Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
PASAULIS

Pasaulis gedi ekscentriško fantazuotojo

 
2009 06 29 0:00
Gerbėjai visame pasaulyje (čia - Malaizijoje) rašo atsisveikinimo žodžius nepakartojamam M.Jacksonui.<br>AFP/Scanpix nuotrauka
Gerbėjai visame pasaulyje (čia - Malaizijoje) rašo atsisveikinimo žodžius nepakartojamam M.Jacksonui.
AFP/Scanpix nuotrauka

Visą gyvenimą Michaelą Jacksoną lydėjo skandalai ir gandai. Nesiliauja jie ir po šio išskirtinio dainininko mirties, kurią tebegaubia neaiškios aplinkybės. Žmogaus, kuris dar būdamas gyvas priminė numirėlį, išėjimas sukrėtė visą pasaulį.

Michaelo Jacksono kardiologas, kuris buvo su dainininku paskutinėmis jo gyvenimo akimirkomis, pirmą kartą paaiškino tyrėjams savo veiksmus ir vaidmenį. Po 3 valandų apklausos jis buvo paleistas kaip liudytojas, o ne įtariamasis.

Daktaro Conrado Murray atstovė pranešė, kad jis padėjo nustatyti garsiojo dainininko mirties aplinkybes ir kai kuriuos neatitikimus. Tyrėjai neįtraukė gydytojo į įtariamųjų sąrašą, jis lieka "šios tragedijos liudytojas".

51 metų C.Murray, kuris turi kabinetus Las Vegase ir Hjustone, vienintelis buvo su M.Jacksonu, kai šis netikėtai mirė ketvirtadienį. Pasak gydytojo atstovės, jis atvažiavo greitosios pagalbos automobiliu į ligoninę ir praleido ten kelias valandas, guosdamas ir ramindamas M.Jacksono šeimą.

Šeima nori atsakymų

C.Murray yra painią finansinę ir asmeninę istoriją turintis gydytojas, kuris buvo pasamdytas lydėti M.Jacksoną per jo šią vasarą planuotas sugrįžimo gastroles. Buvo pranešta, kad jis mėgino gaivinti žvaigždę iki atvyko medicinos darbuotojai. Vėliau Kalifornijos universiteto medicinos centre buvo konstatuota popdainininko mirtis.

Dėl paslaptingų šios mirties aplinkybių Jacksonų šeima, penktadienį atsiėmusi dainininko kūną, pasamdė privatų patologoanatomą, kuris atliko pakartotinį skrodimą siekiant išsiaiškinti, nuo ko netikėtai mirė M.Jacksonas. Skrodimas buvo atliktas kitą dieną po policijos atliktos autopsijos, kurios išvadose sakoma, jog neaptikta jokių nusikaltimo ar išorinių smurto žymių. Tyrėjai pareikalavo papildomų toksikologinių tyrimų, kad nustatytų, kodėl sustojo 50 metų dainininko širdis. Tačiau šeima pareiškė turinti daug klausimų ir pasiryžo pakartotiniam skrodimui.

"Tai nenormalu. Mes nežinome, kas nutiko. Ar jam buvo ko nors sušvirkšta? Visos abejonės turi būti išsklaidytos", - sakė JAV politikos veteranas ir aktyvistas Jesse Jacksonas, kuris nėra giminė atlikėjui.

Žiniasklaida rašo, jog šitaip šeima nori gauti duomenis greičiau, nei bus oficialūs, mat privataus skrodimo rezultatai bus po savaitės ar poros, o oficialių gali tekti laukti iki 6 savaičių.

Vartojo stiprius vaistus

M.Jacksonas mirė birželio 25 dieną ligononėje, į kurią buvo pristatytas komos būklės. Žiniasklaida spėliojo, kad dainininkas galėjo mirti nuo stiprių nuskausminamųjų, kuriuos pastaruoju metu vartojo, perdozavimo. Dainininkui artimi žmonės teigė buvę susirūpinę dėl to, kad jis gėrė įvairias tabletes, įskaitant nerimą kontroliuoti padedantį medikamentą "Xanax" ir antidepresantą "Zoloft", taip pat vaistus nuo skausmo "Demerol". Atlikėjas daugelį metų kovojo su priklausomybe nuo skausmą malšinančių vaistų.

Kol kas Jacksonų šeima dar nieko nepaskelbė apie laidotuvių planus, tik šeštadienį išplatino pareiškimą, kuriame reiškiamas sielvartas dėl jo mirties ir dėkojama rėmėjams. "Vieną juodžiausių mūsų gyvenimo akimirkų mums sunku surasti žodžius, deramus ištikus šiai netikėtai tragedijai. Mes labai ilgimės Michaelo", - sakoma jame.

Daug M.Jacksono giminių susirinko šeimos namuose Los Andžele, ten rūpinamasi ir trimis dainininko vaikais. Jų likimas kol kas taip pat neaiškus. Gali būti, jog jis pats tai yra numatęs savo testamente, tačiau jo detalės neskelbiamos. Šeimos advokatas mano, kad dainininko vaikų - 12 metų Michaelo Josepho, 11 metų Paris Michael Katherine ir Michaelo Jacksono II, kurį pagimdė nežinoma surogatinė motina, - globa bus patikėta jų senelei, garsenybės motinai Katherine Jackson.

Deborah Rowe, kuri yra M.Jacksono dviejų vyresnių vaikų motina, savo pareiškime prašė Jacksonų šeimos "sugebėti atsisveikinti su tuo, kurį mylėjo, taikiai".

Seserys Janet ir La Toya šeštadienį atvyko į namus Beverli Hilso rajone, kuriuos M.Jacksonas nuomavo, o paskui iš jų išvyko nieko nepasakiusios reporteriams. Prieš šių namų buvo atvykę ir furgonai, kurie išvažiavo po valandos. Niekas nežino, ką jie iš ten išvežė.

Teisės, skolos ir nuostoliai

M.Jacksono testamentas žada būti toks pat ekscentriškas, kaip ir audringas dainininko gyvenimas. Nors jo detalės neskelbiamos, jau dabar galima tvirtai pasakyti: juristai turės nagrinėti jį dėl pašlijusios dainininko finansinės būklės ne vienerius metus. Klausimas, kas padengs neįvykusių M.Jacksono koncertų, į kuriuos bilietai jau parduoti, nuostolius, yra aktualiausių problemų sąraše. Dainininkas, nesirodęs scenoje daugiau kaip 10 metų, turėjo vėl pradėti koncertus liepą. Jų buvo suplanuota 50, o dabar, per patį sezoną, "London O2 Arena" stovi tuščia. Muzikos žurnalas "Billboard" jau suskaičiavo, kad firmos "AEG Live" nuostoliai gali siekti maždaug 40 mln. dolerių, jei draudimo bendrovė nepadengs neįvykusių gastrolių išlaidų. Į šią sumą įeina grąžinti pinigai už parduotus bilietus 750 tūkst. popmuzikos karaliaus gerbėjų, be išlaidų viešbučiams ir lėktuvų bilietams.

Taip pat rašoma, jog nepaprastai išlaidžiai gyvenęs M.Jacksonas paliko 500 mln. dolerių skolą, o vienas pagrindinių jo testamente minimų asmenų - Paulas McCartney. Kalbama, kad jam M.Jacksonas paliko savo teisių į "The Beatles" dainas dalį, tačiau ji užstatyta už 200 mln. dolerių paskolą.

M.Jacksono finansinio turto pagrindą sudaro teisės į jo dainas ir dalį "The Beatles" dainų. Pastarosios, kai kuriais vertinimais, kainuoja daugiau kaip milijardą dolerių.

Nėra jokių abejonių, kad M.Jacksono giminaičiai, kreditoriai ir partneriai - visi pareikš teises į dalį nuosavybės.

Nei baltas, nei juodas...

Dainininkas, skaudžiai išgyvenęs kaltinimus vaikų tvirkinimu, ir po mirties sulaukė ne vien pagarbos, bet ir aštrių kritikos žodžių. Be abejo, dauguma leidinių vadino jį viena ryškiausių visų laikų popmuzikos žvaigždžių, genialiu muzikantu ir šokėju, drauge paslaptinga ir labai keista asmenybe. Vienas Prancūzijos apžvalgininkas pavadino jį "nerimą keliančio modernumo simboliu", o kitas rašė, jog M.Jacksonas nebuvo "pabaisa ar ateivis", o "mutantas". Dainininkas sulaukė ir tokių žodžių: "Nei baltas, nei juodas; nei senas, nei jaunas; nei vaikas, nei suaugęs; nei vyras, nei moteris", o tikriausiai "tam tikras vištgaidis velniūkštis".

Dar viena citata: "Mažasis afroamerikietis tapo tam tikra svetimybe tarp juodaodžių ir baltaodžių, tarp jaunų ir senų - nesuklasifikuojamas, universalus ir kičinis, kaip ir jo muzika".

Apie M.Jacksoną parašė net Vatikano laikraštis "Osservatore Romano". Jis palygino dainininką su Elvis Presley, vadino jį "genialiu vaiku", turėjusiu "nepaprastą sielos balsą", nulėmusį jo pirmosios grupės "Jackson Five" pasaulinę sėkmę. Pasak dienraščio, M.Jacksonas ir kiti atlikėjai, tokie kaip Jimi Hendrixas, Janis Joplin, Jimas Morrisonas ir Johnas Lennonas niekada nemirs jų gerbėjų vaizduotėje.

M.Jacksono plastines operacijas leidinys vadino "labiau asmeniniu nei rasiniu persikūnijimu" ir spėjo, jog M.Jacksonas galbūt norėjo ne tapti baltaodžiu, o "peržengti ribas, kurias netgi menui primeta etninis identitetas".

M.Jacksonas tvirtino, kad jo oda neįprastai pašviesėjo dėl retos ligos, bet jo kritikai teigė, kad jam buvo atliktos odos balinimo procedūros. 1988 metais savo autobiografijoje M.Jacksonas rašė pasidaręs kelias plastines operacijas.

Bijojo baigti kaip Elvis

Gražius žodžius išėjusiam dainininkui skyrė jo buvusi žmona Lisa Marie Presley. Jos santuoka su M.Jacksonu truko vos dvejus metus (1994-1996 metais). Kai kurie kritikai M.Jacksono sprendimą susituokti su legendinio atlikėjo dukra vadino ryšių su visuomene akcija, turėjusia pataisyti žvaigždės įvaizdį. Tačiau buvusi žmona griežtai paneigė tokias kalbas. Ji sakė, kad ši santuoka nebuvo apgaulė, nors santykiai buvo neįprasti. "Du neįprasti žmonės, kuriems "normalus gyvenimas" nebuvo būdingas arba pažįstamas, užmezgė ryšį, o jis tikriausiai netgi kurį laiką įtariai delsė. Kad ir kaip būtų, tikiu, kad jis mane mylėjo kaip ir aš jį", - rašo L.M.Presley internete ir priduria norėjusį išgelbėti jį "nuo neišvengiamybės, kuri ką tik nutiko". Jos žodžiais, M.Jacksonas bijojo mirti per anksti - kaip jos tėvas, Rokenrolo karaliumi tituluotas E.Presley.

"Prieš daugelį metų mudu su Michaelu nuoširdžiai pasikalbėjome apie gyvenimą apskritai. Tiksliai neatsimenu, apie ką buvo tas pokalbis, tačiau jis tikriausiai paklausė apie mano tėvo mirties aplinkybes. Vieną akimirką jis nutilo, labai įdėmiai pažvelgė į mane ir ramiai, beveik neabejodamas pareiškė: "Bijau, kad baigsiu kaip jis".

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
PASAULIS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"