Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
MOKSLAS IR IT

Žemės energija ir žudo, ir gaivina

 
2009 11 23 0:00
"Būdų, kaip išvengti neigiamo žemės geopatogeninio spinduliavimo poveikio, yra ne vienas", - sako bioenergetikas B.Kaluškevičius.<br>Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"
"Būdų, kaip išvengti neigiamo žemės geopatogeninio spinduliavimo poveikio, yra ne vienas", - sako bioenergetikas B.Kaluškevičius.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Kiekvienas ne kartą pajutome, kad yra vietų, kuriose labai gera, net nesinori trauktis, ir yra tokių, kuriose nei iš šio, nei iš to dažnai įvyksta avarijų, nors kelias - lygus. Kaip teigia bioenergetikai, taip mus veikia nematomos žemės jėgos.

Jau niekas nesiginčija, kad žemė skleidžia įvairiausius spindulius, laukus, jėgas, ir tai mus veikia. Geopatologija - nauja mokslo disciplina, tik prieš dvidešimt metų pradėta dėstyti Vokietijos Jenos universitete, tyrinėja dirvos spinduliavimo biologinius efektus ir poveikio zonas.

Bioenergetikai tvirtina, kad mūsų savijauta priklauso nuo to, ar sėdime virš geopatogeninės žemės zonos, neigiamai veikiančios mūsų sveikatą, ar virš vadinamosios jėgos zonos, skleidžiančios teigiamą žemės energiją.

Pabėgimas iš juodosios zonos

Kaip pasakoja bioenergetikas Burkvydas Kaluškevičius, visa mūsų žemė tarsi subraižyta ir padengta žemės laukų geopatogeninio spinduliavimo tinkleliu. Labiausiai ištyrinėtas Hartmano tinklelis, atrastas vokiečių gydytojo Ernesto Hartmano. Jo linijos yra lygiagrečios geografiniams meridianams ir paralelėms, eina iš šiaurės į pietus ir iš vakarų į rytus. Todėl mes vis užšokame ant kurios nors linijos, nes jos išsidėsčiusios gana tankiai - kas 1,5-2,5 metro.

Tačiau žemės laukai yra palyginti silpni, iškart jų nepajuntame. Tam tikras poveikis pasireiškia tada, kai ilgai sėdime vadinamojoje juodojoje zonoje.

"Geopatogeniniai šaltiniai griauna organizmą pamažu. Iš pradžių žmogus greitai pavargsta, ilgai neužmiega, blogai išsimiega, lėtėja jo mąstymas, sutrinka atmintis. Tačiau tie šaltiniai, reikia pripažinti, ne visus veikia vienodai. Tai priklauso ir nuo spinduliavimo stiprumo, ir nuo žmogaus organizmo imuninės sistemos. Ypač pavojingos vietos, kur žemės laukai susikerta. Nuolatinis dirginimas gali išprovokuoti ar net sukelti įvairių ligų", - aiškino B.Kaluškevičius. Vienas būdų, kaip pagerinti savijautą, pasak pašnekovo, yra paprasčiausias lovos ar darbo stalo, kur praleidžiame daug laiko, perstumdymas - gal ir be specialių matavimų pataikysime į geresnę vietą. Jei vis tiek blogai miegosime, bandykime baldą perstumti dar kartą.

Bioenergetikas yra susidūręs su atvejais, kai žmogus niekuo nesiskundė gyvendamas bute, o kai išsikraustė kitur, pavyzdžiui, pasistatė naują namą ar kotedžą, ir sveikata pašlijo, ir barniai šeimoje prasidėjo. "Pamatuoji ten sklindančius žemės laukus, bet pakoreguoti nieko negali - namo neperkelsi. Ir tokių atvejų pasitaiko nemažai, - pasakojo specialistas. - Tada lieka nors baldus perstumti, ypač lovą. Nors neigiamo poveikio linijos išsidėsčiusios gana tankiai, kas 1,5-2,5 metro, juostų plotis - tik 5-30 centimetrų, todėl visai įmanoma nuo jų pabėgti su lova ar darbo stalu."

Kai namo neperstumsi

Žemės bangos, anot B.Kaluškevičiaus, sklinda kiaurai per visą pastatą, per visas gelžbetonines konstrukcijas iki pat viršutinio jo aukšto. Tačiau tai nereiškia, jog namą, jeigu jis pastatytas būtent šioje zonoje, reikia nugriauti. "Žinoma, būtų geriau, kad prieš pradėdami darbus statybininkai tartųsi su šios srities žinovais, atsižvelgtų į teigiamas ir neigiamas zonas, patrauktų statybas kelis metrus į vieną ar į kitą pusę. Kai nepadeda baldų perstumdymas, galima sumontuoti žemės energetikos poveikį mažinantį generatorių, - dėstė bioenergetikas. - Kaip veikia tokie generatoriai? Jie pakeičia geolaukų dažnį. Pavyzdžiui, požemyje tekantis vanduo yra geras laidininkas, nes skleidžia 13 hercų žemės bangų dažnį, o žmogui nekenksmingi yra 8-9 hercai. Tokioje vietoje pastatytas generatorius gali pakeisti dažnį į tinkamą žmogui, ir neigiamo poveikio jau nebejausime. Rusijos, Kazachstano metalurgijos pramonėje šis metodas net naudojamas norint gauti geresnį metalo lydinį. Į lydymo krosnį įmontuotas generatorius veikia tam tikru dažniu ir pakeičia metalo lydymosi procesus - jis gaunamas geresnės kokybės."

Kaip rodo praktika, daugelyje gyvenamųjų patalpų kiekvienam kvadratiniam metrui tenka viena ar net kelios kenksmingo spinduliavimo zonos. Anksčiau, prieš krizę, statybos organizacijos dažniau kviesdavosi bioenergetikus, kad padėtų parinkti namui tinkamesnę vietą. B.Kaluškevičius dirbo vienoje firmoje, užsiimančioje biolaukų tyrinėjimu, jų neigiamos energijos slopinimu. Tada įmonė buvo gavusi užsakymą iš vienos sostinės vidurinės mokyklos, kurioje moksleiviai ir mokytojai skųsdavosi bloga savijauta, nuovargiu. Bioenergetikai atliko tyrimus ir sumontavo mokymo įstaigoje keletą generatorių, naikinančių geopatogeninių zonų poveikį. Visų savijauta pagerėjo.

Įstatymo nebuvo priimta

B.Kaluškevičiaus teigimu, žemės bangas pakeičia ir techtoniniai lūžiai. Tada susiformuoja gana daug iš gelmių sklindančių ir mus veikiančių anomalijų. Gyvenant virš tokių zonų sumažėja žmonių atsparumas, paveikiama jų imuninė sistema. Pastebėta, kad kai kuriuos namus tiesiog galima vadinti vėžiniais. Dažniausiai jie ir stovi ant tokių juodųjų zonų. Ištyrus vėžiu sergančių ligonių miegojimo vietas nustatyta, kad gulint ta kūno dalis, kurioje rastas piktybinis auglys, buvo labai stiprių geopatogeninių zonų tikslioje susikirtimo vietoje.

"Daugelyje šalių prieš pradedant statyti namus paisoma tokių geopatogeninių zonų. Tai nėra naujovė. Ir Lietuvoje buvo parengtas įstatymo, įpareigojančio prieš statybas patikrinti sklindančių žemės laukų stiprumą, projektas, tačiau šis teisės aktas taip ir liko nepriimtas, - apgailestavo B.Kaluškevičius. - Ypač reikėtų tai daryti statant ligonines, mokyklas, vaikų darželius. Kiek žinau, Austrijoje, dalyje Vokietijos buvo patikrintos mokyklos, o paskui perstumdyti suolai, kad moksleivius ne taip veiktų neigiami žemės laukai."

Prieš keletą metų B.Kaluškevičius dalyvavo miesto valdžios užsakytuose tyrimuose - prieš pradedant Šeškinėje statyti naujus gyvenamuosius namus bioenergetikai turėjo nustatyti, kurios vietos tam tinkamiausios. "Mes ištyrėme, viską sužymėjome, susmaigstėme kuoliukus. Tačiau tos neigiamai veikiančios zonos ten taip tankiai buvo išsidėsčiusios, kad būtų reikėję keisti visą numatytą statybų planą. Mes pateikėme tyrimų išvadas, bet užsakovai į jas numojo ranka, - prisiminė specialistas. - Kuoliukus ištraukė ir statė kaip norėjo."

Avaringi ruožai

"Tyrinėjome vadinamuosius juoduosius taškus - zonas, kuriose žmogus praranda orientaciją, kur įvyksta daug avarijų. Kartais kelias būna gana paprastas, nepasakysi, jog ten sudėtingos vairavimo sąlygos, o eismo nelaimių pasitaiko nuolat. Ištyrus paaiškėja, kad tose vietose dažniausiai susikerta daug ir įvairių rūšių geopatogeninių zonų. Čia jos būna gana plačios, - kalbėjo B.Kaluškevičius. - Tačiau negalima tvirtinti, kad tos zonos veikia visus vienodai. Emociškai tvirtas ir pusiausvyros neprarandantis žmogus galbūt ir nepajus jokio poveikio, o "išderintam" šis ruožas gali lemti tragediją."

Tokių zonų Lietuvos keliuose yra gana daug, jos net paženklintos avaringo ruožo kelio ženklu. Pasak pašnekovo, susidomėjimas šiuo reiškiniu pasaulyje didelis. "Tačiau kol mes vis dar tyrinėjame, įrodinėjame valdžios institucijoms, siūlome priemones, kaip tą poveikį sumažinti, Kazachstane, pavyzdžiui, jau imamasi priemonių. Tose avaringose zonose montuojami specialūs generatoriai, kurie naikina anomalijas - neutralizuoja aukšto dažnio elektromagnetines bangas iri įelektrintų dalelių srautus, veikiančius vairuotojų budrumą", - pasakojo pašnekovas.

Kalnuose pavojingos zonos dažniausiai būna slėniai. Kaip yra rašęs garsus miškininkas ir rašytojas Vytautas Almanis, daug metų praleidęs Altajuje, šiuose kalnuose esama daubų, kuriose žengęs keletą žingsnių gali patirti haliucinacijų, o ilgiau pabuvęs net prarasti sąmonę. V.Almanis tai aiškina jonų poveikiu (neigiami jonai skatina žmogaus gyvybinius procesus, o teigiami - stabdo). Rytą, kai ramu ir jonizuotas oras dar nebūna išsisklaidęs, jį galima užuosti. Nepaaiškinamos avarijos anomaliose vietose, kaip pastebėta, dažniausiai ir nutinka rytais.

Kur įsikrauti energijos?

Iš žemės sklinda ne tik vadinamoji neigiama energija, bet ir veikianti priešingai. Teigiamose zonose pabuvusio žmogaus biolaukas padidėja 2-4 kartus, jis pajunta jėgų ir energijos antplūdį. Gyventojai nuo seno mokėjo atpažinti tokias vietas ir statė ten šventyklas. Sakoma, kad šiose zonose per alkūnes sulenkus rankas, o delnus laikant į viršų jaučiamas dilgčiojimas delnuose ir pirštuose. Specialistai atkreipė dėmesį, jog teigiama energija ypač juntama rusiškose cerkvėse, nes jų kupolai atspindi tą žemės energiją, sustiprina jos poveikį. Bioenergetikė Dalia Petrauskaitė savo knygoje "Biolokacija" teigia, kad itin puiki jėgos vieta yra Vilniuje, Žvėryne, ant Neries kranto esanti stačiatikių cerkvė. "Stovint po kupolu kūnas prisipildo teigiamos energijos ir ramybės. Lygiai tą patį galima pajausti ir būnant šalia cerkvės", - sako ji.

Vyrams ir moterims - skirtingi takai

Atradęs teigiamos energijos gyslą Neries regioniniame parke, šalia Dūkštų miestelio, B.Kaluškevičius su parko administracija neseniai ten įrengė sveikatingumo taką. Jis vingiuoja prie Karmazinų pažintinio tako būtent tomis vietomis, kur sklinda teigiami žemės biolaukai. Tačiau atvykusieji čia nustebs, nes pagal informacines rodykles takai moterims ir vyrams - skirtingi. Kodėl? "Todėl, kad jie skirtingomis kūno pusėmis ima energiją iš gamtos. Moterys - kairiąja, vyrai - dešiniąja, - aiškino bioenergetikas. - Pažiūrėkite, ir bažnyčioje nuo seno vyrai sėdėdavo vienoje pusėje, moterys - kitoje. Ir tai ne šiaip išsigalvojimas, jie išties skirtingomis pusėmis ima energiją." Taigi einant moterų pasivaikščiojimo taku teigiama energija sklinda iš kairės pusės, vyrų - iš dešinės. Tačiau tai nereiškia, kad negalima žingsniuoti kartu. Tiesiog eidamas vienu taku daugiau energijos gaus vienas, kitu - kitas.

"Šį taką mes dar tirsime kartu su matematikos ir informatikos specialistais, su medikais. Bandysime išsiaiškinti, kaip tie geolaukai veikia žmones, - kalbėjo B.Kaluškevičius. - Atsiliepimų jau girdėjome. Taką tiesę darbininkai sakė, kad ir po darbo dienos jausdavosi puikiai, nepavargę, kupini jėgų."

Vandens gyslos

Žmonės nuo seno kūrė pasakojimus apie stebuklinguosius šaltinius. Šiomis žemės gyslomis taip pat sklinda energija, kuri iki šiol yra mažai ištirta. Bioenergetikas Jonas Gikys savo knygoje "Žemės laukai ir jų įtaka organizmams" rašo, kad virš vandens gyslos, tekančios po žeme, sklinda įvairios bangos. Jos priklauso nuo vandenyje ištirpusių medžiagų. Vandens gyslos buvimą liudija vešlesnė žolė per sausrą. Ant gyslos net asfaltas dažniau ištrupa, skilinėja statiniai. Virš jos nepatartina rinktis miego ar darbo vietos, nors ištryškęs vanduo gali būti ir labai naudingas. "Lietuvoje yra nemažai gydomosiomis savybėmis pagarsėjusių šaltinių, pavyzdžiui, Krokulės - prie Užpalių, Alksnėnų - Suvalkijoje, Švenčionių šaltinis. Vilniuje labai populiarus geriamojo vandens šaltinis srovena pakeliui į Dvarčionis. Šis vanduo traukia žmones, bet jie nežino kodėl", - rašo J.Gikys. Bioenergetikas atkreipė dėmesį, kad jis teigiamai veikia inkstų darbą. Prie šaltinio kalbinti žmonės sakė girdėję, jog šiame vandenyje yra daug sidabro.

Neigiamai veikia ir pinigai

Bioenergetikas B.Kaluškevičius minėjo, kad neigiama energija sklinda ir iš buvusių kapinių, kitų vietų, kurios susikaupę nemažai energoinformacinės taršos. "Lazdijų rajone įvairiais prietaisais esame tyrę Pirmojo pasaulinio karo durtuvų mūšio vietą, - pasakojo jis. - Nors jau praėjo šimtas metų, būti ten labai nemalonu - energetinė tarša baisi, stipriai veikia žmogų. Toje vietoje pastačius namą gyvenimas būtų nekoks. Ta tarša veikia ir emocijas, ir fizinę sveikatą."

Mes esame ne tik nuolatiniame žemės skleidžiamų laukų "tinkle", į mus sminga ir aplinkinių žmonių energijos srovės. Kaip teigia D.Petrauskaitė, kiekvieno mūsų organizmas spinduliuoja visus žinomus fizikinius laukus, kurie turi sąveiką su kitų žmonių laukais. Socialinis patogeninis spinduliavimas - tai vienų žmonių poveikis kitiems. Jį lemia meilė, nemeilė, pyktis, pavydas, naudos sau siekis. Žmogaus poveikis gali būti ir teigiamas, ir neigiamas (patogeninis). Anksčiau jis buvo vadinamas "nužiūrėjimu". Todėl nieko keista, jei šalia vieno žmogaus galima jaustis puikiai, o šalia kito darosi neįmanoma - tiesiog nesutampa biolaukai.

Kitas, pasak D.Petrauskaitės, socialinio patogeninio spinduliavimo pavyzdys - popierinių pinigų spinduliavimas. "Nustatyta, jog didesnis kaip 20 banknotų pakelis sukuria lauką, neigiamai veikiantį žmogaus biolauką, - rašo autorė. - Šį negatyvų poveikį galima paaiškinti tuo, kad patogeninis pinigų spinduliavimas atspindi žmonių, kurių rankose buvo tie pinigai, psichinių, emocinių siekių energetinius pėdsakus ir deformuoja naujųjų savininkų subtiliuosius laukus. Ypač neigiamai yra veikiami pardavėjai, kasininkai, bankų saugyklų darbuotojai."

Taigi sveikiau nesinešioti kišenėje daug pinigų. Matyt, ne be reikalo taip pamėgome kreditines korteles.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
MOKSLAS IR IT
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"