Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
EKONOMIKA

Magijos rekvizitai - namų interjero dalis

 
2011 03 29 0:00
Alinos Ožič nuotrauka
Alinos Ožič nuotrauka

Burtai, magija, kerai - toks 25 metų vilniečio iliuzionisto Manto Žmuidinavičiaus-Wizard gyvenimo būdas, gana artimas teatrui.

Jaunas vaikinas pasirinko burtininko slapyvardį, kad visiems, kam įdomus paslaptingas magijos pasaulis, būtų aišku, kas jis toks. Ar kada nors teko būti mago namuose? Kiek juose burtų ir kerų? "Abrakadabra, atsiverkite durys", - žaisdami magiškus žaidimus sakydavome vaikystėje. Tie žodžiai veikė kaip burtai ir žadino vaizduotę.

Šį kartą beldžiamės į triukų meistro Manto namų duris, tikėdamiesi iš arčiau pamatyti, kiek magijos yra kasdieniame gyvenime. Koks tas pasaulis iš arčiau, kai dingsta scenos iliuzijos kerai?

Daugiabučio laiptinėje šalia viena kitos dvejos durys - ant vienų yra numeris, kitos - be jo. Toptelėja mintis, kad magija jau prasideda, nes tarsi reikia atspėti, į kurias duris turime pasibelsti?

Burtažodis suveikė

Tyliai ištarėme burtažodį abrakadabra, ir vienos durys atsidarė. Mus pasitiko šviesiaplaukis Mantas ir jo augintinė kalytė, nė per žingsnį nesitraukianti nuo šeimininko. Šuo nelojo, tik apuostė, kas tokie pasibeldė į duris.

Mantas smagiai nusijuokė išgirdęs, kad prieš ateidami į jo namus pabandėme pajusti burtažodžių galią. Abrakadabra suveikė kaipmat.

Pasirodo, iliuzionistas taip pat mėgsta šį žodį. Jo parengta šou programa "Abrakadabra" atnešė sėkmę Latvijos iliuzionistų festivalyje. Vėliau vaikinas parodė daugiau apdovanojimų iš prestižinių pasaulio iliuzionistų renginių Prahoje, Italijoje, Prancūzijoje ir JAV.

Vilnietis M.Žmuidinavičius yra garsaus lietuvio iliuzionisto Arvydo Stonio mokinys. Jis tai visada pabrėžia pasakodamas, kaip prasidėjo jo kelias į magijos pasaulį.

Neseniai Mantas grįžo iš didžiausio pramogų miesto Las Vegaso, kur dalyvavo pasaulio iliuzionistų seminare (World Magic Seminar). Lietuvis pateko tarp septynių iliuzionistų iš viso pasaulio, kurie buvo atrinkti organizatorių pasirodyti prestižiniame renginyje.

Nesijaučia senamadiškas

Skirtingai nei daugelis jaunų žmonių, Mantas gyvena su tėvais ir kol kas neketina išsikelti iš namų, kuriuose užaugo.

"Man taip gera, kad galiu grįžti į tėvų namus iš bet kur ir bet kada. Čia mano namai, čia prasidėjo mano kelias į didžiąją iliuzionisto sceną. Tėvai pirmieji pamatydavo mano parengtus numerius, su jais tardavausi, kartu džiaugdavomės, kai man pavykdavo triukai. Kai rengiausi pasirodyti Amerikoje, taip pat daug repetavau namie. Namiškiai priprato prie mano žaidimų, kurie dabar tapo rimtu užsiėmimu. Esame darni ir draugiška šeima, bet kiekvienas neribojame savo laisvės ir norų. Iš kitos pusės, man pačiam nebūtų laiko rūpintis savo namais. Esu labai užsiėmęs", - vardijo gyvenimo privalumas su tėvais jaunuolis.

Pas tėvus Mantas glaudžiasi nedideliame kambaryje. Čia esančiame lagamine-dėžėje su ratukais telpa visas iliuzionisto turtas.

Pastaruoju metu vaikinas daug keliauja po įvairias šalis. Jis užsiminė, kad dabar ne metas galvoti apie savo namus. Kol kas jaunuoliui jų nereikia, net ir dabar, kai turi artimą draugę Karoliną Liukaitytę, su kuria pasirodė Las Vegase pristatydamas lietuvišką šou programą legendinio miuziklo "Svynis Todas - demonas kirpėjas" motyvais. Mantui padėjo italas iliuzionistas ir režisierius Enrico Pecolli, o galutinis pasirodymo variantas susikristalizavo per dvejus nuolatinių repeticijų metus.

Bandau papokštauti, gal ta daili mergina netikra, kaip ir visas iliuzionisto kuriamas reginys.

Mantas taip pat juokiasi ir svarsto, sakyti tiesą ar vaidinti, kad scenoje sukūrė Karolinos antrininkę. Bet jis sako tiesą.

"Ši mergina iš tikrųjų yra. Ją visi žino kaip televizijos orų mergaitę. Gal pasirodysiu šiek tiek senamadiškas, bet su Karolina negyvename po vienu stogu. Abu daug dirbame, o dabar būname ir toje pačioje scenoje. Tad nesame atskirai", - savo poziciją apgynė Mantas.

Karolina matoma per televiziją, o kaip Wizard asistentė tapo Italijos iliuzionistų čempionato nugalėtoja. Ji sugeba gyva išlįsti iš magiškos dėžės scenoje, kai iliuzionistas į ją susmaigsto keturiolika kardų. Manto namuose mergina vis dėlto nepasirodė.

Dėdė nutapė paveikslą

Las Vegase Mantas stažavosi dvi dienas trukusiose meistriškumo pamokose garsaus iliuzionisto Jeffo McBride'o privačioje mokykloje. Patį naujausią triuką su kortomis parodė LŽ žurnalistams.

Kai ką bandėme užfiksuoti, tikėdamiesi, kad pavyks patiems įsitikinti, kur slypi iliuzionisto paslaptis, ir sučiupti Mantą už skverno. Miklūs rankų judesiai, skvarbus žvilgsnis ir... stebuklas įvyko. Mes taip ir likome nieko nepešę.

Tik kai Mantas atliko naujausią Las Vegase išmoktą triuką su kortomis, prisipažino, kad šis bandymas galėjo ir nepavykti.

"Kortų triuko paslaptį kaip dovaną man patikėjo Jeffo McBride'o mokykloje. Galėjau suklysti, kadangi šį triuką atlikau vos keletą kartų. Tačiau nebūtumėte pastebėję mano klaidos - buvau pasirengęs blogiausiam variantui, jei nepavyktų", - neslėpė jis.

Manto mama Stefanija stebi, kaip sūnus namie kuria burtų iliuziją. Visiems namiškiams tai patinka. "Būtų nuobodu gyventi be Manto išmonės. Jam smagu kurti kitokį gyvenimą. Visa bėda, kad namie patys esame tarsi svečiai. Visi parbėga trumpam ir vėl skuba savo reikalais. Kartais pasimatome tarpduryje. Gyvename po senovei - didelių permainų mūsų namuose nėra, viskas beveik kaip buvo", - sako S.Žmuidinavičienė.

Į šiuos namus neseniai atkeliavo kiek netikėta Manto dėdės tapytojo dovana. Jis nutapė sūnėno portretą ir jam padovanojo. Drobė pakabinta ant sienos svetainėje. Ji iš karto krinta į akis dar esant prieškambaryje. Kad paveiksle pavaizduotas jaunasis iliuzionistas, nekyla abejonių - iš jo rankų krintanti kaukė tarsi byloja: baigėsi vaidinimas ir išsisklaidė visi kerai.

"Nežinojau, kad dėdė sumanė nutapyti mano portretą. Jam nepozavau. Paveikslą parodė jau baigtą. Man tai buvo didelė staigmena. Kodėl menininkas pasirinko mane, o ne ką nors kitą iš mūsų giminės? Nesu toks didis žmogus, kad būčiau vertas jo teptuko. Drobė man patinka. Joje yra kažkas tokio plevenančio iš magijos pasaulio", - pasidžiaugė jaunuolis. Jo nuomone, tai yra artimųjų pripažinimas, kad tampa vis labiau žinomas iliuzionistas už Lietuvos ribų.

Lagamino paslaptis

Iliuzionistas M.Žmuidinavičius - diplomuotas filosofas. Tačiau jis neapsiribojo šiomis aukštojo mokslo studijomis. Mantas dar studijuoja psichologiją ir tikisi kitais metais baigti mokslus. Namuose tarp teatro kaukių ir amuletų daug ne tik magijos ir burtų, bet ir filosofijos bei psichologijos knygų.

Kas yra iliuzionisto lagamine, taip ir nepavyko pamatyti. Vos tik jį pravėręs Mantas išėmė triukų cilindro formos kepurę. Ja vaizdingai pamosikavo, tačiau triuko nepademonstravo. Tik užsiminė, kad parengė specialų siurprizą, bet tai bus šiek tiek vėliau.

Iš spintos Mantas išėmė stilizuotą ilgą juodą apsiaustą, turintį daug vidinių ir išorinių kišenių, užtrauktukų. Kam visa tai, galime šiek tiek numanyti - gal tose kišenėse pradingsta įvairūs nežinia iš kur atsiradę triukų daiktai. Tačiau apie tai jaunuolis nepasakojo. Apsivilko apsiaustą, tarsi tuoj ketintų eiti į sceną. Kur slypi sceninio drabužio paslaptys, žino tik jis pats.

Kiti namai - Rygoje

Iliuzionistas - ne tik filosofas, bet ir psichologas. Lietuvos iliuzionistų klubo viceprezidentas nenori sutikti, kad magas yra tik paprastas cirko triukų atlikėjas.

"Tai daugiau nei fokusų rodymas. Tai bene sunkiausia ir sudėtingiausia iliuzijos meno šaka. Norint pasiekti tokių aukštumų, reikia daug žinių - filosofija ir psichologija vienos iš jų. Pagrindinį dėmesį skiriu rankų miklumui, kad galėčiau scenoje sukurti kuo įtikimesnį iliuzijos reginį", - pasakojo Wizard.

Mantas sako, kad viena yra mokyti pradedančiuosius paprastų triukų, visai kas kita - rengti šou programas tarptautiniuose festivaliuose. Pats jis išėjo gerą iliuzionistų mokyklą, nors tokios pasaulyje kaip ir nėra, dažnai įvairius triukus mokytojai perduoda patikimiems mokiniams, kurie šio meno nepanaudos piktiems tikslams.

"Magija ir burtais neužsiimu. Tai - ne mano sritis. Kartą mane buvo apgavę kišenvagiai - ištraukė piniginę. Tačiau buvau gudresnis už juos - piniginėje jie rado popieriaus skiauteles. Su patyrusiais iliuzionistais kartais konsultuojasi lošimų namų savininkai, kad jiems padėtų išaiškinti kortų lošėjus sukčius", - dalijosi patirtimi iliuzionistas.

Nemažai knygų, apdovanojimų ir kitų daiktų Mantas išvežė į kitus savo namus Rygoje. Pastarosiomis dienomis jis dažniau būna žinomų Latvijos iliuzionistų Dace ir Enriko Pecolli įsteigtoje mokykloje, kuri įrengta jo dideliame name.

"Man pasisekė, nes turiu gerus mokytojus. Rygoje praleidžiu daug laiko. Nuolat tobulinuosi ir siekiu gerinti savo pasirodymų meistriškumą", - tvirtino jaunuolis, iliuzijos menu susidomėjęs vos dešimties metų.

Mantas slapyvardžiu Wizard žinomas jau ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Jo profesija - išskirtinė. Iliuzija tapo jo gyvenimo dalimi. Paslaptis atskleista - Mantas dažnai neužsibūna vienoje vietoje, todėl iki šiol negalvoja apie savo jaukius namus Vilniuje. Iliuzionistas - amžinas keliautojas.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
EKONOMIKA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"