Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ĮDOMYBĖS

Mažas gimtasis miestelis - lyg visas pasaulis

 
2012 04 10 8:04

Kai pernai Diuseldorfe 'Eurovizijos' konkurse jauna džiazo dainininkė 24 metų Evelina Sašenko patyrė tris minutes šlovės, atrodė, jog jos gyvenimas iš esmės pasikeis. Vis dėlto taip neatsitiko. Tiesa, ji daug koncertuoja, pirmą kartą vaidina teatre, dalyvauja televizijos projektuose. Tačiau kažkodėl nuo žavios ir talentingos merginos nusisuko meilė.

E.Sašenko po senovei gyvena su tėvais Trakų rajone, Rūdiškėse, Kriaušių gatvėje. Dainininkei mažas gimtasis miestelis - lyg visas pasaulis. Čia ji užaugo, lankė mokyklą, pažino muziką ir scenos džiaugsmą.

Didelis namas apkaltas šviesiomis dailylentėmis, stogas - rudas. Ant vartelių - drugelio ženklas ir užrašas "Kriaušių gatvė", o joje nėra nė vienos kriaušės. Tačiau čia nuolat skamba muzika.

Iš tėvų namų Evelina kol kas neketina niekur išsikelti - čia jai gera būti su savaisiais. Tiesa, iš trijų seserų vyriausioji, ekonomistė Aneta, turi savo namus Vilniuje ir gyvena atskirai. Jaunėlė Monika yra moksleivė ir mokosi Rūdiškių gimnazijoje.

Dainininkė nė kiek nesuka sau galvos dėl lietuviškai rašomos jos lenkiškos pavardės. Taip parašyta pase. Tačiau savo portale ji prisistato lenkiškai - Ewelina Saszenko.

Ansambliuke mama nedalyvauja

Evelinai dar nėra poreikio turėti savo namus.

"Kol nėra su kuo kurti židinio, nėra prasmės turėti atskirus namus. Puiki proga savo kampui pataupyti uždirbtus pinigėlius (juokiasi). Esu labai užsiėmusi ir namuose Rūdiškėse būnu vis rečiau. Jei gyvenčiau viena, nebūtų kada tvarkyti savo namų, sunkiau būtų siekti muzikinės karjeros. Su tėvais puikiai sutariu, jie mane visada palaiko. Nors gyvenu su jais, tačiau esu visiškai savarankiška ir nepriklausoma. Mano geriausi draugai yra tėvai ir abi seserys", - sako dviejų magistro (dainavimo ir pedagogikos) laipsnių savininkė E.Sašenko.

Ji tiesiog neįsivaizduoja, kur, be Rūdiškių, jai labiau patiktų gyventi. Mažas miestelis jaunai dainininkei - tarsi rojaus kampelis, kur ramu ir saugu būti. Čia žmonės vieni kitus pažįsta ir gerbia, nesvarbu, kas esi. Rūdiškėse gyveno ir jos seneliai.

Kol Evelina nepasirodė didžiajame televizijos ekrane, miestelyje labiau buvo žinomas jos tėvas, muzikantas ir pedagogas Vladimiras Sašenka. Jis suorganizavo šeimos ansambliuką, kuriame dainuoja ir groja trys dukros. Žmona Alina, matematikė, šeimos ansamblyje nedalyvauja.

"Mama yra šeimos vedlė. Ką ji pasako, tą ir turime daryti. Nors ji tvirtina, kad neturi klausos, bet mus pakritikuoja, jei nusidainuojame ar blogai pagrojame (šypsosi). Tad suprask, kad nori, kaip yra su jos klausa", - smagiai pasakoja žavioji rudaakė.

Dabar šeimos ansambliukas retokai muzikuoja, nes dukros pasuko savais keliais. O buvo laikas, kai su koncertais Sašenkos nukeliavo į Lenkiją, Vokietiją ir Didžiąją Britaniją.

Velykiniai medžiai ir miško keliukas

Šiemet pavasaris gerokai vėluoja. Tačiau Kriaušių gatvės namo kieme - šventinė šv. Velykų nuotaika. Evelina papuošė medžius margučiais. Dainininkės prižiūrimame darželyje iš po žemių stiebiasi gėlių daigeliai. Kad būtų gražiau ir po langais žydėtų gėlės, Velykų proga nupirko parduotuvėje keletą vazonėlių.

Mergina nesibaido žemės darbų. Ji užsimovė darbines pirštines ir pabandė persodinti gėles vazonėliuose. Vylėsi, jog žiedų grožio nenukąs staiga užklupęs pavasarinis šaltukas.  

Vidun neskubame. Čia pat nuo namų keliukas veda į mišką. Einame grynu oru pakvėpuoti. Evelina vilki ryškų geltonos spalvos paltuką. Ji kaip pavasario gėlė tarp miško medžių. Viskas joje dera - žvilgantys juodi ilgi plaukai plaikstosi vėjyje, žvilgančios juodos akys ir kerinti šypsena.

Eidamos miško keliuku visų pirma kalbame apie muziką ir dainavimą, namus ir meilę. Beje, ši kažkur užklydo ir neskuba pas Eveliną. Jos balse vos pastebimai nuskamba lengvas liūdesys. Apie savo asmeninį gyvenimą mergina užsimena atvirai ir nuoširdžiai, nė kiek neišsisukinėja, jog šalia vis nėra mylimo žmogaus.  

"Kol neturiu savo šeimos, man patinka gyventi su tėvais. Tai mano patys brangiausi žmonės. Dabar namuose esu vos ne svečias, daug koncertuoju ir grįžtu vėlai vakare, kai namiškiai miega. Tačiau visada žinau, kad jie manęs laukia", - smagiai pasakoja eidama mišku Evelina.

Svajonė - vaidinti teatre

Su Evelina pirmą kartą susitikome Kaune, prieš spektaklį Muzikiniame teatre (sero Eltono Johno miuzikle "Aida" ji vaidina faraono dukterį aikštingąją princesę Amneris - aut.). Tada netikėtai prasitarė, kad jai labiausiai patinka Kaunas. Anot jos, tai vienas gražiausių Lietuvos miestų. Ji net norėtų čia gyventi. Gal Evelina pamėgo laikinąją sostinę, nes čia pirmą kartą vaidiną teatre? Tokio vaidmens seniai laukė ir dabar išsipildė jos sena svajonė.  

Ji maloniai šypsosi ir sako, kad jos spalvingame muzikiniame gyvenime atsirado kitas kelias, daug įdomesnis ir svaresnis. Kelionės į Kauną jai yra labai svarbios.

"Tikrai nepataikauju kauniečiams sakydama, kad man patinka šis miestas. Stengiuosi atvažiuoti į Kauną anksčiau prieš spektaklį, kad galėčiau pereiti Laisvės alėja ir išgerti kavinėje kavos. Čia justi laisva dvasia, žmonės linksmesni ir malonesni. Jie džiaugiasi šia diena", - paaiškina Evelina.

Ji puikiai vairuoja automobilį, tad kelionė į Kauną ilgai neužtrunka. Tiesa, Evelina turi du automobilius: vienas - darbinis, kitas - skirtas jos pačios pramogoms, kurių, beje, būna labai retai. "Į pasimatymą mane seniai kas kvietė, tad pramogas pati susikuriu", - smagiai šypsosi ji, stengdamasi neprarasti optimizmo net tuomet, kai yra sunku.

Darbščios merginos neapsvaigino prieš metus Diuseldorfe "Eurovizijoje" tris minutes trukusi šlovė. Kruopščiai siekti tikslo ją išmokė tėvai. Evelina nuo mažens žino, kas tai yra konkursai. Ji vienintelė Lietuvoje yra net šešių "Dainų dainelių" laureatė, dalyvavo konkurse "Golden Plate", "The International Festival of Authors and Composers of Polish Song", yra tarptautinio prancūziškos dainos festivalio prizininkė, projektų "Meilės istorijos pagal Edith Piaf", "Chopin Jazz Inn" iniciatorė.

Teiraujuosi, jog galbūt "Eurovizija" (finale iš 25-ių pretendentų užėmė 19-ą vietą - aut.) jai atvėrė duris į teatrą? Evelina patikina, kad jos niekas nekvietė į teatrą, bet pati vaidinti įsiprašė. Žinojau, jog Kauno muzikiniame teatre statomas miuziklas "Aida". Pasiteiravau: gal teatre šiam spektakliui vyksta artistų atranka? Kaip tik buvo ieškoma atlikėjos faraono princesės vaidmeniui. Man pavyko - tą vaidmenį gavau", - sako ji džiaugdamasi.  

E.Sašenko pripažįsta, kad jai daug svarbiau vaidinti teatre, nei vieną kartą padalyvauti "Eurovizijoje".

Pasirinktų gėlininkės profesiją

Miško keliuku pasukame atgal į Evelinos namus Rūdiškėse. Dabar jau ją, kaip ir jos tėvą Vladimirą, žino visas miestelis. Energinga ir guvi mergina sako, kad mažas miestelis turi savo ypatumų.

"Prie ramaus gyvenimo pripranti ir nesinori keltis į triukšmingą miestą. Kai po koncertų užtrunku Vilniuje, turiu kur apsistoti. Sesuo Aneta visada džiaugiasi, kai pas ją atvažiuoju", - užsimena ji.  

Prie namų Evelina turi savo gėlyną. Jai patinka prižiūrėti gėles. Šis kampelis jai kaip atgaiva, kai namo grįžta pavargusi po koncertų.

Dainininkė neabejoja: jei likimas nebūtų jai lėmęs nuo trejų metų dainuoti, ji būtų pasirinkusi gėlininkės ar sodininkės profesiją. Galbūt net būtų turėjusi savo versliuką.

Evelina rungtyniauja su mama, kurios gėlyne gražiau žydi augalai. Ji moka puoselėti grožį prie namų, kaip ir nuostabiai dainuoti. Jos prakalbintos gėlės nuostabiai pražysta.

Kai pavasaris sušildys žemę, Sašenkų namų aplinka sužydės gėlėmis ir sužaliuos apsodintais retais krūmais. Evelina visada suranda laiko augalams, nors būna ir labai užsiėmusi. Po keletą kartų gėles ar krūmus persodina, jei kas nors jai nepatinka. Augalai vis tiek puikiai auga.

Atsidūrė kryžkelėje

Visa muzikuojanti šeima paprastai susirenka prieš koncertą kambaryje studijoje, kurioje stovi pianinas ir kiti instrumentai. Tiesa, dabar tokių susitikimų būna vis rečiau. Evelina tęsia savo koncertinę veiklą, sesuo ekonomistė dirba Vilniuje.

Ar jaunėlė Monika pasirinks dainininkės kelią? Evelina šiuo klausimu turi tvirtą nuomonę. Savo seseriai ji nelinki šios sunkios profesijos. Sunku nuspėti, ar pasiseks būti scenoje, net jei dainuoji nuo trejų metų.

"Visiškai atvirai seseriai Monikai sakau - nedainuok, eik kitu keliu. Scena yra didelė rizika. Kas tuomet, jei scena nepriims. Yra daug kitų lengvesnių kelių", - dalijasi savo patirtimi dainininkė.

Po "Eurovizijos" Evelina sulaukė daug pasiūlymų koncertuoti, kviečiama į televiziją. Ji mano, kad to paties sulauks jaunas ir gabus dainininkas Donatas Montvydas, kuris šiemet dalyvaus "Eurovizijos" konkurse Baku.

"Negaliu skųstis savo likimu. Bet negaliu pasigirti, kad mano koncertinė ateitis yra konkreti ir aiški. Nežinau, kas manęs laukia, ir tai man kelia nerimą. Tačiau negaliu nedainuoti. Juk tiek daug laiko skyriau tam, kad būčiau scenoje. Būtų gaila veltui praleistų valandų", - pasigirsta kartėlis jos balse.

Bandau ją raminti ir guosti, aiškinu, kad apskritai dainininko balsas pradeda skambėti, kai žmogus perkopia per trisdešimt metų. Evelina šypsosi ir tam pritaria. Jai dar tik 24-eri. Tad muzikos kelias toks atviras. Pasak Evelinos, "Eurovizija" jai nėra dainininkės karjeros viršūnė. Ji ketina siekti daugiau.

"Kaip ir pasirinkus bet kurią kitą profesiją, kuo daugiau patirties, tuo daugiau atsiranda profesionalumo ir įgūdžių. Be dainavimo neįsivaizduoju savo gyvenimo. Scenoje jaučiuosi daug geriau nei realybėje. Manau, jog pasirinkau teisingą  kelią. Tuo keliu eiti man padėjo tėvai", - trumpam išblaško apnikusias abejones žavioji tamsiaplaukė, kuri ne tik dainuoja, bet ir groja pianinu bei smuiku.

Vis dėlto E.Sašenko nusiteikusi liūdnai. "Šis laikas man yra pats sunkiausias. Esu kryžkelėje. Žinoma, dainuosiu, bet kur dainuosiu ir ką dainuosiu, kol kas nežinau", - sako ji.

Laimė beveik pasiekiama

Jei tektų ant svarstyklių pasverti meilę ir pinigus, kurią pusę pasirinktų? - bandau provokuoti Eveliną.

"Gyvenu mažame miestelyje. Man daug nereikia. Svarbu tai, ką jaučiu ir išgyvenu. Kai man sako, kad turėsiu daug pinigų, tik nusijuokiu - aš jų ir taip turiu. Nuo pat mažens mamai sakydavau, kad būsiu labai turtinga. Artimieji jau priprato prie mano pokštų. Per gimtadienius jiems dovanoju dolerių kupiūras.

Šlamantieji man niekada nebuvo tokie svarbūs, kaip jausmai, muzika ir karjera. Mano svajonė - dainuoti teatre miuzikluose. Pradžia jau yra", - patikina ji.

Kas atsitiko meilei, jog iki šiol ji viena? Gal Evelina yra labai išranki ir gerbėjai nesugeba jai įtikti? O gal per daug laiko skiria karjerai, bet ne meilei?

Ji tyli susimąsčiusi. "Tokio žmogaus, kuris mane suprastų ir be galo mylėtų, kol kas nėra. Aš visada pasikliauju tik savimi. Ką darau, darau pati. Gal tai ir sunku, bet kitaip nesugebu", - pajuntu, kad jau buvo per daug jautru kalbėti apie jausmus.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ĮDOMYBĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"