Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
MOKSLAS IR IT

Jaunimą traukia pažanga ir kaita

 
2013 02 02 10:26
Studijos universitete - tai ne tik gražiausias žmogaus gyvenimo laikas, tai - ir labai atsakingas žingsnis, reiškiantis kokybinius gyvenimo ir pasaulėžiūros pokyčius. /Vidūno Gelumbausko nuotraukos
Studijos universitete - tai ne tik gražiausias žmogaus gyvenimo laikas, tai - ir labai atsakingas žingsnis, reiškiantis kokybinius gyvenimo ir pasaulėžiūros pokyčius. /Vidūno Gelumbausko nuotraukos

MAGNETIC - tai paveikus traukos centras. Tai vieta, kur puoselėjamos pamatinės vertybės, formuojama pasaulėžiūra ir ugdomos asmenybės - šiuolaikiškos visuomenės lyderiai. Toks yra Mykolo Romerio universitetas (MRU), į kurį veržiasi jaunimas.

Tokią žinią MRU siunčia visiems parodos STUDIJOS 2013 lankytojams, tarp kurių - didelis būrys būsimųjų šio universiteto studentų.

Studijos universitete - tai ne tik gražiausias žmogaus gyvenimo laikas, tai - ir labai atsakingas žingsnis, reiškiantis kokybinius gyvenimo ir pasaulėžiūros pokyčius.

Kodėl verta rinktis studijas Mykolo Romerio universitete? Nuo tokio tiesaus klausimo pradedame pokalbį su Mykolo Romerio universiteto studijų prorektoriumi doc. dr. Giedriumi Viliūnu.

"Geriausiai į tą klausimą atsakytų tie daugiau kaip 20 tūkst. mūsų universiteto studentų", - šypsosi prorektorius.

MRU - vienas jauniausių, tačiau jau antras pagal dydį Lietuvos universitetas, kuriam niekada nėra tekę skelbti papildomo priėmimo, nors ir mažėja abiturientų skaičius. Tai universitetas, atliepiantis jauno žmogaus lūkesčius: siūlantis patraukliausias studijų programas, kurios garantuoja sėkmingą įsidarbinimą ir tolesnę karjerą. Svarbus dalykas ir puikios studijų sąlygos: jaukūs bendrabučiai, kuriuos studentai vadina namais, visame Vilniuje garsėjanti, tačiau tik studentams bei dėstytojams skirta valgykla, kurioje galima skaniai, sočiai ir nebrangiai pavalgyti, turtinga biblioteka, išsiskirianti ne tik mokslinės literatūros, skaitmeninių duomenų bazių, periodinių tarptautinių mokslinių žurnalų gausa, bet ir tuo, kad joje galima mokytis visą parą. Verta dar pasakyti ir apie puikią paslaugų infrastruktūrą, modernias, kompiuterizuotas auditorijas, jaunatviškai kūrybingus ir pagarbius studentų bei dėstytojų santykius. Ne paslaptis, jog netgi MRU atžvilgiu skeptiškai nusiteikę asmenys jau po pirmojo vizito į MRU lieka sužavėti.

Doc.dr. G.Viliūnas: "Mūsų universiteto išskirtinis siekis - dalyvauti globalaus pasaulio kaitoje. Tai labai patrauklus jaunimui bruožas."
Doc.dr. G.Viliūnas: "Mūsų universiteto išskirtinis siekis - dalyvauti globalaus pasaulio kaitoje. Tai labai patrauklus jaunimui bruožas."

Universitetas su kokybės ženklu

MRU - pasaulio ir Europos aukštojo mokslo erdvėje pripažintas universitetas, vykdantis studijas pagal visoje Europos aukštojo mokslo erdvėje priimtą studijų sistemą, kuri apima ir vienodas studijų pakopas, vienodą teikiamų laipsnių, kvalifikacijų supratimą, apskaitą vadinamaisiais Europos perkėlimo ir kaupimo kreditais. 2012 metų pabaigoje MRU buvo Europos Komisijos įvertintas vadinamąja ECTS etikete. Tai - aukščiausias tarptautinis veiklos kokybės pripažinimo ženklas. ECTS etiketė reiškia, kad MRU yra patikima tarptautinio lygio aukštoji mokykla, kokių Europoje yra tik kelios dešimtys, liudija studijų tarptautiškumą ir gerą kokybės valdymą.

Galvojant apie jaunimo poreikius

Baigęs vidurinę mokyklą, žmogus atsiduria prie daugelio kryžkelių: profesijos, šeimos kūrimo, savo asmenybės pažinimo ir formavimo, pomėgių ir talentų atskleidimo, kurios reikalauja didelio ryžto ir atsakomybės. "MRU siūlo plačią studijų programų skalę, atliepiančią jauno žmogaus lūkesčius ir visuomenės poreikius. Vienos naujausių, sulaukusios didelio studentų susidomėjimo ir palankių vertinimų - vertimo, komunikacijos, elektroninės saugos studijos yra sukurtos regint akivaizdų šių specialistų poreikį", - sako doc. dr. G.Viliūnas. - Jau dabar akivaizdu, kad šių programų absolventams atsiveria puikios profesinės karjeros ir savęs įprasminimo perspektyvos. Juk viskam, kas susiję su daugiakalbyste, tarpkultūriniu bendradarbiavimu, modernių informacinių technologijų plėtra - elektroninis verslas, el. bankininkystė, el. saugumas - reikia vis daugiau aukštos kvalifikacijos specialistų. Kiekviena iš šių studijų programų sukurta išanalizavus tarptautinę patirtį ir mūsų šalies rinkos situaciją bei perspektyvą.

Tarptautinės studijos - MRU

Vienas iš universiteto veiklos prioritetų - jungtinės studijų programos, kurias baigusieji tampa dviejų arba trijų universitetų magistrais. Jau turime nemažą būrį absolventų, kurie daro sėkmingą karjerą tarptautinėse organizacijose. Nuo ateinančių mokslo metų ketiname žengti dar vieną, kokybiškia naują žingsnį ta linkme - pradės veikti Mykolo Romerio universiteto (MRU) ir Londono Midlsekso universiteto (MU) verslo ir medijų mokykla (Business and Media School, BMS). Taip kuriame galimybę tarptautinio lygio aukštąjį išsilavinimą įgyti čia, Vilniuje. Užtikriname savo studentams tas sąlygas, kurių šiandien kai kas ieško svetur. Studentai turės galimybę BMS studijuoti anglų kalba, klausyti vizituojančių dėtytojų paskaitų, dalį studijų laiko praleisti Londone, Dubajuje ar Mauricijuje. Mūsų universiteto siekis - dalyvauti globalaus pasaulio kaitoje - šiek tiek išskirtinis, tačiau labai patrauklus jaunimui bruožas." Visi MRU studentai turi galimybę išvykti daliai studijų laiko į užsienio universitetus pagal įvairias studijų mainų programas. Šiomis galimybėmis kasmet pasinaudoja daugiau kaip po 300 studentų."

Lanksti studijų sistema

Ne visiems pavyksta iškart pasirinkti tinkamiausią studijų programą, neretai tik kurį laiką pastudijavus atsiskleidžia, tarkime, pedagoginis ekonomikos studento talentas. MRU studentams sudaromos galimybės susiformuoti savo studijų kryptį, kaupti žinių bagažą pagal pasirinktąją karjeros viziją. Jau daugelį metų siūlomas platus pasirenkamųjų dalykų spektras, suteikiama nemaža pasirinkimo laisvė rašant įvairius kursinius, diplominius darbus. Pastarojo meto naujovė - bet kurios MRU studijų programos studentui sudarytos sąlygos studijuoti bet kurios kitos universiteto siūlomos studijų programos sutrumpintą formą, tai yra, vietoj 3,5 metų studijuoti 1 metus. Galimos įvairios kombinacijos: tarkime, viešasis saugumas ir teisė, ekonomika ir vadyba - toks dvigubas išsilavinimas labai praplečia studentų akiratį ir suteikia jiems pranašumų darbo rinkoje.

Lanksti studijų sistema užtikrina galimybes studijuoti net ir tiems studentams, kurie turi derinti studijas su darbu Lietuvoje arba užsienyje. Jie gali studijuoti tik atskirus dalykus, rinktis nuotolines studijas, naudodamiesi universalios Moodle nuotolinių studijų sistemos galimybėmis ir individualiu studijų grafiku, studijas baigti per trumpesnį arba ilgesnį laiką.

Ugdyti kūrybingas ir universalias asmenybes

Šiuolaikinis universitetas labai skiriasi nuo tradicinio. Pirmiausia - liberaliais santykiais, padedančiais ugdyti studentų savarankiškumą. Šiandieniniai dėstytojai nebėra didaktai, dėstantys amžinąsias tiesas iš senų konspektų, bet ir ne globėjiški mokytojai. Jie - studento vedliai ir kolegos, besidalijantys su studentais savo žiniomis ir patirtimi. Jie visada atviri naujai informacijai, kuri nepraslysta pro smalsių studentų akis, ir kuria studentai visada visada gali pasidalinti su dėstytojais. "Lyginant su mokykla, universitete mažiau vienasmenio kalbėjimo, daugiau bendradarbiavimo, kurį galima vadinti informacijos vadyba, vis daugiau reikšmės teikiama nebe užduotų dalykų išmokimui, bet gebėjimui susirasti informaciją tada, kai jos reikia, ir ją pritaikyti toje srityje, kurioje dirbama," - sako prorektorius. - Faktai, informacija dar nėra žinios, o žinios dar nėra gebėjimai, o juo labiau - išmintis.

Mūsų dėstytojų uždavinys - ne pertransliuoti informaciją, kurią studentas ir pats galėtų susirasti, bet kritiškai aptrati šaltinius, diskutuoti, išmokyti ir įpratinti jaunus žmones savarankiškai mąstyti, susivokti ir orientuotis informacijos sraute, svarbiausia - suformuoti vertybinį asmenybės pagrindą. Suprantama, kad atsižvelgiant į sparčius pasaulio bei technologijų pokyčius, nuolat kinta ir studijų programų turinys. Iš studentų laukiame iniciatyvumo, kūrybingumo ir to, kas jam gyvenime labai pravers - verslumo, kurį suvokiame ne tik siaurai, kaip gebėjimą susikurti verslą, bet ir kaip savarankiškumą, gebėjimą patraukti žmones ir prisiimti atsakomybę už svarbius sprendimus. Tokių savybių turintys žmonės vertinami ir versle, ir valstybės tarnyboje, ir nevyriausybinėse organizacijose. Jų neriboja viena specialybė, įrašyta jų diplome. Savo išsimokslinimą jie geba pritaikyti įvairiose srityse. Mes teikiame labai konkrečius žinių paketus ekonomistams, psichologams, teisininkams, tačiau kartu laikomės nuostatos, jog universiteto pašaukimas - ugdyti universalų žmogų."

JURAJUS KUNAKAS iš Slovakijos prieš trejus metaus pagal ERASMUS studijų mainų programą atvyko į Mykolo Romerio universitetą.

Jurajus puikiai kalba lietuviškai ir sako, jog Vilnių laiko savo namais, nes čia sutiko savo meilę ir daugiau draugų nei kad turėjo per 20 metų gimtinėje. Jurajui mūsų šalyje patinka viskas. "Ypač - gražios merginos ir studijos Mykolo Romerio universitete. Nei gimtojoje Slovakijoje, nei Vokietijoje, kur rašiau magistrinį darbą, nebuvo tokios puikios bibliotekos, kuri prilygtų MRU bibliotekai," - sako jis. Šiomis dienomis Jurajui, kaip ir dar dvylikai jo bendramokslių, įteikti Mykolo Romerio universiteto ir Monteskje Bordo IV universiteto (Prancūzija) jungtinės Europos Sąjungos teisės ir valdymo studijų programos magistro diplomai. "Šių studijų dėka gavau darbą Europos Komisijoje Briuselyje," - sako Jurajus, nepaliaujantis džiaugtis savo sėkme ir priduria: "Esu didelis Lietuvos ir MRU patriotas, nuoširdžiai rekomenduoju šį universietą visiems, turintiems svajonę ir siekiantiems tikrai šiuolaikiškų studijų. Jungtinės studijų programos, kurių MRU vis daugiau, atveria puikias tarptautinės karjeros galimybes."

REKLAMA
REKLAMA
DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
MOKSLAS IR IT
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"