Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ĮDOMYBĖS

Pajuodę ar paburkę paakiai – pailsėk arba….

 
2013 02 15 9:00
scarlettlondon.com nuotrauka
scarlettlondon.com nuotrauka

Su paakių odos spalvos pakitimu, dažniausiai patamsėjimu, esame susidūrę ar ateityje susidursime beveik kiekvienas. Vieniems patamsėję paakiai – kasdienybė, bet daugumai – tai ligos, alergijos, nepakankamo poilsio ar paveldimumo pasekmė.

Tikimės, kad čia rasite ir galėsite savo paakių odai pritaikyti grožio patarimų, kurie sumažins ar net visiškai pašalins tamsius ratilus aplink jūsų akytes. Bandykime įgyvendinti ir dėkime pliusiukus prie įvykdytų užduočių. Visų pirma:

Keičiu savo gyvenimo būdą

1. Skirk laiko grožio miegui! Žinoma, elementarus patarimas, bet tai viena dažniausių juodų ratilų po akimis priežasčių. Pasistenk taip „sudėlioti“ savo kasdienę rutiną, kad naktinėjimas būtų tik ypatingai retas atvejis. Greičiausiai pastebėjote, kad gerai išsimiegojusio žmogaus oda natūraliai švyti, todėl miegas – ne prabangos dalykas, o būtinybė. Taip pat leiskite sau kartas nuo karto tiesiog prigulti dienos miegeliui, kuris neturi trukti ilgiau nei valandą. Jau pirmasis žingsnis jums atneš ženklių rezultatų.

Turi žinoti:

 • Nusistatyk savo miego trukmę (dažniausiai žmogui reikia nuo 7 iki 9 valandų miego per parą) ir bandyk šio režimo laikytis bent porą savaičių. Tuomet veidrodyje jau galėsi džiaugtis pasiektu rezultatu.

 • Alkoholis neigiamai veikia miego kokybę, todėl, jei nori pasiekti greito rezultato, siūlome to atsisakyti arba bent vartoti itin saikingai.

 • Patartina vengti streso, nes jis tiesiogiai veikia miego kokybę. Streso atsikratyti padės natūralios arbatos, pavyzdžiui, ramunėlių.

Nusistatyk savo miego trukmę (dažniausiai žmogui reikia nuo 7 iki 9 valandų miego per parą) ir bandyk šio režimo laikytis bent porą savaičių. Tuomet veidrodyje jau galėsi džiaugtis pasiektu rezultatu.

Alkoholis neigiamai veikia miego kokybę, todėl, jei nori pasiekti greito rezultato, siūlome to atsisakyti arba bent vartoti itin saikingai.

Patartina vengti streso, nes jis tiesiogiai veikia miego kokybę. Streso atsikratyti padės natūralios arbatos, pavyzdžiui, ramunėlių.

2. Tinkamai maitinkis. Valgyk sveiką, subalansuotą maistą ir gerk daug vandens. Tamsių ar patinusių paakių oda dažnai priskiriama vitamino K arba antioksidantų trūkumui. Tamsius ratilus taip pat gali sukelti vitamino B12 trūkumas. Visų šių vitaminų patariame ieškoti savo kasdieniame maiste, o ne „vaistinių“ vitaminuose.

Turi žinoti:

 • Valgyk daug vaisių ir daržovių, ypač kopūstų, špinatų ir kitų žalių lapinių daržovių. Gerdami daug skysčių pagerinsite kraujotaką, tik patartina skysčių nevartoti prieš pat miegą, nes galite ryte atsikelti „jaunatviškai“ patinę.

 • Sumažink druskos vartojimą. Druskos perteklius organizme sulaiko vandenį neįprastose vietose, todėl druskos mėgėjai dažnai „pasipuošia“ patinusiais paakiais. 

Valgyk daug vaisių ir daržovių, ypač kopūstų, špinatų ir kitų žalių lapinių daržovių. Gerdami daug skysčių pagerinsite kraujotaką, tik patartina skysčių nevartoti prieš pat miegą, nes galite ryte atsikelti „jaunatviškai“ patinę.

Sumažink druskos vartojimą. Druskos perteklius organizme sulaiko vandenį neįprastose vietose, todėl druskos mėgėjai dažnai „pasipuošia“ patinusiais paakiais. 

3. Mesk rūkyti! Rūkymas sukelia kraujagyslių ligas, kurios kelia grėsmę ne tik tavo gyvybei, bet ir smarkiai išryškina tavo kraujagysles, jos atrodo žymiai ryškesnės ir mėlynesnės.

4. Dažniau atsipalaiduok. Atsipalaidavimas šalina streso, nerimo šaltinius, kurie trukdo ramiai miegoti ir tinkamai valgyti. Oda – kaip padidinamasis stiklas, kuris išryškina fizinius negalavimus, emocinį nestabilumą, tad tikrai galite sau leisti „iš širdies“ pailsėti.

Natūralūs gelbėtojai

 1. Agurko griežinėliai. Plonai supjaustykite agurką ir po griežinėlį užsidėkite ant akių. Jie jau seniai žinomi pagalbininkai, padedantys atstatyti tiek patamsėjusią, tiek paburkusią paakių odą per itin trumpą laiką. Norėdami sustiprinti efektą, procedūrą galite kartoti kasdien, ant užmerktų akių užsidėdami agurko griežinėlį ir palaikydami jį 10-15 minučių.

 2. Šalti arbatos maišeliai. Arbatos maišeliuose esantis taninas mažina paburkimą ir paakių patamsėjimą. Patartinam šią procedūrą, taip pat kaip su agurko griežinėliais, kartoti kasdien ir ant užmerktų akių laikyti 10-15 minučių. Geriausias paros laikas šiai procedūrai – rytas. Geras patarimas: šiuos arbatos maišelius per naktį laikykite šaltai, geriausia tarp ledo gabalėlių, taip pasieksite geriausio rezultato.

 3. Bulvė. Sutarkuokite nevirtą bulvę, gautą tyrę šiek tiek nusausinkite, kad būtų patogiau. Galite šią tyrę iškart dėti ant užmerktų akių arba, kad būtų patogiau, įvyniokite į servetėlę. Palaikykite 10-15 minučių ir nuplaukite drungnu vandeniu. Šią procedūrą taip pat galite atlikti kasdien.

 4. Atšaldytas šaukštas. Patarimas „ekstra“ atvejui: jei paakių oda patinusi, o jums greitai reikia lėkti į susitikimą ar vakarėlį. Įdėkite metalinį šaukštą į šaldiklį ir palaikykite 10 minučių. Išėmus dėkite prie paakių, tik nelaikykite per ilgai, kad nepakenktumėte odai (atsiminkite, kad paakių oda yra pati ploniausia ir sausiausia, todėl itin pažeidžiama, ji tik 0,1-0,5 mm storio).

 5. Išsiaiškink pajuodusių paakių priežastį ir ją gydyk. Galimos pajuodusių paakių priežastys:

 • Alergija. Tai itin dažna juodų paakių ratilų sukėlėja. Jei jūsų problemos šaltinis tikrai alergija – ją būtina gydyti. Dažnai tai gali būti sezoninės alergijos, tokios kaip šienligė. Taip pat galite turėti alergiją maistui ar cheminėms medžiagoms, su kuriomis susiduriate kasdienėje aplinkoje. Visais atvejais nepatarina gydytis namuose – reikia kreiptis į šeimos gydytoją ir, galbūt, savo paakius su medikų pagalba pagražinsite greičiau, nei mes, bedėliodami pliuselius prie vardijamų punktų.

 • Nosies užgulimas. Kaip bebūtų keista, bet nosies užgulimas yra tiesiogiai susijęs su jūsų akyčių grožiu. Venos, einančios nuo nosies iki akių, tiesiog išsiplečia ir tai patamsina paakių odą. Tokiu atveju, gydykite slogą ir būsite vėl gražūs!

 • Pigmentiniai pažeidimai. Tokiu atveju patariame kreiptis į dermatologą arba šeimos gydytoją.

 • Saulė. Jos perteklius gali padidinti melanino gamybą ir „nuspalvinti“ jūsų paakius. Būtina skubiai kreiptis į gydytoją ir, žinoma, vengti saulės.

 • Paveldimumas. Tai nustatyti galite labai paprastai, tiesiog pažiūrėkite į artimųjų paakius. Net jeigu ir paveldėjote šią „dovanėlę“, nenuleiskite rankų, nes tai dar nereiškia, kad aukščiau minėti patarimai jums bent minimaliai nepadės.

 • Veido bruožai. Jūsų veido kaulų struktūra tiesiog gali būti tokia, kuri meta šešėlį į paakio zoną. Tokiu atveju aukščiau minėtos priemonės ir procedūros jums vargiai ar padės, tačiau galite naudoti tam skirtą kosmetiką (žinoma, patariame naudoti ekologišką kosmetiką, kuri nepakenktų ir taip gležnai paakių odai).

Agurko griežinėliai. Plonai supjaustykite agurką ir po griežinėlį užsidėkite ant akių. Jie jau seniai žinomi pagalbininkai, padedantys atstatyti tiek patamsėjusią, tiek paburkusią paakių odą per itin trumpą laiką. Norėdami sustiprinti efektą, procedūrą galite kartoti kasdien, ant užmerktų akių užsidėdami agurko griežinėlį ir palaikydami jį 10-15 minučių.

Šalti arbatos maišeliai. Arbatos maišeliuose esantis taninas mažina paburkimą ir paakių patamsėjimą. Patartinam šią procedūrą, taip pat kaip su agurko griežinėliais, kartoti kasdien ir ant užmerktų akių laikyti 10-15 minučių. Geriausias paros laikas šiai procedūrai – rytas. Geras patarimas: šiuos arbatos maišelius per naktį laikykite šaltai, geriausia tarp ledo gabalėlių, taip pasieksite geriausio rezultato.

Bulvė. Sutarkuokite nevirtą bulvę, gautą tyrę šiek tiek nusausinkite, kad būtų patogiau. Galite šią tyrę iškart dėti ant užmerktų akių arba, kad būtų patogiau, įvyniokite į servetėlę. Palaikykite 10-15 minučių ir nuplaukite drungnu vandeniu. Šią procedūrą taip pat galite atlikti kasdien.

Atšaldytas šaukštas. Patarimas „ekstra“ atvejui: jei paakių oda patinusi, o jums greitai reikia lėkti į susitikimą ar vakarėlį. Įdėkite metalinį šaukštą į šaldiklį ir palaikykite 10 minučių. Išėmus dėkite prie paakių, tik nelaikykite per ilgai, kad nepakenktumėte odai (atsiminkite, kad paakių oda yra pati ploniausia ir sausiausia, todėl itin pažeidžiama, ji tik 0,1-0,5 mm storio).

Išsiaiškink pajuodusių paakių priežastį ir ją gydyk. Galimos pajuodusių paakių priežastys:

Alergija. Tai itin dažna juodų paakių ratilų sukėlėja. Jei jūsų problemos šaltinis tikrai alergija – ją būtina gydyti. Dažnai tai gali būti sezoninės alergijos, tokios kaip šienligė. Taip pat galite turėti alergiją maistui ar cheminėms medžiagoms, su kuriomis susiduriate kasdienėje aplinkoje. Visais atvejais nepatarina gydytis namuose – reikia kreiptis į šeimos gydytoją ir, galbūt, savo paakius su medikų pagalba pagražinsite greičiau, nei mes, bedėliodami pliuselius prie vardijamų punktų.

Nosies užgulimas. Kaip bebūtų keista, bet nosies užgulimas yra tiesiogiai susijęs su jūsų akyčių grožiu. Venos, einančios nuo nosies iki akių, tiesiog išsiplečia ir tai patamsina paakių odą. Tokiu atveju, gydykite slogą ir būsite vėl gražūs!

Pigmentiniai pažeidimai. Tokiu atveju patariame kreiptis į dermatologą arba šeimos gydytoją.

Saulė. Jos perteklius gali padidinti melanino gamybą ir „nuspalvinti“ jūsų paakius. Būtina skubiai kreiptis į gydytoją ir, žinoma, vengti saulės.

Paveldimumas. Tai nustatyti galite labai paprastai, tiesiog pažiūrėkite į artimųjų paakius. Net jeigu ir paveldėjote šią „dovanėlę“, nenuleiskite rankų, nes tai dar nereiškia, kad aukščiau minėti patarimai jums bent minimaliai nepadės.

Veido bruožai. Jūsų veido kaulų struktūra tiesiog gali būti tokia, kuri meta šešėlį į paakio zoną. Tokiu atveju aukščiau minėtos priemonės ir procedūros jums vargiai ar padės, tačiau galite naudoti tam skirtą kosmetiką (žinoma, patariame naudoti ekologišką kosmetiką, kuri nepakenktų ir taip gležnai paakių odai).

Sudėkite pliusiukus prie paminėtų priemonių bei procedūrų bei džiaukitės gražia savo paakių oda!

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ĮDOMYBĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"