Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ĮDOMYBĖS

Garsenybės nesportiškos, bet olimpiadai neabejingos?

 
D.Katkus pasakojo, kad jaunystėje sėkmingai žaidė krepšinį. /LŽ archyvo ir asmeninio albumo nuotraukos   
D.Katkus pasakojo, kad jaunystėje sėkmingai žaidė krepšinį. /LŽ archyvo ir asmeninio albumo nuotraukos   

Prasidėjo didžioji sporto šventė - vasaros olimpinės žaidynės. Daugelis žmonių dabar laiką leis prie televizorių. Ar Lietuvos garsenybės domėsis olimpiada ir seks naujienas iš Londono? Pačios laisvalaikiu randa laiko ar noro bent pasimankštinti?  

Žiūrėti rungtynes per televizorių mėgsta daugelis žmonių. Vieni emocingai, kiti tyliai serga už mėgstamus sportininkus. Regis, patys mintyse įveikia varžovus ar trasą. Tačiau sportuoja tik nedaugelis neabejingųjų. Neranda laiko, vis ketina, bet neprisiruošia...

Sociologiniai tyrimai rodo, kad beveik pusė Lietuvos gyventojų niekada nesportuoja, penktadalis tai daro retai ir tik penktadalis dažnai mankštinasi. Dažniausiai sportuojančių lietuvių nurodoma priežastis, kodėl jie tai daro, - siekis pagerinti sveikatos būklę. 

O koks yra žinomų mūsų krašto asmenybių gyvenimo būdas? Apie tai, kokias sporto šakas mėgsta stebėti ir ar patys sportuoja, vasaros olimpiados išvakarėse kalbėjomės su dainininku Stasiu Povilaičiu, operos soliste Asmik Grigorian, televizijos laidų vedėja Edita Mildažyte, muziku Donatu Katkumi, advokate Svetlana Pronina, atlikėja Baiba Skurstene.

Ištikimas žiūrovas

Lietuvos estrados grandas maestro Stasys Povilaitis, vasarą gyvenantis ir koncertuojantis Lietuvos pajūryje, nuotaikingai patikino, kad Londono olimpinių žaidynių transliacijas stengsis žiūrėti per televizorių. "Aišku, žiūrėsiu. Kai tik leis darbai - būtinai. Koncertų turiu nemažai, bet tikiuosi ištaikyti laiko ir olimpiadai", - sakė maestro. Jis labiausiai žavisi komandinio sporto šakomis - futbolu, krepšiniu. Todėl ir per transliacijas iš Londono daugiausia dėmesio skirs Lietuvos krepšinio komandos rungtynėms. "Be abejo, dar stengsiuos žiūrėti, kaip seksis olimpiadoje mūsų disko metikui Virgilijui Aleknai. Šis sportininkas yra mano labai mėgstamas", - prisipažino S.Povilaitis.

Estrados legenda sakė, kad sporto rungtynes labiausiai mėgsta žiūrėti per televizorių, į sporto arenas nesiveržia. "Mane tenkina transliacijų kokybė. Todėl į "gyvas" rungtynes neskubu. Be to, labai išgyvenu, kai mano komandai nesiseka. Todėl geriau emocijas lieti namie prie televizoriaus, o ne viešai", - juokėsi estrados korifėjus. Jis prisipažino, kad yra labai emocingas sirgalius - pralaimint mylimai komandai gali ir plaukus nuo galvos rautis.

Maestro neslėpė, kad nėra sportuoti mėgstantis aistruolis. "Ne, nesportuoju. Jaunystėje yra tekę žaisti stalo tenisą, patinka lauko tenisas. Tačiau nesu niekada rimtai sportavęs, tik šiaip pabandęs", - sakė S.Povilaitis. Su sportu jis sakė nesusidraugavęs dar ir todėl, kad itin sunkiai sekdavosi suderinti treniruotes ir muzikinę veiklą. "Paprastai treniruotėms skirdavo netinkamą laiką - tuo metu Vilniuje dainuodavau naktiniame bare, o užsiėmimai prasidėdavo labai anksti ryte. Tiesiog negalėdavau atsikelti", - pasakojo dainininkas. Vaikystėje jis prisipažino lankęs bokso treniruotes, tačiau tik kaip mėgėjas.

Lietuvos estrados pažiba S.Povilaitis teigė per olimpines transliacijas žiūrėsiąs disko metiko V.Aleknos pasirodymus Londono žaidynėse.  
Lietuvos estrados pažiba S.Povilaitis teigė per olimpines transliacijas žiūrėsiąs disko metiko V.Aleknos pasirodymus Londono žaidynėse.  

Seks per internetą 

Garsi operos solistė Asmik Grigorian šiuo metu vieši Vengrijoje. Telefonu ji pasakojo, kad ten repetuoja ir rengiasi premjerai. Į Lietuvą dainininkė grįš tik rugsėjo mėnesį. Nors ir būdama labai užsiėmusi, Asmik sakė, kad svečioje šalyje žinias apie olimpines žaidynes seks per internetinę žiniasklaidą.

"Dėl televizoriaus nežinau, nemanau, kad galėsiu žiūrėti, nes tuo metu, kai jas rodo, dirbu", - teigė scenos žvaigždė. Krepšinis kaip žaidimas atlikėjos nedomina. Tačiau žinodama, kad tai yra Lietuvos pasididžiavimas, kai žaidžia saviškiai, Asmik rungtynes žiūri ir serga už mūsų krašto rinktinę. "Negalėčiau pasakyti, kad labai domiuosi sportu, - tvirtino Asmik. - Vis dėlto man patinka žiūrėti tenisą, plaukimą, dailųjį čiuožimą..." 

Sportuoti nuobodu

Klausiama, ar pačiai patinka sportuoti, dailioji operos solistė nusišypsojo: "O ne, nesportuoju. Nesilankau sporto klube ir kroso nebėgioju. Nė už ką to nedaryčiau. Esu tolima nuo sporto. Galiu nebent dviratį minti - pasivažinėti smagu. Dar patinka šokti." Pasak Asmik, sportas neturi būti varginantis užsiėmimas. Ji nori, kad tai būtų malonumas ir pramoga. Tarkime, jai patinka plaukti. Tačiau ne baseine, bet gamtos sukurtuose vandens telkiniuose - upėje, ežere ar jūroje. "Ten galiu plaukti ilgai ir toli, - patikino dainininkė. - Tačiau baseine, kur galima tik pirmyn ir atgal, - ne." 

Sporto klube Asmik savęs net neįsivaizduoja, sakė, kad nėra nieko nuobodžiau, kaip ten minti kokiu nors takeliu. Vis dėlto vienąkart ji buvo nusipirkusi sporto klubo abonementą. Tačiau juo nepasinaudojo ir nė sykio ten neapsilankė. "Tai yra ne man", - apibendrino operos solistė.

"Sporto klubai yra ne man", - teigė A.Grigorian.   
"Sporto klubai yra ne man", - teigė A.Grigorian.   

Gyvenimas scenoje

Asmik kadaise lankė dailųjį čiuožimą ir baseiną. "Čiuožti ant ledo mano patikdavo, - tvirtino ji. - Tačiau pastaraisiais metais retai apsiaunu pačiūžas. Į čiuožyklą buvau nuėjusi gal keletą kartų. Kodėl? Gal todėl, kad ten daug žmonių." 

Klausiama, ką apskritai labiausiai patinka veikti laisvalaikiu, dainininkė sakė, kad jo turi labai nedaug. Asmik gyvenimas yra repeticijos ir pasirodymai scenoje. "Kartais atsiguli į lovą ir nieko nesinori veikti, tiesiog pabūti su knyga rankose", - prisipažino įtemptą muzikinį tvarkaraštį turinti atlikėja.

Tuo metu, kai kalbėjomės, ji rengėsi operos "Pajacai" premjerai, kurią pastatė vienas žymiausių Vengrijos operetės režisierių Kerenyi Gaboras Miklosas. Premjera buvo vakar didžiausiame šios šalies vasaros muzikos festivalyje Segede.

Nekasdienis renginys

Televizijos laidų vedėja Edita Mildažytė patikino, kad olimpinių žaidynių atidarymo ir uždarymo ceremoniją per televizorių būtinai žiūrės. "Dar iki oficialios olimpiados pradžios žiūrėdavau reportažus iš Londono, kaip pasitinkama Lietuvos sportininkų delegacija. Man patinka, kaip tai pateikia Beata Nicholson. Olimpiada - pasaulinis renginys, ne kasmet jis vyksta, todėl tikrai įdomu pasižiūrėti", - sakė E.Mildažytė.

Moteris prisipažino, kad kasdieniame gyvenime ji visai nesidomi sportu ir net neturi mėgstamos sporto šakos. "Esu labai nuo to nutolusi. Nors vaikystėje ir jaunystėje pati aktyviai sportuodavau - esu baigusi sporto mokyklą, lankiau krepšinio klasę, kur būdavo po dvi treniruotes per dieną. Be to, esu lankiusi akademinį irklavimą", - pasakojo Edita. Ji prasitarė, kad sporto mokyklą lankė kartu su Gintare Grikštaite.

Moteris juokdamasi prisipažino, kad nors yra sportavusi itin uoliai, sportas jai niekada nepatiko. Pasakojo, kad irkluoti pradėjo įkvėpta mamos vyro - akademinio irklavimo pasaulio veteranų čempiono, kuris ją užaugino. "Dabar džiaugiuosi tik tuo, kad iki šiol esu gana ištverminga ir "patvari". Jaunystėje sporto suformuotas skeletas ir raumenynas man tveria ilgai. Žinoma, ilgainiui jis susidėvi. Reikėtų jį palaikyti, pasitreniruoti, bet... Niekaip neprisiverčiu, vis randu priežasčių atidėlioti", - nusijuokė pašnekovė.

Per kulminacinį rungtynių transliacijos momentą E.Mildažytė mauna į virtuvę.  
Per kulminacinį rungtynių transliacijos momentą E.Mildažytė mauna į virtuvę.  

Nervai nelaiko

Kadangi pati vaikystėje aktyviai žaidė krepšinį, E.Mildažytė iki šiol išlaikė sentimentalius jausmus šiai sporto šakai. Tačiau žiūrėti įtemptas rungtynes per televizorių Edita atsisako. "Negaliu, nervai nelaiko, - nusikvatojo televizijos laidų vedėja. - Net kai žiūriu baisų filmą, per kulminacinį momentą einu į virtuvę. Taip pat būna ir su krepšinio rungtynėmis. Vyrai sėdi susinervinę, nusitvėrę vieni kitiems už rankų, o aš tokiu momentu irgi maunu į virtuvę. Vėliau ramiai pasižiūriu kartojimą, nes jau žinau, kaip viskas baigėsi."

Nors daugelis gražiosios lyties atstovių žavisi estetiškomis sporto šakomis - dailiuoju čiuožimu, menine gimnastika, E.Mildažytei šios sporto šakos nepatinka. Moteris tikino, kad labiausiai ją žavi lengvoji atletika, ypač bėgimas su kliūtimis, šuoliai į aukštį ir su kartimi. Anot Editos, šios sporto šakos atskleidžia žmogaus kūno grožį, jai malonu stebėti puikiai treniruotus sportininkus, jų raumenų judesius. "Nemėgstu sportinio ėjimo ir maratono, jie man nuobodūs", - nusijuokė ji.

Norisi išjungti televizorių

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus teigė, kad olimpiadą žiūrės per televizorių. "Atidarymas manęs nedomina, - tvirtino jis. - Tačiau rūpi varžybos, ypač kaip seksis Lietuvos krepšininkams." Muzikas dar domisi lengvąja atletika, irklavimu, dviračių sportu... Šių šakų varžybas jis paprastai žiūri per televizorių, o ne tarp žiūrovų. Mėgsta vienas žiūrėti sportinius reginius? D.Katkus teigė, kad su kompanija sirgti, tarkime, už krepšininkus, būna smagiau.

"Tada atsiranda azartas. Reaguoji į kiekvieną kamuolio metimą. O kai varžybas žiūri vienas, jei pradedi nervintis, tiesiog išjungi televizorių", - juokėsi muzikas. Jis teigė, kad žmona Laima nepalaiko kompanijos sirgti per varžybas. "Jai mieliau sužinoti rungtynių rezultatą", - tvirtino D.Katkus.

Žaisdavo krepšinį

Muzikas sakė, kad anksčiau eidavęs tiesiogiai žiūrėti krepšinio ir lengvosios atletikos varžybų. Tačiau pastaruoju metu neberanda laiko, nes tuo metu būna kuo nors užsiėmęs. D.Katkus pasakojo anksčiau mėgęs sportuoti. Būdamas studentas, žaidė Lietuvos konservatorijos krepšinio komandoje, su ja ne kartą laimėjo varžybas per Vilniaus miesto pirmenybes. Krepšinio aikštelėje tekdavo susigrumti ir su Dailės instituto, ir partinės mokyklos auklėtiniais. Muzikas prisiminė, kad jam sekdavosi kamuolį įmesti į krepšį ir baudos aikštelės kampo. 

"Dabar turiu problemų dėl kojų sąnarių. Todėl greitai judėti nebegaliu. Dėl to man liūdna, - prisipažino D.Katkus. - Man įstatytas dirbtinis sąnarys. Kartais nueinu į krepšinio aikštelę pamėtyti kamuolio į krepšį. Tačiau nebeturiu jėgos jo nusviesti iki lanko."

Ropoja aplink stalą

Tačiau muzikas nepasiduoda. Nors nebegali žaisti krepšinio ir bėgioti, - tai daryti draudžia medikai, - jis bent mankštinasi. "Rytais ropoju aplink stalą", - teigė šmaikštusis pašnekovas. Iš tiesų taip judėti yra naudinga, nes dirba visi raumenys, išsitiesina nugarkaulis. "Taip ir mankštinuosi - ropoju iš vieno kambario į kitą, - tikino D.Katkus. - Einu ir keturiomis, remdamasis delnais, ir šliaužiu it kareivis." Muzikas sakė, kad dar jam patinka jogos ir tempimo pratimai. Pastaruoju metu jis laikosi dietos. Visa tai padeda jaustis sveikesniam. 

Širdyje - tik atostogos

Seksualiausia Lietuvos advokatė Svetlana Pronina prisipažino, kad šiuo metu mėgaujasi atostogomis, kurias leidžia su anūkėliu. "Taigi ir savaitgalį prasidedančių olimpinių žaidynių tikrai nežiūrėsiu. Dabar man svarbiausia - smagiai leisti laiką su artimaisiais, o kas bus vėliau, negaliu pasakyti", - linksmai kalbėjo moteris.

Advokatė sakė, kad domisi tik dviem sporto šakomis - krepšiniu ir futbolu, taigi per olimpiniame Londone vyksiančias krepšinio rungtynes gal vis dėlto įsijungs televizorių. "Krepšinio rungtynes patiktų žiūrėti "gyvai", aikštelėje, bet dėl itin įtempto darbo grafiko man tiesiog nelieka tam laiko. Todėl dažniausiai mėgstamos komandos žaidimą stebiu per televizorių", - sakė S.Pronina.

Anot advokatės, ji net vaikystėje nelankė jokio sporto būrelio. "Nemėgstu sportuoti, niekada nemėgau. Visi tie treniruokliai, krosai ir sporto salės varo man neviltį", - nusijuokė tobulomis kūno formomis aplinkinius žavinti moteris. S.Pronina įsitikinusi, kad jos puikios figūros paslaptis - geri genai, todėl kankintis treniruotėmis ji nesirengia.

Seksualioji advokatė S.Pronina sportui griežtai taria "ne".  
Seksualioji advokatė S.Pronina sportui griežtai taria "ne".  

Lieja emocijas

"Man patinka aktyvus gyvenimo būdas, bet sporto salės nemėgstu. Pajudėti galima ir ne ant bėgimo takelio, o vaikščiojant miške. Aš labai greitai pavargstu nuo sporto salės. Kadaise draugės yra kvietusios kartu lankyti užsiėmimus, bet kategoriškai atsisakiau. Tai ne man", - įsitikinusi ji. Advokatė juokėsi, kad jai malonu stebėti sportuojančius žmones, bet pati ji niekada nelies prakaito kilnodama svarmenis ar bėgiodama krosą. 

Žiūrėdama per televizorių savo mėgstamas krepšinio rungtynes, S.Pronina prisipažino dažnai nesuvaldanti emocijų. "Nesu šalta, frigidiška moteris - jaudinuosi, jeigu mano favoritams nesiseka. Šaukiu, pykstu, nervinuosi. Emocijos man tikrai ne svetimos", - tikino advokatė. Labiausiai S.Pronina atsipalaiduoja ne darydama fizinius pratimus, bet keliaudama.

Sveika ir malonu, bet... 

Lietuvoje gyvenanti latvių dainininkė Baiba Skurstenė šiuo metu yra vaikų vasaros stovykloje Ignalinoje. Ten populiari atlikėja veda aerobikos užsiėmimus mažiesiems stovyklautojams. Taigi tuo metu, kai vyksta didžioji sporto šventė - olimpiada, Baiba pati sportuoja su vaikais. 

Kai dar gyveno Latvijoje, ji dirbo aerobikos instruktore. Tačiau Lietuvoje Baibos gyvenimas - muzika ir dainos. Daili ir liekna atlikėja apgailestavo, kad pastaruoju metu sportuoti ji neturi laiko. "Namie padarau kokius nors pratimukus, - teigė Baiba. - Visai neturiu kada, nes mano didžiausias sportas - scena. Ir dainuoju, ir šoku. Vyksta repeticijos su šokėjomis. Taigi kitkam laiko nebelieka. Aišku, norėtųsi sportuoti, nes tai daryti ir malonu, ir sveika. Tada jautiesi atsigavęs ir kupinas energijos. Sportas kartais net blogą nuotaiką pataiso."

Taigi dainininkė, nors yra energingas žmogus, sporto klubo nelanko, rytais arba vakarais kroso taip pat nebėgioja. Ji su šypsena prisiminė, kad vienu metu su drauge buvo nutarusios bėgioti po parką. "Tačiau vieną kartą namo grįžti vėlai, kitą dieną sutrukdo kokie nors reikalai... Ir bėgioti neišeina", - sakė Baiba. Dainininkė tikisi, kad po stovyklos sportas vis dėlto bus įtraukas į jos dienotvarkę.

B.Skurstenė anksčiau yra dirbusi aerobikos instruktore.  
B.Skurstenė anksčiau yra dirbusi aerobikos instruktore.  

Patinka krepšinis

O sporto rungtynes populiari atlikėja su malonumu pažiūri per televizorių, kai randa laiko. Baiba sakė, kad jai patinka krepšinis - žiūrėti šio žaidimo kartais nueina ir į areną. "Kaip reaguoju? Palaikau tą komandą, už kurią sergu. Tačiau nešūkauju, nerėkauju kaip išprotėjusi, - juokėsi dainininkė. - Aišku, išgyvenu, bet ramiau negu kiti aistringi sirgaliai. Taip, man patinka krepšinio varžybas žiūrėti su kompanija. Vienai nelinksma." 

Futbolo Baiba nesupranta, jos nuomone, varžybos trunka per ilgai, todėl nuobodoka žiūrėti. "Dar per žiemos olimpines žaidynes patinka žiūrėti dailųjį čiuožimą, - tvirtino atlikėja. - Labai gražu."

Vaikystėje ir paauglystėje Baibai pačiai patikdavo žaisti krepšinį. Dar ji lankė greitojo ėjimo treniruotes. "Net dukart laimėjau ketvirtąją vietą savo amžiaus grupėje savo miesto varžybose, - prisiminė pašnekovė. - Kitos sporto šakos man nelabai sekėsi." Vėliau mergina susidomėjo aerobika. Čia taip pat lydėjo sėkmė. "Lankydavau treniruotes, dalyvaudavau varžybose, - pasakojo atlikėja. - Latvijos sportinės aerobikos čempionate su grupe laimėjome trečiąją vietą."

Nors ji nebedirba aerobikos instruktore, būna progų pasimankštinti bent vasarą vedant užsiėmimus vaikams. Deja, Baiba tikriausiai neturės galimybės žiūrėti olimpinių žaidynių, nes tuo laiku bus stovykloje, o ten nėra televizoriaus. 

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ĮDOMYBĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"