Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
EKONOMIKA

Ten, kur netrūksta baltų angelų

 
2009 12 22 0:00
Šv. Kalėdos kauniečių Kaikarių namuose šiemet kiek kitokios - Kristina jas pasitiks Vatikane, bet šventėms namus būtinai reikia papuošti.<br>Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"
Šv. Kalėdos kauniečių Kaikarių namuose šiemet kiek kitokios - Kristina jas pasitiks Vatikane, bet šventėms namus būtinai reikia papuošti.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Kasmet tradiciškai, likus dviem savaitėms iki šv. Kalėdų, kauniečio mikrochirurgo Vyginto Kaikario namuose prasideda prieškalėdinis maratonas. Kalėdų simboliais papuošti namus - toks pat svarbus rūpestis, kaip šv. Kalėdų ir Naujųjų metų sutikimas.

Mikrochirurgo žmona Kristina Kaikarienė, renginių organizatorė ir vestuvių planuotoja, beveik laikrodžio tikslumu suburia namie šeimą tą valandą, kai puošiama eglutė.

Paprastai ir kukliai.

K.Kaikarienė mano, kad patys turime stengtis susikurti nekasdienišką, šiek tiek iškilmingesnę nuotaiką, kad bet kuri šventė būtų įdomi, nebūtinai tai turi būti Kalėdos ir Naujieji metai.

"Puošti namus labai svarbu. Tai dalis pačios gražiausios metų šventės, kurios nekantriai laukėme. Pajunti tas nuotaikas. Beje, nebūtina daug išlaidauti, kad namai būtų pilni kalėdinių papuošalų", - sako Kristina.

Ji mėgsta pati kurti kalėdines kompozicijas. Paprastas ir kuklias, bet šiltas ir mielas savo šeimai. Tai gali būti pasidabruota pušies šakelė, padabinta žvakute ir raudonomis spanguolių uogelėmis bei baltu kaspinu. Arba iš popieriaus lapo iškirptas baltas angelas.

Šventinis namų dekoravimas - kūrybinis darbas. Šioje srityje Kristina šiek tiek daugiau išmano nei jos vyras Vygintas ir duktė Kristė. Tad ji mielai dalijasi savo patirtimi su namiškiais.

"Turime tradiciją visi kartu puošti eglutę ir gražinti namus. Pasiruošimo vakaras šventei būna pilnas netikėtumų. Duktė Kristė ūgtelėjo. Ji mus jau lenkia kūrybingumu ir išradingumu. Tai mane itin džiugina. Daug metų puoselėjau grožio daigelius ir jie sudygo", - šypsosi moteris.

Kalėdiniai vaidinimai

Kaikarių namuose šv. Kalėdų nuotaika pajuntama tada, kai papuošiama eglutė ir uždegamos žvakutės. Lyg gerosios dvasios palubiais "skraido" pakabinti šventiniai angelai, snaigės ir žvaigždės. Laukimo momentas, kada į duris pasibels Kalėdų Senelis ir visiems atneš dovanų, toks užburiantis ir viliojantis! Džiaugsmo lūkesčių pilni namai. Kalėdų stebuklas jau įvyko.

Tačiau šios šv. Kalėdos K.Kaikarienei yra kiek kitokios. Kartu su šeima Kūčių ji sulauks Romoje. Mat pirmą kartą jos prodiusuojama dainininkė Rūta Ščiogolevaitė dalyvauja Vatikane vykstančiame kalėdiniame koncerte, kurį transliuoja daugelio šalių televizijos.

"Į Romą išskrendame dieną prieš Kūčias. Tad šventes sutiksime šventojoje žemėje Vatikane. Kalėdų Senelis tikriausiai nesupyks, jei pasibeldęs į namų duris mūsų neras", - smagiai pasakojo Kristina ir džiaugėsi, kad šis prodiusavimas šiemet jai buvo toks sėkmingas.

Pažadėjo neišduoti paslapties

Bet šventės tik prasideda. Dar bus daug netikėtumų ir siurprizų! Tai Kristinos išmonė. Namiškiai nekantriai laukia, kas bus šiemet. Kalėdiniai vaidinimai - taip pat Kaikarių šeimos tradicija. Šeimos draugai priprato per šv. Kalėdas ir Naujuosius metus sulaukti Kristinos stebuklų. Jie žino, kad neteks nuobodžiauti.

Tik V.Kaikaris gudriai žvelgia į žmoną ir jai sako: "Gal šį kartą vaidinkite be manęs?" Jis visaip mėgina išsisukti, kad tik nereikėtų būti kokiu nors herojumi. Tačiau Vygintui nepavyksta - jis privalo vaidinti. Juk jų šeima - tai visas teatras! Net augintiniai - šuo ir katytė - įtraukti į vaidinimus. Pamėgintų kas nors nedalyvauti - viskas sugriūtų. Juk dublerių nėra! Medikas šypteli ir sako, kad sutinka eiti į kompromisą su žmona, jei iš anksto jam pasako, ką reikės vaidinti. Tada bent turi laiko pasirengti vaidmeniui.

"Kristina nepyksta, jei aš kartais spyriojuosi. Jos tiesioginis darbas - su scenos žmonėmis. Be to, ji nuo jaunystės šoko standartinius šokius ir jai daug lengviau vaidinti. Man reikia šiek tiek pasiruošti, kad nesugadinčiau renginio", - smagiai pasakojo V.Kaikaris.

Vygintas giria žmoną, kad ji taip išradingai moka rengti šeimai ir draugams nuostabias šventes. Kartą jam teko vaidinti angelą, kitą kartą - būti gulbinu, dar - drugeliu. Net reikėjo išmokti dainuoti kaip Luciano Pavarotti. Ką vaidins šiemet, Vygintas jau žino, bet pažadėjo žmonai, kad niekam apie tai neprasitars. Juk kalėdinių stebuklų paslaptis reikia saugoti.

Vaidina visi

O iškilmingiausias visos giminės pobūvis vyksta antrąją šv. Kalėdų dieną Kristinos tėvų namuose. Tam susitikimui ji parengia šventės scenarijų su žaidimais ir būtinai - gyva muzika. Ypač linksma būna vaikams. Kalėdų šventė - su tikru Kalėdų Seneliu, kuris visus apdovanoja lauktomis dovanomis.

Vis dėlto Kristina pripažino, kad daug paprasčiau rengti šventes kitiems nei saviems - vienas atsisako vaidinti miško žvėrelį, kitam nepatinka būti gulbinu arba angelu. Kasmet tai kartojasi. "Kaip surengti šventę, jei kiti man nenori padėti?" - skundžiasi ji.

Bet Kristina yra užsispyrusi ir nesirengia kam nors nuolaidžiauti. Kas dalyvauja šeimos kalėdinėje šventėje, privalo pabūti ir aktoriais, ir šokėjais, ir dainininkais.

Farmacininkų dinastijos palikuonis

Medikas V.Kaikaris su šeima gyvena savo tėvų bute Kauno centre. Jo tėvas buvo žinomas farmacininkas Alfonsas Kaikaris. Jis yra Lietuvos farmacijos muziejaus įkūrėjas. Vyginto senelis tarpukario Lietuvoje turėjo savo vaistinę Laižuvoje. Vygintas nepratęsė šeimos farmacininkų dinastijos ir pasirinko gydytojo profesiją. Trijų kambarių butas trims žmonėms lyg ir ankštokas. Bet kol kas iš šių namų Kaikariai nesirengia niekur keltis.

Prieš kelerius metus šeima padarė buto remontą, kad duktė turėtų atskirą kambarį. Daugiau vietos atsirado, kai atvira erdvė virtuvę sujungė su svetaine. Čia nuolat būna visa šeima ir gražuoliai jų augintiniai.

"Mums smagu grįžti į savo senus namus. Juose jauku, gera ir šilta. Per tiek metų pripratome prie tos vietos. Gyventi miesto centre patogu. Man netoli darbas, o dukteriai - mokykla. Taip pat arti ir įvairios pramogos. Jei mūsų namai būtų už miesto, daug laiko praleistume automobilyje važinėdami pirmyn atgal", - pasakojo V.Kaikaris.

Knygos kaupiasi namie

Kristina pridūrė, kad po remonto atsirado vietos knygoms, nes anksčiau jų nebuvo kur sudėti. Iki lubų įrengta knygų lentyna pilna įvairios literatūros.

"Mėgstu skaityti knygas, tad mūsų namuose jų vis daugiau kaupiasi. Dažnai pagalvoju, kur reikės dėti pačias naujausias. Vietos jau dabar beveik nebėra", - užsiminė kaunietė.

Vygintas net sudarė grafiką, ką jo žmona veikia laisvalaikiu, kai jis slidinėja arba nardo. Pasak jo, Kristiną visada galima rasti toje pačioje vietoje su knyga.

Kaikariai kartais patys stebisi, kaip darniai jie sutaria, nors yra labai skirtingi žmonės. "Aš mėgstu aktyvų poilsį, o žmona - pasyvų. Ji daug skaito, o aš naršau internetą. Iš anksto suplanuoju, ką turiu padaryti, o Kristina mėgsta ekspromtu tvarkyti reikalus", - pasakojo medikas.

Kristina kaip mat prisitaikė prie mėgstančio tvarką ir punktualumą vyro, kai jis susilaužė koją ir po sudėtingos operacijos beveik mėnesį gydėsi Kauno klinikose.

"Mums kartais atrodo, kad gyvenimas sugrius, jei ko nors nepadarysime. Skubame, lekiame, nespėjame nei gyventi, nei džiaugtis tuo, ką turime. Kai atsitinka nelaimė, tik tada suvokiame, kad neteisingai gyvenome. Taip buvo ir man. Dabar ramiau dirbu ir stengiuosi daugiau laiko skirti šeimai", - sakė K.Kaikarienė.

Susiginčijo dėl žuvyčių

Po remonto toje pačioje buto vietoje, nišoje, liko akvariumas. Dėl retos rūšies žuvyčių Kaikariai po beveik penkiolikos bendro gyvenimo metų vos rimtai nesusipyko. Pasirodo, Kristinai kelia pasišlykštėjimą bet koks gyvas padaras, kuris šliaužia ir jo oda yra slydi. Vygintas to nežinojo, kai draugas jam davė į gyvates panašių žuvučių, kurios vadinamos vandens gyvatėlėmis.

"Savo vyrui pasakiau, jei akvariume bus tos žuvytės, aš išeisiu iš namų. Jis manė, kad juokauju. Bet tų žuvyčių nenorėjau nė matyti", - pasakojo senoką istorija kaunietė.

Vygintui ta istorija nėra labai maloni. Per žuvytes būtų praradęs žmoną?! Jis dabar šypsodamasis sako, kad tiek metų gyveno kartu su žmona ir nežinojo, kad jai nepatinka kai kurios žuvytės. "Ne juokais buvau išsigandęs, kai Kristina pasakė, kad dėl žuvyčių išeis iš namų. O man tos žuvytės buvo gražios", - stebėjosi V.Kaikaris.

Užtat šeimos augintiniai jautėsi ramūs ir laukė progos, kada galės šalia šeimininko ant sofos įsitaisyti. Akvariume plaukiojo retos egzotiškos žuvytės. Smaližė katytė ramiai snaudė ir jos nė kiek neviliojo tame akvariume, dėl kurio šeimoje buvo kilęs ginčas, esančios žuvytės.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
EKONOMIKA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"