Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
PASAULIS

Kraujo ištroškusių studentų linksmybės

 
2009 02 07 0:00
"Angelo veido" žudikė A.Knox.<br>LŽ archyvo nuotrauka
"Angelo veido" žudikė A.Knox.
LŽ archyvo nuotrauka

21 metų anglė Meredith Kercher atvyko į Perudžos miestą mokytis italų kalbos. 2007 metų lapkričio 2 dieną policija merginą rado nuogą perrėžta gerkle jos kambaryje po antklode. Dabar Italijoje atnaujintas žudikų teismas, o ši tragedija vadinama garsiausiu dešimtmečio procesu.

Visų Šventųjų dienos vakare prisišokusios per Heloviną Meredith su drauge gardžiavosi teramisu. Meredith tebevilkėjo vampyro kostiumą ir buvo nusidažiusi lūpas kraujo spalva. Paskui iš draugės namų ji pėsčiomis išėjo namo. Kitos dienos popietę policija išlaužusi merginos miegamojo duris nustėro: kambarys buvo suniokotas, langas išdaužtas akmeniu, sienos ir baldai nutaškyti krauju, o iš po antklodės, numestos ant plytelėmis išklotų grindų, kyšojo basa merginos koja. Meredith plaukai buvo sulipę nuo kraujo, akys plačiai atmerktos, kakle žiojėjo gili žaizda.

Dabar Italijoje vyksta teismas, kuriame turėtų paaiškėti, kas nutiko 2007-ųjų naktį į lapkričio antrąją.

Siaubingiausias dešimtmečio nusikaltimas.

Taip vadinama ši žmogžudystė Italijoje. Prokurorai mano, kad norėjusi būti mokytoja mergina tapo satanistų sekso orgijos auka. Orgijai įsisiautėjus trys "nebrandūs ir negailestingi" jaunuoliai įvykdė iškrypėlišką ritualinę žmogžudystę pagal japonų smurtinius komiksus.

Tačiau tokia versija netiki net aukos šeimos advokatas Francesco Mareska. Jis teigia, kad "jaunimas tik norėjęs išmėginti erotinį žaidimėlį", o italai dabar galės pasimėgauti nepadorių studentų asmeniniu gyvenimu, kuriam būdingas hašišo rūkymas, linksmybės iki paryčių ir smegenų naikinimas nuolat sėdint prie kompiuterio.

Tarptautinė mišrainė

Įtariamieji - trys jaunuoliai iš skirtingų šalių, nė vienas anksčiau nebaustas. Pagrindinis įtariamasis - 22 metų Rudy Guede, gabus, bet nedrausmingas krepšininkas. Šį Dramblio Kaulo Kranto Respublikos pilietį teismas jau praėjusį spalį nuteisė 30 metų kalėti. Teisėjas Paolo Micheli buvo įsitikinęs, kad būtent jis išprievartavo M.Kercher ir vėliau padėjo ją nužudyti.

R.Guede - žinomas veltėdis ir vakarėlių mėgėjas - gyveno Perudžoje nuo 5-erių metų ir pardavinėjo narkotikus pobūviuose. Savo "Facebook" puslapyje jis skelbė naivius šūkius siekti taikos pasaulyje ir dėjo savo nuotraukas, kuriose įsiamžino kaip besimaivantis Drakula. "Gersiu tavo kraują" - parašyta apačioje. Po Meredith nužudymo R.Guede spruko į Milaną, vėliau per Šveicariją - į Vokietiją, kur po savaitės buvo suimtas traukinyje prie Koblenco. Vaikinas tvirtina esąs nekaltas, o jo advokatas Nikodemas Gentile'is padavė apeliaciją, nes yra tikras, kad aukštesniosios instancijos teismas pakeis sprendimą.

Kitas įtariamasis - 24 metų informatikos studentas dabita Raffaele Sollecito, turtingo Apulijos urologo sūnus, kolekcionuojantis peilius ir mėgstantis smurtinius japonų komiksus. Tai malonus, tvarkingas ilgaplaukis jaunuolis, tačiau prokuroras įsitikinęs, kad 30 centimetrų ilgio peilis, kuriuo padarytas nusikaltimas, priklauso būtent jam.

Šis kurso draugų mėgstamas studentas turėjo nuosavą dviejų kambarių butą ir automobilį. Tačiau internete skelbiamos jo nuotraukos neatitinka rimto studento įvaizdžio: apsivyniojęs tualetiniu popieriumi Raffaele pozuoja su mėsininko kirviu aiškindamas, kad trokšta "ekstremalių sekso sukeliamų pojūčių". Vieniems - tai rimtas kaltės įrodymas, kitiems - tik išsidirbinėjimas internete. Draugai netiki, kad drovusis Raffaele, kurį jie vadino vokiečiu, nes moka kelis žodžius vokiškai ir yra labai tvarkingas, galėjo ką nors nužudyti. Raffaele taip pat neigia savo kaltę.

Trečioji įtariamoji - 21 metų dailutė amerikietė Amanda Knox, vadinanti Meredith savo drauge ir gyvenusi su ja ir dviem italėmis viename bute. Ji vienintelė yra nubausta 269 dolerių bauda tada, kai kaimynai iškvietė policiją pasiskundę vakarėlio keliamu triukšmu.

Amanda su Raffaele buvo vos prieš savaitę susipažinę klasikinės muzikos koncerte. Prokuroras įsitikinęs, kad būtent amerikietė, kurią Italijos spauda vadina Angelo veidu, per sekso orgiją perrėžė Meredith gerklę. Tam linkęs pritarti ir R.Guede advokatas. "Visada manoma, kad žudikas - juodaodis, o ne tokia maloni mergaitė", - sako jis.

Amanda, matematikos mokytojos duktė, gerai mokėsi brangioje jėzuitų gimnazijoje ir dainavo chore. Puikiai žaidžiančią futbolą 11-metę Amandą bendraklasiai tinklalapyje vadino Foxy Knoxy - tai gali reikšti ir "gudrutė Knoxy", ir "patrauklioji Knoxy". Meredith apie savo buto draugę yra pasakojusi, kad ši jau po savaitės Perudžoje turėjo draugą, be to, buvo netvarkinga ir triukšminga. Interneto nuotraukoje Amanda pozuoja su senoviniu automatu, po nuotrauka parašas - "nacistė". Jos sesuo Deanna aiškina, kad tai tik sąmojinga nuotrauka, padaryta Graco muziejuje, prisiminus jos vokiečius protėvius.

Savo tinklalapyje Amanda paskelbė ir šokiruojantį tekstą "Mažasis broliukas", kurį sukūrė Vašingtono universiteto kursuose. Jame kalbama apie prievartavimą ir kraują, skustuvu sužalotą veidą. Kaltintojai šį paauglės kūrinį pavadino nelaimės pranašu, nors anuomet žiauraus teksto reikalavusiai docentei jis pasirodęs nepakankamai stiprus.

Skirtingi parodymai

Kvočiama kelios dienos po žmogžudystės A.Knox prisipažino buvusi namuose, girdėjusi Meredith riksmą, bet išsigandusi ir užsikimšusi ausis. Ji teigė, kad žudikas - kongietis, kurio naktiniame bare "Le Chic" ji kartais dirbdavo padavėja. Vėliau šį prisipažinimą teisėjas atmetė, nes protokolas buvęs surašytas itin neprofesionaliai - ankstų rytą, nedalyvaujant vertėjui ir advokatui, po 9 valandas trukusios apklausos.

Dabar Amandos tėvas tvirtina, kad jo duktė buvo mušama, kad kongiečio vardą jai įteigę, nes šis nieko bendra su nusikaltimu neturi ir orgijos metu buvo su draugais, o pati Amanda pasakoja, kad visą naktį praleido su draugu - abu žiūrėjo filmą "Amelija iš Monmartro", rūkė hašišą ir mylėjosi. Namo ji grįžo apie šeštą ryto, nustebo pamačiusi tiek daug kraujo vonioje, bet viską išplovė ir nusiprausė po dušu.

Raffaele iš pradžių tokiai versijai pritarė, o paskui ją pavadino visiška nesąmone. Jis tai aiškino, kad meluoti jį vertė Amanda, tai sakė, kad apskritai nieko neprisimena, nes buvo apsirūkęs.

Ypač keista Rudy versija. Šis prisipažino tą naktį mylėjęsis su Meredith, nes iš anksto buvo su ja susitaręs susitikti po Helovino vakarėlio. Orgazmo jis nepatyręs, nes neturėjęs prezervatyvo ir todėl nutraukęs santykius (patologinės anatomijos specialistai jo spermos pėdsakų nerado). Vėliau jam esą pasidarė bloga, nes buvo suvalgęs nešviežią kebabą, ir jis penkias minutes praleido tualete, klausydamasis per ausines muzikos, todėl negirdėjęs Meredith šauksmų. Kai jis išėjo iš tualeto, ant jo šoko smulkutis italas su peiliu ir sužeidė dešinį delną, o paskui pabėgo šaukdamas: "Radai negrą, radai kaltąjį." Rudy teigia mėginęs padėti mirštančiai Meredith, bet buvę per vėlu. Apimtas panikos jis išėjęs. Atsirado liudininkų, mačiusių Rudy diskotekoje "Domus", kur jis šoko iki pusės trijų, o paskui iki penktos ryto sėdėjo bare. Tokiu pasakojimu teisėjas nepatikėjo ir nuteisė afrikietį 30 metų kalėti.

Prokuroro versija

Prokuroras Giuliano Mignini įsitikinęs, kad meluoja visi trys. Jo nuomone, orgiją sukurstė Amanda, paveikta Raffaele seksualinių fantazijų apie vampyrų žudymą. Jie trise įsiveržė į Meredith kambarį ir vertė ją dalyvauti sekso žaidimuose. Šiai nesutinkant, išrengė nuogai, parklupdė keturpėsčia (tai įrodo mėlynės Meredith alkūnėse) ir, laikant Rudy, Raffaele ją išprievartavo. Amanda užspaudė merginai burną, kai toji ėmė rėkti, o paskui įsijautusi Raffaele peiliu tris kartus dūrė į gerklę. Per 7-10 minučių Meredith nukraujavo ir mirė.

Norėdama suklaidinti policiją, trijulė išdaužė langą ir pavogė 250 eurų, skirtų sumokėti už nuomą. Amandai užklojus nuogą kūną, žudikai paspruko.

Kitą rytą Amanda atsinešė didelį butelį baliklio ir išplovė kraują koridoriuje bei vonioje. Bet ekspertai aptiko Meredith kraujo visur. Jie rado Raffaele DNR pėdsakų ant suplėšytos Meredith liemenėlės metalinio lankelio, nors jo advokatai šį įrodymą laiko "nereikšmingu", nes "neįmanoma palikti pėdsakų ant siauro lankelio nepalietus petnešėlės".

Nė vienas neprisipažino

Kadangi nė vienas įtariamųjų neprisipažino, kaltinimas grindžiamas 120 pirštų atspaudų, kraujo ir DNR pėdsakais, Raffaele bute rastu peiliu, ant kurio rankenos Amandos, o ant ašmenų - Meredith kraujas. Advokatų nuomone, tai nieko neįrodo, nes DNR rasta per mažai, o Meredith žaizdos padarytos 10 centimetrų ilgio peiliu, kai rastas "nusikaltimo įrankis" - tris kartus ilgesnis. Be to, koks kvailys ginklą pasidėtų į savo virtuvės stalčių?

Prokuroras mano, kad nusikaltėliai tikrai kvaili, nes rastas Amandos rytą po nusikaltimo nupirktų dviejų butelių baliklio čekis. Yra ir liudininkų, mačiusių, kaip Amanda pirko baliklį. Be to, trijulė po nusikaltimo elgėsi keistai. Lapkričio 2 dieną policija pasirodė 12.35 val., nes ją iškvietė kaimynė, kurią erzino sode vis skambantis mobilusis telefonas. Ieškodami jo savininko, pareigūnai rado Meredith kūną.

Tuo metu Raffaele ir Amanda stovėjo prie namo apsikabinę ir atrodė sutrikę. Jie aiškino, kad iškvietė policiją, bet prokuroras nustatė, kad Raffaele paskambino praėjus 20 minučių, kai policija jau buvo atvykusi.

Kaltinimas turi trūkumų: Rudy ir Raffaele anksčiau nebuvo pažįstami, Amanda ir Raffaele susitikinėjo tik savaitę, o Amanda Rudy buvo sutikusi tik kartą bare. Kodėl tada jie nutarė surengti žiaurią orgiją? Nepasitikima ir prokuroru G.Mignini, konservatyviu, visur šėtono veiklos ieškančiu kataliku, kuris buvo teisiamas už naudojimąsi tarnybine padėtimi.

Užtat A.Knox Italijos žiniasklaida pavertė žvaigžde, ji net vaidino kalėjime kurtame filme. Kai per Didįjį penktadienį kalėjime apsilankė Perudžos vyskupas ir kaip įprasta pabučiavo basas vieno kalinio kojas - tai buvo Amandos kojos. Jau metus ji rašo dienoraštį, kurio puslapiai rodosi spaudoje ir internete. Jame ji viską paaiškina labai paprastai - nusikaltimo naktį ji užmigo, o kai pabudo, jos draugė buvo negyva.

Parengė Rima KRUPENKAITĖ

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
PASAULIS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"