Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ĮDOMYBĖS

Euro lopšyje ir Europos Manhatane

 
2014 01 17 6:00
Vaizdas nuo "Main Tower" dangoraižio - viena įspūdingiausių kelionės akimirkų.
Vaizdas nuo "Main Tower" dangoraižio - viena įspūdingiausių kelionės akimirkų. Vaido Mikaičio nuotraukos

Frankfurtas prie Maino yra penktas pagal dydį Vokietijos miestas, tačiau pagal ekonominę svarbą ir įtaką nedaug nusileidžia šalies sostinei. Kadangi į šį miestą patogu nuvykti ir iš Lietuvos, skirti savaitgalį tokiai pramogai tikrai verta.

Kai po karo Vokietija buvo padalyta, Frankfurtas tapo svarbiausiu atkurtos ir suklestėjusios Vakarų Vokietijos miestu, tačiau sostine tapo ne jis, o niekuo neišsiskiriantis Bonos miestas. Taip padaryta todėl, kad Vokietijai susivienijus sostinė be širdies skausmo būtų vėl perkelta į Berlyną, o iš Frankfurto šį statusą atimti būtų sudėtinga.

Frankfurtas dėl jame įsikūrusios Europos centrinio banko būstinės vadinamas tokiais vardais kaip euro gimtinė, euro zonos smegenys ir panašiai, tačiau žinomiausias ir tiksliausias - Europos finansų sostinė.

Dėl mieste esančių į dangų šaunančių dangoraižių Frankfurtas dar vadinamas ir Europos Manhatanu. Ir jeigu kas nors šių dalykų nėra girdėjęs, turbūt visiems žinomas Frankfurto oro uostas. Tai didžiausias bei svarbiausias oro uostas Vokietijoje ir vienas iš trijų labiausiai apkrautų Europoje. Ko gero, nėra pasaulyje valstybės, į kurią nebūtų galima nuskristi iš Frankfurto. Jo oro uostą net galima pavadinti Europos vartais, nes daugelis atvykėlių į Europą čia išsilaipina.

Patogu pasiekti

Į šį Vokietijos didmiestį galima nuskristi ir iš Lietuvos. Bent dukart per dieną iš Vilniaus į Frankfurto oro uostą skraidina „Lufthansa". Oro uostas yra netoli miesto, todėl nesudėtinga pasiekti centrą metro traukiniais.

Ieškantiesiems pigesnių skrydžių gali padėti Kaunas - "Ryanair" gana nebrangiai skraidina į mažesnį Frankfurt Hahn oro uostą, nuo miesto nutolusį apie 120 kilometrų. Į Frankfurto centrą nuvykti prireikia bene poros valandų, autobuso bilietas kainuoja 14 eurų į vieną pusę, todėl derėtų pasverti, kas pigiau ir patogiau. Mes skridome iš Kauno.

Į Frankfurtą patogu važiuoti automobiliu, traukiniu ar autobusu, nes miestas yra daugelio Vokietijos magistralių ir geležinkelio linijų susikirtimo vieta. Pagrindinė Frankfurto geležinkelio stotis yra viena didžiausių Europoje. Bet kokiu atveju siūlyčiau nueiti pasižiūrėti į ją, o čia geriant kavą smagu spoksoti į skubančius keliautojus.

Miestas yra labai kontrastingas ir margas. Net ketvirtadalis gyventojų neturi Vokietijos pilietybės, penktadalis yra natūralizuoti vokiečiai. Atrodo, jog daugelis išsilaipinusių Frankfurte emigrantų tiesiog ir nusėda šiame mieste, nebebando ieškoti laimės kitur.

Keliauti po miestą nesudėtinga. Mėgėjai vaikščioti daugelį atstumų lengvai įveiks, nes miesto centras nėra labai didelis. Be to, jame sutelkti įdomiausi lankytini objektai. Tingesni turistai gali rinktis autobusą, tramvajų arba metro. Jie yra jaukūs, švarūs ir patogūs, tačiau važiuoti viešuoju transportu nėra pigu. Vienkartinis bilietas kainuoja 2,6 euro. Labiau apsimoka pirkti dienos važiavimo kortelę, kuri kainuoja 6,4 euro.

Miesto valdžia ypač skatina važinėti dviračiais, čia gerai sutvarkytas dviračių juostų tinklas, bet nuomos punktų ne per daugiausia. Važinėti nuosavu automobiliu nerekomenduojama. Didžiausia problema - trūksta vietų jiems parkuoti. Kartais tai būna toks Sizifo darbas, kad protingiausia elgtis taip, kaip patariama – palikti automobilį miesto pakraštyje ir į centrą važiuoti viešuoju transportu.

Nakvynė nepigi

Viena turistų pamėgtų vietų - Romerio aikštė.
Viena turistų pamėgtų vietų - Romerio aikštė.

Kadangi Frankfurtas yra vienas lankomiausių Vokietijos miestų, didelė nakvynės pasiūla. Tačiau mieste nuolat šurmuliuoja ne tik turistai, bet ir bankininkai arba verslininkai, dėl to nakvynės kainos nemažos. Jeigu į Frankfurtą vyksite per garsiąsias pasaulio muges, tarkim, Frankfurto automobilių arba Frankfurto knygų mugę, nakvynę susiplanuokite gerokai iš anksto ir nusiteikite išleisti nemažai pinigų. Nakvynės kaina per mugę šokteli keletą kartų, todėl geriau apsistoti greta esančiuose miesteliuose.

Pramogų ir lankytinų objektų Frankfurte gausybė, kiekvienas čia ras ką nors įdomaus. Galima mėgautis senamiesčiu, senosiomis bažnyčiomis, įspūdingais tiltais, dangoraižiais su apžvalgos aikštelėmis, parkais, vandens pramogomis ir net raudonųjų žibintų kvartalu.

Frankfurtas - muziejų miestas. Juos lankyti rekomenduočiau balandžio pabaigoje, kai vyksta muziejų naktis. Tačiau bilietus derėtų įsigyti iš anksto ir nusiteikti, kad žmonių bus labai daug.

Pasidairyti yra kur

Senoji miesto dalis yra vadinama Romerbergu. Tai aikštė, apsupta viduramžių pastatų. Joje taip pat yra miesto rotušė, senoji Šv. Mikalojaus bažnyčia bei Šv. Baltramiejaus katedra, turinti 95 metrų aukščio bokštą, į kurį galima pakilti ir pažvelgti į senamiestį iš viršaus. Deja, pastaruoju metu šventovė rekonstruojama.

Romerio aikštėje dažnai rengiamos parodos, aukštų svečių sutikimai ir priėmimai. Aikštę labai pamėgę vestuvininkai ir turistai. Čia gausu nedidelių restoranų, kavinių bei parduotuvėlių.

Senasis operos teatras, kuriame dabar rengiami koncertai, kiti pramoginiai renginiai.
Senasis operos teatras, kuriame dabar rengiami koncertai, kiti pramoginiai renginiai.

Šalia esanti Šv. Pauliaus bažnyčia buvo ta vieta, kur posėdžiavo pirmasis demokratiškai išrinktas Vokietijos parlamentas. Šiandien ji naudojama visuomenės reikmėms, šventėms, priėmimams.

Frankfurto senamiestis ir jo žymiausi pastatai buvo sugriausti per Antrąjį pasaulinį karą, tačiau beveik viskas autentiškai atstatyta.

Nuo Romerio aikštės leidžiantis upės link stūkso gražiausias ir žymiausias miesto tiltas – Geležinis tiltas (Eiserner Steg). Tai XIX amžiuje iš geležies suręstas pėsčiųjų tiltas per Maino upę. Juo einant atsiveria nuostabi naujojo Frankfurto dangoraižių panorama, todėl bet kuriuo paros metu čia nuolat spragsi fotoaparatai ir šurmuliuoja žmonės. Kitapus upės yra Sachsenhausen rajonas, žinomas savo muziejais ir senovinėmis aludėmis. Jame galima tikrai bohemiškai pagurkšnoti sidro arba alaus ir pasijusti XIX–XX amžių kaizerinėje Vokietijoje.

Centrinėje miesto dalyje, netoli Romerio aikštės, yra Hauptwache. Tai dar viena vieta, kur laiką mielai leidžia tiek miestiečiai, tiek ir svečiai. Ypač šią vietą mėgsta jaunimas - tai gražiai įrengta pėsčiųjų zona, tarsi moderni Laisvės alėja. Joje nedaug žalumos, medeliai dar maži, tačiau daug blizgesio. Vakarais veiksmas iš senutėlės Romerio aikštės persikelia į ryškiai apšviestą modernią Hauptwache. Čia skamba muzika, tiesiog gatvėje rengiami pasirodymai, žmonės gurkšnoja gėrimus, ilsisi, bendrauja, pramogauja. Šalia yra ir žymi mieste Šv. Kotrynos bažnyčia.

Dar vienas populiarus lankytinas objektas už kelių minučių kelio nuo Hauptwache – senasis operos pastatas. Jis taip pat buvo sugriautas per karą, o po jo - atstatytas. Operos ten neberodomos, bet vyksta koncertai, kiti pramoginiai renginiai. Šis pastatas stovi gražioje aikštėje su kavinėmis ir fontanais.

Įspūdingiausias vaizdas

Šis ženklas išduoda čia esant Europos finansų sostinę.
Šis ženklas išduoda čia esant Europos finansų sostinę.

Įspūdingai atrodo naujasis Frankfurtas. Jame yra net keli dangoraižiai, pagal tam tikrus kriterijus laikomi aukščiausiais Europoje. Tarkim, "Commerzbank" dangoraižis - aukščiausias Europoje biurų pastatas. Dėl daugybės dangoraižių vienoje vietoje Frankfurtas, kaip minėjau, neretai pavadinamas Europos Manhatanu.

Dangoraižių rajone įsikūrusios ir Europos finansų institucijos. Europos centrinio banko pastatą išduoda didžiulė euro skulptūra prie pat įėjimo. Deja, ekskursijos į šią instituciją nerengiamos.

Tačiau viską užgožia apsilankymas Main Tower dangoraižyje. Už 6 eurus greitaeigis liftas pakelia į 200 m aukštį. Miesto vaizdas iš tokio aukščio yra nenusakomai gražus. Man tai buvo viena įspūdingiausių viešnagės Frankfurte akimirkų. Tai privalo patirti kiekvienas miesto svečias.

Frankfurto centre esanti Zeil gatvė labiausiai traukia mėgėjus apsipirkti, ji laikoma išskirtine visoje Europoje. Daugybė įvairių parduotuvių, siūlančių kvapą gniaužiančių nuolaidų, pirkėjams gali pasirodyti lyg tikras rojus.

Šalia pagrindinės geležinkelio stoties yra įsikūręs raudonųjų žibintų kvartalas. Ten daugumą klientų sudaro, be abejo, vyrai. Sakoma, šis kvartalas viena nesaugiausių miesto vietų, tačiau vakare jame žmonių gana daug, ir, regis, neįmanoma, kad čia galėtų slypėti koks nors pavojus.

Nors Frankfurtas teoriškai laikomas vienu nesaugiausių miestų Vokietijoje, jame lankantis taip neatrodė. Be to, dėl labai griežto ginklų laikymo įstatymo Vokietijoje ginkluotų nusikaltimų būna mažai. Frankfurtas man paliko saugaus miesto įspūdį, nebijojome jame vaikštinėti nei dieną, nei naktį.

Miesto širdis - upė

Tačiau didžiausią įspūdį Frankfurte paliko miestiečių ryšys su upe. Miestas visu šimtu procentu ir yra prie Maino. Upė - neatsiejama miesto gyventojų kasdienio gyvenimo dalis. Šiltuoju metų sezonu po darbo miestiečiai traukia prie upės, dažniausiai prie Geležinio tilto. Čia jie deginasi, valgo, žaidžia futbolą arba tiesiog ilsisi. Nuolat kursuoja pramoginiai garlaiviai, kuriuose vakarais skamba muzika, vyksta šokiai. Sutemus miestas pasipuošia šviesomis, o dangoraižių šviesos nuo upės kranto atrodo pritrenkiamai. Paskutinis viešnagės vakaras sėdint krantinėje ant suolelio ir šį tą gurkšnojant bei grožintis šviečiančiais dangoraižiais buvo puikus atsisveikinimas su šiuo jaukiu Europos miestu.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ĮDOMYBĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"