Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ĮDOMYBĖS

Karališkųjų krūtinių specialistė

 
2011 12 04 11:00

Tik viena moteris Didžiojoje Britanijoje gali didžiuotis tuo, kad savo rankomis išmatavo karalienės Elžbietos II ir kitų karališkųjų rūmų moterų krūtinės apimtį. Apatinio trikotažo firmos 'Rigby&Peller' savininkė June Kenton jau 30 metų siuva liemenėles karalienei, princesėms ir net Lady Gagai.

Ši siuvėja apie vieną intymiausių moters apatinių drabužėlių žino kone viską. Sportinės, pakietintos, nėriniuotos ar be petnešėlių liemenėlės yra 75-erių J.Kenton kūrybos ir kasdienio darbo sritis. Ji savo rankomis siuva šiuos apatinius žvaigždėms ir karalienėms. Tarp June klienčių yra Elžbieta II, karalienės anūkės princesės Eugenie ir Beatrice, buvusi Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Margaret Thatcher, aktorė Gwyneth Paltrow, ekscentriškoji dainininkė Lady Gaga, buvo ir tragiškai žuvusi princesė Diana.

Karališkoji licencija

"Viena įsimintiniausių mano gyvenimo akimirkų buvo tada, kai gavau karališkąją licenciją gaminti apatinį trikotažą Didžiosios Britanijos karališkiesiems rūmams", - gurkšnodama arbatą savo kaimiškame bungale viename Anglijos provincijos miestelių pasakojo J.Kenton. Liemenėles Elžbietai II ir karališkosios šeimos moterims ji siuva nuo 1982 metų, kai su vyru Haroldu nusipirko apatinio trikotažo firmą "Rigby&Peller". Įmonę 1932-aisiais įsteigė dvi korsetų gamintojos - vengrė Gita Peller ir žydų pabėgėlė Bertha Rigby. Didelės sėkmės sulaukusios korsetų siuvimo bendrovės įkūrėjoms 1960 metais buvo suteikta karališkoji licencija gaminti apatinį trikotažą karaliaus rūmų moterims. Tačiau šis ypatingas leidimas automatiškai neperėjo naujiesiems įmonės savininkams - June ir jos vyrui.

J.Kenton buvo iškviesta į Bakingamo rūmus ir paprašyta parodyti, ką sugebanti. "Turėjau nuvykti į rūmus ir susitikti su karaliene. Išmatavau ją, pasiuvau liemenėlių pavyzdžių. Elžbietai II mano darbai patiko. Taip gavau karališkąją licenciją gaminti apatinius karalienei ir jos šeimai", - prisiminė garbaus amžiaus sulaukusi moteris.

Nors June apie karališkuosius apvalumus kalba itin diplomatiškai, ji prisipažino, kad pirmasis susitikimas su karaliene buvo labai jaudinantis - siuvėjai net drebėjo rankos. "Taip nervinausi... - vis dar rausdama moteris pasakojo apie susitikimą, nulėmusį jos tolesnę karjerą. - Niekada nesu apie tai šnekėjusi, tačiau tas įvykis tikrai buvo svarbiausias mano gyvenime. Iki šiol didžiuojuosi savimi, kad įtikau karalienei." June turėjo garbės gaminti apatinį trikotažą ir jau Anapilin išėjusioms Karalienei Motinai bei tragiškai žuvusiai Velso princesei Dianai, su kuria net artimai susidraugavo.

Draugystė su princese

J.Kenton su Diana siejo ne vien moteriškos liemenėlių pritaikymo paslaptys, bet ir aistra sportui - abi lankė tą pačią privačią gimnastikos salę. "Turiu keletą jos laiškų. Tai pačios brangiausios mano vertybės, - tyliai kalbėjo apatinio trikotažo karaliene tituluojama moteris. - Velso princesė man dažnai skambindavo. Buvau ją tiesiog įsimylėjusi. Kai ateidavau į Kensingtono rūmus valgyti su Diana priešpiečių, ji visada man įteikdavo gėlių, kad parsineščiau namo. Diana buvo ypatinga."

Su jaunosiomis princesėmis Beatrice ir Eugenie J.Kenton taip pat susidraugavo. Merginų simpatiją moteris užkariavo ne vien pasiūdama joms pikantiškų drabužėlių, bet ir dovanodama šūsnį gražių plakatų su savo produkcijos reklama. Princesės juos pasikabino universiteto, kuriame mokėsi, bendrabučio kambaryje. Gražuolės manekenės, vilkinčios tokius gundančius apatinius, taip patiko Beatrice ir Eugenie bendramoksliams vaikinams, kad šie ėmė joms pavydėti bendrabučio kambario puošybos elementų. Dažni studentų vizitai į princesių kambarius karalienės anūkėms buvo smagūs, o jų "kaltininkė" June tapo gera abiejų bičiule.

Šią vasarą Kentonai pardavė savo įmonę "Rigby&Peller" Belgijos apatinio trikotažo bendrovei "Van de Velde". Sandorio vertė - 8 mln. svarų. 1982 metais sutuoktiniai už ją sumokėjo vos 20 tūkst. svarų. Tačiau June net ir pardavusi įmonę liko jos valdybos pirmininkė. Karališkoji licencija tebegalioja ir bendrovė tebegamina liemenėles princesėms, karalienei bei kunigaikštienėms.

Figūros ypatumai

Imtis apatinio trikotažo, o ypač liemenėlių, kūrimo ir gamybos June įkvėpė mama. "Mano mamos figūra buvo ypatinga. Jai netikdavo masiškai parduodami korsetai ir liemenėlės, reikėdavo siūti pagal užsakymą, individauliai. Pamaniau: dauguma žmonių perka gaminius, kurie jiems iš esmės netinka, nes pasiūti ne pagal specifinius poreikius, o pagal kažin kokius standartus. Apatinį trikotažą reikia siūti atsižvelgiant į žmogaus kūno formas, ne unifikuotai", - pabrėžė J.Kenton.

Šiuolaikiniais tyrimais jau įrodyta, kad 85 proc. Didžiosios Britanijos moterų dėvi netinkamo dydžio ir formos liemenėles. Čia June ir mato savo misijos esmę - pritaikyti apatinį trikotažą kiekvienos moters figūros ypatumams. J.Kenton įsitikinimu, didžiausia bėda yra ta, kad moterys perka liemenėles, kurios joms per laisvos nugaros susegimo srityje, o krūtis prilaikantys kaušeliai dažniausiai per maži. Tokios susimeta raukšlėmis po drabužiais, be to, blogai prilaikomos krūtys pūpso išvirtusios pro kraštus ir siūbuoja einant.

"Standartinė krūtinės apimtis neatspindi individualaus moters sudėjimo. Ji gali turėti siaurą nugarą ir dideles krūtis, arba priešingai - plačią nugarą ir mažą krūtinę. Abiem atvejais vienodai pagaminta liemenėlė tokioms moterims netiks - arba verš per krūtinę, arba blogai prilaikys krūtis", - aiškino apatinio trikotažo meistrė. Ji prisipažino nuolat atkreipianti dėmesį į moterų krūtines ir apgailestaujanti, kad šios tampa standartizacijos aukomis.

Netinkamai pūpso ir kelia skausmą

"Stebėti moterų krūtines - man kaip apsėdimas, - juokėsi June. - Važiuodama su vyru automobiliu vis dairausi pro langą ir komentuoju: "O, Dieve!", kai kokia ponia liumpsi krūtimis eidama per gatvę. Arba stovėdama prie baseino kritiškai nužvelgiu moteris, kurios vilki savo ūgiui ir moteriškiems apvalumams visai netinkantį maudymosi kostiumėlį."

Liemenėlių karalienės ūgis - vos 1,55 metro, todėl jos akys dažniausiai atsiduria būtent klienčių (ir potencialių klienčių) krūtinės lygyje. Taip žiūrėdama ji pastebi visas netinkamos liemenėlės "nuodėmes". "Nuolat matau moterų, kurios atrodo taip: du iškilumai veržiasi iš liemenėlės kaušelių, sudarydami lyg papildomas krūtis; du iškilumai pūpso po liemenėle ir dar du kyla prie pažastų - moteriai liemenėlės kaušeliai yra per maži, bet ji bando save įsprausti į standartinį gaminį, nes kitokio neturi", - savo pastabomis dalijosi J.Kenton.

Netinkama liemenėlė ne tik darko moters figūrą, bet ir gali sukelti skausmingų pojūčių. Dėl blogai krūtinę laikančio apatinio trikotažo skauda nugarą ir kaklą, į pečius įsipjaunančios petnešėlės sutrikdo kraujo cirkuliaciją viršutinėje kūno dalyje. "Moterims taip pat būdingas užsispyrimas ir tuštybė, - šyptelėjo June. - Jeigu tokiai tuštutei pasakau, kad jos kaušelių dydis turėtų būti D ar net E, dažnai išgirstu atsakymą: "Ne, jokiu būdu. Mano dydis yra mažesnis."

Kuriozai dėl dydžio

Nors moterys dažnai dėvi netinkamas liemenėles ir nelabai žino savo tikrojo intymaus drabužėlio dydžio, jų žinių spragų negalima nė lyginti su vyrų neišprusimu šiuo klausimu. June pasakojo, kad stipriosios lyties atstovai, nutarę pamaloninti savo gražiąją partnerę dailiu apatiniu drabužėliu, parduotuvėje elgiasi tiesioj juokingai. "Dažnas pirkėjas vyras išrikiuoja moterišką parduotuvės personalą, apžiūri jų iškilumus ir pareikalauja: "Duokite man štai tokio dydžio, kokį dėvi ana mergina. Mano žmona į ją labai panaši", - kvatojo apatinio trikotažo meistrė.

Tačiau ji pabrėžė, kad vyrui dovanojus netinkamą liemenėlę moterys visada gali grįžti į parduotuvę ir pasikeisti į tinkamą. "O dar geriau nupirkti dovanų kuponą. Tada ponia pati galėtų išsirinkti tinkamą daikčiuką", - pridūrė June.

Pasitaiko ir ypač kuriozinių situacijų. J.Kenton prisiminė vieną įvykį, kai vyriškiui sumanymas nupirkti apatinio trikotažo baigėsi labai liūdnai. Jis buvo pagautas svetimoteriaujantis. "Tas vyras užsakė vieną liemenėlę žmonai, kurios dydis 34B, o kitą - didžiakrūtei meilužei, kurios apvalumai įspūdingo FF dydžio. Užsakymo pristatymas buvo sumaišytas - miniatiūrinė žmona gavo milžiniško dydžio pikantišką gaminį. Tai buvo siaubinga, jie išsiskyrė", - pasakojo J.Kenton.

Ilgametė liemenėlių gamintoja pažymėjo dar vieną įdomų faktą - jaunosios kartos moterys turi didesnes krūtines nei jų mamos ar senelės. "Kai pradėjau savo verslą, didžiausias liemenėlių kaušelių dydis buvo C ir D, o ir tas reikėdavo užsakyti iš Australijos. Kai pradėjome siūti DD dydžio liemenėles, klientės užsirašydavo į eilę, kad jų gautų. Šiandien gaminame ir N dydžio kaušelius. Jūs nė neįsivaizduojate, kokių dalykų tenka regėti matavimo kambariuose", - šyptelėjo karališkų apatinių meistrė.

Pagal užsienio spaudą parengė Goda AMBRAZAS

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ĮDOMYBĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"