Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ĮDOMYBĖS

J.Liesis: "Jausmų vis dar yra"

 
2012 07 14 6:27
Į paskutinį žurnalistės klausimą, kas šiuo metu yra J.Liesis, šis atsakė taip: "Klaipėdietis, dviejų nuostabiausių pasaulyje vaikų tėvas, geras renginių vedėjas." /Romo Jurgaičio nuotrauka
Į paskutinį žurnalistės klausimą, kas šiuo metu yra J.Liesis, šis atsakė taip: "Klaipėdietis, dviejų nuostabiausių pasaulyje vaikų tėvas, geras renginių vedėjas." /Romo Jurgaičio nuotrauka

Jis yra vienas ir apie artimą moterį kol kas nemąsto. Jam svarbūs vaikai iš iširusios santuokos, jam vis dar sunku kalbėti apie buvusią žmoną. Tačiau pramogų pasaulyje ir scenoje šiuo metu, kaip ir pastaruosius 16 metų, jis jaučiasi puikiai. Tai renginių vedėjas ir atlikėjas Juozas Liesis.

Kadaise klausytojų emocijas virpino populiarios grupės "B'Avarija" dainos. Dabar atlikėjai rado kitų kūrybinių kelių, kurie, būna, ir susipina. Kiekvienas patyrė ir asmeninio gyvenimo permainų. J.Liesį prisimenu kaip labai lengvai ir su žiūrovais, ir artimesnėje aplinkoje bendraujantį žmogų. Tačiau nutekėjo daug laiko, o gyvenimo įvykiai ir patirtis žmones kartais keičia. Todėl buvo įdomu stebėti Juozą ir klausytis pasakojimo, kaip jį keitė laikas bei išgyvenimai. 

"Tiesiog Juozas"

Kaip prisiminė Juozas, vienas pirmųjų "bavarų" kūrinių "Vėjau, tu man atneški" buvo įrašytas 16-ame pastato aukšte, todėl galima sakyti, kad atsirado padangėse. "Vėliau, kuo labiau leidomės arčiau žemės, į penktą ir pirmą aukštą, tuo labiau girdimos buvo mūsų dainos, - vaizdingai pasakojo atlikėjas. - Pradėjome truputį per aukštai." 

Ar labai pasikeitė Juozo gyvenimas nuo grupės "B'Avarija" sukūrimo laikų? "Jis toks pat nuostabus, - šypsojos 38 metų pašnekovas. - Tiesiog prisipildė nuotykių, linksmų vakarų ir sunkių rytų, susitikimų, meilės ir išsiskyrimų, sulaužytų kojų ir išsukinėtų sąnarių, tūkstantiių minių ir vienatvės..."

Ar šiuo metu atlikėjui netrūksta scenos, kuri turbūt buvo tapusi kasdienybe? "Vienu metu maniau, kad nuo scenos esu pavargęs, - neslėpė Juozas. - Vėliau supratau, kad taip nėra. Man patinka būti scenoje, mėgstu vesti renginius ir džiaugiuosi, kai mane kviečia tai daryti. O muzikavimas, dainavimas? Šiek tiek norėtųsi ir prie šito prisiliesti."

Čia renginių vedėjas priminė, kad jo pavardė daug žadanti, tai yra, liesis - dainos liesis, džiaugsmas liesis, šventė liesis, Juozas Liesis... "Žmonės girdi ir mato, kad tai liejasi", - smagia nuotaika dalijosi pašnekovas.

Paklaustas, kuo skiriasi didžiulio populiarumo metai nuo šių dienų, Juozas atviravo, kad dabar jo gyvenimas gerokai ramesnis. "Nebėra "gyvų" pasirodymų radijo stotyse ir tūkstančių žmonių per renginius bei koncertus, fotosesijų su "glianciniais" drabužiais ir laku pripurkštomis šukuosenomis, - skirtumus vardijo jis. - Žurnalų viršelių, dizainerių, stilistų iščiustyto Juozo nebėra. Dabar - tiesiog Juozas, fainas bachūras."

Jausmai tebėra

Jausmų pasaulis yra jautri tema. Juolab kad Juozas po penkerių metų santuokos išsiskyrė su žmona Egle Skrolyte-Liesiene, televizijos laidų vedėja. Nors tai įvyko daugiau nei prieš pusantrų metų, apie asmeninius išgyvenimus jam kalbėti vis dar nelengva. Vyras neslėpė, kad domisi, kaip sekasi buvusiai sutuoktinei. Jis su Egle bendrauja lankydamas vaikus ir straipsnius apie ją perverčia. "Žiūriu, skaitau, - su ironijos gaidele prisipažino Juozas. - Aš jos labai pavydžiu. Kai pamatau su kuo nors nuotraukoje, mane tarsi kažkas persmelkia. Ji man vis dar atrodo gražiausia. Jausmų vis dar yra." 

Praėjusią savaitę 37 metų skulptorius Mindaugas Tendziagolskis viename dienraštyje atviravo, kad tikisi išrengti Eglę. Bendroje draugų kompanijoje susipažinusi moteris sulaukė pasiūlymo tapti jo modeliu. Skulptorius teigė esąs vienišas, todėl publikacijoje buvo svarstoma, ar tarp menininko ir televizijos laidų vedėjos šią vasarą užsimezgusi bičiulystė galėtų virsti šiltesniais jausmais. Juozas į tai taip pat reagavo jautriai.

"Eglė talentinga, fotogeniška. Ji yra viskas, kas telpa į žodį "nuostabiausia", - įsitikinęs buvęs E.Skrolytės-Liesienės sutuoktinis. - Tai žinau labai seniai. Mes todėl ir buvome kartu, nes ji yra prisodrinta įvairių talentų. Suprantu, kad tai matau ne vien aš."

Populiariosios grupės "B"Avarija" laikais. /LŽ archyvo nuotrauka 
Populiariosios grupės "B'Avarija" laikais. /LŽ archyvo nuotrauka 

Vaikams laiko visada per mažai

Juozui ir Eglei skyrybos buvo nelengvos. Nors dabar kiekvienas turi savo gyvenimus, problemų dėl vaikų nekyla. Mažyliais sutartinai rūpinasi abu. Juozas su jais būna nuo dviejų iki keturių dienų per savaitę. "To laiko ir per mažai, ir pakankamai. Norisi matyti, kaip vaikai keičiasi. Su jais ir aš keičiuos. Vaikai labiau auklėja ir keičia tėvelius, - šypsojosi ketverių su puse Meilės ir dvejų su puse Rojaus Juozo tėvelis. - Kartais jų nematau keturias dienas. Tada man jų trūksta. Man reikia ryšio su vaikais." 

Juozas džiaugėsi, kad retkarčiais pavyksta pabūti su savo tėvu. "Nors esu visiškas klaipėdietis, uostamiestyje lankausi retai, - sakė atlikėjas. - Ten gyvenantis tėvas ant savo galvos užsikrovęs daug visuomeninių reikalų. Tad neranda laiko vyriausiam sūnui. Tai komplimentas tėvui. O mama kas porą mėnesių aplanko anūkus. Ryšį palaiko."

Juozas teigė, kad Vilnius jam savu miestu tapo prieš kokius metus. Nors sostinėje dainininkas gyvena gerokai ilgiau, iki tol dažniausiai arba namie sėdėdavo, arba renginiuose laiką leisdavo. Todėl Vilniaus beveik nematydavo. "Pastaraisiais metais gerokai dažniau išeinu į senamiestį, - sakė atlikėjas. - Aišku, Vilnius - ne Klaipėda, bet man svarbiausia, kad čia yra vaikai."

Niekas nesikeičia 

"Po skyrybų buvo laikotarpis, kai moterų tiesiog bijojau, - prisipažino Juozas. - Ar pavadinčiau tai psichologine trauma? Nesu traumatologas, psichologas ir apskritai jausmų anatomas, todėl sunku pasakyti. Tiesiog buvo skaudu." Vyras teigė, kad jaučiasi puikiai, bet kartais vis dar pasitaiko ir tokių dienų, kai skausmas tarsi sugrįžta. 

Klausiamas, ar pastaruoju metu būdamas laisvas jaučia didesnį moterų dėmesį, Juozas tikino, kad tokie dalykai nesikeičia - ir kai jis buvo populiariausios Lietuvos grupės "B'Avarija" narys, ir kai buvo nevedęs, ir vėliau, kai turėjo žmoną, ir kai vaikai gimė, ir dabar, kai santuoka jau subyrėjusi. "Kai išsiskyriau, ant kaklo niekas nepradėjo kabintis", - patikino vyras. O dailiosios lyties atstovės visada šiek tiek juo domėjosi. "Anksčiau merginos ant servetėlių rašydavo savo telefono numerius, dabar - ant "Facebook" sienos", - teigė Juozas. Šiuo metu šalia jo nėra tos vienintelės, su kuria sietų artimi santykiai.

Vyriška draugystė

Toliau žurnalistės klausinėjamas apie moteris Juozas nusijuokė, kad šios jam patinka labiau negu vyrai. Tačiau kurios nors dailiosios lyties atstovės išskirtinio dėmesio pastaruoju metu nėra sulaukęs. 

Jis turi bičiulių, kuriuos pažįsta 20 ar dar daugiau metų. Juozo gyvenime yra vienas vyras, kurį vadina visiškai savu. Tai Deivydas Zvonkus. Jų bičiulystė ir smagi kūrybinė draugystė prasidėjo daugiau nei prieš du dešimtmečius. Šie du "bavarai" ir dabar kartkartėmis drauge kuria muziką.

Be to, abu gimę tą patį mėnesį, tą pačią dieną ir tą pačią valandą - lapkričio 6 dieną apie 4 val. ryto, tik tarp jų - 4 metų skirtumas. "Mudu esame šiek tiek panašūs. Nors mūsų gyvenimo būdas skiriasi - jis gali miegoti keturias valandas per parą, įtemptai dirbti ir išlikti žvalus. Aš taip nepatempiu, man reikia septynių valandų miego. O labiausiai mus sieja tai, kad abiem patinka visiškai skirtingos moterys. Šiuo klausimu tarp mūsų sutarimo niekada nebuvo. Todėl laiką skiriame kūrybai ir pramogoms, - šypsojosi Juozas. - Galime pasipasakoti apie svajonių moteris ir svajonių susitikimus. Vienas kitą suprasime, bet tikrai nepavydėsime."

O panašūs jie savo požiūriu. Abiem labai svarbus pasitikėjimas žmogumi, kad jei buvo pasakyta, turi būti padaryta. Abiem patinka keistuoliai, kuriuos tiksliau būtų galima pavadinti kūrybingomis asmenybėmis.

Kelionės ir kiti norai

Juozas teigė, kad pamąsto apie tai, jog įdomu būtų keisti savo gyvenimą, juk ir Nemune vanduo keičiasi, ir jo srovė krantus keičia. Tačiau šiuo metu kokių nors didelių norų ar svajonių neturi. Jis norėtų keliauti, pamatyti tolimus kraštus, bent du ar tris kartus per metus aplankyti Amerikoje gyvenantį brolį. "Norėčiau pamatyti Aliaską, Čilę, Islandiją, Kamčiatką, išmokti šokti taip, kaip mano krikštasūnis, kuris palankęs šokius tris mėnesius laimėjo bronzos medalį", - sakė atlikėjas. Dar jį traukia teatras, jam būtų smagu kaip asistentui padirbėti su ryškiu, savitą stilių turinčiu, kūrybingu režisieriumi. 

"Tačiau jei mano gyvenime ko nors tikrai trūktų, aš tai turėčiau", - mano Juozas. 

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ĮDOMYBĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"