Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
MOKSLAS IR IT

Pradeda dirbti VIII kadencijos Lietuvos mokslo taryba

 
2013 06 28 16:25
Lietuvos mokslų tarybos pirmininku išrinktas D.H.Pauza.
Lietuvos mokslų tarybos pirmininku išrinktas D.H.Pauza. LŽ archyvo nuotrauka

Seimui birželio 27 dieną priėmus nutarimą „Dėl Lietuvos mokslo tarybos narių paskyrimo“, darbą pradeda VIII Lietuvos mokslo taryba. Jos pirmininku penkerių metų kadencijai patvirtintas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Anatomijos instituto profesorius Dainius Haroldas Pauža, pakeisiantis dvi kadencijas pirmininkavusį prof. Eugenijų Butkų. 

Prof. D.H.Pauža iki šiol penkerius metus buvo Lietuvos mokslo tarybos Gamtos ir technikos mokslų komiteto narys.Pirmasis VIII Lietuvos mokslo tarybos posėdis įvyks pirmadienį, liepos 1-ąją.

Pagal Tarybos nuostatus jos nariai skiriami penkerių metų kadencijai ir ne ilgiau kaip dviem kadencijoms iš eilės. Pusė narių keičiami įpusėjus penkerių metų kadencijai. Tarybą sudaro 9 valdybos nariai ir po 10 Humanitarinių ir socialinių mokslų bei Gamtos ir technikos mokslų komitetų narių.

Baigiantis Tarybos narių, Seimo paskirtų 2008 metų gegužę, kadencijai, šių metų pradžioje buvo pradėta naujos sudėties Tarybos formavimo procedūra. Tarybos pirmininko, jo pavaduotojų ir mokslinio sekretoriaus kandidatūros buvo atrinktos švietimo ir mokslo ministro po konsultacijų su mokslininkams atstovaujančiomis organizacijomis.

Be Tarybos pirmininko prof. D.H.Paužos, Tarybos valdybos nariais paskirti Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Lietuvių kalbos katedros profesorė Rūta Petrauskaitė (Tarybos pirmininko pavaduotoja, Humanitarinių ir socialinių mokslų komiteto pirmininkė), Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto Diferencialinių lygčių ir skaičiavimo matematikos katedros profesorius Konstantinas Pileckas (Tarybos pirmininko pavaduotojas, Gamtos ir technikos mokslų komiteto pirmininkas), Tarybos mokslinė sekretorė dr. Brigita Serafinavičiūtė. Prof. R.Petrauskaitė ir dr. B.Serafinavičiūtė paskirtos antrai kadencijai į tas pačias pareigas, prof. K.Pileckas iki šiol penkerius metus buvo Tarybos Gamtos ir technikos mokslų komiteto narys.

Kiti valdybos nariai patvirtinti atsižvelgiant į atitinkamų institucijų teikimus. UAB „Ekspla“ generalinį direktorių Kęstutį Jasiūną pasiūlė Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas, UAB „Kamieninių ląstelių tyrimų centro“ generalinį direktorių Vladą Algirdą Bumelį – Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas, Finansų ministerijos Biudžeto departamento Švietimo, kultūros ir socialinių sektorių skyriaus vedėją Vidą Žagūnienę antrai kadencijai pasiūlė Finansų ministerija, Lietuvos mokslų akademijos prezidentą Valdemarą Razumą antrai kadencijai pasiūlė Lietuvos mokslų akademija, švietimo ir mokslo viceministrę Svetlaną Kauzonienę – Švietimo ir mokslo ministerija.

Ministro Pirmininko sudarytos mokslininkų atrankos grupės iš daugiau nei 100 pasiūlytų ir pasisiūliusių mokslininkų Švietimo ir mokslo ministerijai atrinko ir pateikė po 20 kandidatų į Tarybos Humanitarinių ir socialinių mokslų bei Gamtos ir technikos mokslų komitetą sąrašus. Švietimo ir mokslo ministras, išnagrinėjęs visuomenės pareikštas nuomones ir pasikonsultavęs su kandidatais į Tarybos valdybos narius, pasiūlė naujai penkerių metų kadencijai skirti 6 narius į Humanitarinių ir socialinių mokslų komitetą bei 5 narius į Gamtos ir technikos mokslų komitetą.

VIII kadencijos Tarybos Gamtos ir technikos mokslų komitete dirbs keturi nauji nariai: Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto Ekonometrinės analizės katedros profesorius Remigijus Leipus, Kauno technologijos universiteto Telekomunikacijų ir elektronikos fakulteto Signalų apdorojimo katedros profesorius Arūnas Lukoševičius, Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Biochemijos ir molekulinės biologijos katedros profesorė Edita Sužiedėlienė ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Neuromokslų instituto vyresnysis mokslo darbuotojas Gytis Svirskis. Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Chemijos ir bioinžinerijos katedros profesorius Juozas Kulys paskirtas antrajai kadencijai.

Humanitarinių ir socialinių mokslų komitete dirbs penki nauji nariai: Lietuvos istorijos instituto XIX amžiaus istorijos skyriaus vyriausioji mokslo darbuotoja Tamara Bairašauskaitė, Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto Teatrologijos katedros profesorė Jurgita Staniškytė, Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto Rinkodaros katedros profesorius Sigitas Urbonavičius, Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir vadybos fakulteto Marketingo katedros profesorė Regina Virvilaitė, Mykolo Romerio universiteto Socialinės politikos fakulteto Psichologijos instituto profesorė Rita Žukauskienė. Antrajai penkerių metų kadencijai šiame komitete patvirtinta Vilniaus universiteto Religijos studijų ir tyrimų centro profesorė Rita Šerpytytė.

Visų Tarybos narių, pradedančių ir tęsiančių darbą Taryboje, sąrašas paskelbtas Seimo tinklalapyje.

Lietuvos mokslo taryba yra patariamoji ekspertinė institucija mokslo plėtros klausimais. Ji įgyvendina programinį konkursinį mokslo finansavimą, administruoja reikšmingiausias Lietuvos mokslo plėtros programas, nustato mokslinės veiklos vertinimo kriterijus. Taryba yra Europos mokslo fondo narė, taip pat atstovauja Lietuvos mokslui Europos Sąjungos institucijų darbo grupėse, kitų tarptautinių organizacijų veikloje.

***

Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas prof. D.H.Pauža 1985 metais baigė Vilniaus universitetą, įgijo biologo specialybę. Mokslinę karjerą tęsė dabartiniame Lietuvos sveikatos mokslų universitete: 1992 metais tuometinėje Kauno medicinos akademijoje įgijo daktaro laipsnį, 2005 metais jau Kauno medicinos universitete – docento, vėliau - ir profesoriaus mokslo pedagoginius vardus. 2002–2003 metais – Aacheno universiteto Anatomijos instituto (Vokietija) profesorius. Nuo 2002 metų Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Medicinos fakulteto Anatomijos instituto profesorius.

Prof. D.H.Paužos moksliniai interesai ir darbai apima biologijos krypties žmogaus ir gyvūnų histologijos bei anatomijos šakas. Šiose biologijos šakose D.H.Pauža dirba daugiau kaip 18 metų, nuolat skelbia publikacijas prestižinėje tarptautinėje periodikoje.

Nuo 1996 m. aktyviai dalyvauja asociacijų, universiteto fakultetų tarybų ir kitų organizacijų veikloje. Prof. D.H.Pauža yra įvairių Europos ir Amerikos anatomų draugijų bei asociacijų tikrasis narys. 2008 metais tapo Lietuvos mokslo tarybos Gamtos ir technikos mokslų komiteto nariu.

Nuo 1999 metais stažavo Mičigano universiteto Širdies aritmijų centre (Ann Arbor, JAV), Suleiman Demirieli universitete (Isparta, Turkija), Insbruko medicinos universitete (Austrija), Rygos Stradina universiteto Anatomijos antropologijos institute (Latvija), Magdeburgo universiteto Medicinos fakulteto Neurobiologijos institute (Vokietija).

Gimė 1962 metais liepos 8 dieną Kaune. Vedęs, turi du vaikus.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
MOKSLAS IR IT
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"