Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
PASAULIS

„Germanwings“ lainerio aviakatastrofos vietoje rasta „juodoji dėžė“

 
2015 03 24 12:55
Reuters/Scanpix nuotrauka

Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bernard'as Cazeneuve'aspatvirtino, kad antradienį surasta Alpėse sudužusio bendrovės „Germanwings“ lėktuvo juodoji dėžė.„Juodoji dėžė rasta ir bus pristatyta tyrėjams“, – sakė B.Cazeneuve'as reporteriams.

„Niekas neišgyveno“, pareiškė Prancūzijos susisiekimo ministras Alainas Vidalies. Vokietijos oro bendrovės laineriui antradienį vidurdienį sudužus Prancūzijos Alpių pietinėje dalyje netoli vieno slidinėjimo kurorto, žuvo, kaip manoma, visi jame buvę 150 žmonių.

Pasak pareigūno, iš radarų ekrano dingo oro bendrovės "Germanwings" reiso GWI18G lėktuvas, kuriuo skrido 144 keleiviai, du pilotai ir keturi stiuardai bei stiuardesės.

Reuters/Scanpix nuotrauka
Reuters/Scanpix nuotrauka

Laineris skrido iš Ispanijos miesto Barselonos į Vokietijos miestą Diuseldorfą, kai sudužo tarp Din le Beno ir Barsijoneto miestų, nurodė Prancūzijos laikraštis "La Provence".

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as sakė, kad per katastrofą veikiausiai niekas neišgyveno.

"Nemanoma, kad kas nors būtų išsigelbėjęs", - kalbėjo jis žurnalistams.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as pareiškė, kad tarp 150 žmonių, kurie antradienį žuvo per lėktuvo katastrofą, yra vokiečių, ispanų ir „galbūt“ turkų.

Prezidentas pridūrė negalintis garantuoti, kad katastrofą patyrusiame „Germanwings“ orlaivyje, kuris skrido iš Barselonos į Diueldorfą ir sudužo nuošalioje snieguotoje vietovėje, tikrai nebuvo Prancūzijos piliečių.

Oro bendrovės „Germanwings“ reiso GWI18G lėktuvas skrido iš Ispanijos pajūrio miesto Barselonos į Vokietijos miestą Diuseldorfą. Laineris nukrito netoli Barsijoneto miesto pietryčių Prancūzijoje.

Lėktuvo įgula nesiuntė nelaimės signalo, sakė civilinės aviacijos pareigūnas naujienų agentūrai AFP. „Įgula nesiuntė „Mayday“. Dispečerinėje buvo nuspręsta paskelbti, kad lėktuvą ištiko nelaimė, nes nebebuvo ryšio su lėktuvo įgula“, – sakė šis šaltinis.

Vokietijos pigių skrydžių bendrovės „Germanwings“ vadovas nurodė, kad antradienį Prancūzijos Alpėse sudužusiame jos lėktuve buvo 144 keleiviai ir šeši įgulos nariai, patikslinęs anksčiau skelbtą skaičių.

Prancūzijos aviacijos tarnybos anksčiau buvo paskelbusios, kad sudužusiu laineriu skrido 142 keleiviai ir šeši įgulos nariai, kurie, kaip baiminamasi, visi žuvo.

„Remdamiesi šiuo metu turima informacija, negalime pasakyti, ar esama išgyvenusiųjų ir kiek jų galėtų būti“, – „Germanwings“ vykdomasis direktorius Oliveris Wagneris nurodė trumpame pranešime, kurį paskelbė Vokietijos televizija.

„Germanwings“ nustatė, kad lėktuvas, pasiekęs vadinamąjį kreiserinį aukštį, po minutės ėmė leistis, prarasdamas aukštį dar aštuonias minutes.

„Oro lainerio ryšys su prancūzų radaru ir prancūzų skrydžių kontrolės dispečeriais nutrūko 10 val. 53 min. maždaug 6 tūkst. pėdų (apie 1830 m) aukštyje. Po to lėktuvas sudužo“, – sakė žurnalistams per spaudos konferenciją bendrovės „Lufthansa“ padalinio „Germanwings“ direktorius Thomas Winkelmannas.

Jis dar pridūrė, kad įprastą šio lėktuvo profilaktinę priežiūrą pirmadienį atliko „Lufthansa Technik“.

„Niekas neišgyveno“, pareiškė Prancūzijos susisiekimo ministras Alainas Vidalies. „Nelaimės signalas buvo užregistruotas 10 val. 47 min. (11 val. 47 min. Lietuvos laiku). Nelaimės signalas parodė, kad lėktuvas yra 1 524 metrų aukštyje avarinėje situacijoje“, - sakė ministras ir pridūrė, kad katastrofa įvyko netrukus po to, kai buvo gautas nelaimės signalas.

flightradar24.com iliustracija
flightradar24.com iliustracija

Prancūzijos prezidentas F.Hollande'as pareiškė, kad veikiausiai žuvo visi 148 laineriu skridę žmonės.

„Tai tragedija mūsų žemėje“, - sakė valstybės vadovas ir pridūrė, kad artimiausiu metu pasikalbės su Vokietijos kanclere Angela Merkel.

Pasak prezidento, tikėtina, jog tarp katastrofos aukų yra nemažai vokiečių.

F.Hollande'as, kurio kreipimąsi tiesiogiai transliavo televizija, taip pat sakė, kad orlaivis sudužo nuošalioje vietovėje ir kol kas neaišku, ar yra nukentėjusiųjų ant žemės.

C. Spohras/Reuters/Scanpix nuotrauka
C. Spohras/Reuters/Scanpix nuotrauka

Vokietijos oro milžinė „Lufthansa“ nurodė kol kas neturinti informacijos apie jos antrinės įmonės „Germanwings“ lėktuvo katastrofą Prancūzijos Alpėse ir sakė, kad jai tai „tamsi diena“.

„Kol kas nežinome, kas nutiko 4U 9525 reiso lėktuvui“, - sakė oro vežėjos „Lufthansa“ vadovas Carstenas Spohras.

„Reiškiu giliausią užuojautą mūsų keleivių ir įgulos narių, buvusių 4U 9525 reiso lėktuve, šeimoms ir draugams. Jei mūsų būgštavimai pasitvirtins, tai bus tamsi diena bendrovei „Lufthansa“. Tikimės, kad bus rasta išsigelbėjusių žmonių“, - sakė jis.

Ispanijos premjeras Mariano Rajoy pareiškė esantis sukrėstas Vokietijos pigių skrydžių bendrovės lėktuvo katastrofos, į kurią pateko 150 iš Barselonos skridusių žmonių.

„Lėktuvo katastrofa Alpėse sukrėtė. Tragedija. Tyrime bendradarbiaujame su Prancūzijos ir Vokietijos pareigūnais“, – paskelbė jis žinutę tinkle „Twitter“, prancūzų pareigūnams pranešus, jos per katastrofą niekas iš keleivių ar įgulos narių neišgyveno.

Ispanijos karalius Pilypas VI, viešintis Prancūzijoje su valstybiniu vizitu, nurodė, kad nebuvo pastebėta jokių ženklų, jog Prancūzijos Alpėse sudužusio keleivinio lainerio nuolaužose esama išgyvenusių žmonių.

„Žinome, kad jis yra vietovėje, kurią pasiekti nepaprastai sudėtinga ir kad paieškos bus keblios“, – nurodė karalius.

Felipe, stovėdamas ant Eliziejaus rūmų laiptų su savo žmona Letizia (Letisija) ir Prancūzijos prezidentu Francois Hollande'u taip pat pranešė, kad sustabdo savo vizitą dėl 150 žmonių iš Ispanijos į Vokietiją skraidinusio lėktuvo katastrofos.

„Mes nusprendėme atšaukti šią kelionę“ po diskusijų su F.Hollande'u ir Ispanijos premjeru Mariano Rajoy, sakė karalius netrukus po to, kai oficialiai prasidėjo jo vizitas.

Priežastys kolkas nežinomos

Katastrofos rajone naršo gelbėtojų sraigtasparniai/AFP/Scanpix nuotrauka
Katastrofos rajone naršo gelbėtojų sraigtasparniai/AFP/Scanpix nuotrauka

Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bernard'as Cazeneuve'as, kuris sakė, kad lainerio nuolaužos jau surastos, išvyko į nelaimės vietą.

„Keleivinio lėktuvo nuolaužos rastos Barsijoneto apylinkėse“, – nurodė Vidaus reikalų ministerijos atstovas Pierre'as-Henry Brandet.

Duodamas interviu televizijai BFM jis pridūrė, kad paieškų ir gelbėjimo operacija tikriausiai bus „nepaprastai ilga ir sudėtinga“, nes ta vietovė yra atoki ir sunkiai pasiekiama.

Prancūzijos premjeras Manuelis Vallsas nurodė, kad avarijos priežastys dar nežinomos. „Aišku, dar nežinome sudužimo priežasčių, – M.Vallsas sakė žurnalistams. – Žinoma, baiminamės, kad šiandien žuvo 142–150 keleivių ir įgulos narių, žinant šios katastrofos aplinkybes.“

„Daroma viskas, kad suprastume, kad įvyko, ir padėtume aukų šeimoms“, – pabrėžė premjeras.

„Germanwings“ kol kas negalėjo pakomentuoti, kokia buvo šios katastrofos priežastis.

„Ką tik sužinojome apie žiniasklaidos pranešimus, kuriuose keliamos prielaidos dėl to incidento, nors mes dar neturime jokios patvirtintos informacijos“, – sakoma pranešime.

„Kai tik gausime konkrečios informacijos, nedelsiant informuosime žiniasklaidą“, – pridūrė bendrovė, ragindama žmones stebėti jos tinklalapį www.germanwings.com.

Europos aerokosminių technologijų milžinės „Airbus“ atstovas sakė „kol kas“ negalintis nieko komentuoti.

„Neturime jokios informacijos apie šios avarijos aplinkybes“, – atstovas sakė naujienų agentūrai AFP, pridūręs, kad bendrovė įkūrė „krizės grupę“.

2000 metų liepą bendrovės „Air France“ viršgarsinis laineris „Concorde“ sudužo tuojau po to, kai pakilo iš Charles'o de Gaulle'o (Šarlio de Golio) oro uosto Paryžiuje, skrisdamas į Niujorką. Ta katastrofa, nusinešusi 113 žmonių, daugiausiai Vokietijos piliečių gyvybių, paskatino nutraukti „Concorde“ lėktuvų eksploataciją.

Daugiausiai žmonių gyvybių nusinešusia civilinės aviacijos katastrofa išlieka 1977 metų kovo 27 dieną įvykusi tragedija, kai Tenerifėje ant kilimo ir tūpimo tako susidūrė du superlaineriai „Boeing 747“ – tąsyk žuvo 583 žmonės. Tuo tarpu 1985 metų rugpjūčio 12 dieną bendrovės „Japan Airlines“ lėktuvui įsirėžus į kalno šlaitą žuvo 520 žmonių.

Prancūzijos pagrindinė oro dispečerių profsąjunga SNCTA dėl naujausios tragedijos atšaukė streiką, planuotą nuo trečiadienio iki penktadienio.

„Įšaldome savo planuotą streiką dėl emocijų, sukeltų šios katastrofos skrydžių valdymo centruose, ypač Provanso Ekse“, – AFP sakė profsąjungos atstovas Roger Rousseau.

Pareiškė užuojautą

Lietuvos vadovai Vokietijai ir Ispanijai pareiškė užuojautą dėl antradienį Prancūzijoje įvykusios tragiškos lėktuvo katastrofos, kurioje žuvo šių šalių piliečiai.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė užuojautoje Ispanijos karaliui Felipei VI ir Vokietijos prezidentui Joachimui Gauckui palinkėjo stiprybės ir ištvermės žuvusiųjų šeimoms, artimiesiems ir visiems Vokietijos bei Ispanijos gyventojams.

„Esame giliai sukrėsti ir nuliūdę dėl žmonių gyvybes nusinešusios oro linijų kompanijos „Germanwings“ lėktuvo katastrofos Prancūzijos Alpėse. Lietuvos Vyriausybės ir visos šalies žmonių vardu leiskite pareikšti nuoširdžią užuojautą aukų šeimoms ir artimiesiems”, – rašo premjeras Algirdas Butkevičius užuojautoje Vokietijos kanclerei Angelai Merkel ir Ispanijos premjerui Marianui Rajoy'jui (Marianui Rachojui).

„Liūdime dėl skaudžių netekčių ir dalijamės skausmu su žuvusiųjų artimaisiais“, – teigiama Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės išsiųstose užuojautose Vokietijos ir Ispanijos parlamentų vadovams.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius savo „Twitter“ paskyroje taip pat išreiškė užuojautą dėl katastrofos, skirdamas „mintis ir maldas“ bei paramą žuvusiųjų šeimoms.

Antradienį vidurdienį Prancūzijos Alpių pietinėje dalyje netoli vieno slidinėjimo kurorto sudužus Vokietijos oro bendrovės „Germanwings“ laineriui, žuvo, kaip manoma, visi jame buvę 150 žmonių. Pranešama, kad nelaimės signalas užregistruotas prieš 11 val. vietos laiku, lėktuvui esant 1,5 kilometro aukštyje, netrukus po to įvyko katastrofa.

Prancūzijos prezidentas Fransua Hollande'as (Fransua Holandas) pranešė, kad tarp 150 žmonių, žuvusių per katastrofą, yra vokiečių, ispanų ir turkų.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
PASAULIS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"