Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
PASAULIS

Rusija pradėjo naują puolimą Ukrainoje

 
2014 08 28 10:02
Prorusiški separatistai įsiveržė į Ukrainos miestą Novoazovską, atidarydami naują frontą susirėmimuose su Ukrainos armija.
Prorusiški separatistai įsiveržė į Ukrainos miestą Novoazovską, atidarydami naują frontą susirėmimuose su Ukrainos armija. AFP/Scanpix nuotrauka

Lie­tu­vos už­sie­nio rei­ka­lų mi­nis­te­ri­ja si­tua­ci­ją Ukrai­no­je ket­vir­ta­die­nį pa­va­di­no „a­ki­vaiz­džia ka­ri­ne Ru­si­jos Fe­de­ra­ci­jos gink­luo­tų­jų pa­jė­gų in­va­zi­ja“ ir par­ei­ka­la­vo Mask­vą iš­ves­ti pa­jė­gas.

„Lie­tu­vos už­sie­nio rei­ka­lų mi­nis­te­ri­ja griež­tai smer­kia pra­si­dė­ju­sią aki­vaiz­džią ka­ri­nę Ru­si­jos Fe­de­ra­ci­jos gink­luo­tų­jų pa­jė­gų in­va­zi­ją į Ukrai­nos te­ri­to­ri­ją“, - sa­ko­ma URM pra­ne­ši­me.

Anot mi­nis­te­ri­jos, to­kiais veiks­mais Ru­si­ja šiurkš­čiai pa­žei­džia pa­ma­ti­nes tarp­tau­ti­nės tei­sės nor­mas ir pri­nci­pus, tarp­tau­ti­niuo­se su­si­ti­ki­muo­se pa­siek­tus su­si­ta­ri­mus, at­vi­rai pa­mi­na Ukrai­nos su­ve­re­ni­te­tą ir te­ri­to­ri­nį vien­ti­su­mą, ke­lia grės­mę vi­so re­gio­no sau­gu­mui.

„Lie­tu­va rei­ka­lau­ja ne­del­siant iš­ves­ti Ru­si­jos ka­ri­nes pa­jė­gas, gink­luo­tę ir tech­ni­ką iš su­ve­re­nios Ukrai­nos te­ri­to­ri­jos ir nu­trauk­ti bet ko­kią par­amą gink­luo­tiems se­pa­ra­tis­tams Ukrai­nos ry­tuo­se“, - tei­gia URM, pa­žy­min­ti, kad ne­abe­jo­ja, jog „ne­si­liau­jan­tis ir vis di­dė­jan­tis gink­lų ir gink­luo­tų ka­ri­nių gru­puo­čių srau­tas iš Ru­si­jos Fe­de­ra­ci­jos te­ri­to­ri­jos į Ry­tų Ukrai­ną ir Ru­si­jos ka­ri­nių pa­jė­gų veiks­mai Ukrai­nos te­ri­to­ri­jo­je su­lauks tin­ka­mo at­sa­ko iš tarp­tau­ti­nės bend­ruo­me­nės ir jos ins­ti­tu­ci­jų“.

Ukrai­nos par­ei­gū­nai pra­ne­šė, kad Ru­si­jos ka­rių re­mia­mi se­pa­ra­tis­tai pa­sta­ruo­ju me­tu užė­mė nau­jas te­ri­to­ri­jas ša­lies ry­tuo­se.

Rusija pradėjo naują puolimą Ukrainoje

Vokietijos kanclerė Angela Merkel iš Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareikalavo paaiškinimų dėl informacijos, kad Rusijos karinės pajėgos įsiveržė į pietryčių Ukrainą, praneša bbc.co.uk

Ukrainos pareigūnų teigimu, Rusijos kariškiai kirto valstybės sieną ir remia prorusiškų sukilėlių vykdomas atakas. Pastarieji atidarė naują frontą netoli Mariupolio uostamiesčio. Separatistai įžengė į strategiškai svarbų Novoazovsko miestą.

JAV pareiškė įtarianti, jog Rusija pradėjo vadovauti ir kartu su separatistais vykdyti kontraataką prieš Ukrainos pajėgas. Manoma, kad Maskva atidaro naują frontą tikslu atitraukti Ukrainos karius nuo Donecko ir Luhansko, kur jie pastaruoju metu vykdė sėkmingas operacijas prieš prorusiškus sukilėlius.

Anot įvykių vietoje dirbančių žurnalistų ir Ukrainos kariškių, prie Azovo jūros esantis Novoazovsko miestas yra užimtas sukilėlių. Manoma, kad dabar jie juda link Mariupolio uostamiesčio. Iki šiol Mariupolyje vyravo taika, miestas buvo atkirstas nuo separatistų. Rusijos remiami separatistai jau kelias savaites mėgino ištrūkti iš apsupties ties Donecku.

Ekspertų vertinimu, Maskva su separatistais stengiasi įtvirtinti kontroliuojamą susisiekimą sausuma tarp Rusijos ir 2014-ųjų kovą jos okupuoto Krymo. Tai taip pat jiems leistų užsitikrinti viso Azovo jūros regiono kontrolę.

Nuotrauka iš bbc.co.uk
Nuotrauka iš bbc.co.uk

.

Rusijos kariai verčiami vykti į Ukrainą

Apie 15 tūkstančių Rusijos karių jau nusiųsti kariauti į Ukrainą, kiek jų jau žuvo - nežinoma. Tai pareiškė Rusijos kareivių motinų komitetų sąjungos pirmininkė Valentina Melnikova, rašo pravda.com.ua. Jos teigimu, tiek Rusijos kariuomenės šauktiniai, tiek profesionalai, yra verčiami pasirašyti "sutartis" vykti kariauti į Luhanską.

Anot V. Melnikovos, vienas Rostovo srityje tarnavęs kareivis savo motinai pranešė, kad pulkininkas sukvietė karius ir liepė pasirašyti tokį kontraktą. "Mes jus nusiųsime į Luhanską. Jei nepasirašysite, aš pats tai padarysiu už jus", - pagrasino vadas.

V. Melnikovos vertinimu, sunku pasakyti, kiek iš 15 tūkst. Ukrainoje esančių rusų karių neturi jų statusą įrodančių dokumentų, o tik neva nutrauktas tarnybos sutartis ar yra fiktyviai išleisti "neterminuotų atostogų".

"Maždaug po pusantrų metų kareivių šeimos supras, kad jas apgavo: vietoj žadėtos pagalbos prasidės problemos. Kreipsis į mūsų komitetus sakydamos, kad jų sūnūs žuvo kare, o joms niekas nepadeda. Tuomet ir sužinosime, kiek turime žuvusiųjų", - sakė V. Melnikova.

Rugpjūčio 27 dieną Stavrapolio krašto Kareivių motinų komitetas paskelbė 400 Ukrainoje žuvusių ar sužeistų Rusijos kareivių sąrašą. Anot komiteto, sąrašas yra ne galutinis ir nuolat pildomas.

Separatistų gretose - pilna Rusijos kariškių

Vadinamosios Donecko liaudies respublikos "premjeras" Aleksandras Zacharčenko pareiškė, kad Rusijos piliečiai atvyksta kautis į Ukrainą, nes tai laiko "savo pareiga". Anot A. Zacharčenko, separatistų gretose yra apie 4 tūkst. atvykėlių iš Rusijos. Anot apsišaukėlio ministro pirmininko, be jų separatistų pasipriešinimas būtų žymiai silpnesnis.

"Nemažai buvusių aukšto rango Rusijos karininkų savo noru prisijungia prie mūsų kovos. Taip pat turime daug esamų Rusijos kariškių, kurie atostogų metu kaunasi mūsų gretose, o ne gulinėja pliaže", - sakė A. Zacharčenko.

Nuotrauka iš "Twitter".
Nuotrauka iš "Twitter".

.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
PASAULIS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"