Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
PASAULIS

Žmona, kurios pavydi kiekvienas vyras

 
2011 07 09 0:00
1995-aisiais A.Sinclair buvo žurnalistinės karjeros viršūnėje. Su vyru D.Straussu-Kahnu (dešinėje), Karlu Lagerfeldu ir Claudia Schiffer.<br>Užsienio spaudos nuotrauka
1995-aisiais A.Sinclair buvo žurnalistinės karjeros viršūnėje. Su vyru D.Straussu-Kahnu (dešinėje), Karlu Lagerfeldu ir Claudia Schiffer.
Užsienio spaudos nuotrauka

Susipažinusi su Dominique'u Straussu-Kahnu Anne Sinclair, kadaise garsi žurnalistė, ne tik atsisakė karjeros, bet ir mūru stojo už vyrą, kai šis buvo apkaltintas viešbučio kambarinės išprievartavimu. Apie sutuoktinio meilės nuotykius Anne nenori nė klausytis. Moteris pasirengusi būti šalia, kad ir kuo jį apkaltintų, negailėdama ir savo milijonų.

"Šeštadienio vakarą sužinojusi, kad Niujorke viešinčiam vyrui nutiko "kažkas bloga", 62 metų A.Sinclair išbalo ir susmuko", - rašė "Paris Match". Pirmadienio rytą ji išskrido į Niujorką palaikyti juodaodės kambarinės išprievartavimu apkaltinto D.Strausso-Kahno, dabar jau buvusio Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovo. Jo kalte A.Sinclair "netikėjo nė sekundės". Vyrui pateiktus kaltinimus Niujorko teismo salės pirmoje eilėje moteris išklausė kartu su 26 metų D.Strausso-Kahno dukra iš antrosios santuokos Camille. Anne veide nesujudėjo nė raumenėlis, kai teisėjas išleido vyrą tik jai pasiūlius milijono dolerių užstatą ir dar 5 milijonų garantą.

"Politikui svarbu suvedžioti"

A.Sinclair susituokusi su D.Straussu-Kahnu jau 20 metų ir tiek pat laiko taikstosi su Paryžiuje neslopstančiais gandais apie jo neištikimybę. "Apie šio vyro meilės nuotykius Anne draugai pasikalbėdavo tarpusavyje, bet niekada su ja, nes moteris nenorėdavo to girdėti", - teigia rašytojas Alainas Duhamelis. Kai jos geriausia draugė filosofė Elisabeth Badinter kartą išdrįso apie tai užsiminti, Anne nesikalbėjo su ja kelias savaites. Praėjusiais metais A.Sinclair sutiko duoti interviu televizijos kanalui "Canal+" tik su sąlyga, kad nebus klausinėjama apie sutuoktinio meilės žygius.

Apie tai moteris viešai nekalba. Kai 2006 metais D.Straussas-Kahnas iškėlė savo kandidatūrą į prezidento postą nuo Socialistų partijos, žurnalas "L'Express" paklausė, ar jos nevargina vyro pomėgiai. "Ne", - sausai atsakė A.Sinclair. Atrodė, ji net didžiuojasi tuo. "Politikui svarbu suvedžioti. Kol jis man patrauklus, o aš - jam, to pakanka, - paaiškino D.Strausso-Kahno žmona ir čia pat pridūrė: - Turiu nuo paskalų saugantį šarvą."

Tad 1998 metais "Nouvel Observateur" pranešus, kad "vienas ministras" (visam Paryžiui buvo puikiai žinoma kuris) yra laukiamas svečias viename svingerių klube, A.Sinclair taip pat nesureagavo. Moteris nekreipė dėmesio ir kai 2007-aisiais policija užklupo jos vyrą, kaip rašė dienraštis "Le Monde", "nepadoria poza" automobilyje prostitučių rajone. Pareigūnų aktas buvo įslaptintas ir greitai atsidūrė Eliziejaus rūmų stalčiuje. A.Sinclair ištvėrė ir tais pačiais metais kilusį skandalą, kai jauna rašytoja apkaltino jos vyrą, kad šis užgulęs ją "kaip rujojantis šimpanzių patinas" (dabar rašytoja Tristane Banon yra padavusi buvusį TVF vadovą dėl to įvykio į teismą). 2008-aisiais pasklidus žiniai apie D.Strausso-Kahno romaną su vengre darbuotoja, vardu Piroschka, A.Sinclair savo internetiniame dienoraštyje apie tai užsiminė kaip apie nereikšmingą smulkmeną: "Visi žino, kad kas nors panašaus nutinka kiekvienos poros gyvenime. Šią vienos nakties istoriją jau pamiršau. Mes mylime vienas kitą kaip pirmą dieną." Kaip tvirtina jos draugė, "Anne visada laikosi neigimo strategijos".

Meilė iš pirmo žvilgsnio

A.Sinclair susipažino su D.Straussu-Khanu 1989 metais viename televizijos šou ir įsimylėjo. Abu tuo metu turėjo sutuoktinius. Anne Prancūzijoje jau buvo tapusi garsenybe ir viena geriausiai mokamų žurnalisčių, nes sekmadienio vakarais transliuojamas jos pokalbių šou "7 sur 7" pritraukdavo daugybę žiūrovų. O apie D.Straussą-Kahną, parlamento finansų specialistą, tada retas buvo girdėjęs.

Pora slapta susituokė 1991 metais, dalyvaujant tik A.Sinclair tėvams, šešiems vaikams (keturi jo, du jos) iš trijų santuokų (dvi jo, viena jos) ir keliams artimiems draugams, tarp jų ir Nobelio premijos laureatui Elie Wieseliui.

Abu vienija judėjų tikėjimas, nors D.Straussui-Kahnui, kaip rašė jo biografas Michelis Taubmanas, religija jau seniai nieko nereiškia. Jis pasninkauja tik kartą per metus, per Jom Kippuro šventę. Tačiau A.Sinclair norėjo, kad santuoka būtinai būtų palaiminta sinagogoje.

Padedamas garsios žmonos talentingas ekonomistas greitai padarė karjerą, tapo viceministru, vėliau - ekonomikos ir finansų ministru. Už tai jis dėkojo sutuoktinei: "Su Anne dar kartą gimiau."

Gerokai daugiau už vyrą uždirbusi - 33 tūkst. eurų per mėnesį - A.Sinclair atsisakė karjeros ir laidų vedėjos darbo. Finansuodama D.Strausso-Kahno rinkimų kovas moteris padėjo jam išsiveržti į pirmąsias politikų gretas.

Politika neviliojo

A.Sinclair visuomet gynė ir užstojo sutuoktinį. Kai kolegė iš televizijos kritiškai atsiliepė apie D.Strausso-Kahno teisinę aferą, Anne pagrasino niekada jai neatleisianti. Kai "Le Monde" parašė apie vieną jo aferų, moteris įveikė dienraščio redaktorių įžeidimų lavina. Bet A.Sinclair nuolat tvirtino, kad politika jos visiškai nevilioja: "Kai trylika metų imi interviu iš politikų, valdžia nebedomina."

Tiesa, Anne, kaip sakydavo vienas jos draugas iš "Le Monde", mieliau už vyrą persikeltų į Eliziejaus rūmus - vien tam, kad visiems parodytų, jog "praėjus 75 metams po Leono Blumo, Prancūzija išrinktų žydą". A.Sinclair nuomone, "tai būtų istorinė pergalė".

Meno šedevrų savininkė

1948 metais Niujorke gimusios A.Sinclair tikroji pavardė Anne Elise Schwartz. Jos tėvas, Josephas Robertas Schwartzas, kosmetikos verslininkas, pasivadino Sinclairu, kai su Charles'iu de Gaulles'iu kovojo už tėvynės išlaisvinimą. 1949-aisiais jis oficialiai pakeitė šeimos pavardę į Sinclairų.

Anne motina Micheline Nanette taip pat kilusi iš turtingos Paryžiaus šeimos. Tarpukariu jos senelis Paulis Rosenbergas (1881-1959) buvo vienas garsiausių meno galerijos savininkų ir meno kolekcininkų. Jis atstovavo Pablo Picasso, Henri Matisse'ui, Georgesui Braque'ui ir Fernand'ui Leger. 1940 metais vokiečiams užpuolus Prancūziją P.Rosenbergas pabėgo į Niujorką, o dalį savo kolekcijos kūrinių paslėpė Pietų Prancūzijoje. Tarp jų buvo ir Claude'o Monet "Vandens lelijos", P.Picasso "Arlekinas" bei Vincento van Gogho "Autoportretas su nupjauta ausimi". Bet Hermanas Geringas daugelį paveikslų pagrobė ir, padedamas šveicarų meno prekiautojų, pardavė. Pasibaigus karui kolekcija buvo išsibarsčiusi po visą pasaulį. Vien V.van Gogho drobei atgauti P.Rosenbergui prireikė 70 teismo procesų. Jis susigrąžino daugybę šedevrų, bet maždaug 60 darbų trūksta iki šiol.

Senelio turtą paveldėjo A.Sinclair ir jos pusseserė iš Niujorko. Kartais moterys parduoda vieną kitą kūrinį. Pavyzdžiui, "Christie's" aukcione H.Matisse'o "Odaliska" buvo nupirkta už 33,6 mln. dolerių. Motinos palikimo mokesčius Anne sumokėjo pardavusi paveikslą, kurį P.Picasso 1918 metais nutapė naujojo savo galerijos savininko užsakymu - "Ponia Rosenberg ir jos duktė". Jame pavaizduota Anne senelė ir motina. Paveikslą bus galima išvysti, kai 2013 metais Paryžiuje vėl bus atidarytas P.Picasso muziejus.

Visada šalia

Parduodami meno kūrinius D.Straussas-Kahnas ir A.Sinclair galėjo gyventi kaip karaliai: vien keturi jų namai Paryžiuje, Vašingtone ir Marakeše verti daugybės milijonų. Anne neišgąsdino, kad greičiausiai prireiks daug pinigų, jeigu vyras bus nuteistas. Net jei D.Straussas-Kahnas bus išteisintas baudžiamojoje byloje, jis pagal JAV įstatymus gali būti nuteistas civilinio proceso tvarka. Geriausias pavyzdys - Amerikos futbolo žvaigždės O.J.Simpsono, apkaltinto žmonos ir jos draugo nužudymu, byla. Po skandalingo teismo proceso būrio advokatų dėka žaidėjas buvo išteisintas 1995 metais, bet paskui, vykstant civiliniam procesui, pripažintas kaltu. O.J.Simpsonas turėjo sumokėti buvusios žmonos ir jos draugo šeimai 33,5 mln. dolerių moralinei žalai atlyginti.

Tačiau A.Sinclair tai nė motais. Ji palaikė vyrą nuo pat pirmos akimirkos, sumokėjo užstatą ir visą laiką buvo šalia. Ėmus aiškėti, kad kambarinės kaltinimais nelabai verta tikėti, moteris lengviau atsikvėpė, nes atgavo sumokėtus pinigus. Tačiau Anne, atrodo, nelabai trikdo tai, kad sutuoktinis mylėjosi su kambarine, nors jos jėga ir nepaėmė.

Kol vyksta procesas, A.Sinclair su D.Straussu-Kahnu ir jo dukra Camille gyvena Niujorko Tribekos kvartale, prašmatniame 632 kvadratinių metrų ploto trijų aukštų pastate, kuriame yra namų kinas, sporto salė, baras ir sauna. 50 tūkst. dolerių per mėnesį nuomos mokestį moka A.Sinclair. Moteris pasirengusi advokatams, detektyvams ir ekspertams pakloti milijonus. Tiesa, grąžinus užstatą jai nebereikia mokėti 200 tūkst. dolerių per mėnesį už vyro apsaugą.

 

Parengė RIMA KRUPENKAITĖ

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
PASAULIS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"