Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ĮDOMYBĖS

„Keistos“ mirtys

 
2012 06 06 13:40

Pasaulyje yra begalė keistų dalykų. Vienais jų galima žavėtis, kiti – sukrečia. Savotiškai keistų būna ir žmogaus gyvenimo pabaigos atvejų. Bet sunkiausia, turbūt, atskirti – kas yra keista, o kas ne.  

Lemtingas atvaizdas

Kinų poetas Li Po (701-762m.) laikomas vienu žymiausių poetų Kinijos literatūros istorijoje. Deja, jis taip pat buvo gerai žinomas dėl polinkio alkoholiui. Vieną naktį, irstydamasis valtimi Yangtze upe, Li Po panoro apkabinti mėnulio atvaizdą vandenyje, tačiau iškrito iš valties ir nuskendo.

„Mirtinas“ etiketas

Danų didikas ir astronomas Tycho Brahe‘as buvo įdomus žmogus. Jis turėjo žemaūgį tarną-juokdarį, kuris kaskart tūnodavo po stalu vakarienės metu.  T.Brahe‘as taip pat buvo praradęs nosies galiuką per dvikovą su kitu danų didiku ir nešiojo nosies protezą, pagamintą iš sidabro ir aukso.

Kartą, T.Brahe‘as turėjo užlaikyti šlapinimąsi vieno ypatingai ilgo banketo (1601) metu (pasitraukimas nuo stalo per vakarienę buvo laikoma ypatingu netaktu). Dėl pernelyg perpildytos šlapimo pūslės išsivystė infekcija, nuo kurios nelaimėlis mirė.

„Per ilga“ barzda

Austras Hansas Steiningeris buvo žymus tuo, kad turėjo ilgiausią pasaulyje barzdą (apie 1,4 m.). Vieną 1567 metų dieną, mieste, kuriame gyveno H.Steiningeris, kilo gaisras. Gelbėdamasis, barzdočius pamiršo susivynioti ilgąją barzdą, netyčia ant jos užmynė, suklupęs nusisuko sprandą ir mirė...

Dirigento „lazdelė“

1687 metais, giedant giesmę Te Deum Prancūzijos karaliui Liudvikas XIV, dirigentas Jeanas-Baptiste‘as Lully buvo taip sukoncentravęs dėmesį į ritmo palaikymą smūgiuodamas lazda į grindis (tai buvo dirigavimo būdas prieš pradedant naudoti šiuo metu plačiai žinomą dirigento lazdelę), kad jis netyčia smarkiai sutrenkė savo pėdą.

Pėda supūliavo, atsirado gangrena, bet J.B.Lully atsisakė ją amputuoti. Gangrena išplito ir pražudė užsispyrusį muzikantą. Ironiška, kad giesmė, kurios metu jis dirigavo, buvo skirta švęsti karaliaus Liudviko XIV pasveikimą po ligos.

Per gausus desertas

Švedijos karalius Adolfas Frederikas mėgo valgyti, tačiau nuo to ir numirė.  Karalius, „kuris prisivalgė iki mirties“, numirė 1771 metais, būdamas 61 metų amžaus nuo virškinimo sutrikimo.

Tai atsitiko po to, kai jis suvalgė sočią vakarienę, susidedančią iš omarų, ikrų, raugintų kopūstų, salotų, rūkytos silkės, šampano ir 14 porcijų jo mėgstamo deserto semlos: bandelių su marcipanais ir pienu. 

Advokatas - pavojinga profesija

Po pilietinio karo JAV, kontroversiškas Ohio valstijos politikas Clementas Vallandighamas tapo labai sėkmingu teisininku, kuris retai pralaimėdavo bylas. 1871 jis gynė Thomasą McGehaną, kuris buvo kaltinamas nušovęs kitą vyrą peštynių bare metu. Advokatas C.Vallandighamas teigė, kad žuvusysis netyčia nusišovė pats, kai atsiklaupęs bandė išsitraukti pistoletą. Kad įtikinti prisiekusiuosius, C.Vallandighamas nusprendė pademonstruoti savąją versiją. Nelaimei, per klaidą jis pačiupo užtaisytą ginklą ir viskas baigėsi tuo, kad C.Vallandighamas nusišovė pats.

Pažymėtina, kad C.Vallandighamui pavyko prisiekusiuosius įtikinti kaltinamojo gynybos versijos patikimumu ir pasiekti, kad jo klientas būtų išteisintas.

Ak, tas atsitiktumas...

Allanas Pinkertonas (1819-1884), išgarsėjęs įkuriant Pinkertono detektyvų agentūrą ir vystydant kriminalinių nusikaltimų tyrimo metodikas, tokias kaip įtariamojo sekimas ir slaptas tyrimas, mirė nuo infekcijos po to, kai paslydęs ant šaligatvio įsikando liežuvį.

Nesutvardytos emocijos

Žymusis viskio gamintojas Jackas Danielis nutarė eiti į darbą vieną ankstų 1911 metų rytą. Jis norėjo atidaryti savo seifą, bet negalėjo prisiminti kodo kombinacijos. Supykęs, J.Danielis spyrė į seifą ir susižeidė pėdą, dėl ko vėliau kilusi infekcija jį pražudė.

Patarimas: niekada neikite į darbą pernelyg anksti ryte!

Nešvari gatvė

Bobby Leachas nebijojo mirties: 1911 metais jis buvo antrasis žmogus pasaulyje, kuriam pavyko likti gyvam nusileidus nuo Niagaros krioklio statinėje. Drąsuolis atliko daug kitų mirtį už ūsų tampančių triukų, todėl jo mirtis yra liūdnai ironiška.

Vieną dieną, eidamas gatve B.Leachas tiesiog paslydo ant apelsino žievelės. Dėl sudėtingo kojos lūžio, galūnę teko amputuoti. B.Leachas mirė nuo komplikacijų, atsiradusių po amputacijos.

Per mažas parašiutas

1911 prancūzų siuvėjas Franzas Reicheltas nusprendė išbandyti savo išradimą – palto ir parašiuto kombinaciją – šokant nuo Efelio bokšto Paryžiuje. Valdžios atstovams jis sakė, kad bandymui naudos manekeną, tačiau paskutinę minutę nusprendė šokti pats. Nieko nuostabaus, kad jis nukrito ir užsimušė.

Tragedija dėl šaliko

„Modernaus šokio motina“ Isadora Duncan žuvo 1927 metais dėl savo ilgo šaliko, kurį labai mėgo nešioti.

Kaip buvo nurodyta New York Times išspausdintame nekrologe 1927 m. rugsėjo 15 d., „automobilis važiavo dideliu greičiu, kai tvirto šilko šalikas pradėjo plėvesuoti netoli automobilio rato. Ratui įsukus šaliką, panelė Duncan nežmoniškos jėgos buvo išvilkta iš automobilio ir stipriai parblokšta ant gatvės grindinio. Ji kurį laiką buvo tempiama, iki vairuotojas, išgirdęs jos šauksmą, sustojo. Iškviesta medicininė pagalba tik konstatavo, kad I.Duncan pasmaugta.

Liguistas kaupimas

Homeris ir Langley Collyeriai buvo „nenuilstantys kaupėjai“. Broliai bijojo ką nors išmesti ir aistringai rinko net laikraščius ir kitą šlamštą savo namuose. Jie taip pat buvo įsirengę spąstus koridoriuose ir  tarp durų nuo įsilaužėlių.

1947 metais anonimas pranešė, kad  Collyerių namuose yra numirėlis. Po didelių pastangų patenkant į namo vidų, policija rado mirusį Homerį Collyerį, o Langley‘o rasti negalėjo. Po dviejų savaičių, iš namo pašalinus apie 100 tonų šiukšlių, darbininkai rado apirusį ir žiurkių apgraužtą Langley Collyerio kūną vos už kelių metrų nuo tos vietos, kur buvo rastas miręs Homeris. Matyt, Langley šliaužė tuneliais po laikraščiais, norėdamas nunešti maisto savo paralyžuotam broliui ir pateko į savo paties paspęstus spąstus. Homeris po kelių dienų mirė nuo bado.

Lemtingas šou

Jerome‘as Irvingas Rodale‘as buvo sveikos gyvensenos šalininkas. Jis buvo tapęs ekologinio ūkininkavimo ir žemdirbystės propaguotoju, leido Ekologinio ūkininkavimo ir daržininkystės žurnalą.

Pasigyręs, kad jis „gyvens iki 100 metų, nebent būtų pervažiuotas apspangusio taksi vairuotojo“, J.I.Rodale‘as mirė nuo širdies smūgio, kai iš jo buvo imamas interviu Dicko Cavetto šou metu 1971 m. Nieko nepastebėjęs Dickas Cavettas pajuokavo: „ar jums pas mus nuobodu, pone Rodale?“. Vėliau buvo pastebėta, kad 72 – jų metų amžiaus šou svečias yra miręs. Šou niekada nebuvo parodytas per televiziją.

Sukrečianti naujienų transliacija

Christine Chubbuck - pirmoji ir vienintelė TV naujienų pranešėja, nusižudžiusi tiesioginės televizijos transliacijos metu.

1974 m. liepos 15 dieną, aštuonios minutės nuo transliacijos pradžios prislėgta pranešėja pasakė: „laikantisChannel 40 politikos pranešti jums paskutines naujienas ir tai daryti tikroviškai, jūs dabar pamatysite pastangas nusižudyti“. Tai pasakiusi, C.Chubbuck išsitraukė revolverį ir iššovė sau į galvą.

Atsargiai – robotai!

Robertas Williamsas tapo pirmuoju nuo roboto žuvusiu žmogumi.

1979 m. sausio 25 dieną R.Williamsas užlipo ant pakylos automobilių variklių gamyklos sandėlyje, kad paimti reikiamą detalę, kadangi paprastai tai atliekantis robotas buvo sugedęs. Staiga, robotas vėl pradėjo veikti ir trenkė mechanine alkūne R.Williamui per galvą, užmušdamas jį vietoje.

Kita mirtis nuo roboto įvyko tik porą metų po pirmosios – 1981. Kenji Urada, 37-erių japonų inžinierius dirbo prie sugedusio roboto Kawasaki gamykloje, pamiršęs jį išjungti. Nelauktai pajudėjusi roboto mechaninė ranka pastumė inžinierių veikiančio šlifavimo įrenginio link...

Kinas, kinas...

Aktorius Vicas Morrow mirė filmuojant filmą „Prieblandos zona“ (Twilight Zone).

Vienoje scenoje, dėl specialiųjų efektų sprogimų malūnsparnis tapo nevaldomas, nukrito ant žemės ir besisukančiais sparnais nukirto aktoriui galvą. Kiti du filmavime dalyvavę vaikai taip pat žuvo. Dėl šios tragedijos JAV buvo iš esmės pakeisti vaikų darbą reguliuojantys  įstatymai ir saugumo taisyklės kino filmavimo aikštelėse.

„Kerštingas“ kaktusas

1982 metais, 27-erių Davidas Grundmanas ir jo kambaio draugas nusprendė atlikti nedidelį „pašaudymą į kaktusus“ dykumoje.

Pirmasis nedidelis kaktusas „krito be problemų“ ir įsidrąsinęs D.Grundmanas nusprendė pasirinkti didesnį „grobį“: 7 metų aukščio Saguarą  – apie 100 metų amžiaus augalą. Nelaimei, D.Grundmano šūvis išplėšė didelį gabalą kaktuso ir augalas nuvirto tiesiai ant D.Grundmano, jį mirtinai prispausdamas. Iki šiol, tai yra galbūt vienintelis žinomas pavyzdys, kai augalas žudė „keršydamas“.

Neapdairumas

Amerikiečių dramaturgas Tennessee Williamsas mirė 1983, užspringęs butelio kamščiu viešbučio kambaryje. Taip, jis išgerdinėjo...

„Sėkmingas“ gelbėjimo sezonas

1985 minint sėkmingą maudymosi sezoną, kurio metu nenuskendo nė vienas žmogus, gelbėtojai iš Naujojo Orleano rekreacijos departamento nusprendė surengti vakarėlį.

Vakarėliui pasibaigus, ant departamento baseino dugno buvo rastas nuskendęs 31-erių metų amžiaus šventės svečias Jerome‘as Moody. Visa tai įvyko ten, kur budėjo keturi ir netoliese linksminosi dar du šimtai profesionalių gelbėtojų...

Juokas – dalykas rimtas...

Dickas Shawnas (1924-1987) buvo komikas, kurį ištiko širdies smūgis ir jis mirė juokaudamas.

Per eilinį pasirodymą D.Shawnas šaipėsi iš politikų, cituodamas rinkimų kampanijoje skambančias frazes, besibaigiančias žodžiais: “aš nepulsiu dirbti”.

Staiga D.Shawnas puolė ant grindų veidu žemyn. Iš pradžių žiūrovai pagalvojo, kad tai yra pasirodymo dalis. Tačiau praėjus kiek laiko, teatro darbuotojai patikrino komiko pulsą ir skubiai pradėjo daryti širdies masažą. Atvykus medikams, žiūrovams buvo pasakyta eiti namo – D.Shawnas buvo mires.

Imtynės iki pabaigos

Britų profesionalus imtynininkas Malas “King Kong” Kirkas mire po dideliu Shirley “Big Daddy” Crabtree’o pilvu.

1987 m. rugpjūtį, rungtynių pabaigoje Crabtree atliko Kirkui savo firminį veiksmą “ištaškymą pilvu” (šokinėjant aukštyn-žemyn, pilvą daužant į priešininką). M.Kirkas patyrė širdies smūgį ir mirė.

S.Crabtree buvo išteisintas paaiškėjus, kad M.Kirkas turėjo rimtų širdies ritmo sutrikimų pries varžybas. Nepaisant to, S.Crabtree kaltino save dėl M.Kirko mirties ir pasitraukė iš profesionalaus sporto.

Beje, pries varžybas M.Kirkas savo draugams sakė: “jei aš kada mirčiau, tikiuosi, kad tai įvyks ringe”.

Menas reikalauja aukų

Menininkai Christo ir Jeanne-Claude 1991 vykdė “meninės instaliacijos gamtoje” akciją, pastatant tūkstančius didžiulių geltonų ir mėlynų skėčių Kalifornijoje (JAV) ir Japonijoje.

Didžiuliai skėčiai (apie 6 m. aukščio ir 9 metrų diametro, sveriantys apie 200 kg) tapo didele atrakcija turistams.

Mažiau nei du mėnesiai po instaliacijos atidarymo, 33 metų moteris Lori Rae Keevil-Mathews nuvyko pasižiūrėti į kūrinį Kalifornijoje. Vėjo gūsis išrovė vieną skėčių ir nunešė tiesiai ant lankytojos, parbloškiant ją ant akmens ir užmušdamas.

Christo nedelsiant nurodė nuimti visus skėčius. Tačiau skėčiai atėmė ir kitą gyvybę, - šį kartą Japonijoje. Keliamojo krano operatorius Masaaki Nakamura buvo nutrenktas elektros srove, kai nuimant skėčius, įrenginio strėlė palietė 65 tūkst. voltų įtampos liniją.  

Dviguba nelaimė

57-erių tailandietė Yooket Paen 1991 metais ėjo į savo fermą, kai atsitiktinai paslydo ant karvės mėšlo, krisdama prisilietė prie nesaugios elektros tiekimo linijos ir žuvo.

Netrukus po Y.Paen laidotuvių, jos 52 metų sesuo Yooket Paen rode kaimynams, kaip įvyko nelaimė. Deja, ji taip pat paslydo, prisilietė prie tos pačios elektros tiekimo linijos ir taip pat buvo nukratyta elektros sovės.

Išbadėję avys

1999 metais, 67-erių Betty Stobbs iš Durhamo (Jungtinė Karalystė), motociklu vežė ryšulį šieno savo avims. Akivaizdu, kad avys buvo labai alkanos. Apie 40 gyvulių banda puolė grūstis link šieno ir nustūmė B.Stobbs nuo karjero skardžio, apie 30 metrų žemyn. B.Stobbs po kritimo liko gyva, tačiau neilgam: ją užmušė iš paskos kritęs jos motociklas, kurį taip pat nustūmė avių banda.  

Plėšikas ar auka?

2003 m. rugpjūčio 28 dienos popietę, picų išvežiotojas Brianas Wellsas bandė apvogti banką, naudodamas pasiramsčiavimo lazdelėje įmontuotą šaunamąjį ginklą. 

Kai jį pagavo policija, B.Wellsas papasakojo, kad užpulti banką jį privertė keli žmonės, kuriems jis anksčiau pristatinėjo picą. B.Wellsui ant kaklo buvo uždėtas vėrinys su sprogstamuoju užtaisu.

Bomba vėrinyje sprogo anksčiau, nei išminuotojų komanda sugebėjo jį deaktyvuoti. Sklido gandas, kad policija jo istoriją laikė išgalvota ir neskubėjo kviesti išminuotojų. Iki šiol liko neaišku, ar B.Wellsas buvo nekalta auka, ar piktybinis banko plėšikas.

Tragedija už spintos

Mariesa Weber buvo laikoma dingusia ir ieškoma jos šeimos apie dvi savaites, kol buvo rasta negyva savo miegamajame, įstrigusi už knygų spintos.

“Miegojau tame pačiame name, jos ieškodama 11 dienų, o ji tiesiog buvo savo kambaryje”, - sakė M.Weber motina.

Manoma, kad mergaitė norėjo pareguliuoti televizoriaus anteną, stovėdama ant spintos viršaus. Tikėtina, kad 150 cm ūgio ir 50 kg svorio M.Weber galėjo įkristi į tarpą tarp spintos ir sienos, galva į priekį.

Parengta pagal neatorama.com

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ĮDOMYBĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"