Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
EKONOMIKA

"Kauno ponia" atsikratė laikinų namų

 
2011 01 18 0:00
Kaip tikra Kauno ponia E.Vaitkevičė mėgaujasi savo jaukiais namais, kurie jos gyvenime yra patys gražiausi, prabangiausi ir net didžiausi.<br>Erlendo Bartulio nuotrauka
Kaip tikra Kauno ponia E.Vaitkevičė mėgaujasi savo jaukiais namais, kurie jos gyvenime yra patys gražiausi, prabangiausi ir net didžiausi.
Erlendo Bartulio nuotrauka

Prieš šešerius metus 'Kauno ponia' tapusi 41 metų Eglija Vaitkevičė dabar gyvena kaip tikra ponia - jaukiuose, gražiuose ir prabangiuose namuose.

Viena žinomiausių Kauno moterų pasistengė, kad "poniškai" gyventų ir jos dvi dukterys - 18-metė Greta bei 13-metė Klaudija. "Visą gyvenimą siekiau, kad mano vaikai turėtų gražius namus. Tokius ir turime", - sako tituluota kaunietė E.Vaitkevičė.

Didelė lauko terasa

Eglija mėgaujasi savo jaukiais namais, kurie jos gyvenime yra patys gražiausi, prabangiausi ir net didžiausi. Prašmatnus butas per du aukštus yra pačiame miesto centre. Jo didelė lauko terasa išeina tiesiog į Laisvės alėją. Pro tokius pat didelius buto langus iš trečio aukšto matyti visa miesto panorama. Vaizdas tolėliau - Žaliakalnis ir Prisikėlimo bažnyčios bokštas.

Svetainė turi stiklinę pertvarą. Nėra jokių sienų. Šviesu, erdvu ir gana modernu. Miesto vaizdas kiaurai matyti iš bet kurios didelio buto vietos - erdvaus koridoriaus, vos tik įžengus pro duris, šeimininkaujant virtuvėje, kylant laiptais į mansardą ir net užlipus į viršų pro miegamojo bei vonios stoglangius. Prestižinėje vietoje esantis būstas vertas vien tokio nuostabaus vaizdo.

Paskui tėvą kariškį

Tačiau svarbiausia, jog šis prabangus butas yra pirmas ir kol kas vienintelis E.Vaitkevičės nuosavas būstas po daugelio klajonių metų vaikystėje. Eglija užsimena, kad būdama maža labai norėjo gyventi nuosavame name, bet tai atrodė nepasiekiama svajonė. Kaunietės tėvas buvo sovietų armijos karininkas. Jo šeimai nuolat teko keisti gyvenamąją vietą, nes tai diktavo kariniai paskyrimai. "Mano tėvai ilgai neturėjo nuolatinių namų, juo labiau - prabangių ir prestižinių. Net pagalvoti apie tai negalėjo. Mūsų namai buvo visa tuometinė Sovietų Sąjunga, ir ne tik. Gimiau, kai tėvas tarnavo Rytų Vokietijoje. Šis kraštas man pažįstamas, moku vokiečių kalbą", - pasakoja Eglija.

Provincijos miestas nusibodo

Nuolatinis kraustymasis jaunai merginai buvo įkyrėjęs, ji ilgėjosi pastovumo ir ramybės. Eglijos svajonė išsipildė tada, kai tapo pilnametė. Ji atvažiavo gyventi pas močiutę į Šakius. Paskui ištekėjo, augino dukras, bet moters šeima iširo. Tada Eglija nusprendė kraustytis į Kauną, tikėdamasi, kad šiame mieste atras save, kad pasikeis jos buvęs monotoniškas gyvenimas nedideliame provincijos miestelyje. Laikinojoje sostinėje E.Vaitkevičė su dukromis gyvena daugiau kaip dešimt metų. Kitos šeimos ji nesukūrė. Dabar moteris turi tai, ko taip uoliai siekė: tapo žinoma miesto ponia, turi gražius nuosavus namus ir augina dvi puikias dukras. Abi mergaitės džiaugiasi mamos sėkme, visada ją palaiko ir pritaria jos drąsiems naujiems žingsniams.

Eglija giria dukras, savo pagalbininkes ir užtarėjas. "Mes visos trys - puiki šeima, nors vienoms gyventi nėra lengva", - neslepia žinoma kaunietė.

Dovanos - angeliukai

Eglija grakščiai prisėda svetainėje ant geltonos minkštos sofos. Vilki elegantiškus juodus drabužius. Kaip tikra smetoninių laikų dama laikosi etiketo ir prie svetimų žmonių neavi šlepečių. Tokiais atvejais apsiauna klasikinius aukštakulnius.

Sofa pastatyta beveik pačiame svetainės centre. Tai gana originalu, bet ir patogu. Pro abu svetainės langus gerai matyti Laisvės alėja. Stogų linijos - kaip koks grafikos piešinys.

Monotoniškumas moteriai nepatinka ne tik gyvenime, bet ir buityje. Buto interjerą šeimininkė bando keisti perstumdydama baldus vis į kitą vietą. "Matyt, taip pasireiškia mano klajokliška prigimtis nuo vaikystės", - pajuokauja ji. Būsto erdvės permainos - įprastas dalykas visoms trims šių namų moterims. Dukros taip pat nuolat perstato baldus savo kambariuose.

Namai neperkrauti nei daiktų, nei įvairių niekučių. Juose yra tik tai, kas būtiniausia. Patys mėgstamiausi - draugų dovanoti angeliukai. Jų čia daug. Ant sienos už sofos - paveikslas su angeliukais. Tai pirma Eglijos dovana sau. Ji įsigijo paveikslą, kai įsikėlė gyventi į šį modernų butą. Koridoriuje kabo unikalus rankų darbo sieninis laikrodis, kurį įkurtuvių proga dovanojo mama.

Įkurtuvės - ant grindų

Eglija pasakoja, kad vienu metu dirbo nekilnojamojo turto agentūroje, dekoravo būstus. "Mačiau daug nuosavų namų ir butų, kol radau šį - išskirtinį ir kitokį. Modernus butas per du aukštus man labai patiko, jis buvo ilgai laukta svajonė. Tuščios sienos tik dar labiau paryškino būsto pranašumus. Vien tai, kad butas - pačiame miesto centre, yra didelis patogumas", - aiškina kaunietė.

Tačiau naujus namus dar reikėjo apstatyti baldais. Kai kuriais klausimais Eglija konsultavosi su interjero specialistais, bet daug ką sprendė pati. Šeimininkė su draugais atšventė įkurtuves, kol bute dar nebuvo jokių baldų. Moteris šypsodamasi prisimena, kad tas vakaras jos pirmame nuosavame būste buvo pats nuostabiausias: "Neturėjome net kur atsisėsti. Sutūpėme ant grindų. Tačiau niekas į tai nekreipė dėmesio - visiems buvo labai linksma."

Eglijos namai visada atviri artimiems draugams. Vasarą lauko terasa - visų mėgstamiausia vieta. Čia tarsi jaukioje kavinukėje smagu gurkšnoti kavą ir šnekučiuotis.

Pateko į realybės šou

Daili dviejų dukterų mama neslepia jaudulio pasakodama, kad po kiekvieno viešo savo namų durų atlapojimo gana dažnai apie save išgirsta nemalonių, kartais net įžeidžiamų kalbų. Esą kaip ji viena tokius turtus susikrovė, iš kur ta prabanga? Gal yra koks slaptas gerbėjas, padėjęs dailiai moteriai iš vargo pakilti? Tačiau į apkalbas savarankiška kaunietė stengiasi nereaguoti, nors viduje kartais jaučiasi itin įskaudinta.

"Mano visas turtas - tai dvi dukterys. Kito neturiu. Per visą savo gyvenimą nusipelniau gyventi kaip normalus žmogus - gerame moderniame bute, kurio ilgai neturėjau. Juk nesu kokia varguolė iš neturtingos šeimos. Baigiau aukštąjį mokslą, visą laiką dirbau - pedagoge, nekilnojamojo turto agente, domėjausi būstų dekoravimu", - vardija moteris.

Eglijai ne visada sekėsi - jai nepavyko sukurti darnios šeimos, bet atrado laimę kitur. "Man nuo jaunystės patinka scena. Norėjau būti aktore, tačiau ja netapau. Laimę atradau kitur - atsidūriau scenoje, tik ne teatro", - džiaugiasi pašnekovė. Eglija dalyvavo realybės šou "Kelias į žvaigždes", išleido kompaktinį albumą "Gyvenimo teatras", pradėjo koncertuoti. Dabar ji yra sumaniusi verslą - nori įkurti savo

burleskos stiliaus šokių ir vaidybos mokyklą.

Seks burleskos pradininke

Moteris linksmai šypsodamasi nuveda į kambarį pirmame aukšte. Į jį galima patekti pro dvejas duris - iš koridoriaus (šios durys uždarytos) ir iš virtuvės. Langai - į kiemo pusę. Tai Eglijos repeticijų kambarys. Čia ji repetuoja su dainavimo mokytoju.

Viena siena nuklota vien prabangiomis proginėmis suknelėmis. Laimę Eglijai lėmė ilgas juodas drabužis. Prie lango - veidrodis ir makiažo stalelis. Ant grindų padėtas akordeonas, kuriuo moteris kadaise grojo. Instrumentas atgijo - juo vėl muzikuojama. Ant kitos sienos - kompaktinės plokštelės plakatas. Toje nuotraukoje Eglija liūdna ir susimąsčiusi. Kai buvo įrašomas "kompaktas", ji išsiskyrė su savo draugu. Bet tai, kaip sako moteris, jau praeitis.

Dabar Eglija vėl linksmai juokiasi, o ir liūdėti nėra kada. Kaunietė užsimena, jog namie beveik visur - vien jos erdvės. Dukterys nepyksta, kad turi laikinai glaustis viename kambaryje.

"Man labai reikėjo savo kambario, nes buvo metas, kai teko daug koncertuoti. Dabar koncertinė veikla aprimusi, tačiau jau esu numačiusi, ką veiksiu ateityje", - teigia ji.

Kaunietė mano, kad kiekviena moteris verta būti pačia gražiausia, geidžiamiausia ir laukiamiausia artimo žmogaus. Visas šias savybes padeda atskleisti burleskos šokis. To pavyzdys - garsioji Dita Von Teese, verta milijono. Milijono vertos ir Lietuvos moterys.

D.Von Teese susikūrė individualų sceninį amplua, kuris klientams kėlė nuostabą, o konkurentėms, žinoma, pavydą. Šios moters dėka seksualumo sąvoka įgavo naują vardą - Dita. "Seksualumas - tai ne vulgarumas ar kas nors nepadoraus. Kiekviena moteris turėtų nebijoti atskleisti savo seksualumo", - įsitikinusi tituluota "Kauno ponia".

Gali pasukti svetur

Atrodo, Eglijos namai yra prisipildę gerų sumanymų, kuriuos belieka paversti realybe, tačiau netikėtai moteris LŽ prasitaria: "Atėjo metas iš esmės keisti savo gyvenimą. Svarstau, gal vertėtų pabandyti laimę Vokietijoje... Tame krašte gimiau, ten gyvena mano sesuo. Nuo vaikystės prisimenu vokiečių kalbą. Be to, turiu artimą draugą, kurio giminės taip pat gyvena Vokietijoje." E.Vaitkevičė tikina, kad gyvenime reikia įspūdžių, o jai permainos, kaip gaivus oras, visada patiko.

Ar Eglija iš tiesų paliks Kauną ir savo modernų butą miesto centre, daili moteris konkrečiai neatsako. Tokios mintys dar tik sklando jos rožinių svajonių labirintuose.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
EKONOMIKA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"