Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ĮDOMYBĖS

Intymios pažintys internete – meilės paieškos ar prostitucija?

 
2011 10 23 17:13

Lietuvoje neįteisintas kūniškų malonumų verslas randa naujų erdvių. Aistros ištroškusiems vyrams nebereikia skambinti „palydovėms“ ar traukti į gatvę stoties rajone. Pakanka užsiregistruoti internete ir suderinti susitikimo kainą, vietą bei laiką. Merginos gali susitarti ir dėl nuolatinių susitikimų bei ilgalaikės paramos. Tokios pažintys gali garantuoti pajamas, gerokai viršijančias vidutinį atlyginimą. Savo ruožtu policijos pareigūnai įspėja, kad net abipusiu susitarimu vykstančius intymius susitikimus, jei juos baigia „maža paramėlė“, galima prilyginti prostitucijai.

Portalas lzinios.lt nusprendė patikrinti, ar sunku ieškoti klientų virtualiame pasaulyje. Pasirodo, kai kurie pažinčių svetainėse besilankantys vyrukai tikisi ne tik patenkinti aistrą, bet ir užmegzti ilgalaikius santykius ar net surasti meilę.

Žada ir pinigų, ir sūkurinę vonią

Susikurti anketą intymių pažinčių svetainėje užtrunka vos kelias minutes: vieniša 22-ejų mergina iš Vilniaus be žalingų įpročių ieško vyrų draugijos. Šykščią informaciją papildo daug nesakanti dalies veido nuotrauka. Panašu, kad vyrukams net to pakanka. Kai po pusvalandžio užsuku papildyti anketą, randu apie dešimt žinučių su aptakiais ar tiesmukais siūlymais pabendrauti ne vien virtualioje erdvėje. Vienas siūlo romantišką pasimatymą su pratęsimu, kitas – arbatėlę vakare arba šampaną į lovą.

Anketoje nurodžius, kad neatsisakyčiau finansinės paramos, laiškeliai konkretėja. Vieni net nepasisveikinę teiraujasi: „kiek susitikimas“, „kokios sąlygos“, „sakyk, kiek nori“, „gal nori paišdykauti“, „kokia šiandien būtų pasimatymo vertė“, „kiek, jei pas tave“, „už kiek pasimylėtum“, „gal domintų pastovus rėmėjas“, „ko norėtum per mėnesį“, kiti tiesiai šviesiai siūlo: „sex?‟, „gal sudominčiau 200 Lt paramėle“,„gal domina 500 Lt“, „patiktų vergas be tabu?“, „domintų realūs pasimatymai, abipusiai malonūs santykiai, erotiniai vakarėliai, masažas“, „web sex, paremsiu 200 Lt‟, „tu man masažą, aš tau paramą‟.

37-erių vyras, greičiausiai gyvenantis ne sostinėje, brūkšteli esąs viešbutyje Vilniuje, norįs susitikti seksui už paramą ir kviečia atvykti dabar pat, nes kitą dieną išvyksiąs. Pasiteisinu, kad dirbu, tad jis kvietimą pakartoja pavakary, o išgirdęs tokį pat atsakymą nusivilia.

Po kelių dienų sulaukiu laiško: ieškoma mergina seksui, bus motelis su sūkurine vonia ir parama. Keli vyrukai pabrėžia, kad turi vietą susitikimams, kai kurie aiškiai išdėsto, ko norėtų santykiams pasiekus intymiausią momentą, ir neslepia turintys sadistinių ar mazochistinių polinkių. Daugumos pageidavimų nedera cituoti nepilnamečiams prieinamoje interneto erdvėje.

Vienas svetainės lankytojas savo anketoje parašęs: „Visi mes, čia esantys, suprantame, ko ieško moterys.“ Pasmalsavus, ko konkrečiai, jis atsako: „Dažniausiai – sekso su dovanėle.“ Tačiau ne vienas savo laiškuose teiraujasi, ko ieškau pažinčių tinklalapyje – meilės ar pinigų.

„Klientai“ dėl kainos nesidera

Po antros ar trečios žinutės, ypač jei imame derinti susitikimo laiką ir kitas detales, vyrai pareikalauja nuotraukos ir telefono numerio, teiraujasi apie intymius pomėgius. Tiesa, kai kurie patys jau pirmą laišką pradeda tokiomis frazėmis, kaip „mano numeris toks ir toks“. Vienam anglakalbiui rūpi „naked sexy photos“ („nuogos seksualios fotografijos“). Keli, kai paaiškinu neviešinanti savo fotografijų, nurodo elektroninio pašto adresą arba prašo „Facebook“ anketoje patalpintų nuotraukų. Išsisukinėju: esą sėdžiu ne prie savo kompiuterio ir nuotraukų su savimi neturiu. Vilnietis, tiesiai šviesiai pasivadinęs Rėmėju, atšauna, kad „šita istorija neoriginali“, bet viską nuleidžia juokais. Kai pasipila siūlymai susitikti tą patį vakarą arba tiesiog dabar, imuosi naujos fantazijos – esą kelioms dienoms išvykau, bet tuoj tuoj grįšiu.

Įsileidusi į diskusiją su Rėmėju sužinau, kad už porą valandų „karšto sekso“ galėčiau prašyti 400 Lt, o mokestis už visą naktį priklauso „nuo kiekvieno vyro talento“. Viena mergina tinklalapyje yra nurodžiusi vidutinę „paslaugų kainą“ – 200-250 Lt už valandą. Lieka pasidžiaugti, kad mane įvertino geriau. Netrukus vienas vyrukas pasiūlo keturženklę sumą už „visą naktį be apribojimų“ ir netrukus išdėsto, ko norėtų. Svetainėje randu skelbimą, kad du dosnūs vaikinai siūlo jaunai studentei paramą iki 1000 Lt, VIP salę su baseinu ir pirtele už karštą susitikimą.

Rėmėjas taip pat paaiškina, jog „daug princesių tvirtina esančios aukštos moralės paukštytės, o ne pigios prostitutės, kas iš esmės reiškia, kad turi joms mokėti algą už susitikimus 2-3 kartus per mėnesį (gal net įtraukiant seksą)“. 25-erių vilnietis teiraujasi, „kiek už 2 val.“ Iš ankstesnių laiškų susidariau įspūdį apie „rinkos kainą“, taigi paskaičiuoju, kad 500 Lt būtų pats tas. Į klausimą, „kas įeina meniu“, atsakau klausimu, kokių būtų pageidavimų. Jis patikino, kad norai neiškrypę. Daugiau nei dvigubai už virtualią „mane‟ vyresnis „klientas‟ žada tokią paramą, kokios paprašysiu.

Bendravimas primena rytietišką turgų, vakarienę restorane arba apsilankymą kelionių agentūroje, kai deriesi dėl kainos, renkiesi patiekalus arba ekskursijas per kelionę. „Labas, kiek už porą val. imi?‟ skamba lyg klausimas apie obuolių ar bulvių kainą. Beje, nė vienas iš maždaug 130 anketa susidomėjusių vyrų nesiderėjo dėl kainos.

Dalinasi gašliomis nuotraukomis

Sprendžiant iš pateikiamos informacijos, pažinčių svetainė traukia tiek ką tik pilnametystės sulaukusius vaikinus, tiek žilstelėjusius vyriškius. Daugelis neslepia esantys vedę, todėl būtų linkę susitikti darbo metu (vienas net pasiteiravo, ar santuoka nebus problema, kitas nurodė ne tik turintis žmoną, bet ir specialiai dairosi ištekėjusių moterų). Nemažai vyrų – užsieniečiai, gyvenantys Lietuvoje ar tik trumpam čia užsukę ir ieškantys kompanijos. Vienas anglakalbis taip panūdo susirasti moterį, kad net negaudamas atsakymų siųsdavo po kelias žinutes per dieną ir siūlydavo vakare susitikti, o „už valandą jo kambaryje“ žadėjo 400 Lt. Kitas užsienietis ilgai nedvejojęs leido peržiūrėti jo albumą, kuriame jis įamžintas nuogas arba besimylintis su skirtingomis merginomis. Apsilankymas „kliento“ teritorijoje gresia, jog gali būti įamžinta ir pamatyti savo atvaizdą internete.

Kol vieni vyrukai pradeda nuo atvirų pasiūlymų ir kainų, kiti leidžiasi į gražbylystes: „Kuo tu vardu, gražuole“, „Simpatiška panelė esi. Gal tiksliau būtų, mano skonio. Ar šiaip gražiai išeini nuotraukose“ (svarstau, kaip padarė tokią išvadą matydamas vos dalį mano veido). Pasitaiko drovuolių, kurie virtualų pokalbį pradeda pasisveikinimu, šypsenėle, gėlės ar širdelės paveiksliuku. Sulaukiu ir poetinių pasvarstymų apie santykius (vaikinas teisinasi taip norėjęs išsiskirti), ir erotinės miniatūros su prašymu pratęsti. Su keletu padiskutuojame apie orą, automobilius ir meilę.

Dauguma tiek darbo metu, tiek vakarais į žinutes sureaguoja akimirksniu – panašu, kad jie mirksta svetainėje ištisomis valandomis ir dažnai net įsižeidžia, jei iškart neatsakai. Įkyrus užsienietis kasdien atakuoja apie porą savaičių: ir gražiuoju, žerdamas komplimentus, ir pyktelėjęs, kad ignoruoju. Beveik taip pat primygtinai siūlosi jauna porelė, nors anketoje aiškiai nurodžiau, kad ieškau vyrų, – prašo nuotraukų, „Skype‟ kontaktų.

Svetainėse užsiregistravę vyrai, panašu, drovumu nesiskundžia: ne vienas pasidalino intymiomis ar net gašliomis savo nuotraukomis. Tiesa, kai kurie anketoje pateikia akivaizdžiai ne savo, o greičiausiai iš interneto pasiskolintas fotografijas.

Bauda už prostituciją gresia net nepasimylėjus

Pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą, tiek už vertimąsi prostitucija, tiek už atlygintinį naudojimąsi prostitucijos paslaugomis gresia bauda nuo 300 iki 500 Lt. Jei asmuo už tokią veiklą traukiamas atsakomybėn pakartotinai, turėtų būti skiriama 500-1000 Lt bauda arba administracinis areštas iki 30 parų.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Ekologijos ir teisės pažeidimų prevencijos skyriaus viršininko Vladimiro Jankoito teigimu, tokius intymius žaidimus būtų galima prilyginti prostitucijai, net jei partneriai į juos leidžiasi savanoriškai, ieškodami malonumo ar nuotykių, o ne vien finansinio atlygio.

„Svarbu veiksmų seka, ar yra aistros patenkinimas už atlygį. Jei žmonės vienas kitam patiko, savanoriškai apsiprendė ir atliko lytinį aktą be materialinio atlygio, nieko tokio. Bet jei merginos siekia iš to kažką gauti… Vyras galėtų net nemokėti, užtenka susitarimo dėl atlygio‟, – aiškino pareigūnas.

Tiesa, jei kalbos apie seksualinius žaidimus ir kainas neperžengia virtualaus pasaulio ribų, teisinė atsakomybė negresia. Tačiau kai mergina, susitarusi dėl „dovanos‟, ateina į susitikimą su naujuoju pažįstamu, jau galima įžvelgti prostituciją – net nereikia lytinio akto.

Šiemet per 8 mėnesius Vilniaus pareigūnai surašė 251 protokolą už vertimąsi prostitucija – maždaug po vieną kasdien. Tarp prasižengėlių esama ne tik dailiosios lyties atstovių, bet ir moterims parsiduodančių vyrų, homoseksualų, transvestitų. Realus asmenų, atsidūrusių policijos akiratyje, skaičius yra kur kas mažesnis – kai kurie įkliūna ne vieną kartą.

Nors internetas gerokai palengvina „rėmėjų‟ paiešką ir prostitute gali paversti kone kiekvieną merginą, susigundžiusią dosniais pažadais, V. Jankoitas tvirtino nepastebėjęs augimo tendencijos. Ryškus šuolis buvo užfiksuotas prieš porą metų, užklupus sunkmečiui. Anot jo, tuomet kūną pardavinėti ryžosi nemažai sunkumų prispaustų moterų, kurios kitoje situacijoje apie tai net negalvotų. Tačiau statistinės prostitutės paveikslą nupiešti sunku – seniausios profesijos imasi įvairaus amžiaus ir socialinės padėties moterų.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ĮDOMYBĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"