Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
PASAULIS

NATO vadovas: Rusija įžūliai pažeidžia Ukrainos suverenumą

 
2014 08 29 14:54
AFP/Scanpix nuotrauka

Rusijos pajėgos, tiesiogiai dalyvaujančios karinėse operacijose Ukrainos teritorijoje, įžūliai pažeidžia tos šalies suverenumą ir teritorinį vientisumą, penktadienį pareiškė NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas.

„Nepaisant tuščių Maskvos paneigimų, dabar jau aišku, kad Rusijos kariai ir technika neteisėtai kirto sieną su rytų ir pietryčių Ukraina, – pažymėjo A.F.Rasmussenas. – Tai nėra izoliuotas veiksmas, o dalis pavojingų pastangų per daugelį mėnesių destabilizuoti Ukrainą kaip suverenią valstybę.“

Jis pridūrė, kad NATO visokeriopai gerbs bet kokį Ukrainos parlamento sprendimą atsisakyti šalies „neblokinio statuso“ ir siekti tapti JAV vadovaujamo NATO aljanso nare.

Ukraina sieks narystės

Ukrai­nos prem­je­ras Ar­se­ni­jus Ja­ce­niu­kas penk­ta­die­nį par­eiš­kė, kad vy­riau­sy­bė sieks at­ver­ti ke­lią ša­lies sto­ji­mui į NA­TO ir pa­teiks par­la­men­tui pa­siū­ly­mą bal­suo­ti dėl ofi­cia­laus „neb­lo­ki­nio“ ka­ri­nio sta­tu­so pa­nai­ki­ni­mo.

„Vy­riau­sy­bė tei­kia Aukš­čiau­sia­jai Ra­dai įsta­ty­mą dėl Ukrai­nos ne­blo­ki­nio sta­tu­so pa­nai­ki­ni­mo ir Ukrai­nos na­rys­tei NA­TO at­vė­ri­mo“, – A. Ja­ce­niu­kas sa­kė mi­nis­trų ka­bi­ne­to po­sė­dy­je.

Prem­je­ras pri­dū­rė, kad „pag­rin­di­nis ir vie­nin­te­lis tiks­las Ukrai­nos iš­orės po­li­ti­ko­je – įgy­ti na­rys­tę Eu­ro­pos Są­jun­go­je“, sa­ko­ma vy­riau­sy­bės spau­dos tar­ny­bos pra­ne­ši­me.

„Šis įsta­ty­mas drau­džia Ukrai­nos vals­ty­bei pri­im­ti spren­di­mus dėl na­rys­tės ko­kio­se nors ki­to­se eko­no­mi­nė­se, po­li­ti­nė­se ar­ba ka­ri­nė­se są­jun­go­se, ku­rios prieš­ta­rau­ja pa­grin­di­niam Ukrai­nos tiks­lui – na­rys­tei Eu­ro­pos Są­jun­go­je“, – pa­brė­žė A. Ja­ce­niu­kas.

Pa­sak jo, pri­ėmus siū­lo­mą įsta­ty­mą, Ukrai­nai bū­tų už­kirs­tas ke­lias pri­si­jung­ti prie Ru­si­jos va­do­vau­ja­mos Mui­tų są­jun­gos ir ku­ria­mos Eu­ra­zi­jos Są­jun­gos, taip pat prie ki­tų Mask­vos ini­ci­juo­ja­mų blo­kų, ku­rie „iš es­mės yra ne kas ki­ta, kaip So­vie­tų Są­jun­ga Ru­si­jos Fe­de­ra­ci­jos var­du“.

A. Ja­ce­niu­kas krei­pė­si į Ukrai­nos pre­zi­den­tą Pe­tro Po­ro­šen­ką, pra­šy­da­mas su­teik­ti vy­riau­sy­bės siū­lo­mam įsta­ty­mo pro­jek­tui pri­ori­te­ti­nį sta­tu­są ir įpa­rei­go­ti par­la­men­tą ne­del­siant jį aps­vars­ty­ti.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
PASAULIS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"