Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ĮDOMYBĖS

Supersicilietis

 
2007 07 07 0:00
Metams bėgant A.Pacino vis labiau darosi panašus į sicilietį.<br>AFP/Scanpix nuotrauka
Metams bėgant A.Pacino vis labiau darosi panašus į sicilietį.
AFP/Scanpix nuotrauka

Negeria, nerūko, neatsako į klausimus apie asmeninį gyvenimą ir niekada nėra pasipiršęs nė vienai moteriai. Toks yra Alas Pacino, vienas garsiausių Holivudo aktorių, prisidėjusių prie kitų žvaigždžių filme 'Oušeno tryliktukas'. Ši juosta dabar rodoma Lietuvos kino ekranuose.

Alo Pacino gerbėjai iš karto atpažįsta jo balsą ir karštą itališkų akių žvilgsnį. "Sicilietiškų", - pataisytų pats aktorius, nors iš tiesų jis yra trečios kartos emigrantų palikuonis, gimęs ir

užaugęs Niujorko Bronkso rajone. A.Pacino - jau 67-eri, bet jis noriai kviečiamas filmuotis ir tebėra viena garsiausių Holivudo aktorių.

Nemėgsta viešumo

A.Pacino nemėgsta būti dėmesio centre. Jam sunkiausia buvo, kai šventė 60-metį, - žurnalistai atakavo žvaigždę iš visų pusių. Tik mažai su kuo aktorius sutiko kalbėtis.

"Interviu - labai rimtas dalykas", - mėgsta sakyti garsenybė, mananti turinti teisę pasirinkti, su kuo kalbėtis. Dar mažiau laimingųjų yra patekę į jo butą Manhatane ir į namą prie Hudzono upės, maždaug už 25 km nuo Niujorko. Be šeimininko, jame gyvena tik 5 mišrūnai šunys.

A.Pacino visiškai nerūpi, kas apie jį rašoma ir koks jo įvaizdis. Aktorius mėgsta būti vienas, nors savaitgaliais pasikviečia draugų, su kuriais gali visą naktį lošti pokerį ir kas valandą išgerti puodelį kapučino.

A.Pacino - superžvaigždė, nors tokia niekada nesijautė. Kartą jis nusipirko baltą BMW, tačiau važiuodamas namo pamanė, kad tas automobilis labai jau pižoniškas ir kad jam geriau tiktų kuklus visureigis. Kai prie aktoriaus namų pastatytas automobilis po valandos buvo pavogtas, jis visiškai neišgyveno, priešingai, norėjo šokinėti iš džiaugsmo.

Jauniems aktoriams A.Pacino - neginčijamas autoritetas ir gyva legenda, todėl vaidindami su juo daugelis jaučiasi nejaukiai. Juk šio žmogaus įkūnyti herojai, tokie kaip Krikštatėvis, maištaujantis policininkas Sirico, daugybė gangsterių, policininkų ir žurnalistų, jo dėka įėjo į kino istoriją.

Todėl, kai tik aktorius įsikiša į burną cigaretę "Honey-Rose", kvepiančią medumi ir rožėmis, studijoje įsiviešpatauja tyla. Paskui nugriaudi juokas, nes norėdamas, kad jauni aktoriai jaustųsi laisvai, A.Pacino ima pasakoti, kaip mokėsi vaidinti kalbėdamas su dviem kurčiomis tetomis ir kaip mėgdžiojo prieš veidrodį kino aktorius, į kuriuos norėjo būti panašus.

Sunki karjeros pradžia

Siciliečiais save laikanti Pacino šeima gyveno Niujorko emigrantų rajone. Aktoriaus tėvas Salvatore, iš profesijos mūrininkas, buvo gimęs Sicilijos Korleonės miestelyje, kurį sūnus išgarsino "Krikštatėvyje". Jis paliko namus, kai Alfredui Jamesui (toks tikrasis A.Pacino vardas) buvo dveji.

Augdamas gatvėje liesas ir smulkus vaikas tapo agresyviu paaugliu. Jo gauja, suburta iš kaimynystėje gyvenančių vaikigalių, vadinosi "Raudonieji sparnai", nors tai neturėjo nieko bendra su politine orientacija. Gyvenimas gatvėje truko tol, kol Alui sukako 15 metų ir jis įstojo į aktorių mokyklą. Čia būsimoji žvaigždė ištvėrė vos metus, tačiau jau žinojo, ką darys gyvenime.

A.Pacino persikraustė į menininkų rajoną Grinvič Vilidžą - atsidūrė tarp kitų jaunuolių, svajojančių išgarsėti. Alui 10 metų teko tenkintis mažais vaidmenimis eksperimentiniame teatre, kol į jį atkreipė dėmesį Lee Strasbergas, garsios "Actor's Studio" įkūrėjas. Ne vienas jaunas aktorius, įvaldęs jo metodą susitapatinti su vaidinamu herojumi, tapo Holivudo žvaigžde.

Tuo metu L.Strasbergą kaip tik buvo palikęs Marlonas Brando ir jis ieškojo naujo gabaus auklėtinio. Pastebėjęs, kad kompleksuotas vaikinas turi talentą, studijos savininkas juo rūpinosi kaip sūnumi. Tuo metu A.Pacino buvo 25-eri, bet atrodė kaip 20-metis.

A.Pacino ėmė sektis. 1967 metais jis reguliariai gaudavo 125 dolerius už vaidybą scenoje, o tai reiškė, kad jau gali vadintis aktoriumi. Po spektaklio Alas eidavo gerti alaus su šviesiaplauke aktore Jill Clayburgh, su kuria paskui kartu gyveno. Netrukus A.Pacino net paveržė vaidmenį iš tuomet taip pat pradedančio aktoriaus Roberto De Niro filme "Narkomanai" ir... tapo žinomas.

Šlovė ir jos kaina

A.Pacino šlovės valanda išmušė pasirodžius filmui "Krikštatėvis". Tiesa, kai režisierius Francis Fordas Coppola nutarė pakviesti jį vaidinti sagoje apie mafiją, kino studijos "Paramaunt" prodiuseriams tai nepatiko. Jie norėjo, kad Maiklą Korleonę įkūnytų Robertas Redfordas, Jackas Nicholsonas, Ryanas O'Nealas arba Warrenas Beatty. O ir pats A.Pacino neįsivaizdavo galįs vaidinti mafiozą. Jis atėjo į bandymus nepasirengęs, neišmokęs teksto ir gelbėjosi nemokšiškai improvizuodamas. F.F.Coppola įsiuto. "Esi pats save naikinantis liurbis", - šaukė jis, bet vis tiek pasiekė, kad vaidmenį gautų A.Pacino. Taip šis aktorius įėjo į kino istoriją.

Tačiau A.Pacino dievina ir teatrą. Jis nuolat kartoja, kad "teatras - tai gyvenimo būdas". "Scenoje pasikeiti net fiziškai. Suaugi su savo herojumi ir per dvi valandas tavo kūnas išmoksta net šokti ant lyno", - sako garsenybė. Vaidmeniui kine jis rengiasi kaip vaidmeniui teatre.

Kai romantinėje komedijoje su Michelle Pfeiffer turėjo vaidinti virėją, daugybę laiko mokėsi mušti kiaušinius ir kepti mėsą ant grotelių tikrame restorane. Rengdamasis įkūnyti pulkininką filme "Moters kvapas" A.Pacino ištisas valandas važinėjo po Manhataną užsidėjęs juodus akinius. Ir ne veltui - už šį vaidmenį jis gavo "Oskarą".

Tačiau už sėkmę teko brangiai sumokėti. 1975 metais suvaidinęs banką užpuolusį ir įkaitus terorizavusį depresuotą biseksualą, A.Pacino palūžo. Jis taip smarkiai gėrė, kad buvo priverstas lankyti anoniminių alkoholikų susirinkimus. Be to, per dieną surūkydavo du pakelius labai stiprių cigarečių.

"Kartais tai padėdavo. Leisdavo atsipalaiduoti ir įveikti įtampą. Paskui vieną dieną supratau, kad gyventi blaiviam lengviau", - 60-mečio proga apžvelgdamas savo karjerą pasakojo aktorius. Nuo 1997-ųjų jis nėra išgėręs nė lašo alkoholio.

Nuo tada ///// A.Pacino kur kas atsakingiau ėmė rinktis ir vaidmenis. Sakoma, jis mokėjo tai daryti, nes klaidą padarė tik kartą, kai atsisakė filmuotis su Julia Roberts juostoje "Graži moteris", atidavė vaidmenį Richardui Gere'ui. Pastaruoju metu A.Pacino filmuojasi nedaug. Du vaidmenys per metus - išimtis, o ne taisyklė. Po 1983-iųjų krizės, kuri jį ištiko nepavykus filmui "Revoliucija", aktorius nesifilmavo net ketverius metus.

Meilė be vestuvių

Per visą gyvenimą A.Pacino nepasipiršo nė vienai moteriai. Paklaustas kodėl, atsakė, jog "vedybos - protų sąjunga, o ne kontraktas". Manoma, santuokos aktorius bijo dėl to, kad jo tėvas anksti paliko šeimą. Su juo A.Pacino susitaikė tik mirus motinai.

Tačiau pačiam aktoriui tėviški jausmai nesvetimi. Jis neslepia, jog visada svajojo apie 6 vaikus, nors susilaukė tik trijų. A.Pacino labai rūpinasi 15 metų dukra Julie Marie, kuri gyvena su motina Jan Tarrant, dėstančia teatro meną Kalifornijoje. Apie šį aktoriaus romaną beveik niekas nežinojo. Užtat visi žino, kad A.Pacino didžiuojasi dukra ir dažnai su ja matosi, nors nėra linkęs apie tai pasakoti. Nekalba jis ir apie savo gyvenimo drauges, kurias rinkosi tik iš aktorių. "Nereikia tuo stebėtis. Santechnikas taip pat susitikinėja tik su santechnikėmis", - šmaikštauja jis.

A.Pacino draugystė su J.Clayburgh truko keletą metų. Filmuodamasis "Krikštatėvyje" jis užmezgė romaną su Diana Keaton. Ją pakeitė šveicarė Marthe Keller, su kuria vaidino juostoje "Bobis Dirfyldas". Paskui vienu metu A.Pacino susitikinėjo su aktore Penelope Ann Miller ir labai efektinga Australijos televizijos žurnaliste Lyndall Hobbs. Dabartinė jo draugė - 48 metų šviesiaplaukė Beverly d'Angelo, kadaise vaidinusi populiariame miuzikle "Plaukai".

Holivudo žvaigždė teigia, jog gerai supranta, koks yra aktoriaus gyvenimas, "kokios būna ilgos dienos ir naktys", todėl jie vienas kitą nuoširdžiai myli. 2001 metais Beverly jam pagimdė dvynukus Anthoną ir Olivią, bet neaišku, ar A.Pacino kada nors ryšis vesti. Jis visada sakė norįs turėti vaikų, o ne žmoną.

Tačiau labiausiai aktorių erzina klausimas, kodėl jis visuomet rengiasi juodai. "Rytoj pagalvosiu apie ką nors spalvingesnio. Gal užsirišiu ryškesnį kaklaraištį", - paprastai atkerta A.Pacino. Vis dėlto rožinį kaklaraištį jis užsirišo tik dabar rodomame filme "Oušeno tryliktukas", kuriame dar kartą įrodė esąs nepaprastai talentingas aktorius.

Tačiau A.Pacino ne visada būna patenkintas savimi: "Kartais žiūrėdamas į save ekrane sakau: "Ne, Alai, daugiau to nedaryk. Gal kelerius metus pailsėk, o tada vėl pasirodyk ekrane." Bet visi žino, kad jis tik juokauja.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ĮDOMYBĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"