LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAPOPIEŽIAUS VIZITASMULTIMEDIJA

„Chelsea“ treneris nusilenkė Lioneliui Messi

2018 03 16 6:00
„Barcelonos“ lyderis Lionelis Messi tapo antruoju žaidėju, Čempionų lygos turnyruose įmušusiu 100 įvarčių. AFP/Scanpix nuotrauka

Šiandien bus traukiami UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalio burtai, ir aštuoni klubai sužinos, su kuo jiems teks kautis dėl vietos pusfinalyje.

Į turnyro aštuntuką pateko trys Ispanijos klubai Madrido „Real“, „Sevilla“ ir „Barcelona“, dvi anglų komandos „Manchester City“ ir „Liverpool“, dvi Italijos ekipos Turino „Juventus“ ir „Roma“ bei vokiečių Miuncheno „Bayern“. Aštuntfinalyje kovojo net penkios Anglijos ekipos, tačiau toliau prasibrauti pavyko tik dviem. Tuo metu Ispanijos ir Italijos atstovų po aštuntfinalio nesumažėjo – visi šių valstybių klubai įveikė šį atkrintamųjų varžybų barjerą.

Paskutiniai bilietai į ketvirtfinalį trečiadienį atiteko „Bayern“ ir „Barcelonos“ komandoms. „Barcelona“ namie 3:0 nugalėjo Londono „Chelsea“. Pirma šių ekipų akistata Anglijoje baigėsi lygiosiomis – 1:1, todėl komandų likimas turėjo išsispręsti Katalonijoje.

Įvartis krito jau 3 minutę, kai „Chelsea“ vartininkas Thibaut Courtois tarp kojų praleido iš aštraus kampo Lionelio Messi smūgiuotą kamuolį. Tai buvo greičiausiai pelnytas Argentinos futbolininko įvartis Čempionų lygos rungtynėse – tai jis padarė 128 sekundę.

Antrasis įvartis pelnytas 20 minutę – po L. Messi reido ir perdavimo pasižymėjo Ousmane'as Dembele. O Londono komandos vartininko T. Courtois nesėkmės tęsėsi ir toliau. 63 minutę L. Messi dar kartą pasiuntė kamuolį belgui tarp kojų ir pelnė trečią komandos įvartį.

„Barcelonos“ lyderiui L. Messi tai buvo šimtasis įvartis Čempionų lygos turnyruose. Tiek kartų jis pasižymėjo per 123 rungtynes.

Čempionų lygos istorijoje šimtą įvarčių pirmas yra pasiekęs „Real“ žvaigždė Cristiano Ronaldo. Tačiau jam prireikė daugiau rungtynių – 137.

„Barcelonos“ treneris Ernesto Valverde po susitikimo teigė, jog „Chelsea“ turi daug nuostabių žaidėjų, o rungtynės buvo kvapą gniaužiančios.

„Per pirmas rungtynes Londono futbolininkai dukart pataikė į vartų skersinį, bet iniciatyvą turėjome mes. Šiandien taip pat žaidėme puikiai, laikėme kamuolį, bet ir varžovas buvo itin pavojingas. O dėl Messi... Turėti tokį žaidėją savo komandoje – prabanga. Jis gali įmušti iš bet kurios pozicijos ir padėti komandai bet kurioje situacijoje“, – sakė katalonų ekipos strategas.

Barselonos futbolininkai iš visų aštuntfinalio komandų per dvejas rungtynes į vartų plotą smūgiavo mažiausiai kartų – 16. Kitaip suskaičiavus – pelnyti kiekvienam įvarčiui prireikė keturių smūgių.

„Chelsea“ treneris Antonio Conte po pralaimėjimo pabrėžė, jog skirtumas tarp abiejų komandų – L. Messi.

„Tai jis šiandien padarė tokį skirtumą. Kalbu apie geriausią pasaulio žaidėją. Mums šįkart šiek tiek sekėsi: auklėtinių spirtas kamuolys keturis kartus atšoko nuo Barselonos ekipos vartų virpsto arba skersinio. Sukūrėme daug progų, bet, pasikartosiu, kalbame apie Messi, kuris kiekvieną sezoną muša po 60 įvarčių. Tai ne tik, kad geriausias žaidėjas, tai pats geriausias. Jis žaidimą pakreipė naudinga „Barcelonai“ linkme. Neturiu dėl ko gailėtis. Šiandien auklėtiniai atidavė visas turimas jėgas, todėl nenusipelnėme pralaimėjimo tokiu rezultatu“, – kalbėjo Londono klubo treneris.

Iš aštuonių ketvirtfinalio dalyvių lengviausiai į šį etapą prasibrovė Miuncheno futbolininkai. Per pirmas rungtynes namie „Bayern“ ekipa Stambulo klubą „Besiktas“ nugalėjo 5:0, o trečiadienį Stambule šventė pergalę 3:1. Pirmą įvartį Turkijoje 18 minutę pelnė Thiago Alcantara, kuriam puikų perdavimą atliko Thomasas Muelleris. Iškart po pertraukos krito ir antras svečių įvartis. 46 minutę Gokhanas Gonulas nukreipė kamuolį į savo vartus. 59 minutę rezultatą sušvelnino Vagneris Love'as. Paguodos įvartį jis įrideno nestipriu, bet labai tiksiu smūgiu. O 84 minutę Sandro Wagneris po Davido Alabos perdavimo petimi pelnė ir trečią „Bayern“ įvartį.

Aštuntfinalis

„Besiktas“ (Turkija) – „Bayern“ (Vokietija) 1:3 (0:1). Įvarčiai: G. Gonulas (46 min. – į savo vartus). V. Love'as (59); Th. Alcantara (18), S. Wagneris (84). I rungtynės – 0:5.

„Barcelona“ (Ispanija) – „Chelsea“ (Anglija) 3:0 (1:0). Įvarčiai: L. Messi (3 ir 63), O. Dembele (20). I rungtynės – 1:1.