Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ĮDOMYBĖS

Moterų silpnybės vyrų akimis

 

Vyrai moteris myli ir gerbia, bet kartais pasišaipo. Jiems sunku suprasti kai kuriuos dailiosios lyties įpročius. Žinomų vyrų paprašėme apie tai papasakoti.

Vyrai ne visada supranta moteris, ypač jeigu jos į parduotuvę keliauja kaip į ekskursiją, o susiruošti išeiti iš namų vakarui joms užtrunka lyg pasirengti tolimai ir ilgai truksiančiai kelionei. Kai iš tikrųjų reikia keliauti, dailiosios lyties atstovės stengiasi pasiimti "pusę savo gyvenimo", nors išvažiuoja, tarkime, tik keletui dienų. O namie daro tokią tvarką, kad vyrai nieko neranda. Apie tai kalbėjomės su žinomais vyrais - aktoriumi, laidų ir renginių vedėju Gintaru Mikalausku, Lietuvos vyriausiuoju Kalėdų Seneliu tituluojamu dailininku Arvydu Bagdonu, operos solistu Vytautu Juozapaičiu ir populiariu dainininku Deivydu Norvilu-Deiviu. 

Laiko nešvaisto

Aktorius, laidų ir renginių vedėjas G.Mikalauskas teigė, kad jis žmonos Jūratės nelydi, kai ši susiruošia apsipirkinėti. Kodėl? "Parduotuvėje esu našta, - paaiškino vyras. - Jeigu eičiau kartu, būtų neįmanoma ką nors nupirkti." G.Mikalauskas įsitikinęs, kad "ekskursijos" po parduotuves yra laiko švaistymas. Jis visada konkrečiai žino, ką reikia pirkti, todėl nesupranta tokių pasivaikščiojimų - tik dėl prekių apžiūros.

"Tačiau žmonai to reikia. Būna, kad ji staiga dingsta iš namų. Tam neprieštarauju. Ir nepuolu jos ieškoti kito vyro glėbyje, - šaipėsi G.Mikalauskas. - Suprantu, kad žmonai reikia su parduotuve pabūti kartu." Tokia sutuoktinės "neištikimybė" aktoriaus negąsdina, nes žino, jog anksčiau ar vėliau ji parsiras namo. "Dar žinau, kad jei žmona sumanys ką nors įsigyti, tai bus proto ribose, - tikino pašnekovas. - Niekada nėra nusipirkusi nieko tokio, apie ką būčiau pasakęs: kokia čia nesąmonė?"

Gera nuotaika - svarbiau

Galima numanyti, kad aktorius namie pamato daiktų ir apdarų, kurių anksčiau nebuvo, apie kurių pirkimą nieko nežinojo. G.Mikalauskas patvirtino, kad kartais taip ir nutinka. Būna, kad ruošdamasi kur nors eiti žmona pasipuošia neregėtais drabužiais ar aksesuarais, o jis nustemba. "Klausiu: čia dabar kas? - šypsojosi pašnekovas. - O ji moteriškai gudriai atsako: "Na, brangusis, tu tiesiog neatsimeni."

Nieko nestebina, kad moterys mėgsta puoštis. Bet tai ir laiko nemažai atima. Ar tai būdinga ir aktoriaus sutuoktinei? "Prie veidrodžio ji užtrunka normaliai - kaip visos moterys, - tvirtino G.Mikalauskas. - Ar man tenka laukti, trypčioti, šūkalioti? Ne. Jei einame mano darbo reikalais, tai yra į renginius, kuriuos vedu, žmona žino - ilgai laukti negalėsiu. Todėl ji susiruošia labai greitai."

O rengiantis keliauti į svečius, vyrui beveik nerūpi, kiek ilgai puošis žmona. Nieko baisaus, jei dėl to pora šiek tiek pavėluos. "Ko nervintis? Kad nuvažiuosime vėliau, o ten nebeliks šašlykų? Visko užteks", - tikino pašnekovas. G.Mikalausko požiūris praktiškas: jis žino - jei trukdysi žmonai pasiruošti ir sugadinsi jai nuotaiką, ji sugadins jam visą vakarą. "Ar to reikia?" - retoriškai klausė pašnekovas. Aktorius tvirtino, kad juodu su žmona nėra dažni įvairių renginių lankytojai. Jie neina bet kur ir neturi tokių tikslų, kokių siekia kai kurie žmonės, kurie būtinai nori pasirodyti fotografams, kad jų nuotraukos atsidurtų žiniasklaidos puslapiuose. Mikalauskų pora ir be vakarėlių turi ką veikti. "Man apskritai praleisti vakarą su žmona yra šventė", - tvirtino daug dirbantis aktorius. 

Komplimentai - nuo ryto iki vakaro

G.Mikalausko sutuoktinė neturi kitoms moterims būdingo įpročio į kelionę prisikrauti daug daiktų. Ji daug važinėja darbo reikalais, todėl elgiasi protingai, pasiima tik reikalingiausius daiktus. Tačiau aktorius pripažino, kad jo gyvenimo draugė, kaip ir daugelis dailiosios lyties atstovių, mėgsta komplimentus. Todėl jis žmonai negaili gražių žodžių. G.Mikalauskas tikino, kad su komplimentais lūpose prabunda ryte ir užmiega vakare.

Kitas dalykas - pastabos ir kritika, jų aktorius vengia. "Esu pakankamai suaugęs vyras ir suprantu, kad to daryti nereikia", - patikino jis. G.Mikalauskas pritaria linksmai sentencijai, esą moteris visada teisi. Jis laikosi vyriško požiūrio: "Išklausyk moterį ir padaryk savaip." G.Mikalauskas įsitikinęs, kad sutuoktinė turi gerą skonį, išsirinko gerą vyrą, todėl šiomis temomis nėra ko diskutuoti ar ginčytis.

Parduotuvėje - "savais keliais"

Vyriausiuoju Kalėdų Seneliu tituluojamas dailininkas A.Bagdonas temą apie moterų silpnybes ir įpročius pavadino skausminga vyrams. Tačiau kalbantis paaiškėjo, kad jo sutuoktinei medikei Sigutei galima priekaištauti nebent dėl noro namie palaikyti tvarką ir tai - tik juokais.

A.Bagdonas, kaip ir dauguma kitų vyrų, nesupranta pomėgio lankytis parduotuvėse. "Atrodo, kad viską apeini penkis kartus. Stengiuosi į tai žiūrėti pro pirštus, - teigė pašnekovas. - O moterys prekes atidžiai peržiūrinėja." Parduotuvėje jis ir žmona eina "savais keliais", renkasi, ką pirkti, o vėliau susitinka jau prie kasos. "Ten vietos daug, randu savų kertelių", - juokėsi pašnekovas.

A.Bagdonas patikino, kad sutuoktinė nėra parduotuvių maniakė. Todėl jis nesikrato bendrų pasivaikščiojimų, ieškant reikiamų pirkinių. "Apskritai mudu nesame mados vergai", - tvirtino dailininkas.

Ilgai kedena barzdą

Kai Bagdonų pora rengiasi kur nors eiti, ruošdamasis ilgiau užtrunka vyras. Žmona sugeba greit apsisukti, todėl jai tenka laukti vyro. "Nors lūpų ir akių nedažau, bet kol pakedenu barzdą, daugiau laiko sugaištu", - iš savęs šaipėsi menininkas. Jis tikino, kad net drabužius renkasi ilgiau. "Žmonai viskas paprasčiau", - su šypsena stebėjosi vyras.

Panašiai būna ir tada, kai pora kraunasi daiktus ruošdamiesi kokiai nors kelionei. A.Bagdono bagažas dažniausiai būna didesnis negu žmonos. Mat jis mėgsta pasiimti daug dailės reikmenų. "Todėl daiktų prisikraunu dvigubai daugiau negu žmona. O važiuojant atostogų į šiltus kraštus drabužių reikia nedaug. Gal tik dukra nori prašmatniau rengtis, todėl jos lagaminas būna pilnesnis", - sakė vyras. 

"Kur mano daiktai?"

Kitais metais Bagdonų pora švęs santuokos trisdešimtmetį. Per ilgą bendrą gyvenimą vyras niekada negailėjo žmonai komplimentų. "Tačiau galėčiau dar dažniau sakyti, - teigė pašnekovas. - Ji mėgsta komplimentus. Manau, kad kiekvienai moteriai malonu juos girdėti." 

Klausiamas apie sutuoktinės silpnybes, menininkas prisipažino, jog iš esmės ji turi tik "stiprybių". A.Bagdonas teigė, kad jųdviejų pomėgiai ir interesai šiek tiek skiriasi, nes žmona - medikė, o jis - dailininkas. Vyras atviravo, kad nesusipratimų kyla tuomet, kai šeimos moterys namie daro tvarką. "Aplinka, kurioje dirba žmona - balta ir sterili. O aš labiau mėgstu menišką betvarkę, - neslėpė A.Bagdonas. - Namie galiu rasti viską, nors atrodo, kad yra netvarka. Žmona ir dukra - pedantiškos. Po to, kai jos sutvarko namus, nieko neberandu. Juokais prašau surašyti raštelius, paaiškinančius, kur ką padėjo." Taigi tvarka namie dailininkui kelia daugiau problemų negu netvarka, kurioje jis susigaudo geriau. "Man nėra svarbu, kurioje pusėje padėtas koks nors daiktas - dešinėje ar kairėje", - juokėsi pašnekovas. Svarbiausia atsiminti, kur jie yra. Tačiau A.Bagdonas supranta, kad kitus šeimos narius gali nervinti netvarkingai sudėti daiktai, todėl šia tema jis kalba nerimtai, tik pokštauja.

Ką vyras mano apie sentenciją, jog moteris visada teisi? "Pritariu šiai minčiai, - tvirtai pritarė A.Bagdonas. - Net jeigu moteris neteisi, vis vien reikia jos atsiprašyti. Tada konfliktai išnyksta. Tai supratau per beveik tris santuokos dešimtmečius."

Kaip žmona lieps

Moteriškos silpnybės nė kiek neglumina garsaus operos solisto V.Juozapaičio. Jeigu jo mylima žmona Eglė paprašo lydėti į parduotuvę apsipirkti, vyras neprieštaraudamas vyksta kartu. "Mano ponios noras man yra įstatymas. Kaip ji liepia, taip aš ir darau, - juokėsi apie požiūrį į moterų mėgstamą užsiėmimą - apsipirkinėjimą - klausiamas garsusis baritonas. - Tikrai nematau didelės problemos pasivaikščioti su žmona po parduotuves, juolab kad Lietuvoje mudu tai darome nedažnai." Pasak V.Juozapaičio, jo sutuoktinė apdarus sau ir jam dažniau perka per užsienio išvykas.

Maestro prisipažino, kad moteriška silpnybė žioplinėti po mėgstamus parduotuvių skyrius būdinga ir jam. "Priklauso nuo to, kokia tai parduotuvė. Jeigu muzikos prekių, aš galiu po ją vaikštinėti visą dieną", - tikino dainininkas. Tačiau kai reikia išsirinkti batus, V.Juozapaitis užtrunka vos 10 minučių. "Kiek laiko užtruks Eglė matuodamasi batus, drabužius ar skrybėlaites - nesvarbu. Stengiuosi netrypčioti šalia ir neraginti jos paskubėti. Geriau kantriai laukiu lauke, o ją palieku ramybėje", - sakė jis. Dainininkas visada stengiasi suderinti vizitus į parduotuves taip, kad ir jam tai būtų neskausminga, ir žmona galėtų patenkinti savo moterišką aistrą apsipirkinėjimui.

V.Juozapaitis šmaikštavo, esą vaikščioti po parduotuves jam yra tas pats, kas dainuoti scenoje - neišvengiama būtinybė. "Juokauju, žinoma. Kaip ir kiekviena būtinybė, tai nėra pats maloniausias laisvalaikio leidimo būdas, bet tragedijos čia nematau", - patikino maestro.

Susiruošti į svečius, vakarėlį ar į kelionę visada daugiau laiko prireikia poniai Juozapaitienei. "Mano žmona labai moteriška, todėl ji visada užtrunka ilgiau prie veidrodžio. Man, vyrui, laiko kur nors susiruošti prireikia kur kas mažiau", - aiškino dainininkas. Tačiau jokio susierzinimo dėl to jis tikino nejaučiantis. "Jeigu žmona kuo nors kalta, vyras privalo tučtuojau jos atsiprašyti. Tai absoliuti tiesa. Kito kelio nėra. Antraip atsidursi aklavietėje. Kova už savo teises yra kelias į niekur", - juokdamasis tvirtino vienas garsiausių Lietuvos operos solistų.

Atleistas nuo kankinimų

Dainininkas D.Norvilas-Deivis tikino, kad jo gyvenimo moteris Renata yra tobula ir savo brangiausiojo neverčia kęsti moteriškų silpnybių lavinos. "Ačiū Dievui, Renata mane atleidžia nuo tų baisių vizitų į prekybos centrą apsipirkti, - linksmai porino Deivis. - Jai geriausiai sekasi tai daryti vienai arba kartu su mama. Tad aš šio "džiaugsmo" išvengiu." Deivydas prisipažino, jog apsipirkinėti jam yra tikra kančia, net jeigu tai daryti tenka jam pačiam, o ne lydėti savo mylimąją po parduotuves. Kai vis dėlto tenka išsirinkti drabužius ar batus sau pačiam, jis parduotuvėje ilgiau valandos neišbūna. "Yra riba, už kurios kantrybė jau nebeatlaiko ir norisi bėgti neatsigręžiant, net jei nieko dar nepavyko išsirinkti", - pasakojo vaikinas. Jis tikino, kad susirengęs ką nors pirkti sau, namams ar buičiai, visada tariasi su Renata, klauso jos išmintingų sprendimų. "Situacija paradoksali, kai pagalvoji - kai pirkti reikia ką nors man, su manim visada važiuoja Renata. O kai ko nors reikia jai - ji vyksta viena. Be Renatos aš nesugebu nieko nusipirkti", - šyptelėjo dainininkas.

Deivis pasakojo, kad savo drabužinės turiniu taip pat nelabai rūpinasi. "Aš esu vyras, man nieko nereikia. Turiu kelnes, batus, marškinius ir gana", - konstatavo. Kai porai tenka kartu išsiruošti į svečius, vakarėlį ar kelionę, Deivio mylimoji ilgiau užtrunka ruošdamasi, tačiau ir vėl paradoksas - laukti išeinančio iš namų Deivio tenka jai. "Net nežinau, kaip tai įvyksta, - stebėjosi D.Norvilas. - Atrodo, Renata rengdamasi visą amžinybę užtrunka prie veidrodžio, bet išeinant iš namų jai visą laiką tenka manęs laukti. Aš "netyčia" prisėdu prie kompiuterio, kol ji ruošiasi ir galiausiai išeina taip, kad ji jau pasiruošusi, o aš dar kažką veikiu ir ji laukia."

Deivis patikino, kad visuotinai vyrų deklaruojama taisyklė, kad moteris visada teisi, o jeigu ne - vyras privalo jos atsiprašyti - jam yra gyvenimo credo. "Aš taip ir darau. Ir visada pasiteisina", - sukikeno vyrukas. 

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ĮDOMYBĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"