Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ĮDOMYBĖS

Blondinės apsirūpino diplomais

 
2012 06 30 6:21

Šie metai Lietuvos pramogų pasaulio istorijoje tikrai bus prisimenami dėl unikalaus reiškinio - mūsų scenos žvaigždės išdidžiai pademonstravo, kad plaukų spalva ir aukštojo mokslo diplomas vienas kitam netrukdo.

Anekdotų apie kvailas šviesiaplaukes kūrėjai turėtų prisikąsti liežuvį. Pasibaigus akademiniams mokslo metams paaiškėjo, kad būrys garsiausių Lietuvos blondinių sėkmingai įgijo aukštąjį išsilavinimą ir gali didžiuotis tai patvirtinančiais bakalauro ar magistro studijų diplomais.

Šios savaitės pradžioje paskutinė iš gražuolių būrio aukštojo mokslo diplomą atsiėmė dainininkė Rūta Ščiogolevaitė, o praėjusią savaitę garsenybių gyvenimo vingius sekančios žiniasklaidos atstovai vos spėjo bėgioti iš vienos absolventų šventės į kitą ir fiksuoti diplomais "besiginkluojančias" dainorėles.

Tradicinėmis keturkampėmis kepurėlėmis ir mantijomis puošėsi grupės "ŠarkA" lyderė Kristina Ivanova, "Naujųjų pupyčių" siela Oksana Pikul, Elena Puidokaitė-Atlanta, "69 danguje" narė Goda Alijeva bei laidų vedėja ir viena gražiausių Lietuvos merginų Jurgita Jurkutė. 

Mokslo šaknys visai ne karčios

Niekaip į "Eurovizijos" atrankos nugalėtojus neprasimušanti dainininkė Rūta Ščiogolevaitė LŽ sakė, kad mokytis jai labai patinka. Atlikėja nemano, kad patarlė, jog mokslo šaknys karčios, o vaisiai saldūs, yra teisinga. 

"Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) klasikinio dainavimo bakalauro diplomas man jau trečias, - pasakojo garbingą dokumentą per savo gimtadienį atsiėmusi moteris. - Jau esu baigusi fortepijono klasę Vilniaus konservatorijoje ir džiazinio dainavimo studijas LMTA. Mokslai jau lyg ir įaugo man į kraują. Patinka studijuoti, gilintis į savo specialybės niuansus. Nors dėl šio diplomo tikrai reikėjo nemažai padirbėti, dabar esu laiminga."

Rūtai teko derinti aktyvią muzikinę veiklą ir rimtas studijas LMTA, tačiau su šia užduotimi ji sėkmingai susidorojo. Net ir oficialią diplomų teikimo ceremoniją dainininkei teko praleisti, nes dalyvauti iškilmėse jai sutrukdė suplanuotas koncertas. Tačiau dėl to moteris sakė visai neišgyvenanti. Juolab kad rimtą dokumentą ji atsiėmė kitą ypatingą dieną - per savo 31-ąjį gimtadienį. Paklausta, kodėl ėmėsi studijuoti būtent klasikinio vokalo, o ne kokios nors "pašalinės" specialybės, kaip padarė daugelis scenos kolegių, Rūta nustebo: "O ką daugiau galėjau rinktis? Aš juk dainininkė, tai ir mokytis man reikia dainavimo, o ne ekonomikos."

Savo nesėkmių nacionalinėse "Eurovizijos" atrankose, kai dainininkei pritrūkdavo tik lašelio sėkmės iki pirmosios vietos, ji nelinkusi "nurašyti" studijoms. "Viską gyvenime galima suderinti - ir studijas, ir aktyvią koncertinę veiklą. Reikia tik noro", - patikino dainininkė.

Po labai intensyvaus kūrybinio gyvenimo etapo ir studijų R.Ščiogolevaitė šią vasarą ketina leisti sau gerai pailsėti. Ji patikino, kad nieko ypatingo nėra susiplanavusi, tiesiog ilsėsis, semsis naujų jėgų laukiantiems darbams.

Barbė devyndarbė

Grupės "ŠarkA" lyderė Kristina Ivanova šiais metais paplušėjo iš peties. Jauna moteris ne tik Klaipėdos universitete apsigynė Sveikatos priežiūros vadybos magistro diplomą, bet ir sugebėjo atidaryti savo grožio studiją. Jau neminint aktyvios merginų grupės koncertinės veiklos.

"Reikia prisipažinti, kad buvo nelengva. Viskas vyko vienu metu: grupės vasaros planai, magistro darbo atidavimas ir gynimas, grožio studijos atidarymas. Tačiau vadovaujuosi tokia gyvenimo nuostata, kad viską galima padaryti, jeigu išsikeli teisingus gyvenimo tikslus ir kryptingai jų sieki", - entuziastingai kalbėjo K.Ivanova. Ji patikino, kad per šiuos metus savo kailiu patyrė, kad neįveikiamų dalykų nėra, reikia leisti sau svajoti, tikėti sėkme ir labai daug dirbti.

Magistro diplomo įteikimo iškilmės padovanojo merginai dar vieną džiaugsmingą akimirką - po ilgos nesantaikos su seserimi Natalija Bunke abi pagaliau užkasė karo kirvį. Natalija atvyko į ceremoniją pasveikinti sesės ir pasidžiaugti jos laimėjimais. Tarp karščiausių K.Ivanovos sveikintojų buvo ir jos tėveliai bei grupės "ŠarkA" narė Gintarė Valaitytė. Kitai "šarkai" Ievai Stasiulevičiūtei atvykti palaikyti savo lyderės sutrukdė pačios mokslai - dainininkė tuo metu laikė egzaminus.

Laukia doktorantūra?

Kristina sakė, kad studijuoti būtent sveikatos priežiūros vadybą rinkosi dėl to, jog visada labai domėjosi sveikos gyvensenos klausimais. Besimokydama dainininkė savo pavyzdžiu įrodė, kad studijos jai išėjo į naudą - be didelių pastangų, badavimų ir dietų Kristina atsikratė beveik 14 kilogramų svorio. Į smalsuolių priekaištus, kad jos lieknumas jau tampa beveik liguistas, ji atšovė, kad savo sveikata rūpinasi labai atidžiai, tačiau sveikas gyvenimo būdas ir subalansuota mityba leidžia išlikti visada lieknai.

"Esu be galo dėkinga savo dėstytojai doc. dr. Birutei Strukčinskienei, kad mane, gavusią bakalauro diplomą, ji paskatino tęsti magistro studijas. Džiaugiuosi, kad teko mokytis su labai šauniomis merginomis, kurios visapusiškai padėjo - per sesijas ne tik konsultuodavomės, bet net ir vienos pas kitas nakvodavome", - linksmai dėstė magistrantė.

Šmaikščioji Kristinos scenos partnerė G.Valaitytė, sveikindama savo "bosę" aukštojo mokslo baigimo proga, linkėjo jai pamąstyti apie doktorantūrą. K.Ivanova juokėsi, kad ši mintis jai pasirodė labai priimtina. "Jeigu rinkčiausi doktorantūrą, toliau gilinčiausi į tą pačią sritį", - patikino šviesiaplaukė. Ji sakė nė nesvarstanti galimybės studijų tęsti užsienyje. "Ne, apie tai tikrai negalvoju ir visus kitus skatinu nepalikti Lietuvos. Man gera čia gyventi, o studijų kokybė, mano manymu, pas mus nė kiek ne blogesnė nei svetur", - rimtai kalbėjo dainininkė.

Planai - magistro laipsnis

Ilgą laiką apkalbinėta, kad karjerą scenoje daro dainuodama krūtine, o ne vokaliniais gebėjimais, dar viena Lietuvos pramogų pasaulio blondinė, grupės "Naujosios pupytės" lyderė Oksana Pikul taip pat visiems įrodė, kad ji - kietas riešutėlis. Šiemet Vilniaus universitete mergina apsigynė tarptautinio verslo studijų bakalauro diplomą. 

"Vieni mokosi tik tam, kad galėtų parodyti turintys kokį nors diplomą. Yra net tokių, kurie šį dokumentą nusiperka. O aš studijavau, kad įgyčiau žinių, kurias galėsiu gyvenime praktiškai pritaikyti", - rimtai porino Oksana. Dainininkė tikino, kad studijų kryptį rinkosi sąmoningai. Ji jau buvo išbandžiusi vieną universitetą, bet jį metė. Mergina prisipažino, kad mokytis nebuvo lengva, bet ji labai stengėsi ir pastangos atsipirko. Dabar atlikėja - jau diplomuota moteris.

"Manau, kad norėčiau toliau tęsti studijas. Bakalauras - labai gerai, bet magistras - dar geriau", - juokėsi Oksana. Ji prisipažino, kad jau domėjosi aukštesnės pakopos studijų galimybe ir dėstytojais.

Išvengė skandalo

Nors Oksana nuolat šmėžuoja pikantiškas pramogų pasaulio naujienas aprašančiuose leidiniuose, solidi diplomų įteikimo šventė šį kartą apkarto ne jai pačiai, o jos bendramoksliams. Padalyvavusi iškilmėse ir išklausiusi artimųjų bei draugų ir scenos kolegių sveikinimų, O.Pikul šampano taurę už savo sėkmę kukliai pakėlė artimiausių draugų apsuptyje, viename sostinės barų.

O buvę dainininkės bendrakursiai įsipainiojo į skandalingą istoriją, kai šventiško vakarėlio įkarštyje diplomantams buvo "patiektas" striptizo šokėjų pasirodymas. Vėliau provokuojančios nuotraukos buvo išplatintos internetinėje žiniasklaidoje.

Universiteto vadovybė liko labai nepatenkinta, kad solidžios mokslo įstaigos vardas buvo linksniuojamas tokiame pikantiškame kontekste. Pasipiktinimą išreiškė ir pati "pupytė": savo socialinio tinklo paskyroje ji rašė, kad yra šokiruota, jog kažkas jos pavardę panaudojo tokiai nešvariai reklamai.

Absolventė dešimtukininkė

Dainininkei Elenai Puidokaitei-Atlantai šie mokslo metai taip pat atnešė geidžiamą įvertinimą. Jauna moteris gali didžiuotis LMTA sėkmingai apgynusi teatro vadybos specialybės magistro studijų diplomą. Už savo darbą šviesiaplaukė gavo aukščiausią 10-ties balų įvertinimą, kuris jai labai brangus.

"Dešimtukas už gynimą man yra pridėtinė diplomo vertė. Nors jis kainavo daug pastangų, galiu jaustis padariusi viską iki galo. Tikrai labai tuo džiaugiuosi", - sakė magistrė. Mergina įsitikinusi, kad studijos reikalingos asmenybei tobulinti, būtent tokio tikslo ji ir siekė mokydamasi aukštojoje mokykloje. "Diplomas - daugiau nei popieriukas. Jeigu tik yra galimybių ir noro, reikia siekti aukštojo mokslo. Visada labai džiaugdavausi dėl draugų, kurie baigdavo studijas, o dabar jaučiuosi jiems lygiavertė", - nusijuokė ką tik gauto diplomo savininkė.

Ji prisipažino, kad mokantis teko krimstelėti tų karčiųjų šaknų, kurios mokslo vaisius padaro tokius saldžius. "Mano diplominis darbas buvo "iškankintas". Pasirinkau temą "Popmuzikos atlikėjų ir vadybininkų bendradarbiavimo ypatumai", kuri pasirodė labai artima. Tik pradėjusi gilintis supratau, kad medžiagos yra labai mažai, tema beveik nenagrinėta. Teko paplušėti. Tačiau rezultatas - puikus, esu labai laiminga", - entuziastingai kalbėjo Atlanta.

Istorijos paviliota

Prie diplomuotų blondinių būrio prisidėjo ir žavioji krepšininko Rolando Alijevo žmona, grupės "69 danguje" narė Goda Alijeva. Ji Vytauto Didžiojo universitete šiais mokslo metais baigė istorijos mokslo bakalauro studijas ir atsiėmė tai patvirtinantį diplomą. Savo džiūgavimu sėkmingai baigus studijas ji su gerbėjais pasidalijo savo socialinio tinklalapio paskyroje užrašiusi šūkį: "Bakalauras apgintas. Aš - diplomuota moteris."

Anot jaunos mamytės, derinti studijas, koncertus su grupe ir dukrelės Lėjos auginimą bei gyvenimą ne Lietuvoje jai buvo nemenkas iššūkis. Tačiau atlikėja juokėsi, kad džiaugiasi esanti moteris ir mokanti daryti daugelį dalykų vienu metu.

Istorijos studijas Goda rinkosi dėl to, kad šis dalykas jai sekėsi ir buvo mėgstamiausias mokykloje, tačiau dirbti pagal įgytą specialybę neketinanti. Dainininkė prisipažino, kad priskiria save humanitarų sluoksniui, todėl apie tiksliuosius mokslus, rinkdamasi studijų kryptį, nė nesvarstė.

Baigiamojo darbo temą "Lietuvos televizijos raida 1957-1987 metais" Goda taip pat rinkosi todėl, kad televizija - labai įdomi sritis, todėl norėjosi į ją gilintis. Šviesiaplaukė dainininkė tvirtino, kad šis bakalauro diplomas tikrai nėra paskutinis laimėjimas, ji jau mąsto apie magistro pakopos studijas Mykolo Romerio universitete. Tiesa, kol kas ji teigė dar nežinanti, ką konkrečiai norėtų studijuoti, tačiau svarsto įvairias galimybes. Godos manymu, diplomų moteriai niekada nebus per daug, net jeigu ji ir neketina ateityje dirbti pagal įgytą specialybę.

Jaunamartė ir absolventė

Ši vasara "Mis Lietuvai 2007", televizijos laidų vedėjai, modeliui ir aktorei Jurgitai Jurkutei taip pat amžinai liks atmintyje. Birželio pradžioje gimtojoje Plungėje ji tyliai ištekėjo už savo draugo verslininko Ryčio Širvaičio, o šiomis dienomis tapo diplomuota teatro aktore. Asmeninį gyvenimą nuo pašalinių akių labai saugančiai J.Jurkutei vestuvių dieną pavyko išvengti smalsių žurnalistų apgulties, tačiau įvykusį faktą spaudai patvirtino Plungės civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojos. Jaunosios prašymu, jokių detalių apie šią asmeninę šventę jos nekomentavo. 

Dalyvauti LMTA surengtose mokslo metų pabaigtuvėse ir diplomų įteikimo ceremonijoje gražuolei sutrukdė gastrolės tarptautiniame studentų teatro festivalyje. Spauda pranešė, kad Jurgita dalyvavo Bratislavoje vykusiame "Istropolitana Project" festivalyje, kur ketvirto kurso LMTA studentai pristatė pagal rašytojo Fiodoro Dostojevskio romaną pastatytą spektaklį "Broliai Karamazovai". Jauna, jau diplomuota aktorė jame atliko vienos pagrindinių herojų - santūriosios Katerinos Ivanovos - vaidmenį.

Pravers darbe

Kino teatro "Pasaka" edukacijos projektų vadovė Guoda Ungulaitytė taip pat ką tik parsinešė bakalauro diplomą. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) mergina baigė Kūrybinės industrijos mokslų kursą. "Mane visada domino renginių organizavimas, kino industrija, todėl ir studijų kryptį rinkausi tokią. Tai - mūsų krašte nauja specialybė, bet mokytis buvo labai įdomu. Įgijau daug naudingų žinių", - linksmai pasakojo Guoda.

Mergina sakė, kad kinu domisi jau seniai, todėl akademinės žinios, įgytos studijuojant VGTU, jai pravers darbe. "Nežadu sustoti prie bakalauro laipsnio. Ketinu tęsti studijas ir toliau, tik gal ne kitais mokslo metais, o kiek vėliau. Norėčiau dar labiau gilintis į man patinkančią kinematografo sritį", - sakė G.Ungulaitytė. Diplomo ant sienos garbingoje vietoje ji kabinti neketina. "Diplomas - ne tik popieriukas, tai gautos žinios. Jos yra svarbiausios", - įsitikinusi mergina.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ĮDOMYBĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"