Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
PASAULIS

Paliaubos Ukrainoje taikos negarantuoja

 
Reuters/Scanpix nuotrauka

Ukrainos valdžia ir opozicija paskelbė apie paliaubas ir derybas, siekant sustabdyti smurtą. Tai įvyko po to, kai šalies specialiosios tarnybos paskelbė pradedančios valstybės teritorijoje antiteroristinę operaciją. Tarptautinė bendruomenė smerkia šioje šalyje siautėjančią prievartą. Skaičiuojama, kad per susirėmimus tarp protestuotojų ir teisėsaugininkų nukentėjo apie tūkstantis ir žuvo dešimtys žmonių.

01.30 Kijeve paskelbtos paliaubos negarantuoja taikos. Ukrainos žiniasklaida praneša, kad tiek šalies sostinėje, tiek regionuose tęsiasi protestuotojų ir milicijos susirėmimai. Atskiros agresyviai nusiteikusios grupuotės miestuose padeginėja automobilius, niokoja pastatus, bando vykdyti įvairaus pobūdžio provokacijas. Apžvalgininkai neatmeta, kad gąsdinimais "antiteroristine operacija" valdžia siekė padaryti opoziciją "sukalbamesne".

00.40 Nepaisant pranešimų apie pasiektas paliaubas, protestuotojai nesiskirsto iš centrinės Maidano aikštės Kijeve. "Paruošta tūkstančiai Molotovo kokteilių, dega krūvos padangų. Jei "Berkut" šiąnakt vistik ryšis šturmui, tai bus paskutinis dalykas, ką jie padarys savo niekingame gyvenime", - rašo protestuotojai socialiniame tinkle "Facebook".

23.30 Ukrainos prezidentūra patvirtino, kad su opozicija susitarta dėl paliaubų. "Abi pusės skelbia apie paliaubas ir derybų proceso pradžią, siekiant sustabdyti kraujo praliejimą ir stabilizuoti padėtį valstybėje", - sakoma išplatintame prezidentūros pranešime spaudai. Susitarimas pasiektas susitikime, kuriame dalyvavo prezidentas V.Janukovyčius, parlamento pirmininkas Vladimiras Rybakas, prezidento administracijos vadovas Andrejus Kliujevas, pirmasis prezidento administracijos vadovo pavaduotojas Andrejus Portnovas, einanti teisingumo ministro pareigas Elena Lukaš ir opozicinių partijų lyderiai Arsenijus Jaceniukas, Vitalijus Klyčko, Olegas Tiagnibokas.

23.10 Ukrainos valdžia ir opozicija skelbia paliaubas ir derybų dėl padėties stabilizavimo pradžią. Maidano šturmas šiąnakt nebus vykdomas. Apie tai, pasibaigus opozicijos lyderių susitikimui su prezidentu, pranešė opozicionierius A.Jaceniukas. Anot jo, valdžia planavo ypatingos padėties įvedimą ir naktinį šturmą. "Tačiau mums pavyko tai sustabdyti", - pareiškė A.Jaceniukas.

22.20 Šiąnakt Euromaidano aktyvistams gali būti atgabenti ginklai. Apie tai prakalbo buvęs Ukrainos vidaus reikalų ministras Jurijus Lucenko. "Mes ginsimės. Ir jau šią naktį turėsime kuo gintis", - kalbėjo J.Lucenko pagrindinėje Maidano aikštėje Kijeve. Tačiau buvęs ministras perspėjo, kad turėdami ginklus protestuotojai turėtų vengti "saviveiklos ir agresijos". "Nesame tie, kurie rengiasi į ką nors šaudyti", - kalbėjo jis.

21.30 Nusiaubę "Regionų partijos" būstinę Poltavoje, aktyvistai pradėjo šturmuoti srities administracijos pastatą. Daužomi langai, padegtos durys. Puolantieji, kurių susirinko jau virš 2 tūkstančių, apsiginklavę "Molotovo kokteiliais". Specialus milicijos padalinys "Berkut" stengiasi nustumti protestuotojus tolyn nuo pastato. Pastarieji ardo grindinį ir mėto akmenis į pareigūnus.

20.55 Prezidento administracijos vadovas A.Kliujevas susitiko su vienu opozicijos lyderių Arsenijumi Jaceniuku. Prezidento patarėja Ana German neatmeta galimybės, kad vėliau šįvakar gali būti surengtas prezidento susitikimas su opozicija.

20.25 V.Janukovyčius pavedė darbo grupei, kuriai vadovauja prezidento administracijos vadovas Andrejus Kliujevas, nedelsiant surengti "taikias" derybas su opozicija krizės išsprendimo klausimu. Praėjusią naktį vykusių derybų metu jokių rezultatų nebuvo pasiekta.

20.10 Poltavoje protestuotojai nusiaubė prezidentinės "Regionų partijos" srities būstinę. Pastate išdaužytais langais šiuo metu šeimininkauja kelios dešimtys aktyvistų.

19.50 Prezidentas V.Janukovyčius iš pareigų atleido Generalinio Štabo vadovą, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadą generolą Vladimirą Zamanu. Į minėtas pareigas paskirtas Jurijus Iljinas. Kiek anksčiau prezidentas atleido ir šalies Karinių jūrų pajėgų vadą.

19.20 Ukrainos saugumo tarnyba išplatino informaciją, kad šios institucijos vadovo žodžiai apie šalyje pradedamą "antiteroristinę operaciją" buvo suprasti netiksliai. Anot tarnybos pranešimo spaudai, šiai operacijai tik pradedama ruoštis, o ne ją vykdyti.

18.50 Ukrainos Gynybos ministerija pareiškė, kad kariškiai gali dalyvauti šalyje vykdant "antiteroristinę operaciją". "Gynybos ministerija pareiškia, kad pagal galiojančius įstatymus, valstybėje pradėjus antiteroristinę operaciją, kariniai daliniai privalo vykdyti Ginkluotųjų pajėgų objektų, šaunamųjų ginklų, šaudmenų ir sprogmenų apsaugą. Kariškiai gali atlikti asmens dokumentų patikrą, asmens sulaikymą, naudoti specialiąsias priemones ir ginklus, kontroliuoti transporto priemones. Nepaklusimas teisėtiems kariškių reikalavimams užtraukia įstatymų numatytą atsakomybę. Pagrindinis antiteroristinės operacijos tikslas - sustabdyti ekstremizmą ir radikalių grupuočių veiksmus, užtikrinti taikių gyventojų apsaugą ir neleisti įsiliepsnoti pilietiniam karui", - teigiama išplatintame pareiškime.

18.30 Buvęs Ukrainos saugumo tarnybos vadovas Igoris Smeško pareiškė, kad antiteroristinės operacijos vykdymas tik dar labiau padidins priešpriešą valstybėje. "Minėta operacija tokiomis sąlygomis, kuriose šiandien yra šalis, yra tiesus kelias pilietinio karo link", - sakė I.Smeško.

17.50 Vokietija ir Prancūzija pasmerkė žmonių aukų pareikalavusį smurtą Ukrainoje. Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as ragina imtis sankcijų, tuo tarpu Vokietijos kanclerė Angela Merkel reiškia solidarumą su protestuotojais. Rusija taip pat smerkia įsiplieskusį smurtą kaimyninėje šalyje, tačiau dėl krizės kaltina Ukrainos opoziciją. Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso kalbėdamas su Ukrainos prezidentu Viktoru Janukovyčiumi pasmerkė jėgos panaudojimą prieš protestuotojus bei paragino nedelsiant nutraukti smurtą.

16.30 Ukrainos saugumo tarnyba ir Antiterorizmo centras praneša, kad šalyje pradedama "kovos su terorizmu operacija". Anot saugumo vadovo Oleksandro Jakymenkos, šalyje užimamos valstybinės įstaigos, naikinama privati nuosavybė, net žudomi gyventojai. Anot O.Jakymenkos, pastarosios paros įvykiai Ukrainoje parodė „augantį jėgos priešpriešos eskalavimą ir masišką ginklų panaudojimą iš ekstremistiškai nusiteikusių grupuočių pusės“.

16:15 Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, susirėmimuose žuvo 26 žmonės.

16:15 Černivcų milicija perėjo į protestuotojų pusę.

16:00 Lenkijos užsienio reikalų ministras R.Sikorskis savo paskyroje socialiniame tinkle "Twitter" pranešė, kad ES pavedimu vyks į Kijevą.

14:55 Lucko miesto ir Volynės srities milicija paskelbė, kad solidarizuojasi su protestuotojais.

14:16 Protestuotojai Kijevo centre užėmė konservatorijos pastatą ir stato aplink jį barikadas.

14:15 "Regionų partijos" deputatai Krymo parlamente ėmė reikalauti autonomijos atsiskyrimo nuo Ukrainos ir prisijungimo prie Rusijos.

13:25 Ukrainos sportininkams Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse uždrausta ryšėti gedulo juosteles. Tarptautinis olimpinis komitetas sprendimą motyvavo tuo, kad tokio veiksmo neleidžia Olimpinė chartija.

12:30 V.Janukovyčius atšaukė anksčiau suplanuotą susitikimą su opozicijos lyderiais.

12:20 Milicija iš savo pozicijų kol kas nepajudėjo. Protestuotojus mėgina nustumti vandens patrankomis.

12:00 Milicija lieja ant protestuotojų vandenį. Opozicija prašo kijeviečių nešti į Maidaną rūbų.

11:30 l.e.p. gynybos ministras P.Lebedevas patvirtino, kad jo įsakymu į Kijevą perdislokuojamas desantininkų dalinys iš Dnepropetrovsko. Pasak ministro, kareiviai saugos amunicijos ir ginklų sandėlius.

11:25 Protestuotojai teigia, kad milicija yra sulaikiusi 60 aktyvistų. Taip pat pranešama, kad stabdomas geležinkelio susisiekimas tarp Kijevo ir vakarų Ukrainos miestų. Pasak žiniasklaidos, taip valdžia mėgina trukdyti nuolat į Kijevą vykstantiems protestuotojų pastiprinimams.

11:05 Protestuotojus Kijevo centre supa automatais ginkluoti kelių milicijos pareigūnai.

11:00 Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad padėtis Ukrainoje tapo tokia pavojinga, kad šalis atsidūrė ties pilietinio karo riba. Pasak prezidentės, dėl smurto yra kalta tiek susikompromitavusi Ukrainos valdžia, tiek ir dalis opozicijos.

10:30 Nepatvirtintais duomenimis, l.e.p. gynybos ministras Pavelas Lebedevas įsakė perdislokuoti į Kijevą oro desanto dalinį iš Dnepropetrovsko. Šią informaciją paskelbė Rados deputatas Anatolijus Gricenko.

10:05 Liudininkų teigimu, Lvive 10 tūkst. protestuotojų nuginklavo vidaus kariuomenės dalinį, sudegino kareivines ir rastus ginklus bei šaudmenis išsiuntė į Kijevą, praneša portalas gazeta.ua. Lvive protestuotojai taip pat užėmė Vidaus reikalų valdybos ir Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) būstines.

10:00 Iš Ukrainos užsakomuoju reisu išvyko 26 valdininkai, priklausantys "Regionų partijai".

09:10 Į Kijevą šįryt atvyko keliasdešimt protestuotojų iš Lvivo. Nepriklausomybės aikštė juos pasitiko audringomis ovacijomis. Atvykusieji pranešė, kad paremti protestų sostinėje žada vykti dar daug žmonių iš Lvivo.

08:45 Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius perspėjo opoziciją, kad "neatsiribojus nuo radikalų", su ja "bus kita kalba".

08:40 Portalas gazeta.ua praneša, kad vakarykščiuose susirėmimuose žuvo jau 25 žmonės. Vienas jų - laikrasčio "Vesti" žurnalistas Viačeslavas Veremijus.

08:30 Pranešama, kad šiandien Kijevo metro taip pat neveiks. Protestuotojai ragina žmones rinktis į Nepriklausomybės aikštę "visais įmanomais būdais".

08:20 Paryčiui milicija pajudėjo link protestuotojų pozicijų, svaidydama šviesines ir garsines granatas, tačiau galutiniam šturmui nesiryžo. Pareigūnų ataka sustabdyta "molotovo kokteilių" ir akmenų papliūpa.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
PASAULIS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"