reiktų paminėti, kad abejose komandose nežaidė pagrindinės sudėties žaidėjai.

Tikrasis šios rinktinės pajėgumas atsiskleidė tik aštuntfinalyje, kuriame laukė Kolumbijos futbolininkai. Pagrindinis laikas baigsi lygiosiomis, o ketvirtfinalis Anglijai atsivėrė tik po laimėtos baudinių serijos.

„Trys liūtai“ supranta, kad jiems atsivėrė nuostabūs šansai pakartoti 1966 metų triumfą. Jei šeštadienį pavyks nugalėti Švediją, tada jų pusfinalyje lauktų kroatai ar šeimininkai rusai, o tai tikrai ne tos komandos, kurios buvo įvardijamos favoritėmis prieš čempionatą, tačiau staigmenų Rusijoje daug, todėl visų pirma reikia laimėti, o tik tada galvoti, kas toliau.

Komandos tarpusavyje buvo susitikusios jau 24 kartus – aštuonis kartus pergalę šventė anglai, o septynis – švedai. Tiesa, pasaulio čempionate jos kovojo du kartus grupių etape ir abu kartus rungtynės baigėsi lygiosiomis.

„Mėlynai geltoni“ žaidžia jau penktame pasaulio čempionate ir trijuose jie žengė į pusfinalį. Anglijos rinktinė ketvirtfinalyje žais pirmą kartą nuo 2006 metų, tačiau ketvirtfinalio barjerą paskutinį kartą jie peržengė prieš 28 metus.

Susitikimui teisėjavo olandas Bjornas Kuipersas. Jo pasaulinė karjera prasidėjo 2006 metais. Jis turi daug patirties įvairių čempionatų finaluose.

Anglijos rinktinės startinėje sudėtyje pasikeitimų nebuvo.

Švedijos rinktinės startinėje sudėtyje – du pakeitimai. Vietoje Mikaelio Lustigo, kuris suspenduotas dėl geltonų kortelių, aikštėje pasirodo Emilis Krafthas, po vienerių rungtynių, kurias praleido dėl geltonų kortelių, į startinę sudėtį sugrįžo Sebastianas Larssonas.

Rungtynių pradžia – atsargi. Komandos per pirmąsias 5 minutes nesukūrė pavojingų atakų, tačiau su kamuoliu daugiau laiko praleido Anglijos rinktinė. Švedijos rinktinė priversta dirbti gynyboje.

6-ą minutę savo aikštės pusėje suklydo Emilis Krafthas. Iš jo kamuolį perėmė Dele Alli, tačiau jo perdavimą arčiau vartų perėmė Švedijos rinktinės vartininkas.

Pirmosiomis 10 minučių vyko žvalgyba. 11-ą minutę Anglijos rinktinė atliko smūgį vartų link, tačiau kamuolį lengvai sugavo Robinas Oslenas.

12-ą minutę Viktoras Cleassonas pabandė smūgiuoti iš toli, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų. Anglijos vartų sargas Jordanas Pickfordas pyko ant savo komandos draugų dėl tokio aplaidumo gynyboje.

Anglijos rinktinė ėmė pulti 19-ą minutę po Raheemo Sterlingo perdavimo Harry Kane`as smūgiavo iš toli visiškai šalia vartų virpsto, jei kamuolys būtų lėkęs į vartus, vartininkas nebūtų spėjęs prie kamuolio. 21-ą minutę Ashley Youngas siuntė kamuolį H. Kane`o link, tačiau jį nutraukė Andreas Granqvistas.

Anglija ėmė artėti Švedijos vartų link ir vis dažniau rengė potencialiai pavojingas atakas, kurias nutraukdavo Švedijos rinktinės žaidėjai.

26-ą minutę į greitą ataką išbėgo Macusas Bergas, tačiau buvo užfiksuota nuošalė.

Pirmasis kampinis rungtynėse buvo keliamas tik 30-ą minutę. Jį kėlė Anglija. Būtent iš standartinių situacijų anglai mušė didžiąją dalį savo įvarčių ir šis kampinis nebuvo išimtis. Harry Maguire`as po kampinio galva siuntė kamuolį į vartus. Rezultatas 0:1.

Po įmušto Anglijos įvarčio švedai ėmė aktyviau žaisti puolime, tačiau nuo visų atakų priešininkai apsigynė.

41-ą minutę Švediją ir vėl gelbėjo A. Granqvistas, kuris atrėmė anglų siųstą kamuolį į vartus.

Paskutinėmis pirmojo kėlinio minutėmis anglai susizgribo didinti rezultatą. Pirmąjį kartą R. Sterlingas atsidūrė nuošalėje. 45-ą minutę jis vėl atsidūrė priešais vartus, tačiau švedų vartininkas atliko savo darbą.

Prie pirmojo kėlinio buvo pridėta minutė per kurią anglai tiesiog užgriuvo Švedijos vartus. Per keliamus kampinius baudos aikštelėje vis buvo ieškoma jau mušusio H. Maguire`o, tačiau kamuolys jo nepasiekdavo. Anglijos rinktinei turėtų būti sunku kovoti standartinėse situacijose, nes Švedijos rinktinė yra viena aukščiausių šiame čempionate.

56 proc. laiko su kamuoliu pirmajame kėlinyje buvo Anglijos rinktinė. Įdomu tai, kad per pirmąjį kėlinį buvo atliktas tik vienas smūgis į vartus ir jis buvo taiklus. Švedijos rinktinė iš viso atliko vieną smūgį.

Antrasis kėlinys prasidėjo aktyviai. Lyg žaibas iš giedro dangaus M. Bergas galva smūgiavo į vartus, tačiau laiku sureagavo vartininkas J. Pickfordas, kuris kamuolį atmušė.

Antrasis kėlinys Švedijai šiame čempionate sėkmingas. Net penki iš šešių „Mėlynai geltonų“ įvarčiai buvo įmušti antrame kėlinyje.

Antrojo kėlinio pradžioje R. Sterlingas vis dažniau buvo pastebimas puolime. Jis siuntė kamuolius savo komandos draugams į baudos aikštelę, tačiau rezultatyviai atakų užbaigti nepavykdavo.

59-ą minutę D. Alli padvigubino Anglijos persvarą, kai galva nukreipė kamuolį į vartus, o Švedijos vartų sargas nors judėjo kamuolio link, tačiau jo atmušti nespėjo. Rezultatyvų perdavimą atliko Jesse Lingardas. Po šio įvarčio pasigirdo stadione anglų daina „Football's Coming Home“ („Futbolas grįžta namo“).

Po trijų minučių J. Pickfordas ne pirmą kartą šiose rungtynėse gelbėjo savo komandą. Jis atrėmė pavojingą švedų smūgį.

65-ą minutę Švedijos rinktinėje buvo atlikti net du keitimai: E. Forsbergą pakeitė Martinas Olssonas, o Olą Tovoneną – Johnas Guidetti.

Švedijos rinktinės žaidėjai nerado kelių Anglijos vartų link ir žymiai daugiau veiksmo vyko prie Švedijos rinktinės vartų.

71-ą minutę M. Bergas vėl atakavo Anglijos vartus. Smūgį tik pirštų galais lietė kamuolį ir nukreipė kamuolį už vartų. Po kampinio nieko pavojingo švedai negalėjo sukurti, nes A. Granqvistas baudos aikštelėje pargriovė H. Maguire`ą.

Pirmasis keitimas Anglijos rinktinėje buvo atliktas 77-ą minutę. D. Alli buvo pakeistas Fabianu Delphu. Iš pradžių anglas nesuprato, kad jis keičiamas, todėl teisėjas nuskubėjo jam pranešti šią informaciją.

Nuo 70-osios minutės vis daugėja ant vejos atsidūrusių švedų. 79-ą minutę E. Krafthas susidūrė su anglu ir jam prireikė medikų pagalbos.

Šios rungtynės tikrai išskirtinės. Sužaidus 80 minučių dar nebuvo parodyta nė viena geltona kortelė.

87-ą minuntę H. Maguire`ui buvo parodyta pirmoji geltona kortelė. Žaidėjas nustūmė su kamuoliu buvusį švedą. Iš karto po to švedas J. Guidetti taip pat gavo geltoną kortelę.

85-ą minutę Švedijos komanda atliko paskutinė keitimą – vietoje E. Kraftho aikštėje pasirodė Pontusas Janssonas, o Anglijos rinktinėje vietoje Jordano Hendersono į aikštę išbėgo Ericas Dieras.

Anglijos rinktinė rungtynių pabaigoje atsipalaidavo. 90-ą minutę vėl prasižengė H. Maguire`as ir Švedija turėjo progą sušvelninti rezultatą, tačiau Ludwigo Augustinssono smūgis skriejo virš vartų.

Teisėjas prie antrojo kėlinio pridėjo 5 minutes. Per jas įtampa pasiekė aukščiausią tašką ir švedai ėmė vis labiau piktintis priimamais teisėjo sprendimais. 91-ą susitikimo minutę paskutinis keitimas buvo atliktas Anglijos gretose. R. Sterlingą pakeitė Marcusas Rashfordas.

94-ą minutę Sebastianas Larssonas prasižengė prieš Harry Kane`ą ir gavo geltoną kortelę.

Tenka pripažinti, kad kėlinio pabaigoje Anglija visiškai buvo perėmusi rungtynių kontrolę ir laimėjo užtikrintai.

Geriausiu susitikimo žaidėju paskelbtas Anglijos rinktinės vartininkas J. Pickfordas.