Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ĮDOMYBĖS

Lietuvos Drakonai ugnimi nespjaudo

 

Astrologai tikina, kad geriausias darbas Drakono metais gimusiam žmogui - ministro pirmininko, prezidento ar astronauto. Deja, aukščiausi Lietuvos valdžios vyrai ir moterys nėra šio ženklo atstovai, o ir astronautų mūsų šalis neišugdė. Tačiau gimusiųjų Drakono metais apstu kitose Lietuvos gyvenimo srityse. LŽ klausė visuomenei gerai žinomų šio ženklo atstovų: gyvos Lietuvos baleto legendos Nerijaus Juškos, 'Keistuolių teatro' aktoriaus ir bardo Andriaus Kaniavos, prokuroro Gintaro Jasaičio ir rašytojos bei dramaturgės Lauros Sintijos Černiauskaitės, ar jiems būdingi astrologų priskiriami bruožai? O gal kuris nors norėtų vadovauti valstybei?

Tipiškas ženklo atstovas

Baleto primarijus Nerijus Juška, sveikstantis po kojos operacijos, atliktos prieš Naujuosius metus, juokėsi, kad dauguma asmenybės bruožų, kuriuos ilgus šimtmečius astrologai priskirdavo Drakono metais gimusiems žmonėms, jam tikrai būdingi. "Taip, esu drąsus, kūrybingas, aistringas ir pasitikintis savimi, kaip parašyta mano ženklo apibūdinime", - šyptelėjo optimizmo nestokojantis N.Juška, kurį LŽ užklupo ligoninės palatoje. Baleto šokėjas prisipažino, kad ir ne tokie patrauklūs šio ženklo atstovų bruožai - karštakošiškumas, kartais ir arogantiško elgesio apraiškos - jam taip pat nesvetimi.

Kaip dauguma "drakoniukų", N.Juška yra atsparus aplinkinių įtakai. "Visada turiu savo nuomonę ir labai griežtai jos laikausi, - pabrėžė Lietuvos baleto legenda, o toliau vardijant šio ženklo atstovų elgesio apibūdinimus Nerijus dar labiau įsilinksmino: - Čia tikrai apie mane: linkęs rizikuoti, todėl dažnai turi sveikatos problemų." Kadangi N.Juškos profesija reikalauja itin daug fizinės ištvermės ir yra susijusi su dideliu krūviu, papildomų sporto užsiėmimų jis vengia. Jogos, kurią astrologai rekomenduoja praktikuoti gimusiesiems po Drakono ženklu, kad sumažintų streso pasekmes, baleto šokėjas taip pat atsisako. "Nesu bandęs jogos užsiėmimų, man tikrai užtenka "sporto" per repeticijas ir spektaklius", - patikino primarijus.

Jau kuris laikas N.Juška įsikūręs nuosavame name, turi erdvų kiemą. Jo ženklo atstovams tai lemia žvaigždės - astrologų tikinimu, Drakonai mėgsta erdvę, gamtą, būti lauke. "Aplink mano namus yra miškas, netoli tyvuliuoja ežeras, namą supa erdvus kiemas. Man labai patinka taip gyventi. Taigi ir čia esu tipiškas "drakoniūkštis", - juokėsi N.Juška. Tačiau jis turi ir vieną nebūdingą savo ženklo atstovams bruožą: mėgsta namų interjerą puošti įvairiomis smulkmenėlėmis, nors žvaigždžių ženklų aiškintojai teigia, jog Drakono metais gimę žmonės linkę neapkrauti namų daiktais, palikti daug tuščios erdvės. "Draugai iš manęs net juokiasi, kad tempiu namo visokius mažmožius ir apsikraunu daiktais", - prisipažino šokėjas.

Nerijus, kaip tipiškas savo ženklo atstovas, dėl mylimo žmogaus galėtų perkopti aukščiausius kalnus ir nuraškyti nuo dangaus mėnulį. "Taip, galėčiau padaryti bet ką. Dėl mylimo žmogaus man nėra neįveikiamų dalykų", - patikino jis. N.Juška nemėgsta, kai yra nurodinėjama, o tai lemia jo gyvenimą globojantys žvaigždynai. "Niekada neklausau niekieno nurodymų. Turiu savas nuostatas, kuriomis ir vadovaujuosi gyvenime. Laikausi savų taisyklių", - pažymėjo jis.

Baleto šokėjas niekada nesvajojo būti prezidentu, ministru pirmininku ar astronautu. N.Juška pasirinko kitą, tačiau Drakonams taip pat būdingą gyvenimo kelią - sceną.

Kartais alsuoja ugnimi

"Keistuolių teatro" aktorius Andrius Kaniava prisipažino, kad, pasiskaitęs astrologų sudarytas Drakono metais gimusių žmonių charakteristikas, suprato: jis yra tipiškas savo ženklo atstovas. Net profesiją pasirinko "drakonišką" - aktorystę. Apibūdinimas "drąsus, kūrybingas, aistringas, pasitikintis savimi" A.Kaniavai taip pat tinka beveik be išlygų. "Gal susimąstyčiau tik dėl pasitikėjimo savimi. Mano profesijos žmonėms jis, žinoma, reikalingas, bet tas pasitikėjimas yra lydimas didelės savikritikos. Esu didelis karštakošis, tačiau neilgai toks būnu. Manau, tai geras dalykas, nes blogiau, kai žmogus kaupia viduje visokias nuosėdas, nuoskaudas, o paskui iš jų surūgsta bjaurastis. Geriau kartais "paspjaudyti ugnimi" ir nekaupti "brudo", - nusijuokė aktorius.

Šiais metais A.Kaniava minės ketvirtą "drakonavimo kadenciją" - pagal Rytų horoskopą toteminių gyvūnų ciklas keičiasi kas 12 metų - jam sukaks 48-eri (pirma "kadencija" 12 metų, antra - 24-erių, trečia - 36-erių), todėl jau gali pasakyti, kad išsiugdė atsparumą aplinkinių įtakai. "Bet jaunystėje, ko gero, galėjau ir pasiduoti. Atsparumas ateina bėgant metams", - filosofiškai tarė Andrius.

Dėl polinkio rizikuoti ir patirti stresą Drakono ženklo atstovams rekomenduojama įvairi atsipalaidavimo technika, tačiau jogos A.Kaniava taip pat nepraktikuoja. "Daugelį metų užsiimu žirgų sportu. Jis patenkina mano poreikį būti gamtoje, lauke. Aktoriaus profesija nesuteikia daug progų išvažiuoti už miesto, todėl jau daug metų jodinėju - taip kompensuoju erdvės ir laisvės pojūčio trūkumą", - paaiškino jis.

Astrologai pataikė į dešimtuką spėdami, kad Drakono namuose neaptiksi daiktų pertekliaus. "Kuo daugiau aplinkui vietos, tuo geriau jaučiuosi. Nekaupiu daiktų, mėgstu erdvę", - prisipažino "keistuolis". Juokdamasis A.Kaniava prasitarė, jog dėl meilės jam nėra tekę nei kopti į neįžengiamus kalnus, nei siekti nuraškyti nuo dangaus skliauto žvaigždę. "Tačiau, prispyrus reikalui, gal ir pavyktų", - nusikvatojo pašnekovas.

Pasak aktoriaus, jis nemėgsta nei duoti nurodymų, nei jų klausyti, nors tipiškas Drakonas vadovaujasi nuostata, kad geriau komanduoti, o ne paklusti. "Ar trečio varianto nėra?" - nusišaipė egzaminuojamas A.Kaniava. Jis taip pat niekada nėra mąstęs nei apie prezidento, nei apie ministro pirmininko postą. Net vaikystėje nesvajojo skristi į kosmosą. Nuėjo "drakonišku" - aktoriaus - profesiniu keliu.

Prokuroras vengia rizikos

Prokuroro Gintaro Jasaičio įsitikinimu, jo profesija įpareigoja būti drąsiam, kūrybingam, aistringam ir pasitikinčiam savimi - taigi tipiški gimusiųjų po Drakono žvaigždynu bruožai šiam vyrui nesvetimi. Jis prisipažino pastebintis savyje ir ne tokių gražių šio ženklo atstovų elgesio ypatybių - karštakošiškumo ir arogancijos. "Kai kuriomis gyvenimiškomis situacijomis pasitaiko pademonstruoti ir ne itin patrauklias savo savybes", - šyptelėjo jis.

Teisininkas pasidžiaugė, kad bėgant metams aštresnius būdo kampus pavyksta vis labiau nugludinti. "Sakoma, Drakonai yra atsparūs aplinkinių įtakai. Kategoriškai to neteigčiau. Tačiau stengiuosi būti maksimaliai laisvas ir nešališkas", - kalbėjo prokuroras. Ir pridūrė, kad visada bando vengti stresinių dalykų, rizikos, nors taip elgtis gimusiesiems po Drakono ženklu būdinga. "Mano tarnyboje rizika nepageidautina. Bet pasitaiko tokių situacijų, kai jos neišvengsi, o tai lemia ir tam tikrą stresą", - pasakojo G.Jasaitis.

Atsipalaiduoti jam padeda ne sportas, o filosofiniai skaitiniai, pirtis, iškylos į gamtą. "Kaip mėgėjas skraidau orlaiviais. Tai labai atpalaiduoja, sumažina darbo įtampą", - prasitarė G.Jasaitis. Kaip tikras Drakonas prokuroras myli gamtą, jam patinka erdvė ir neužmatomi toliai. "Per išeigines ar atostogas visada stengiuosi pabūti gamtoje", - patikino G.Jasaitis.

Teisininkas gana dažnai daro namie "revizijas", kad atsikratytų nereikalingų ar pasenusių daiktų. "Čia esu tikras Drakonas, nemėgstu apsikrauti senienomis", - nusijuokė prokuroras. Nors dėl mylimo žmogaus jam dar neteko atlikti žygdarbių, kuriuos astrologai priskiria šio ženklo atstovams, G.Jasaitis patikino, kad, iškilus būtinybei, galėtų perplaukti jūras-marias ar užkopti į padebesiuose styrančią viršukalnę.

Pašnekovas prisipažino, jog stengiasi derinti paklusnumą ir polinkį dalyti kitiems nurodymus, kuris būdingas Drakonams. "Turi būti balansas tarp to, kada akmenis mėtyti ir kada juos rinkti", - filosofiškai dėstė jis. Nei apie prezidento, nei apie ministro pirmininko postą vyras teigė niekada nesvajojęs. O astronauto profesijos romantiką jam užgožė vaikystės noras būti lakūnu. Pasirinkęs teisę. Vis dėlto G.Jasaitis neatsispyrė "drakoniškam" šauksmui, ir jo laisvalaikio pomėgiu tapo fotografija, kurią žvaigždžių skaitytojai ir rekomenduoja gimusiesiems Drakono metais.

Spontaniška ir kūrybinga

Rašytoja ir dramaturgė Laura Sintija Černiauskaitė garsių Lietuvos Drakonų būryje atstovauja moteriškajam pradui. Kaip tipiška šio ženklo atstovė ji pasižymi kūrybingumu, aistra ir drąsa - apie tai akivaizdžiai byloja kūryba, ne kartą įvertinta apdovanojimais. "Esu karštakošiška "drakoniukė", - nusijuokė Laura Sintija. - Man patinka šis astrologų sugalvotas personažas. Džiaugiuosi, kad atstovauju tokiam egzotiškam ženklui."

Stengdamasi atsispirti aplinkinių įtakai, kurios šio ženklo atstovai nemėgsta, L.S.Černiauskaitė prisipažino bandanti pabėgti iš ten, kur jaučiasi negerai. "Visada stengiuosi būti tokioje aplinkoje, kuri man palanki, susikurti aurą, kuri man patinka", - sakė rašytoja. Ji nemėgsta rizikuoti, bet dažnai elgiasi spontaniškai. "Suprantu, kad kartais tokia mano reakcija nėra teisinga, reikėtų jos vengti. Džiugu, jog su metais jaučiu, kaip rimstu. Vertinu įgyjamą gyvenimo patirtį", - kalbėjo Laura Sintija.

Nusiraminimą moteris atranda išsiruošusi į ilgus pasivaikščiojimus. "Sutuoktinis (literatūrologas Regimantas Tamošaitis - aut.) prieš kokius penkerius metus bandė užkrėsti mane joga, bet ištvėriau tik kelis mėnesius. Man patinka vaikščioti, kasdien stengiuosi nueiti bent penkis kilometrus", - prisipažino L.S.Černiauskaitė.

Ji, kaip ir visi Drakonai, dievina gamtą. O daiktų namie negausu. "Vyras kartais net pykteli dėl to mano pomėgio atsikratyti daiktų, - nusikvatojo rašytoja. - Jis linkęs viską nešti namo, o aš patyliukais vis išmetu." Dėl mylimo žmogaus Laura Sintija nesusimąstydama padarytų beprotybę. "Taip. Lipčiau į dangų, skinčiau mėnulį, jeigu tik užsimintų, kad jo trokšta", - juokėsi moteris. Nors astrologai tikina, kad iš Drakono ženklo atstovo išeitų puikus valstybės vadovas, L.S.Černiauskaitė apie tokią karjerą sakė niekada nesvajojusi. "Nemėgstu prisiimti atsakomybės", - teigė ji.

Prokuroro G.Jasaičio darbe rizika nepageidautina.

Rašytoja L.S.Černiauskaitė dėl mylimo žmogaus nesusimąstydama padarytų beprotybę.

Baleto primarijus N.Juška visada turi savo nuomonę.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ĮDOMYBĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"