Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
PASAULIS

Nenuskandinamas kavalierius

 
2011 01 22 0:00
Jaunos merginos mielai puldavo į 74 metų S.Berlusconi glėbį.<br>AFP/Scanpix nuotrauka
Jaunos merginos mielai puldavo į 74 metų S.Berlusconi glėbį.
AFP/Scanpix nuotrauka

Italijoje vis labiau įsiliepsnoja skandalas dėl premjero Silvio Berlusconi sekso nuotykių su nepilnametėmis, be to, prabilta ir apie jo ryšius su mafija. Tik vargu ar tai išvers šį politiką iš posto.

S.Berlusconi turi naują pravardę - Italijos spauda jį vadina Kavalieriumi, nors kartais ir negražiau, aprašinėdama jo elgesį pastaruoju metu, nes S.Berlusconi bijo, kad gali būti paskelbta dar daugiau jį demaskuojančių dokumentų.

Apsikasė bunkeryje

"S.Berlusconi priešinasi užsidaręs bunkeryje, kuriuo jis pavertė savo Kvidžio rūmus. Garsiausias Italijos Kavalierius nepasiduoda. Savo bunkerio langus jis nukrovė smėlio maišais ir kiekvienam grasina: "Pirmą, kuris išdrįs pas mane ateiti ir pasakyti, kad turiu trauktis, išspirsiu pro duris, nes jei tik pakilsiu iš užimamo krėslo, mane sudraskys", - sako jis. Taip rašo Italijos dienraštis "La Stampa". Labiausiai S.Berlusconi bijo opozicijos lyderio Giulio Tremonti, kuris iš karto užimtų jo vietą. "Jei jis nori būti premjeru, tegul dalyvauja rinkimuose ir juos laimi, tačiau tegul nė nemėgina juo tapti pasinaudojęs mano surinktais balsais", - rėžia premjeras, nors jau matyti, kad jis pavargo, nes nepasitiki net visada jam ištikimu ūkio ministru. Tačiau S.Berlusconi vis vien žada sudoroti "teisėjus komunistus" ir neutralizuoti skelbiamas jo pokalbių su nepilnametėmis gražuolėmis išklotines.

"S.Berlusconi - iš prigimties karys. Jis sukanda dantis, sutelkia savo šalininkus ir neketina pasiduoti. "Aš ginsiuosi visose instancijose. Paskelbsiu, ką iš tiesų sakė merginos. Aš nepasiduosiu, o reaguosiu. Dar pažiūrėsim, ką sugebės įrodyti prokuroras Ilda Bokkassini ir jo draugužiai", - sako premjeras, nors jau pripažįsta, kad garantijų nebeturi.

100 pokalbių telefonu su premjeru

S.Berlusconi neabejoja, kad jo priešai Milane turi paslėpę rankovėje dar ne vieną kozirį. Pirmiausia, jo pokalbių su Ruby ir Minetti, dviem jo vakarėlių princesėmis, išklotines. Premjeras neabejoja, kad Milano prokurorai dar ne visus dokumentus sudėjo į bylą, kurią nusiuntė Deputatų rūmams, kad paskui reikiamu momentu dar turėtų ką numesti kraujo ištroškusiai žiniasklaidai.

Aplink premjero bunkerį jau dega žemė, tačiau S.Berlusconi turi septynis gyvenimus ir visiems įdomu, kaip jam pavyks išsisukti šį kartą ir ar tos pergalės neapkartins katalikiškų leidinių "Avenire" ir "Famiglia Cristiana" vyriausieji redaktoriai. Tačiau Kavalierius vis dar save guodžia: "Bažnyčioje svarbu tai, ką sako Vatikano valstybės sekretoriatas. O jie žino, kad be manęs susipjaus su kairiųjų pažiūrų tikinčiaisiais. Amen."

Italai jau žino, kad Italijos premjeras išlaikė visą haremą - 14 žavingų jaunų moterų. Jos gyveno didžiuliuose rūmuose, kuriuos S.Berlusconi pasistatė 1970 metais. Gyveno nieko nemokėdamos ir dar gaudavo didžiules sumas pinigų už tai, kad tenkino politiko milijardieriaus seksualinius poreikius. Be to, S.Berlusconi garsėjo dosnumu - konkurso "Mis Italija" dalyvė Iris Berardi savo motinai pasigyrė gavusi 7 tūkst. eurų.

Apie tą haremą prokurorams prasitarė Karima el Mahrough, paauglė pilvo šokėja iš Maroko, kuri Italijoje gyveno Ruby Rubacouri vardu. Ji sugadino premjerui pernykštę vasarą, nes policininkai ją sulaikė už vagystę. Tačiau S.Berlusconi puolė jos vaduoti aiškindamas, kad mergina - Egipto prezidento Hosni Mubarako anūkė. Į tai Milano prokuroras atkirto: "Jei ji Mubarako anūkė, tai aš - karalienė Nefertitė."

Šokėja papasakojo prokurorams apie erotinius pasilinksminimus, kuriuos Italijos premjeras rengdavo savo namuose. S.Berlusconi ir pats neneigia, kad jam reikėjo "atsipalaidavimo vakarėlių", į kuriuos jis kviesdavo jaunas merginas, televizijos šou dalyves ir orų mergaites, palydoves ir prostitutes. Jis vaišindavo jas pietumis ir linksmindavo sąmojais. Per tuos vakarėlius populiariausias žaidimas buvo "bunga-bunga", kai merginos nusimesdavo liemenėles ir imdavo varžytis, kuri surengs įspūdingesnį sekso šou. Tie pasilinksminimai virsdavo tikromis orgijomis, jų dalyvės persirenginėjo slaugėmis ar policininkėmis.

Telefoniniai pokalbiai atskleidė, kad merginų tėvai skatino savo lengvabūdes dukras užmegzti intymius ryšius su 74 metų milijardieriumi premjeru ir ragindavo jas varžytis su konkurentėmis, tikėdamiesi iš to gauti finansinės naudos. "Ši liūdna trokštančių tapti uošviais tėvų armija yra moralinės epidemijos simbolis", - rašo dienraštis "La Stampa" ir pacituoja vieno tėvo žodžius: "Tu leidaisi aplenkiama vienos merginos, dabar kitos... Atsibusk!"

Merginas nesnausti ragino ir jų broliai. Vienas tiesiai sakė seseriai, kad S.Berlusconi "galėtų išspręsti daug mūsų problemų - mamos, tavo ir mano". Bėda ta, kad Italijoje seksas su prostitutėmis nelaikomas nusikaltimu, o laisvės atėmimo bausmės numatomos tik už lytinius santykius su jaunesniais nei 18 metų asmenimis.

Tačiau apklausus iš Maroko kilusią gražuolę K.el Mahrough tapo aišku, kad S.Berlusconi nuo pat pradžių žinojo, jog ji nepilnametė. Prokurorai turi net 100 jų telefoninių pokalbių išklotines, tačiau jų neskelbia, nes premjeras vis dar turi imunitetą. Užtat paskelbti Karimos artimos draugės parodymai. "Prisimenu, kai Ruby pasakojo, kad ji artima ministro pirmininko S.Berlusconi draugė. Jis gyrėsi, kad dažnai lankosi premjero namuose, kur vakarieniauja, šoka, su juo mylisi, o jis už tai negaili pinigų", - dėstė ji prokurorams. Tardytojai buvo išsikvietę ir artimą merginos draugą Florianą S., kurio parodymai taip pat labai vertinami. Florianas pirmą kartą susitiko su Ruby 2009 metų gegužę ar birželį diskotekoje nepilnamečiams. "Prisimenu ji pasigyrė pažįstanti premjerą, sakė, kad turi jo telefono numerį, ir net parodė jį įrašytą savo telefone. Ja netikėjau, tačiau ji ir toliau pasakodavo, kaip lankydavosi S.Berlusconi rezidencijoje kartu su kitomis merginomis", - sakė jis prokurorams. Tai svarbu todėl, kad pati Ruby tardytojams aiškino, jog premjeras iš pradžių nežinojo, kad ji nepilnametė, tik vėliau esą ji jam pasakiusi, kiek jai iš tiesų metų.

"Jei visa tai tiesa, premjerui apsiginti bus labai sunku. Iš parodymų matyti, kad Ruby peržengė jo vilos slenkstį, vos tik jai sukako 17 metų. Šį faktą patvirtina ir vienas Milano policijos perimtas telefono pokalbis. 2010 metų spalio 26 dieną Ruby prisipažino savo draugei: "Buvau jo namuose, kai man buvo 16-a."

Ryšiai su mafija

S.Berlusconi klampina ne tik ryšiai su nepilnametėmis, bet ir su mafija. Gali būti, kad šis politikas susijęs su 1993 metais Romoje, Florencijoje ir Milane nugriaudėjusiais bombų sprogimais - tuomet žuvo 10 žmonių, o kelios dešimtys buvo sužeista. Tokia išvada padaryta, kai mafiozas Francesco Juliano pareiškė, kad S.Berlusconi buvo vienas iš tų, kurie duodavo mafijai nurodymus.

Tiesa, tuo metu S.Berlusconi dar nebuvo įkėlęs kojos į didžiąją politiką, tačiau F.Juliano girdėjo, kaip jis sakė, kad kai tik bus atšauktas režimas "41-bis", jis taps vyriausybės vadovu. Tais sprogdinimais ir siekta, kad būtų atšauktas režimas "41-bis", t. y. prieš mafiją nukreipti įstatymai. "Bombos buvo dedamos tam, kad būtų pasiektas susitarimas su valstybe", - sakė ir Giovani Caramitaro, mafijos byloje figūruojantis kaip liudininkas.

Kitas liudininkas Pascuale di Filippo, taip pat davęs parodymus šią savaitę, patvirtino, jog S.Berlusconi žadėjo atšaukti tą režimą ir tai jam padėjo laimėti rinkimus 1994 metais. "Tais metais Sicilijoje visi balsavo už S.Berlusconi todėl, kad jis turėjo mums padėti, t. y. atšaukti "41-bis", - sakė P.di Filippo. Vis dėlto tapęs premjeru S.Berlusconi to nepadarė.

Pirmą kartą apie galimus S.Berlusconi ryšius su mafijos vadais prabilta per teismo procesą 2009 metais. Mafijos atstovas Gaspare Spatuzza papasakojo apie savo susitikimą 1993 metais Romoje su vienu iš "Cosa Nostra" vadų Giuseppe Graviano, kuris jam liepė surengti teroro aktą "Olimpico" stadione. Tuomet G.Graviano pirmą kartą ir paminėjo S.Berlusconi ir Dell'Utri pavardes, kaip "Cosa Nostra" patikėtinių.

Tad pasipylus kaltinimams iš visų pusių, S.Berlusconi pasijuto patekęs į spąstus. Prieš jį sukilo ne tik opozicija, bet ir katalikiškoji spauda. Italijos prezidentas Giorgio Napolitani patarė premjerui nesinaudoti savo neliečiamybe, o verčiau nuvykti į Milano teismą ir apsiginti nuo kaltinimų. Net kai kurie jo kolegos iš partijos "Laisvės tauta" siūlo verčiau taikytis su teisėsauga. S.Berlusconi tai daryti nelinkęs. "Ten mane pastatys prie sienos. Neturiu jokių garantijų, - sako premjeras, o paklaustas apie atsistatydinimą atkerta: - Ką, jūs išprotėjote? Aš dar noriu pasidžiaugti gyvenimu."

Tiesą sakant, niekas ir nesitiki, kad premjeras atsidurs kalėjime. Advokatai jį gindami pademonstruos tikrą virtuoziškumą. Be to, šiuo metu nėra kas pakeistų S.Berlusconi, net opozicijos lyderis nenori naujų rinkimų, nes jo dauguma minimali, o ir vidutinis italas nelaiko premjero dideliu nusikaltėliu. Tik prokurorai reikalauja nedelsiant surengti Kavalieriaus teismą, nes mano, kad jų turimi įrodymai svarūs ir nepaneigiami.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
PASAULIS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"