Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
PASAULIS

V.Janukovyčius: aukos – Vakarų politikos rezultatas

 
2014 02 28 15:00
Reuters/Scanpix nuotrauka

Nušalintojo Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus manymu, išeitis iš Ukrainoje susidariusios padėties – Ukrainos prezidento ir opozicijos vasario 21 dieną pasirašytos sutarties laikymasis.

V.Janukovyčius penktadienį Rostovo prie Dono (Rusija) oro uoste surengė spaudos konferenciją.

Dėl aukų kaltina Vakarus

„Reali išeitis iš padėties – laikymasis to, kas apibrėžta sutartimi tarp Ukrainos prezidento ir opozicijos, dalyvaujant Prancūzijos, Vokietijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrams, taip pat Rusijos Federacijos atstovui“, – sakė V.Janukovyčius per spaudos konferenciją.

Jis pridūrė, kad kalbama apie tai, jog būtų nedelsiant pradėta ir užbaigta iki 2014 metų rugsėjo konstitucinė reforma, „kuri užtikrintų visų valdžių pusiausvyrą: prezidento, Aukščiausiosios Rados ir vyriausybės įgaliojimus“.

Paskui, pasak jo, 2014-ųjų gruodį turėjo būti surengti prezidento rinkimai, po kurių būtų priimta nauja konstitucija.

V.Janukovyčiaus nuomone, pastarojo meto įvykiai Ukrainoje, ir žmonių aukos, yra Vakarų šalių politikos rezultatas.

„Sukrėtimai ir aukos – tai politinės krizės pasekmės, neatsakingos Vakarų politikos, kurią palaikė Maidanas, rezultatas", - sakė nušalintasis prezidentas.

"Aš niekur nebėgau"

Viktoras Janukovyčius pareiškė, kad nejautė baimės dėl savo saugumo, kai vyko iš Ukrainos – grasinimai buvo reiškiami jo šeimos nariams.

„Gavau skambučių iš mano šeimos narių, kad net jauniausią anūką įtraukė į sąrašą žmonių, kuriuos reikia liustruoti“, – sakė jis per spaudos konferenciją.

Apie savo asmeninį saugumą V.Janukovyčius pasakė, kad „čia ne baimė buvo, baimės jokios nebuvo“.

„Pirmiausia aš noriu pasakyti, kad aš niekur nebėgau“, – pabrėžė jis.

Jis papasakojo, kad vasario 21 dieną iš Kijevo su bendraminčiais išvyko į Charkovą susitikti su Regionų partijos ir visuomeninių organizacijų aktyvu forume, kuris turėjo ten vykti, bet važiuojant jo kortežas buvo apšaudytas iš automatų, tad jis atvyko ten tik vėlai naktį.

Pasak V.Janukovyčiaus, iš pat ryto kitą dieną Ukrainos saugumo tarnyba ne kartą aiškino jam, kad į Charkovą renkasi radikaliai nusiteikusių žmonių grupės.

Tada, aiškino V.Janukovyčius, jis kreipęsis į Aukščiausiosios Rados pirmininką Volodymyrą Rybaką ir Krymo administraciją, prašydamas atvykti į Donecką, kur susitiko su partijos aktyvu ir papasakojo apie įvykius.

Tada V.Janukovyčius nusprendė važiuoti į Luganską. „Mes išskridome dviem sraigtasparniais. Kariniai dispečeriai perspėjo mus: jeigu mes nenukrypsime nuo šio kurso, o jiems neva buvo pasakyta, kad mes ketiname vykti į Rusiją, jie pakels naikintuvus. Sraigtasparnių pilotai – jie paklusnūs žmonės – paprašė apsisukti ir nutupdyti juos Donecke“, – sakė jis.

Pasak V.Janukovyčiaus, vasario 22 dieną vėlai vakare automobiliais jis atvyko į Krymą, bet tada pradėta grasinti jo šeimai, ir jis nusprendęs užtikrinti jų saugumą, išvykdamas iš šalies.

"Krymas turi likti Ukrainoje"

Krymas turi likti Ukrainos sudėtyje plačios autonomijos sąlygomis, pareiškė V.Janukovyčius.

„Aš kreipiuosi į Krymo gyventojus – prašau neleisti kraujo liejimo ir tarpusavio vaidų. Kaip veikiantis Ukrainos prezidentas noriu pareikšti, kad Krymas turi likti Ukrainos valstybės sudėtyje,m išlaikant plačią autonomiją“, – pareiškė V.Janukovyčius.

Nušalintasis prezidentas taip pat sakė, kad nepripažįsta gegužės 25 dieną numatytų Ukrainos prezidento rinkimų ir neketinąs juose dalyvauti.

„Apie gegužės 25-osios rinkimus – aš manau, kad jie neteisėti, ir aš juose nedalyvausiu“, – kalbėjo jis per spaudos konferenciją ir pridūrė, kad visi rinkimai Ukrainoj turi vykti laikantis įstatymų ir šalies konstitucijos.

Su V.Putinu nesusitiko

V.Janukovyčius pareiškė, kad atvykęs į Rusiją su prezidentu Vladimiru Putinu jis nesusitikęs, bet kalbėjęs telefonu.

„Aš nesusitikau su Vladimiru Vladimirovičiumi Putinu. Aš su juo, kai patekau į Rusijos teritoriją, kalbėjausi telefonu“, – sakė V.Janukovyčius per spaudos konferenciją.

„Mes susitarėme, kad kai tik Rusijos prezidentas turės galimybę susitikti su manimi, toks susitikimas įvyks“, – sakė jis.

Dar jis sakė, neketinąs prašyti Rusijos karinės pagalbos, nes bet kurie kariniai veiksmai neleistini.

„Mano nuomone, kad bet kurie kariniai veiksmai tokiomis aplinkybėmis neleistini. Aš neketinu prašyti karinės paramos“, – pareiškė V.Janukovyčius ir pridūrė, kad „Ukraina turi likti vieninga ir nedaloma“.

Pirmąkart prabilo ketvirtadienį

Apie planus surengti konferenciją V.Janukovyčius pranešė ketvirtadienį. Nušalinta­sis pre­zi­den­tas tuomet krei­pė­si į Ukrai­nos pi­lie­čius ir į Ru­si­jos val­džią.

Sa­vo tau­tie­čiams ketvirtadienį jis par­eiš­kė, kad ir to­liau lai­ko sa­ve ti­kruo­ju ša­lies va­do­vu, o da­bar­ti­niai Aukš­čiau­sio­sios Ra­dos veiks­mai yra ne­tei­sė­ti, mat spren­di­mai pri­ima­mi ne­da­ly­vau­jant dau­ge­liui bu­vu­sios val­dan­čio­sios Re­gio­nų par­ti­jos ir ki­tų frak­ci­jų na­rių. Jie ne­va bai­mi­na­si dėl sa­vo gy­vy­bės, nes kai ku­rie pa­ty­rė fi­zi­nį smur­tą ir bu­vo pri­vers­ti pa­lik­ti ša­lį. V.Ja­nu­ko­vy­čius pa­pra­šė Krem­liaus už­ti­krin­ti jo as­me­ni­nį sau­gu­mą nuo „eks­tre­mis­ti­nių veiks­mų", mat jo ir „bend­ra­žy­gių ad­re­su skam­ba gra­si­ni­mai su­si­do­ro­ti". Pra­ne­ša­ma, kad Ru­si­jos vy­riau­sy­bė V.Ja­nu­ko­vy­čiaus pra­šy­mą pa­ten­ki­no.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
PASAULIS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"