Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

„Lietuvos rytas“ netaps „Statyba“, o klubo skolos bus paviešintos

 
Antanas Guoga: “Aš tikrai nežaisiu komandoje ir nesikišiu į komandos formavimą”.
Antanas Guoga: “Aš tikrai nežaisiu komandoje ir nesikišiu į komandos formavimą”.

Tokius pažadus lietingą ketvirtadienio vakarą per viešą diskusiją su Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio komandos aistruoliais dalijo sostinės krepšinio klubo dalininkai Antanas Guoga ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Viešosios įmonės „Krepšinio rytas“, kuri jau turi naują – „Statybos“ – pavadinimą ir kuriai priklauso Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio komanda, didžiausiu dalininku tapęs europarlamentaras A. Guoga tikino, jog „Lietuvos ryto“ klubo pavadinimas keisis pasibaigus 2017–2018 metų sezonui. O norint konkuruoti su Kauno „Žalgiriu“, sostinės klube turi dirbti ne 4–5, o ne mažiau nei Kaune – apie 20 darbuotojų, ir Vilniaus klubo biudžetas turi būti bent 10 mln. Eurų, o net 2 mln., kaip yra dabar.

Remigijus Šimašius: “Jei G. Vainauskas nebūtų pasitraukęs, komanda būtų gilioje duobėje”.
Remigijus Šimašius: “Jei G. Vainauskas nebūtų pasitraukęs, komanda būtų gilioje duobėje”.

Skaitytojams pateikiame įdomiausias komandos savininkų išsakytas mintis apie klubą ir jo ateitį.

– Ar mintis ateiti į „Lietuvos rytą“ kilo po skandalingo šio klubo prezidento Gedvydo Vainausko pasisakymo?

Antanas Guoga (A.G.): Iš tiesų. Tai buvo geriausia galimybė man padaryti. Jei niekas nebūtų atėjęs pakeisti G. Vainausko, dėl jo ištartų žodžių būtume turėję rimtų problemų. Gedvydas sutiko pasitraukti. Reikia gerbti jo sprendimą. Jis paleido savo ambicijas. Ir padarė teisingą sprendimą dėl visų vilniečių.

Remigijus Šimašius (R.Š.): Šiuo atveju reikėjo greitų sprendimų ir jie įvyko. Dar liko šiek tiek išsrėbti košės, nes tarptautinėje arenoje ne visi dar žino, kad komandoje įvyko tokie pokyčiai. Dar gauname nedžiuginančių laiškų, reikės rašyti atsakymus, informuoti apie pokyčius. Ačiū Dievui, kad tie pokyčiai taip greitai įvyko.

– Rasite bendrą kalbą su kitais klubo dalininkais?

A.G.: Turėjau daug patirties politikoje, todėl dabar derinu visus veiksmus su klubo dalininke savivaldybe (R. Šimašiumi) ir kitu dalininku Dariumi Gudeliu. Dabar yra harmonija ir bendras tikslas dirbti, daryti viską skaidriai ir be jokių povandeninių srovių.

– „Lietuvos ryto“ klubo finansinė ataskaita niekuomet iki šiol nebūdavo pateikiama. Kaip bus dabar, juolab girdėjome, kad G. Vainauskas klubui paskolino savo milijoną eurų, o kitiems klubo skola yra 3 mln eurų….

A.G.: Su finansais tvarkysimės gerai. Aplankiau tuos žmones, kuriems klubas yra skolingas. Visiems išmokėsime skolas. Būsime visiškai skaidrūs ir atviri. Mes turime skelbti biudžetą, planus. Tai turi tapti visų vilniečių krepšinio klubas. Visi turi suprasti, kad tik turėdami tokį patį biudžetą kaip „Žalgiris“ galėsime su Kauno komanda konkuruoti.

– Kada vilniečiai sužinos apie klubo skolas ir jų mokėjimo planą?

A.G. Galėtume labai greitai paskelbti. Nėra jokių paslapčių. Jei meras pritars, mes galime įpareigoti Darių Gudelį (naująjį klubo direktorių – red.) tai paviešinti per savaitę.

– Savivaldybėje yra klubą palaikančių ir prieš jį nusistačiusių žmonių?

R.Š.: Logiška, kad visi turime skirtingas nuomones. Bet kai prieš pusantrų metų svarstėme dėl klubo finansavimo, du trečdaliai tarybos narių palaikė. Mūsų tikslas – kad vilniečiai gyventų krepšiniu.

– Iki G. Vainausko pasisakymo apie juodukų gaujas jūs nematėte klube jokių problemų? Savivaldybei niekas neužkliuvo? Juk į Lietuvos krepšinio lygos rungtynes su Klaipėdos „Neptūnu“ susirinko vos porą tūkstančių žmonių.

R.Š: Problemos buvo aiškios seniai. Bet klubo strūktūra buvo tokia, kad norint ką nors pakeisti reikėjo daugumos. Natūralu, kad buvo nelengva ką nors pakeisti. Esu dėkingas buvusiam klubo savininkui, kad tiek metų jis išlaikė krepšinio komandą. Ir jis laiku suprato, kad viskas turi pasikeisti. Nes jei jis nebūtų pasitraukęs, komanda būtų gilioje duobėje.

– Kokio reikia komandai biudžeto, kad ji galėtų kovoti dėl LKL čempiono vardo ir gerai pasirodytų Europoje?

A.G.: Iš pradžių reikia galvoti apie klubo struktūrą. Galime mesti 20 mln. į balą: supirkti žaidėjų labai trumpam laikotarpiui ir nepasiekti rezultato. Dabar turime Vilniaus komandą Regionų krepšinio lygoje, sostinės ekipa žaidžia ir Nacionalinėje krepšinio lygoje, o LKL – „Lietuvos rytas“. Struktūra nebloga. Turime daug jaunimo, puikių vadybininkų. Reikia sukurti ilgalaikę tvarią sistemą. Ir investuoti pinigus ne tik į žaidėjus, bet ir į kitus vilniečius, kurie nori dirbti su komanda. Reikia pasimokyti iš Tel Avivo „Maccabi“ modelio – ten lankiausi prieš jos treneriui Davidui Blattui išvykstant į NBA. Pusė klubo biudžeto ten sudaro personalo atlyginimas. Kad konkuruotume su „Žalgiriu“, „Lietuvos ryto“ biudžetas turi siekti 10 mln. eurų. O dabar sostinės ekipos biudžetas yra du milijonai. Mes turime mažai rėmėjų iš privataus verslo. Mažai pinigų surenkame iš bilietų pardavimo.

– Kodėl sostinės verslininkai nenori remti krepšinio komandos?

A.G.: Klube nėra vadybininkų, kurie parduotų krepšinį. Mes turime parduoti idėją, strategiją, tikslą. Žmonės turi dalyvauti kartu, kad jie pirktų tą bilietą. Ir jei tai yra vieno žmogaus komanda, kiti nesijaučia esantys tos komandos dalimi. Tokiu atveju mes negalime tikėtis rėmimo. Turime visi drauge turėti vieną tikslą – nugalėti Kauną.

– Kadaise panašias frazes girdėjome iš „Žalgirio“ savininko Vladimiro Romanovo.

A.G.: Aš tikrai nežaisiu komandoje ir nesikišiu į komandos formavimą.

– Vienas jautriausių klausimų – koks bus klubo pavadinimas?

A.G.: Komandos pavadinimas tikrai nebus „Statyba“ (po šių žodžių pasigirdo „Lietuvos ryto“ fanų plojimai – red.). Natūralu turėti vienų metų pereinamąjį laikotarpį, kai galėsime pereiti prie geriausio sprendimo. Šį sezoną komanda greičiausiai vadinsis „Lietuvos rytas“. Reikia pagerbti G. Vainaqquską, jo įdirbį ir nedaryti kardinalių sprendimų. Bet 2018–2019 metų sezone komandos pavadinimas šimtu procentų bus kitas. Ir šią dieną priimtiniausias pavadinimas yra „Rytas“ (vėl plojimai – red.). Su meru svarstėme įvarius variantus. Buvo variantų komandą vadinti „Vilkas“ arba „Vilkai“, taip pat „Vytis“, „Vilnius“. Bet jei atsiras pavadinimas, kuris bus visiems geriausias, arba atsiras įmonė, kuri norės investuoti 5 mln. eurų per metus į pavadinimą, manau, visi kolegialiai pasitarę sutiksime. O jeigu reikėtų dabar balsuoti, asmeniškai rinkčiau „Ryto“ pavadinimą.

– Po G. Vainausko pasisakymo apie juodaodžius krepšininkus jau sklinda užsienio žaidėjų raginimai legionieriams nesutikti važiuoti žaisti į „Lietuvos rytą“.

A.G.: Mes jau sustabdėme šios problemos eskalavimą. Užtikrinu, kad mūsų komandoje gali rungtyniauti visų tautybių žmonės. Nepalaikau idėjos, kai užsienio žaidėjai atvažiuoja į komandą trumpam laikui. Norime pritraukti žaidėjus, kurie nori tapti mūsų dalimi. Jie turi atvažiuoti į Vilnių ir džiaugtis tuo turtu, kurį mes čia turime.

– Kaip matote save ir komandą po penkerių metų?

A.G. Tai pakankamas laikotarpis, kad visi pripažintų, jog komanda buvo suvaldyta efektyviai. Jei tai padarysime, turėsime būti čempionais. Valdymas turi būti geras, be jokių nesąmonių ir skandalų.

R.Š.: Man pagrindinis rodiklis – kad krepšinis būtų šventė, kad tribūnos būtų pilnos ne tik per finalines rungtynes.

– O gal mieste tiesiog nėra susidomėjimo krepšiniu?

A.G.: Tai įdirbis ir per vieną sezoną žiūrovų nepritrauksi. Turime užauginti tuos žmones, kurie norėtų būti su komanda. Kad būtų pilna „Siemens“ arena.

R.Š.: Ir savivaldybė susirūpinusi, kodėl toks menkas „Lietuvos ryto“ komandos lankomumas. Juk vilniečiai mėgsta krepšinį, jį žiūri, žaidžia, bet kažkodėl į areną neateina. Vilniuje yra daug vaikų, žaidžiančių krepšinį. Kodėl negalime jiems skirti bilietų, kad ateitų į salę?

– Kaip įsivaizduojate santykius su ištikimaisiais komandos aistruoliais?

A.G.: Santykiai turi būti kuo geresni. Bet sprendimus priiminėsime mes, dalininkai. Norėčiau, kad klubo valdyboje būtų B tribūnos atstovas, fanų deleguotas žmogus.

– Naujos komandos dėlionės centrinė figūra – treneris Rimas Kurtinaitis?

A.G.: Be abejo. Jis turi sutartį su klubu ir pasirengęs dirbti. Jam suteikiame laisvę formuoti komandą. Taip pat ieškome sporto direktoriaus, kuris formuotų visą komandą.

– Kiek ilgai ketinate būti klubo savininku?

A.G.: Jei „Lietuvos ryte“ man bus įdomu, jei sirgaliai palaikys, jei jausiuosi gerai – liksiu ilgam. Bet jei po dviejų metų su daug pergalių aš išeisiu, dėl to manęs teisti irgi negalima. Esame laisvi žmonės. Mano įsipareigojimas – sutvarkyti dabartinę klubo situaciją.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"