Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ĮDOMYBĖS

Merkinės piramidė: pasaulio pabaiga jau čia pat

 

Stebuklingomis galiomis tarp žmonių garsėjančios Merkinės piramidės šeimininkas Povilas Žėkas ragina nebijoti pasaulio pabaigos. Esą ji nebus tokia, kokią įsivaizduojame. Tačiau jaunas vyras skatina rengtis didelėms žmonijos gyvenimo permainoms, nes jų išvengti nepavyks niekam.

Artimiausia prognozuojama pasaulio pabaiga - šių metų gruodžio 21-oji. Būtent tądien baigsis majų kalendorius, žymintis vieno ciklo pabaigą. 

Ir iki šiol tariamų pasaulio pabaigų išpranašauta daugybė, bet nė  viena jų neišsipildė. Žemė kaip sukosi, taip ir sukasi aplink savo ašį bei Saulę, žmonių kartas keičia naujos kartos. Tačiau įvairių sričių mokslininkai neatmeta galimybės, kad Žemę gali ištikti globali katastrofa, kurių bėgant amžiams buvo ne viena. Kaip ir pranašysčių apie pasaulio pabaigą.  

Pranašauja virsmą

Viena paslaptingiausių Lietuvos vietų, vadinamoji Merkinės piramidė, tarp žmonių garsėja gydomosiomis galiomis bei dvasiniais potyriais. Jos įkūrėjas P.Žėkas, tvirtinantis, kad Dievas mintimis jam perduoda informaciją apie žmonijos ateitį, sako, kad pasaulio pabaigos nebus. Anot Povilo, pasaulio pabaigą turėtų lemti įvykis, po kurio liautųsi egzistuoti žmonija ir visa, kas gyva. "Mano dvasinėmis žiniomis ir intuicija, tokia tikimybė nereali", - tvirtino biologo diplomą turintis jaunas vyras. 

Vis dėlto, jo įsitikinimu, didelių permainų žmonijai išvengti nepavyks. Tad būtina joms tinkamai pasirengti tiek dvasiškai, tiek fiziškai. Povilo nuomone, 2012-ieji taps įsibėgėjančių permainų metais. Tačiau niekas neturi tikslių žinių, kas nutiks. Esą klaidingas pranašystes apie pasaulio pabaigą galėjo lemti ne Dievo ženklai, bet žmonių nepagrįstos baimės, sukeltos sklandančių nuojautų apie būsimus įvykius. Tai gali būti ugnikalnių išsiveržimai, cunamių šėlsmas, žemės drebėjimai ir kiti veiksniai, turėsiantys įtakos žmonių gyvenimui. 

"Pasaulio pabaigos, kokią žmonės įsivaizduoja, tikrai nebus", - nė trupučio neabejodamas LŽ tvirtino Povilas. Jo įsitikinimu, žmonijos laukia didžiosios permainos. Vieni jas išgyvens, kiti žus, tačiau jos nesunaikins nei planetos, nei žmonių. Esą permainos pakeis, atnaujins Žemę. "Atsinaujinimas būtinas, žmonės privalo permąstyti savo gyvenimą ir pakeisti požiūrį į juos supančią aplinką", - įsitikinęs Povilas.

Jis ir jo bendraminčiai 2012 metus vadina pasirengimo kaitai metais. Didžiosios permainos, galutinai pakeisiančios žmoniją, prasidės 2013-aisiais ir tęsis iki 2015-ųjų pabaigos. "Kalbu apie trejus metus, tačiau žmonėms aiškinu ir juos skatinu ruoštis maždaug metus truksiančiam sunkiajam periodui", - aiškino piramidės, kupolo ir kryžių komplekso dvasinis vadovas. 

Pasak jo, nebus taip, kad vieną rytą Žemė virs tobula planeta, staiga pasikeis jos gyventojų vertybių skalė, jie taps dvasingi, supras vienas kitą be žodžių. "Greičiausiai atsitiks taip, kad iki tol džiuginę, tačiau menkaverčiai dalykai tiesiog pamažu nebeteks prasmės", - svarstė vyras.

Patikėjo ne iškart

Povilas teigia ir pats ne iš karto patikėjęs, kad pasaulio laukia didžiosios permainos. Kai į piramidę pasimelsti atvažiavę žmonės teiraudavosi jo nuomonės apie artėjančią pasaulio pabaigą, jis į tokias kalbas labai rimtai nežiūrėdavo. "Atrodė, kad tai neramių, kiek paranojiškų sielų blaškymosi rezultatas. Todėl patardavau nusiraminti, pamedituoti ir pasikliauti Dievu", - pasakojo vyras. 

Viskas ėmė keistis 2011 metų pradžioje, kai jis pats ėmė gauti žinių, kad artėja didelės permainos. Tada lyg tyčia atsirasdavo vis daugiau žmonių, kurie pasakodavo, kad per sapnus, meditacijas regi vaizdus apie globalines katastrofas, užgriuvusias žemę, ir didžiulėse suirutėse besiblaškančius žmones. Net ir girdėdamas tokias kalbas, Povilas atsargiai pašnekovų pasiteiraudavo, gal jie regėję matytų fantastinių filmų vaizdus apie pasaulio pabaigą. Tačiau šie tvirtindavo tokio žanro filmų visai nežiūrintys. "Taip susiformavo kolektyvinis aiškumas, kad artėja nepaprastas laikotarpis ir reikia atsakingai jam ruoštis", - sakė piramidės šeimininkas.  

Povilas pasakoja domėjęsis, kad daugelyje valstybių, skirtingai nei Lietuvoje, artėjančioms permainoms skiriama daug dėmesio. JAV leidžiami išlikimo vadovai, kuriuos žmonės tiesiog šluoja iš lentynų, kad galėtų tinkamai pasirengti, kai prasidės apokalipsė. Perka dešimtis tūkstančių kainuojančius bunkerius, kurie neva turėtų apsaugoti nuo branduolinės bombos sprogimo ar asteroido smūgio pasekmių. Kiti rezervuoja vietas prabangiuose bunkeriuose, kad per kataklizmas išsaugotų savo šeimas ir save. Kaupiamos maisto ir reikalingiausių daiktų atsargos. Prancūzijoje, Ispanijoje ir kitose valstybėse, Povilo teigimu, žmonės buriasi į ekologines bendruomenes ir persikelia gyventi į atokesnes vietoves užmiesčiuose.

Pataria ruoštis

"Žmonija mintimis bei veiksmais niokoja žemę. Neigiama energija kaupiasi jos gelmėse ir vis intensyviau išsiveržia sukeldama įvairias stichines nelaimes. Tai vidinis procesas, neturintis sąsajų su išoriniu Žemės energoinformaciniu lauku. Žmonės, kaip fizinės Žemės paviršiumi vaikščiojančios būtybės, patys nustato bei išgyvena santykį su gimtąja planeta, tad gauna ir atitinkamą atsaką iš jos gelmių", - sakė Povilas. 

Anot jo, žmonių pasaulis ignoruoja Dievo valią, todėl būtina pasitelkti akivaizdžias išorines aplinkybes, kad žemėje įvyktų esminės permainos. Esą jau greitai prasidės intensyvus Žemės apsivalymo procesas, kurį sužadins kosminė spinduliuotė. Ji užlies mūsų planetą ir paveiks visus gyventojus. Šio proceso neįmanoma nei sustabdyti, nei atšaukti. Žemėje pokyčiai tęsis tol, kol spinduliuotė bus intensyvi. Gali ilgam laikui dingti elektra ir dėl to bus paralyžiuotas įprastas gyvenimas. Didelę įtaką turės ir sparčiai kintantis Žemės magnetizmas - dėl to žmonių būsena taps nestabili.

"Pirmos trys dienos būna ypač sudėtingos miestų gyventojams. Po kelių savaičių sumaištis persimeta į kaimus. Jei nestabilumas užsitęsia keletą mėnesių, ima trūkinėti valdžios santykiai su žmonėmis", - galbūt žmoniją užgriūsiančias bėdas vardijo Povilas. Esą prasidėjus sumaiščiai, žmones apima panika, jie puola masiškai viską pirkti, todėl net reikalingiausių prekių ima trūkti. 

Povilo nuomone, labai svarbu sukaupti informaciją apie galimas bėdas ir jau dabar pradėti kaupti atsargas. Jis pataria vadovautis principu - kaupti tik tai, kas reikalingiausia kasdieniam gyvenimui, ir sukauptas atsargas nuolat atnaujinti. Tai gali būti šaldytas, konservuotas, džiovintas maistas, reikėtų neužmiršti ir grūdinių kultūrų, medikamentų, dezinfekcijos priemonių, vandens, būtiniausių buities reikmenų, ypač baterijų apšvietimui, nes elektra esą bus dingusi. Visas sukauptas atsargas Povilas ragina saugiai laikyti slėptuvėse, nes, kilus sumaiščiai, gali atsirasti piktavalių. Būtina susikurti ir saugią erdvę, kurioje būtų galima praleisti sudėtingą laiką. "Nebūtina dėl to kasti bunkerį po žeme. Slėptuve gali tapti ir butas, svarbiausia, kad tai būtų saugi erdvė tau ir tavo šeimai bei būtiniausiems funkciniams reikalams", - perspėjo Povilas. 

Vyras teigė nesitikintis, kad žmonės, pasiklausę jo apie gresiančius pavojus, masiškai puls kaupti atsargas ar įrenginėti slėptuves. "Viliuosi, kad mano kalbos padės pasiruošti bent kelioms dienoms", - atviravo Merkinės piramidės šeimininkas. Artimiausiu metu savo tinklalapyje jis žada paviešinti reikalingiausių daiktų ir įgūdžių sąrašą, kurį kol kas tarpusavyje platina permainoms besiruošiantys žmonės.

Atsargos nepražus

Povilo šeima kaupia atsargas, tačiau tai daro pamažu. Rengdamiesi permainoms Žėkai didina ūkinį savarankiškumą - patys kepa ir džiovina duoną, gaminasi lydytą sūrį bei kitus karvės ir ožkos pieno produktus. Kaip sako Povilo mama Onutė, dabar jų šeima prisimena, ką tėvai ir seneliai darė. Moteris neslepia, kad ūkelio, kuriame yra pulkelis vištų, penkios ožkos ir karvė, priežiūra atima laiko, tačiau dabar jie gali valgyti gerokai sveikesnį maistą, ir tai - svarbiausia. Jie neperka ir daržovių, nes pakankamai jų užsiaugina patys. Žinoma, dzūkai neignoruoja prekybos centrų ir neretai pasinaudoję akcijomis ilgesniam laikui apsirūpina įvairiomis prekėmis. 

"Užsienyje žmonės nebijo pasakyti, kad ruošiasi permainoms, kaupia atsargas, tačiau Lietuvoje kol kas apie tai nekalbama", - sakė Povilas. Jis prisiminė vyrą, išdrįsusį atvirai papasakoti apie tai, kad kaupia atsargas sau ir savo šeimai. Tačiau esą po visuomenės reakcijos atsisakė bet kokio viešumo. 

Povilas daro išvadą, kad taip, matyt, yra dėl lietuviško mentaliteto: ką kaimynai pasakys, jei aš elgsiuosi kiek kitaip nei visi? Mūsų krašte labiausiai priimtina tai, kas tampa masiniu reiškiniu ir nesukelia psichologinio diskomforto. Povilas patikino, kad tarp jam žinomų atsargas kaupiančių ir permainoms besiruošiančių žmonių yra ir garsių, ir gerbiamų, visuomenei gerai žinomų asmenybių. Netgi Nepriklausomybės Akto signatarų. Tačiau Povilas kategoriškai atsisakė juos įvardyti, nors patikino, kad šie žmonės atsargas pradėjo kaupti gerokai anksčiau, nei jis viešai prabilo apie artėjančias permainas. "Šie žmonės jau dabar sukaupę dideles atsargas ir reikalui esant žada jomis pasidalyti su kitais", - atskleidė paslaptingųjų žmonių tikslus piramidės šeimininkas. 

Paklaustas, ar gali žmonija išvengti didžiąsias permainas lydinčių išbandymų, atsakė: "Gali, tačiau visais atvejais žmonės turės naudos, nes įgis naujų žinių ir patirčių, išmoks gyventi taupiau, ekologiškiau ir savarankiškiau", - įsitikinęs Povilas. Juk ir maisto atsargos esą taip pat niekur nepražus. Jos gali būti vėliau sunaudotos pagal paskirtį, todėl finansinės žalos niekas nepatirs. 

Sukūrė šeimą

Globalių permainų laukiančio Povilo asmeniniame gyvenime permainos jau įvyko. 28 metų Merkinės piramidės, kupolo ir kryžių komplekso dvasinis vadovas praėjusią vasarą sumainė žiedus su bendraamže Aušra. Anot jo, sprendimas sukurti šeimą taip pat susijęs su artėjančiomis permainomis, nes sunkmečius ištverti daug lengviau, kai pats myli ir esi mylimas. "Tai vienas džiugiausių sprendimų pastaruoju metu", - džiaugėsi Povilas. Su būsima žmona jis susipažino studijuodamas biologiją tame pačiame universitete. Šiuo metu Aušra mokosi doktorantūroje. Jaunoji šeima laukia dar vieno džiugaus įvykio - ją netrukus aplankys gandrai. 

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ĮDOMYBĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"