Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
MOKSLAS IR IT

Socialinis darbas su vaikais ir jaunimu

 
2015 06 13 6:00
rsu.lv nuotrauka

Programa parengta iš projekto „Jungtinės magistrantūros studijų programos „Socialinis darbas su vaikais ir jaunimu“ rengimas ir įgyvendinimas“, projekto kodas Nr. VP1-2.2-ŠMM-07-K-02-054, lėšų.

Ši studijų programa skirta rengti aukštų asmeninių, profesinių ir vertybinių kompetencijų turinčius socialinio darbo specialistus, gebančius tarpkultūriniu lygmeniu dirbti su vaikais ir jaunimu, tirti jų socialines problemas, organizuoti paslaugų teikimą, ieškant efektyviausių problemų sprendimo būdų, reflektuoti, vertinti savo profesinę veiklą ir numatyti šios veiklos tobulinimo galimybes.

Siekiant spręsti jaunimo problemas

Tokio specialisto rengimas atliepia siekį spręsti aktualiausias šiuolaikinio jaunimo problemas ir įgyvendinti jaunimo politikos nuostatas. Programos pridėtinė vertė sukurta perkeliant tarptautinę patirtį (Portugalija, Slovakija, Latvija, Izraelis, Turkija), atitinkančią šiuolaikinės visuomenės ir rinkos poreikius, skatinant studentų integraciją tarptautinėse darbo rinkose. Studijų programos skiriamieji bruožai: dinamiškumas, tarptautiškumas, kokybė.

Programos trukmė: 1,5 metų nuolatinėse ir 2 metai ištęstinėse studijose, 90 ECTS. Visiems studentams, sėkmingai baigusiems Programą, įskaitant privalomą mobilumo programą, įteikiamas diplomas, kuriame nurodoma, kad studentui (-ei) yra suteiktas jungtinis Mykolo Romerio ir Rygos Stradinio universitetų socialinio darbo magistro laipsnis.

Pretendentai į Programos studijas privalo turėti bakalauro kvalifikacinį laipsnį arba atitinkamą aukštąjį universitetinį išsilavinimą socialinių mokslų studijų srityje. Studentams, kurie nėra baigę pirmos pakopos socialinio darbo studijų, per pirmą semestrą skiriamos papildomos kompensacinės 12 kr. studijos (Socialinio darbo teorija ir praktika (bendroji dalis) ir Socialinio darbo metodika (bendroji dalis).

Programa dėstoma anglų kalba, todėl studentai taip pat privalo turėti geras anglų kalbos žinias akademiniams tikslams (jų žinių lygis neturi būti žemesnis nei B2/C1 pagal Bendruosius Europos kalbų metmenis.

Studijos vyksta rengiant intensyvius kursus, kiekvieną semestrą po dvi savaites bendraujant tiesiogiai su dėstytojais, likusį semestro laiką - online, Moodle aplinkoje nuotoliniu būdu.

Studijos – Vilniuje ir Rygoje

Dalis studijų programos įgyvendinama Lietuvoje ir dalis (ne mažiau nei 25 proc.) Rygos Stradinio universitete(Latvija). Studentams suteikiama galimybė pažinti kitos šalies kultūrą, suprasti socialinius, ekonominius skirtumus, susipažinti bei susidraugauti su dėstytojais ir studentais iš viso pasaulio.

Programos absolventai turės karjeros galimybes visose socialinių ir švietimo paslaugų įstaigose, teikiančiose įvairias socialines paslaugas vaikams ir jaunimui: gebės projektuoti, įgyvendinti ir plėtoti šiuolaikiškas socialinio darbo strategijas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Savo karjeros užduotis kvalifikuoti socialinio darbo su vaikais ir jaunimu specialistai galės realizuoti: vaikų ir jaunimo dienos centruose; nepilnamečių justicijos institucijose, kaip socialinių paslaugų nusikalstantiems vaikams ir jaunimui teikėjai; įgyvendindami jaunimo politiką savivaldybėse; gerindami socialinio darbo su migrantais kokybę; plėtodami profesinio orientavimo paslaugas vaikams ir jaunimui; plėtodami universalius daugiafunkcius centrus. Programos metu įgytos žinios ir įgūdžiai leis absolventams užtikrinti minėtus vaikų ir jaunimo poreikius ir planuoti, organizuoti, valdyti bei vertinti socialinio darbo procesą skirtingoje daugiakultūrėje aplinkoje. Absolventai gali tęsti studijas doktorantūroje ir siekti akademinės karjeros nacionaliniuose ar užsienio universitetuose ir mokslinių tyrimų institucijose.

Dovydas Bliujus, Elektrėnų socialinių paslaugų centro socialinis darbuotojas darbui su socialinės rizikos šeimomis:

- Darbas socialinių paslaugų centre reikalauja nuolatinio darbuotojų tobulėjimo, todėl vis ieškojau studijų programos, kuo labiau susijusios su mano darbo specifika. Ši programa - puikus studijų formatas, kuris suteikia galimybę studijuoti asmenims, sėkmingai įsiliejusiems į darbo rinką. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie siekia įgyti naudingos patirties gilindamiesi ne tik į Lietuvos, bet ir kitų šalių socialinio darbo su jaunimu specialistų vykdomą veiklą bei patirtį. „Out of the box thinking“ („atviras/platus mąstymas“) - tai puikiai tinkantis posakis mūsų programai apibūdinti.

Ieva Rauktytė, reklamos agentūros "Six and Eight" vadovė, "Indiego" vasaros stovyklos vaikams ir jaunimui organizatorė:

- Ši programa tinka įvairų darbą su vaikais ar jaunimu dirbantiems ar norintiems dirbti žmonėms. Sesija Rygoje labai praplečia suteikiamų socialinių paslaugų suvokimą. Ši programa idealiai tinka tiek socialinio darbo naujokams, tiek jau patyrusiems praktikams. Dėstytojai labai suinteresuoti mokymosi rezultatais, todėl padės jums kiekviename žingsinyje.

Lina Grudulaitė, VšĮ SOTAS (Socialinės Tarnystės Savanoriai), vaikų dienos centro socialinė darbuotoja:

- Socialinio darbo su vaikais ir jaunimu programą praturtina mokymasis tarpkultūrinėje aplinkoje, studijos kitoje šalyje, kur gali išmokti naujų darbo metodų. Paskaitas veda kompetentingi dėstytojai, o studijų grafikas ir užduotys pritaikyti taip, kad yra galimybė suderinti darbą ir mokslus. Darbas mažose grupėse ypač naudingas, nes yra galimybė geriau įvertinti patirtį ir ja dalytis.

Viktorija Valantinaitė, Progamos studentė

- Instituciniai vizitai būtų vienas didesnių privalumų šiose studijose, nes teorija yra tiesiogiai parodoma praktikoje, ko šiuo metu dažnai trūksta universitetuose besimokantiems studentams. Kitas privalumas, tai nuoširdi pagalba dėstytojų, kurie savo žiniomis veda studentą link sėkmingo studijų pabaigimo. Taip pat seminarai vedami nenuobodžiai ir pasitelkiant praktinius užsiėmimus.

Už programą atsakinga prof. dr. Vida Gudžinskienė +370 8 650 19442, vida.gudzinskiene@mruni.e

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
MOKSLAS IR IT
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"