LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJALŽ RENGINIAI
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAPOPIEŽIAUS VIZITASMULTIMEDIJA

„Žalgiris“ sumalė „Olympiacos“ į miltus

2018 04 24 22:09
"Žalgirio" žaidėjai /
"Žalgirio" žaidėjai /  Alinos Ožič (LŽ) nuotrauka

Antradienį Eurolygos atkrintamosios „Žalgirio“ arenoje pulsavo nepakartojama energija. Jos įkvėpti Kauno „Žalgirio“ krepšininkai užtikrintai 80:60 (21:19, 26:17, 20:14, 13:10) laimėjo prieš Pirėjo „Olympiacos“ komandą ir iki 3 pergalių vykstančioje ketvirtfinalio serijoje išsiveržė į priekį 2:1.

Rungtynių pradžioje šimtaprocentines progas po krepšiu susikūrė Vasilije Micičius ir Brandonas Daviesas, tačiau geriau mačą pradėjo 4:10 pirmavę Eurolygos vicečempionai. Kauniečių situaciją netrukus taisė tritaškį įsmeigęs Kevinas Pangosas, tikslių V.Micičiaus ir Beno Udriho rezultatyvių perdavimų sulaukęs Antanas Kavaliauskas bei iki pabaigos vienas pats sėkmingai sužaidęs Paulius Jankūnas – 13:14. Puikiai į žaidimą įsiliejęs B.Udrihas ne tik asistavo dėjimus atlikusiems Axeliui Toupane ir Aaronui White‘ui, bet ir taikliais metimais leido „Žalgiriui“ laimėti pirmąjį kėlinį 21:19.

Antrajame kėlinyje individualiais reidais svečių gynybą laužė P.Jankūnas bei A.Toupane, o net pražangomis nesustabdyti B.Daviesas ir A.White‘as didino atotrūkį iki 33:24. Nuostabaus palaikymo įkvėpti žalgiriečiai nesiruošė sustoti ir po K.Pangoso bei V.Micičiaus taškų jau pirmavo 37:24. Tuomet puikų kamuolio judėjimą iš rankų į rankas dėjimu viena ranka vainikavo B.Daviesas, dar didesnę duobę „Olympiacos“ kasė tritaškį smeigęs K.Pangosas – 42:26. Prieš pat didžiąją pertrauką geresnę atkarpą sužaidė varžovai, kurie vienu metu turėtą 17 taškų (47:30) šeimininkų persvarą sumažino iki 47:36.

Antroje rungtynių dalyje kamuoliais po krepšiu buvo maitinamas B.Daviesas, nesportinę pražangą provokavo K.Pangosas – 53:39. Tiesa, tuomet šeimininkų puolimas kiek užstrigo, technine pražanga buvo nubaustas A.Kavaliauskas ir, Eurolygos vicečempionams pavojingai priartėjus (53:46), pasitarimą teko sušaukti Šarūnui Jasikevičiui. Iškart po jo darbo ėmėsi komandos kapitonas P.Jankūnas, kuris vienas pats vėl tolino „Žalgirio“ laivą ir privertė atsakomosios minutės pertraukėlės prašyti 58:46 atsiliekančius varžovus. Iš vidutinio nuotolio įsišaudęs P.Jankūnas dar kartą baudė svečius bei, rinkdamas 9-ąjį tašką paeiliui, didino atstumą iki 62:47. Trečią iš eilės laimėtą ketvirtį gražia nata uždarė tolimu dūriu rekordinę persvarą grąžinęs A.Toupane – 67:50.

Geros nuotaikos „Žalgirio“ arenoje nedingo ir lemiamo ketvirčio pradžioje, kuomet geležinės Lietuvos čempionų gynybos surakintas „Olympiacoso“ klubas po tolimos A.Toupane bombos su pražanga atsidūrė ant prarajos krašto – 74:52. Rungtynių pabaigoje Š.Jasikevičius į aikštelę metė jaunuosius Paulių Valinską ir Martyną Sajų, kurie tapo abejonių nekeliančios „Žalgirio“ pergalės rezultatu 80:60 liudininkais.