Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
PASAULIS

Rusija prarado ir sraigtasparnį

 
2015 11 24 10:11
NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas išreiškė Aljanso solidarumą su Turkija.
NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas išreiškė Aljanso solidarumą su Turkija. Reuters/Scanpix nuotrauka

Antradienį Turkija numušė Rusijos šturmo naikintuvą „Su-24“, kuris, Ankaros teigimu, skrido Turkijos oro erdvėje. Rusija patvirtina faktą apie numuštą savo šalies karinį orlaivį, tačiau neigia, jog šis skrido Turkijos oro erdve. Dėl šio incidento NATO ir ES rengia pasitarimus.

01.00 JAV prezidentas Barackas Obama telefoninio pokalbio metu patikino Turkijos vadovą Recep Tayyip Erdoganą, kad Jungtinės Valstijos pritaria Turkijos teisei ginti savo suverenitetą. Abu prezidentai sutarė, kad yra svarbu deeskaluoti susidariusią situaciją.

„Jie sutarė, kad svarbu mažinti įtampą ir pasirūpinti, kad tokie incidentai nebepasikartotų“, – sakoma Turkijos prezidentūros pranešime, paskelbtame po abiejų lyderių pokalbio telefonu.

Pranešime sakoma, kad B. Obama pabrėžė, jog Turkijos teisę ginti savo suverenumą „palaiko Jungtinės Valstijos ir NATO“.

Jiedu taip pat pakartojo savo įsipareigojimą siekti, kad Sirijoje pasidėtų pereinamasis politinis taikos procesas, ir pasiryžimą tęsti kovą su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS), pridūrė prezidentūra.

22.45 Sirijos sukilėliai antradienį numušė Rusijos sraigtasparnį, dalyvavusį Turkijos numušto Rusijos lėktuvo įgulos paieškų gelbėjimo operacijoje, o per tą incidentą žuvo vienas rusų jūrų pėstininkas, pranešė Rusijos kariškiai.

„Siekiant evakuoti Rusijos pilotus (iš numušto lėktuvo Su-24), jų nusileidimo vietoje buvo surengta paieškų ir gelbėjimo operacija, kurioje dalyvavo du sraigtasparniai Mi-8“, – žurnalistams sakė Rusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo atstovas generolas Sergejus Rudskojus.

„Per operaciją vienas iš sraigtasparnių buvo pažeistas šūvių iš pėstininkų ginklų ir buvo priverstas nusileisti neutralioje teritorijoje. Vienas jūrų pėstininkas kontraktininkas žuvo“, – pridūrė jis.

„Gelbėjimo ir paieškų grupės nariai bei sraigtasparnio įgula buvo evakuoti, – pažymėjo S.Rudskojus. – Sraigtasparnis buvo sunaikintas minosvaidžių ugnimi iš teritorijos, kontroliuojamos banditų grupuočių.“

Pasak generolo, numuštame sraigtasparnyje buvę žmonės buvo evakuoti į Hmeimimo oro pajėgų bazę Sirijos šiaurinėje Latakijos provincijoje.

„Numušto Rusijos bombonešio paieškų ir gelbėjimo operacija tęsiama“, – nurodė jis.

S. Rudskojus sakė, kad Rusija nutrauks bet kokį karinį bendradarbiavimą su Turkija, tarptautinėje bendruomenėje didėjant nerimui, kad šis incidentas gali eskaluotis į didelį konfliktą.

Generolas nurodė, kad Su-24 „nukrito Sirijos teritorijoje, už 4 km nuo sienos“.

„Įgula katapultavosi, – aiškino jis. – Kaip rodo preliminari informacija, vienas pilotų žuvo, kai buvo apšaudytas nuo žemės (leisdamasis parašiutu).“

Antrojo piloto likimas kol kas nežinomas.

S.Rudskojus tvirtino, kad Su-24 nebuvo įskridęs į Turkijos oro erdvę, taip pat neigė, kad Turkijos armija stengėsi užmegzti radijo arba vizualinį kontaktą su to lėktuvo pilotais prieš jį numušant.

Generolas teigė, kad lėktuvas buvo numuštas, kai buvo Sirijos oro erdvėje, ir smerkė tą incidentą kaip „šiurkštų tarptautinių įstatymų pažeidimą“, kuris gali sukelti „griežčiausių pasekmių“.

Generalinio štabo atstovas sakė, kad Rusija pasiųs patruliuoti valdomomis raketomis apginkluotą kreiserį „Moskva“ patruliuoti Viduržemio jūroje netoli Latakijos.

„Visi taikiniai, keliantys mums potencialų pavojų, bus sunaikinti“, – perspėjo jis.

Rusijos bombonešiai ir šturmo lėktuvai, rugsėjo 30 dieną pradėję smūgius Sirijoje, palaikydami prezidento Basharo al Assado režimo pajėgas, nuo šiol bus lydimi naikintuvų, paskelbė S.Rudskojus.

Rusų piketas prie Turkijos ambasados Maskvoje. /AFP/Scanpix nuotrauka
Rusų piketas prie Turkijos ambasados Maskvoje. /AFP/Scanpix nuotrauka

21.10 NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad įvertinus incidentą nustatyta, jog Rusijos karo lėktuvas buvo įskridęs į Turkijos oro erdvę. Anot J. Stoltenbergo, NATO solidarizuojasi su savo nare Turkija ir remia jos teritorijos neliečiamybę.

21.05 JAV prezidentas Barackas Obama teigia, kad Turkija turi teisę ginti savo teritoriją ir oro erdvę. Anot B. Obamos, svarbu tiksliai išsiaiškinti kas įvyko ir imtis priemonių, kad būtų užkirstas kelias bet kokiam šios problemos eskalavimui.

19.30 Turkų naikintuvų prie Sirijos sienos numušto Rusijos lėktuvo abu pilotai, spėję katapultuotis, tikriausiai yra gyvi ir Turkijos valdžia rūpinasi jų gelbėjimu, pranešė antradienį vienas vyriausybės pareigūnas.

„Turkija turi informacijos, kad abu pilotai yra gyvi, ir kaip tik dabar Turkija mėgina juos paimti“, – sakė naujienų agentūrai AFP pareigūnas; nors anksčiau būta pranešimų, kad vienas minėtų lakūnų galėjo būti nušautas besileidžiantis parašiutu Sirijoje.

Savo ruožtu, Rusijos Gynybos ministerija pranešė, kad vykdant numušto lėktuvo lakūnų paieškos ir gelbėjimo operaciją, buvo pašautas Rusijos karinių pajėgų sraigtasparnis ir žuvo vienas Rusijos kariškis.

19.25 Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris paragino Maskvą ir Ankarą pademonstruoti „išmintį ir sveiką protą“, Turkijai numušus Rusijos karinį lėktuvą.

„Tai gali reikšti, kad mes susidūrėme ne tik su nesėkme, bet ir tai, kad sunaikinamas tas vilties spindulys, kurį ką tik pamatėme, – sakė ji. – Tikiuosi, kad abejose sostinėse nugalės išmintis ir sveikas protas; ir tai leis mums toliau žengti keliu, kuris pradėtas per derybas Vienoje“.

Praėjusį šeštadienį diplomatai iš 17 šalių, tarp jų ir Turkijos bei Rusijos, susitiko Vienoje aptarti išeities iš beveik penkerius metus Sirijoje nerimstančio konflikto,nusinešusio daugiau kaip ketvirtį milijono gyvybių.

F.-W.Steinmeierias pažymėjo, kad „daug kas dabar priklausys nuo Maskvos ir Ankaros reakcijos“.

19.00 Jungtinių Valstijų kariškiai antradienį patvirtino Turkijos pareiškimą, kad turkų pilotai 10 kartų perspėjo Rusijos karinį lėktuvą prieš jį numušdami, tačiau jokio atsakymo nesulaukė.

„Mes girdėjome viską, kas ten vyko, tas ryšys vyko atvirais kanalais“, – sakė koalicijos atstovas spaudai pulkininkas Steve'as Warrenas per telekonferenciją iš Bagdado.

Paklaustas, ar jis gali patvirtinti, kad Turkijos pilotai nesulaukė atsakymo į 10 perspėjimų, S.Warrenas sakė: „Taip, aš galiu tai patvirtinti“.

Pasak S.Warreno, kurioje Turkijos ir Sirijos sienos pusėje skrido lėktuvas, kol kas neaišku. Prireiks kažkiek laiko, kol bus išanalizuoti duomenys ir padaryta išvada.

Anot Pentagono, JAV pajėgos nėra susijusios su šiuo rusų lėktuvo numušimo incidentu.

Jungtinės Valstijos Turkijoje laiko stiprias pajėgas; iš šioje šalyje esančios Indžirliko aviacijos bazės reguliariai kyla amerikiečių lėktuvai, kurie bombarduoja „Islamo valstybės“ objektus Sirijoje ir Irake.

Pentagono pareigūnai anksčiau yra smerkę rusų lakūnų elgesį ir taktiką, kai jų valdomi lėktuvai praėjusį mėnesį pažeidė Turkijos oro erdvę.

Protestas prie Rusijos konsulato Stambule (2015.11.24) nukreiptas prieš Rusijos politiką Sirijoje. /AFP/Scanpix nuotrauka
Protestas prie Rusijos konsulato Stambule (2015.11.24) nukreiptas prieš Rusijos politiką Sirijoje. /AFP/Scanpix nuotrauka

18.25 Turkijos ambasadorius Serdar Kilic socialiniame tinkle Twitter paskelbė: „Supraskite štai ką: Turkija yra valstybė, kurios perspėjimai turi būti vertinami rimtai ir į juos privalo būti įsiklausoma. Nebandykite Turkijos kantrybės, – vertinkite mūsų draugystę.“

18.15 Sirija pasmerkė Turkijos veiksmus, kuriais antradienį buvo numuštas rusų karo lėktuvas, ir pavadino tai „skandalinga agresija prieš Sirijos suverenumą“ ,– pranešė valstybinė Sirijos žiniasklaida.

Šis incidentas „neabejotinai demonstruoja, kad Turkijos vyriausybė stojo į terorizmo pusę“, – sakoma kariškių pareiškime, kurį skelbia naujienų agentūra SANA.

17.30 Turkijos pajėgoms numušus rusų karo lėktuvą, Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas antradienį atšaukė savo vizitą į Turkiją, kur trečiadienį buvo numatytos derybos su jo kolega Turkijos ministru.

„Vertinimai itin suprantami, (Rusijos) prezidentas tiesiai pasakė, kad tai negali nepaliesti Rusijos ir Turkijos santykių. Todėl priimtas sprendimas atšaukti tą susitikimą, kuris planuotas rytoj Stambule Rusijos ir Turkijos užsienio reikalų ministrų lygiu vadinamosios bendros strateginio planavimo tarybos pavidalu“, – sakė S.Lavrovas.

Rusijos URM patarė Rusijos piliečiams susilaikyti nuo turistinių kelionių į Turkiją, kurioje teroro išpuolių grėsmė esanti ne mažesnė negu Egipte.

„Kritinė teroristinių reiškinių Turkijos teritorijoje masė, mūsų vertinimu, nė kiek ne mažesnė, negu Egipte. Todėl, žinoma, mes nerekomenduojame mūsų piliečiams turizmo ar kokiu nors kitu tikslu vykti į Turkiją“, – pareiškė S.Lavrovas žurnalistams Sočyje.

17.10 Europos Sąjungos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas antradienį paragino nesikarščiuoti, kai Turkijos, kandidatės į ES nares, ginkluotosios pajėgos numušė rusų karo lėktuvą prie Sirijos sienos. „Šiuo pavojingu momentu, numušus Rusijos lėktuvą, visiems reikia išlaikyti galvas šaltas ir ramias“, – parašė socialiniame tinkle „Twitter“ D.Tuskas, buvęs Lenkijos ministras pirmininkas.

D.Tuskas šaukia sekmadienį ES šalių vadovų susitikimą Briuselyje, kur pakviestas ir Turkijos vyriausybės vadovas Ahmetas Davutoglu. Kaip anksčiau nurodė A.Davutoglu biuras, susitikime bus nuodugniai aptarti Turkijos santykiai su ES, nors šiame viršūnių susitikime planuota tartis dėl priemonių migrantų krizei Europoje suvaldyti.

Tuo tarpu Europos Komisija, vykdantysis 28 narių Europos Sąjungos organas, apie incidentą Turkijos ir Sirijos pasienyje pareiškė, kad „įvykiai atidžiai stebimi“ ir kad „stengiamasi sužinoti tiksliau, kas įvyko“.

AFP/Scanpix nuotrauka
AFP/Scanpix nuotrauka

16.38 Vieną iš Turkijos numušto rusų karinio lėktuvo pilotų nušovė sukilėliai, o antras dingo po to, kai abu pilotai katapultavosi, pranešė sukilėlių ir opozicijos šaltiniai.

Toje pačioje teritorijoje šiaurinėje Sirijoje buvo pašautas ir vienas Rusijos sraigtasparnis, tačiau jam pavyko nutūpti vyriausybės pajėgų kontroliuojamoje teritorijoje, informavo padėtį stebinti grupė.

Šaltiniai naujienų agentūrai AFP sakė, kad pirmąjį lėktuvo pilotą nušovė opozicijos pajėgos, kai jis katapultavęsis leidosi parašiutu.

Stebėsenos organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) nurodė, kad, ieškodami savo antrojo piloto, rusai sraigtasparniais „šukuoja“ vietovę tarp Džabal Turkmano ir vyriausybės kontroliuojamo Kasabo prie Turkijos sienos.

„Sukilėlių ugnies pašautas vienas rusų sraigtasparnis buvo priverstas skubiai tūpti režimo kontroliuojamoje vietovėje į šiaurės rytų Latakijoje“, – sakė SOHR vadovas Rami Abdel Rahmanas.

16.00 Turkijos oro erdvėje numuštas Rusijos karinis orlaivis yra „labai rimtas incidentas“, tačiau Rusijai nuolat pažeidžiant šalies oro erdvę, nėra visiškai netikėtas, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Ministras atkreipė dėmesį, kad „tai yra pirmas kartas, kai NATO karinės pajėgos numuša Rusijos karinį lėktuvą“.

„Tai labai rimtas incidentas (...), bet teigti, kad tai visiškai netikėta, būtų irgi neteisybė – žinome, kad jau kuris laikas, ne pirmas mėnuo, Rusijos kariniai lėktuvai intensyviai vykdo karinius veiksmus Sirijos teritorijoje prie pat Turkijos sienos, ir kiek buvo pranešimų iš Turkijos pusės – ne kartą yra ją pažeidę. Maža to, yra ir numuštų lėktuvų, yra ne taip seniai numuštas ir nepilotuojamas lėktuvas. Turkija yra pareiškusi, kad gins savo oro erdvę ir jei tokių atvejų bus ateity – ji būtent numuš tuos lėktuvus“, – BNS antradienį sakė L.Linkevičius.

15.58. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Turkija numušė rusų šturmo lėktuvą „Su-24“, nors Ankara priklauso kovos su terorizmu koalicijai, kuriai vadovauja Jungtinės Valstijos, su kuriomis Rusija pasirašė susitarimą dėl incidentų oro erdvėje prevencijos.

„Mūsų lėktuvai vykdė kovos su „Islamo valstybės“ grupuote operaciją šiaurinėje Latakijoje – tai kalnuota dalis, kurioje telkiasi kovotojai, daugiausia atvykę iš Rusijos Federacijos, ir šia prasme jie vykdė savo tiesioginę prevencinių smūgių prieš teroristus užduotį. Mes seniai pastebėjome, kad į Turkijos teritoriją patenka daug naftos ir naftos produktų iš Sirijoje užgrobtų teritorijų. Iš čia ir dideli pinigų srautai, finansiškai maitinantys teroristų grupuotes, o dabar dar ir smūgiai į nugarą, smūgiai į mūsų lėktuvus, kurie kovoja su teroristais. Ir visa tai (vyksta), nors mes su partneriais amerikiečiais pasirašėme susitarimą dėl incidentų oro erdvėje perspėjimo. Turkija, kaip žinoma, yra tarp tų, kurie skelbia, kad jie neva kovoja su teroristais, įeidami amerikiečių koalicijos sudėtį“, – sakė V. Putinas.

15.40. Turkijos naikintuvui numušus šios šalies oro erdvę pažeidusį rusų karo lėktuvą, Turkijos ministras pirmininkas Ahmetas Davutoglu pareiškė, kad Turkijos pareiga veikti prieš bet kurį jos sienų pažeidėją.

„Visi turi žinoti, kad mes turime tarptautinę teisę ir nacionalinę pareigą imtis bet kurių priemonių prieš bet ką, pažeidusį mūsų oro erdvės ar teritorijos sienas“, – sakė Ankaroje A.Davutoglu.

15.25. Rusijos karinio orlaivio numušimas nėra netikėtas incidentas, nes Rusijos lėktuvai ir anksčiau yra pažeidę Turkijos oro erdvę, sako Lietuvos nuolatinės atstovybės prie NATO atstovas spaudai Marijus Neliupšis.

„Pagrindas tam buvo. Tai nebuvo netikėta“, – antradienį BNS telefonu iš Briuselio sakė diplomatas.

Reuters/Scanpix nuotrauka
Reuters/Scanpix nuotrauka

M.Neliupšis nurodė, jog kol kas nėra žinoma, kokio Šiaurės Atlanto sutarties straipsnio pagrindu antradienį yra šaukiama Šiaurės Atlanto Taryba, o Estijos atstovybės prie NATO pranešimą, jog Aljanso 4-asis straipsnis aktyvuotas nebus, pavadino spekuliacijomis.

„Galėsime pasakyti, kokios paramos turkai prašo, kaip jie vertina tą situaciją tik po posėdžio“, – sakė M. Neliupšis.

Turkija šių metų spalio 6 dieną inicijavo NATO Šiaurės Atlanto Tarybos posėdį pagal Šiaurės Atlanto sutarties 4-ąjį straipsnį. Tada du Rusijos pilotuojami kariniai orlaiviai taip pat pažeidė šalies oro erdvę.

Spalio 16 dieną Turkijos kariai numušė Rusijos bepilotį orlaivį, kuris taip pat skrido šios valstybės oro erdvėje.

NATO 4-asis straipsnis skelbia, kad „Šalys tarpusavyje konsultuosis, jeigu bet kurios iš jų nuomone, kiltų grėsmė bet kurios Šalies teritoriniam vientisumui, politinei nepriklausomybei ar saugumui“.

NATO renkasi tartis

NATO sąjungininkai antradienį surengs nepaprastąjį pasitarimą Ankaros prašymu, kai Turkija numušė Rusijos naikintuvą prie sienos su Sirija, nurodė vienas Aljanso pareigūnas.

„Turkijos prašymu Šiaurės Atlanto Taryba (NAC) surengs nepaprastąjį posėdį (16 val. Grinvičo, 18 val. Lietuvos) laiku. Šio nepaprastojo NAC (posėdžio) tikslas – kad Turkija informuotų sąjungininkus apie Rusijos lėktuvo numušimą“, – pareigūnas sakė naujienų agentūrai AFP.

Šiaurės Atlanto Tarybą sudaro 28 NATO narių ambasadoriai.

Su-24 /nuotrauka iš wikipedia.org
Su-24 /nuotrauka iš wikipedia.org

Valstybės sieną pažeidė dešimt kartų

„Rusijos lėktuvas Su-24 buvo numuštas pagal kovos veiksmų taisykles, nes jis pažeidė Turkijos oro erdvę, nepaisydamas perspėjimų“, – sakoma Turkijos prezidentūros pranešime. Dėl šio incidento Turkija antradienį iškvietė į Ankarą Rusijos reikalų patikėtinį pareikšti protesto.

Lėktuvas sprogo ore, o liepsnojančios nuolaužos nukrito Sirijos teritorijoje šalia sienos, pranešė televizijos „CNN Turk“ ir NTV.

Turkijos armija nurodė, kad šturmo lėktuvas „Suchoj Su-24“ įskrido į šalies oro erdvę 10 kartų per penkių minučių laikotarpį ir buvo numuštas dviejų turkų naikintuvų F-16. Tačiau Rusija tvirtino, kad tas lėktuvas nepaliko Sirijos oro erdvės.

Žiniasklaida pranešė, kad abu pilotai katapultavosi, o Turkijos televizijos paskelbtose nuotraukose matosi besileidžiantys du balti parašiutai.

V. Putinas: tai dūris į nugarą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį pareiškė, kad incidentas prie Turkijos ir Sirijos sienos, per kurį buvo numuštas Rusijos šturmo lėktuvas Su-24, yra „dūris į nugarą“ ir kad šis Turkijos žingsnis pakeis dvišalius valstybių santykius.

„Šis įvykis peržengia įprastos kovos su terorizmu ribas. Žinoma, mūsų kariškiai didvyriškai kovoja su teroru, negailėdami savęs, negailėdami savo gyvybių. Tačiau šiandienos netektis susijusi su dūriu mums į nugarą, kurį smogė terorizmo pagalbininkai“, – V. Putinas sakė Juodosios jūros kurorte Sočyje per susitikimą su Jordanijos karaliumi Abdullah II. „Mes nepakęsime, kad būtų vykdomi tokie nusikaltimai kaip šiandien“, – sakė V.Putinas.

Pasak V. Putino, Rusijos lėktuvas buvo numuštas virš Sirijos teritorijos raketa „oras-oras“ iš Turkijos lėktuvo F-16. Anot Rusijos prezidento, lėktuvas buvo atakuotas, kai buvo ore, 6 000 metrų aukštyje, už vieno kilometro nuo sienos su Turkija.

Maskva antradienį paskelbė, kad karo lėktuvas, kurį Turkijos naikintuvai numušė prie sienos su Sirija, buvo Rusijos šturmo lėktuvas „Suchoj Su-24“, tačiau tikino, kad jis nebuvo įskridęs į Turkijos oro erdvę.

Sukilėliai: pilotas nusileido negyvas

Sukilėlių grupės, teigiančios sučiupusios rusų pilotą, kurio lėktuvas buvo numuštas, atstovas spaudai sako, kad karys žuvo dar ore.

Sukilėlių 10-osios divizijos atstovas Jahedas Ahmadas naujienų agentūrai „The Associated Press“ sakė, kad du rusų lėktuvo įgulos nariai katapultavosi ir mėgino parašiutais nusileisti vyriausybės kontroliuojamoje teritorijoje, tačiau buvo apšaudyti šios kovotojų grupės.

Jis pridūrė, kad sukilėliai pataikė į vieną pilotų, kuris nusileido jau negyvas. Antrojo piloto likimas kol kas nežinomas.

Sukilėliai paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti grupė ginkluotų sukilėlių, sustojusių ratu aplink šviesiaplaukį pilotą kruvinu ir nubrozdintu veidu. Sprendžiant iš įrašo, ant nugaros gulintis vyras negyvas.

Nuotrauka iš bbc.com
Nuotrauka iš bbc.com

NATO palaiko „glaudų ryšį“ dėl incidento

Nors ir nepateikė daugiau detalių apie tą incidentą, Turkija iš pat pradžių nurodė, kad kreipsis dėl jo į Jungtines Tautas ir NATO.

„Užsienio reikalų ministerija imsis reikiamų iniciatyvų NATO, JT ir susijusių šalių lygmeniu, vadovaudamasi pono premjero nurodymais“, – sakoma ministro pirmininko Ahmeto Davutoglu biuro pranešime.

Vėliau vienas pareigūnas naujienų agentūrai AFP pranešė, kad NATO palaiko „glaudų ryšį“ su Ankara ir stebi padėtį po to, kai svarbi Aljanso narė Turkija numušė Rusijos karo lėktuvą prie sienos su Sirija.

„NATO atidžiai stebėti padėtį. Palaikome ryšį su Turkijos institucijomis“, – pareigūnas sakė naujienų agentūrai AFP.

Oro erdvę kerta ne pirmą kartą

Rusijos naikintuvai spalį buvo įskridę į Turkijos oro erdvę per du atskirus incidentus, o Ankara dėl to dukart iškvietė Rusijos ambasadorių bei pareiškė protestą.

Be to, praeitą mėnesį Turkijos naikintuvai numušė neatpažintą bepilotį lėktuvą, kuris taip pat buvo įskridęs į Turkijos oro erdvę.

Turkija ir Rusija jau seniai nesutaria dėl konflikto Sirijoje: Ankara siekia, kad būtų nuverstas tos šalies prezidentas Basharas al Assadas, o Maskva daro viską, kad jis išliktų valdžioje.

.

.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
PASAULIS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"