Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ĮDOMYBĖS

Speigas stingdo stiliaus jausmą

 

Ką mąsto žinomi stilingi žmonės, atvėrę drabužių spintas: kaip patogiau susivynioti į pačius šilčiausius, nors ir tarpusavyje nederančius apdarus, kad lauke nesužvarbtum, ar ir dabar stengiasi gražiai atrodyti, net jei tektų dantimis kalenti? 

Kai spaudžia žiemos speigas, oras žvarbus, gausiai sninga ar pusto, žmonės dažnai spjauna į stilingumą ir rengiasi taip, kad nesušaltų. Tokiomis dienomis galima pamatyti originaliai apsitaisiusių praeivių: vieni veidus apsimuturiuoja taip, kad lieka matyti tik akys, kiti užsimaukšlina didžiules kailinės kepures ir apsimauna pirštines, keistai atrodančias prie aptemptų striukių, merginos mūvi po kelerias skirtingo ilgio vilnones puskojines, apgaubiančias kojas virš aulinukų. Kuo šalčiau, tuo mažiau rūpi, ar viršutiniai drabužiai dera pagal stilių bei spalvą - kad tik būtų šilta ir patogu.

O kaip tokiomis atšiaurios žiemos dienomis nuo speigo ir žvarbos ginasi žinomi žmonės? Apie tai kalbėjomės su šokėju Andriumi Butkumi, aktore Gražina Baikštyte, verslininku Radvilu Bubeliu ir modeliu Jonu Stankevičiumi.

Stilių formuoja parduotuvė

Charizmatiškasis šokėjas Andrius Butkus juokėsi, kad pats toli gražu nepriskiria savęs prie itin stilingų vyrų. Kai per didelį speigą jam tenka eiti į darbą ar dažnus vakaro renginius, šokėjas renkasi patogius ir šiltus drabužius. "Visada žiūriu, kad būtų šilta, grožis čia jau nevaidina svarbiausio vaidmens", - šyptelėjo Andrius.

Specialiai žiemos mados tendencijomis šokėjas prisipažino nesidomintis. "Tik kai jau užgriūva šaltis, skubu į parduotuvę. Ten viskas gražiai iškabinta ir net tarpusavyje suderinta, todėl nusipirkti šiltą komplektą didelių problemų tikrai nekyla. O ir pirkdamas tuos šiltus dalykėlius esu garantuotas, kad įsigijau šio sezono drabužį, taigi - madingą dalyką", - nusikvatojo vyras.

Kaip ir daugelis, Andrius nelabai mėgsta nešioti galvos apdangalus. "Kol įmanoma, stengiuosi vaikščioti be kepurės, man ji nelabai patinka. Bet kai ausys raitosi nuo speigo, tenka ją dėvėti. Manau, visada reikia turėti kokią atsarginę kepurę spintoje, arba lėkti į parduotuvę pirkti, kai labai atšąla. Lietuvoje jos dažnai prireikia", - įsitikinęs šokėjas. A.Butkus prisipažino, kad kepurė su kailiuku jo spintoje yra, tačiau ją išsitraukia tik tada, kai termometro stulpelis nukrinta žemiau nei 20 laipsnių.

Saugo batus, ne kojas

Kadangi A.Butkui dažnai tenka dalyvauti filmavimuose ir įvairiuose renginiuose, kur aprangos kodas yra ne kasdienis, šokėjas visada turi bent porą atsarginių batų, kurie tinka tokioms progoms. "Į laidos filmavimą atvykstu apsirengęs šiltai, savo išeiginius batelius atsinešu krepšelyje. Paprastai stilistai parenka drabužius eteriui, reikia tik savų batų", - pasakojo jis. A.Butkus prisipažino, kad į elito vakarėlius seniai nebevaikšto, todėl sukti galvos, kaip apsirengti, netenka.

"Kai lauke šalta, neprotinga eiti lakiniais bateliais - sugadinsi gerą apavą", - nusijuokė batus nei nuosavas kojas labiau vertinantis šokėjas. Spaudžiant šalčiui jis stengiasi į renginius važiuoti automobiliu, jame brangūs šokėjo batai nenukenčia ir kojos nešąla.

Per šalčius Andrius nekeičia savo mitybos įpročių. Nors specialistai rekomenduoja valgyti riebesnį, kaloringesnį maistą, kad organizmas gautų daugiau "kuro" ir būtų šilčiau, kasdienio raciono šokėjas nekoreguoja ir kimšti kalorijų neskuba. "Valgau tą patį, kaip visada, papildomai į lėkštę sviesto nededu", - nusijuokė jis. A.Butkus prisipažino, kad šalčiai jo nesusargdina - kartais užklumpa sloga, tačiau rimtai peršalti jau senokai teko. "Turiu gana stiprų imunitetą", - patikino jis.

Vaikystėje, pasak Andriaus, tėvai per šalčius buvo linkę jį šiltai apmuturiuoti - vyniojo šalikus, ant galvos dėjo šiltas kepuraites, avė kailiu pamuštais batukais. "Kai jau buvau paauglys, nustojo taip perdėtai rūpintis, buvo paliekama pačiam spręsti, kaip rengtis", - šyptelėjo prisiminęs šokėjas. Jis įsitikinęs, kad labai gera būtų gyventi ten, kur nebūna žiemos speigų. "Su mielu noru lietuvišką žiemą praleisčiau ten, kur šilta, bet per darbus neturiu tokios galimybės. O šiluma patinka", - prisipažino A.Butkus.

Stichinė nelaimė

Aktorė Gražina Baikštytė taip pat prisipažino nemėgstanti šalčio: "Esu absoliutus vasaros žmogus. Žiema man yra tarsi stichinė nelaimė. Na, patinka nebent tada, kai yra šiek tiek sniego, bet nešalta. Truputį tuo pasidžiaugiu, ir man to užtenka. O vasarą  atgyju, skleidžiuosi, gyvenu..."

Tačiau Lietuvoje žiema trunka ilgiau ir yra gerokai šaltesnė, nei norėtų žinoma aktorė. Ką ji daro - stengiasi niekur nekišti nosies ar prisivilkusi šilčiausių drabužių keliauja visur, kur tik nori? Kaip "vasaros žmogus" jaučiasi pastaruoju metu, kai speigas spaudžia ir žvarba gnaibo? "Kadangi diena iš dienos sėdžiu prie kompiuterio ir rašau, ėjimą į lauką riboju, - patikino moteris. - Aišku, pasitaiko situacijų, kai reikia kur nors eiti, tarkime, į parduotuvę apsipirkti, šunį pavedžioti... Tai ilgai netrunka. Tačiau kur nors toliau išsiruošti man yra kančia. Liūdniausia, kad kai taip sakau, ne visi mane supranta."

Akiniai nuo saulės

G.Baikštytė yra elegantiška ir stilinga moteris. Kaip ji rengiasi, kai reikia eiti į šaltį, - derina drabužius ar velkasi bet ką, kad tik nesušaltų? "Man svarbiausia, kad būtų šilta, - tvirtino moteris. - Turiu kailinius, kailinę kepurę ir batus." Ar ji sau patinka taip atrodydama, o gal primena didelį meškiną? Pasak G.Baikštytės, kailiniai nėra kaip palapinė, įliemenuoti pagal figūrą, todėl juos vilkėdama ji neatrodo stambi. 

Aktorė yra iš tų žmonių, kurie nemėgsta galvos apdangalų ir dedasi juos tik kraštutiniu atveju. G.Baikštytė užsimaukšlina kepurę tada, kai termometras rodo ne mažiau kaip 10 laipsnių šalčio. "Tada kepurė būna tiesiog išsigelbėjimas, - nusišypsojo pašnekovė. - Kai lauke speigas, svarbu, kad būtų šilta galvai ir kojoms." 

Kai per šalčius plieskia saulė, moteris užsideda tamsius akinius. Taip nuo žvarbos pasislėpusi po kailiniais apdarais, pasistačiusi apykaklę, akis nuo saulės spindulių prisidengusi akiniais, G.Baikštytė išeina į lauką. Įsivaizduoju, kad turbūt sunku atpažinti, kai aktorė taip atrodo? "Na, kai vedžioju šunį, kaimynai su manimi sveikinasi, vadinasi, atpažįsta", - su šypsena sakė G.Baikštytė. Ir nusikvatojo išgirdusi žurnalistės versiją, kad kaimynai labinasi galbūt todėl, kad atpažįsta ne ją, bet šunį.   

Naujieji Tenerifėje

Įprasta, kad renginių organizatoriai praneša svečiams apie pageidautiną tam tikrą aprangą. Tarkime, tai gali būti vakarinė suknelė ir bateliai. Ką daryti, jei už lango atšiauri žiema? Aktorė sakė: "Šiuo metu manęs į renginius neištempsi. Pastarąjį kartą buvau gal Naujųjų metų proga - kine. O eiti į įvairius pristatymus, vakarėlius net šiltuoju sezono metu, vasarą, neturiu didelio noro. Dabar, žiemą, apskritai nesilankau. Visada labai kruopščiai renkuosi, kur norėčiau nueiti. Yra tam skirtų mergaičių, tegul jos visur lankosi. Tegul jos pozuoja su vyno taurėmis rankose ir sušalusiomis kojelėmis. O aš nesu pati sau priešas. Man nereikia, kad spausdintų nuotraukas su mano atvaizdu, ir taip jų turiu labai daug." 

Būdama namie G.Baikštytė taip pat dėvi nemažai drabužių. Prie kompiuterio dirbdama literatūrinį darbą ji vilki keletą megztinių, mūvi šiltas kojines, avi storas šlepetes arba medžiaginius aulinukus.

Klausiama, ar norėtų gyventi ten, kur apskritai nėra žiemos, aktorė nusijuokė: "Tai yra mano slapčiausia svajonė." Vis dėlto prisipažino, kad gyvenimas ant vandenyno kranto po palmėmis tėra fantazija. Ji prisiminė, kaip kartą su dukromis Marija ir Viktorija Naujuosius metus sutiko Tenerifėje. Tai buvo tarsi svajonių vieta. G.Baikštytė erzino bičiules ir į žvarbią Lietuvą siuntė joms SMS žinutes. Šiais metais jai teko kitokia dalia - klausytis ten atostogavusios draugės įspūdžių.  

Dėvi daug sluoksnių

Audringais meilės santykiais su dainininke Vilija Pilibaityte-Mia išgarsėjęs Radvilas Bubelis prisipažino, kad stojus speigui galimybių stilingai rengtis gerokai sumažėja. "Kai lauke daugiau kaip 30 laipsnių šalčio, manau, kiekvieno žmogaus aprangos prioritetai keičiasi. Didelio pasirinkimo nėra - nenori sušalti, privalai apsimuturiuoti", - šyptelėjo vyras. Žiemos aprangos mados tendencijų jis prisipažino nesekantis, įdomesnės - vasarinio vyriško garderobo naujovės.

"Kad nesušalčiau, drabužius rengiuosi sluoksniais - porą megztinių, būtinai apatinius ilgarankovius marškinėlius. Žinoma, šiltą paltą", - rengimosi per šalčius ypatumus atskleidė Radvilas. Speiguotu oru jis stengiasi kuo mažiau būti lauke, apriboja nereikalingus susitikimus ir lieka šiltoje patalpoje.

Jeigu spaudžiant speigui prireikia apsilankyti vakarėlyje ar kitame renginyje, R.Bubelis į juos vyksta taksi automobiliu, kuris priveža nuo durų iki durų. "Per tas kelias minutes nespėju sušalti", - nusijuokė buvęs Mios mylimasis. Jis prisipažino, kad sunkiai pakenčia šaltį ir mielai apsigyventų tolimojoje Floridoje, Amerikoje, kur jau yra gyvenęs anksčiau.

Negalvoja apie stilių

Visada stilingas ir pasitempęs žinomas modelis Jonas Stankevičius juokėsi, kad kai spaudžia link 30 laipsnių šalčio krypstantis speigas, apie stilingą aprangą, eidamas į lauką, galvoja mažiausiai. "Šaltą dieną stilingumas nėra prioritetas. Pirmiausia galvoju apie tai, kad būtų šilta ir patogu. Tokiu atveju grožis tampa antraeiliu dalyku", - patikino Jonas. Anot pašnekovo, itin šaltą dieną, kai tenka išeiti iš namų ir nusigauti iki darbo ar susitikimo vietos, jis nekvaršina galvos dėl to, kaip atrodo. "Nei pats matai per tą šaltį, nei kitiems svarbu, kaip atrodysi", - šyptelėjo sėkmingą modelio karjerą darantis vyrukas.

Jonas sakė, kad prireikus speiguotą dieną išsiruošti į priėmimą ar vakarėlį jį visada gelbsti klasika, kuri niekada neišeina iš mados, o šiltų klasikinių vilnos kostiumų, paltų ar šalikų visada galima rasti savo stiliumi besirūpinančio vyro spintoje. J.Stankevičius prisipažino, kad nemėgsta žiemą dėvėti galvos apdangalų. "Turiu dar ir kitą problemą - amžinai viską pametu: kepures, pirštines, - juokėsi vyrukas. - Tačiau visada galima rasti sprendimą: egzistuoja įvairios juostos, specialios ausinės, kurios apsaugo nuo šalčio. Tai originalūs, gerai atrodantys aksesuarai, be to, jie patogūs." Kai labai šalta ir tenka ilgesnį laiką praleisti lauke, jis renkasi būtent tokius galvos apdangalus.

Stojus speigui, Jonas numoja ranka į tai, ar kepurė, šalikas ar pirštinės dera. "Tada svarbu tik, kad būtų šilta, numoji ranka į "sugriuvusį" aprangos stilių. Spaudžiant šalčiui neparodysi, kaip moki derinti aprangos elementus, svarbu nesustirti į ožio ragą", - šyptelėjo stilingas vyrukas.

Apriboja vakarėlių lankymą

Kai už lango nuo šalčio pokši tvoros, Jonas stengiasi daugiau laiko būti šiltose patalpose ir nesilankyti renginiuose, kurie nėra labai svarbūs. "Vakarėliai juk nėra privalomas dalykas, tai - žmogaus pasirinkimas. Jeigu neprivalau tokiame būti, tai ir neinu", - patikino jis. Rinkdamasis drabužius, kuriuos ketina įsigyti, J.Stankevičius visada juos derina tarpusavyje arba prie tų, kurie jau kabo jo spintoje. "Ne tik aš, bet, manau, ir kiekvienas kitas žmogus, parduotuvėje ieškodamas garderobo - tiek žieminio, tiek vasarinio, - išsirenka mėgstamo kolorito daiktus. Paprastai neperku drabužio, kuris visai nedera prie mano turimo garderobo, net jeigu jis ir labai originalus", - pasakojo modelis.

Rengdamasis išeiti į speiguotą orą, derindamas aprangą, Jonas improvizuoja, bet paprastai jam pavyksta sukurti tokį šiltų drabužių ansamblį, kuris nerėžia akies ryškiomis, tarpusavyje nederančiomis spalvomis ar detalėmis. Nors nėra didelis šalčio mėgėjas, J.Stankevičius prisipažino, kad nenorėtų gyventi ten, kur visada šilta. "Man patinka visi metų laikai. Dėl mūsų krašte pasitaikančių labai šaltų orų sumažėja mano spintos erdvė, nes šilti drabužiai sunkesni ir užima daugiau vietos. Tačiau niekas negali pakeisti žiemos malonumų. Man patinka slidinėti, mėgstu gaivų ir šaltą žiemos orą. Žinoma, dideli šalčiai kiek vargina, bet juk jie nesitęsia amžinai", - šyptelėjo vyrukas.

Jis tiki, kad Lietuvoje gimusio žmogaus organizmas yra prisitaikęs prie esamų gamtos sąlygų, todėl amžinos vasaros šalyje gyventi nenorėtų.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ĮDOMYBĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"