Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
MOKSLAS IR IT

Investicijos – studijų infrastruktūros gerinimui

 
REKLAMA  •  2015 07 11 6:00
Modernus Visuomenės sveikatos fakulteto pastatas.
Modernus Visuomenės sveikatos fakulteto pastatas. Jolantos Jonikienės nuotrauka

2010 metais buvo nuspręsta sujungti dvi aukštąsias mokyklas - Kauno medicinos universitetą ir Lietuvos veterinarijos akademiją, įkuriant Lietuvos sveikatos mokslų universitetą (LSMU) – modernią biomedicinos mokslų srities aukštąją mokyklą, rengiančią medicinos ir veterinarinės medicinos, visuomenės sveikatos, maisto saugos, farmacijos, slaugos, odontologijos ir gyvulininkystės specialistus.

Keičiantis universiteto struktūrai, didėjant studentų skaičiui, ėmė stigti patalpų studijų plėtrai, iškilo poreikis atnaujinti ir modernizuoti auditorijų bei mokymo laboratorijų įrangą, kad ji atitiktų šiuolaikinius tarptautinius studijų kokybės reikalavimus.

Šiam tikslui buvo gautas Europos Sąjungos 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos ir Lietuvos valstybės finansavimas projektui „Studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas kuriant Lietuvos sveikatos universitetą“.

Studijų sąlygų gerinimas

Kad vyktų ne tik formalus dviejų aukštųjų mokyklų susijungimas, bet būtų įmanoma įgyvendinti ir vidaus struktūros bei valdymo kokybės pokyčius, reikėjo įvertinti tai, jog ir Kauno medicinos universitete (KMU), ir Lietuvos veterinarijos akademijoje (LVA)studijų plėtrai reikėjo studijų infrastruktūros atnaujinimo. Naujos studijų kokybės buvo nuspręsta siekti renovuojant ir modernizuojant studijoms reikalingus pastatus bei įrangą. Viena iš tokių projekto veiklų – pastatytas Visuomenės sveikatos fakulteto pastatas Tilžės g. 18, kuriame įkurtos Sveikatos vadybos, Profilaktinės medicinos, Aplinkos ir darbo medicinos, dalis Maisto saugos ir gyvūnų higienos katedros, studijoms pritaikytos auditorijos ir kompiuterinės klasės, mokomosios laboratorijos.

Rekonstravus LSMU centrinių rūmų pastatus, esančius Mickevičiaus g. 7 ir 9, Kaune, atnaujintos patalpos bus pritaikytos studijų procesui bei universiteto administracijai.

Vykdant šį projektą, renovuotos ir Veterinarijos gydyklos patalpos, rekonstruotos Užkrečiamųjų ligų katedros patalpos, atnaujintos auditorijos, kabinetai dėstytojams. Renovuotas Vivariumo pastatas, kuris skirtas eksperimentinių gyvūnų veisimui, dauginimui ir tyrimams. Jis pertvarkytas taip, kad atitiktų tarptautinius FELASA reikalavimus.

Suremontuota dalis Sporto instituto bei Mokomojo korpuso (4,5), esančio Tilžės g. 18. Baigiamas renovuoti Mokomasis laboratorinis korpusas, esantis Eivenių g. 4. Atnaujintose auditorijose bei laboratorijose pagerės studijų sąlygos ir jų kokybė. Padarytas remontas Kalbų ir edukacijos katedros M. Jankaus g. 2. Sporto institute praplėstos patalpos, skirtos kineziterapijai bei sporto medicinai. Didžiojoje dalyje atnaujintų objektų iš projekto lėšų įsigyti nauji laboratoriniai bei ofisiniai baldai, laboratorinė įranga, kompiuterija.

Projekto pridėtinė vertė

Susivienijus aukštosioms mokykloms, įgyvendinamas svarbiausias tikslas – siekti geresnės studijų kokybės, atitinkančios tarptautinius reikalavimus. Tam sutelkiami ir racionaliau naudojami žmogiškieji ir materialiniai ištekliai, atnaujinama ir naujai kuriama infrastruktūra, tobulinamos esamos ir kuriamos naujos studijų programos. Stengiantis studijų kokybės gerinimui efektyviau panaudoti biomedicinos ir biotechnologijų srities mokslininkų intelektinį potencialą, skatinama tarptautiškumo plėtra. Panaudojant studijų infrastruktūrai skirtas ES lėšas, gauta pridėtinė projekto vertė: dideliame ir panašių mokslo krypčių universitete atnaujinta studijų infrastruktūra ir bazinė įranga, atsirado galimybių rengti naujas, tarpdisciplinines studijų programas, vykdyti platesnio masto tarptautinius mokslinius projektus, gerinti studijų kokybę bei didinti jų tarptautiškumą, dar glaudžiau integruoti studijas, mokslą ir klinikinę praktiką. Įgyvendinus šį projektą, kurio dėka sukurta ir atnaujinta studijoms reikalinga infrastruktūra, bazinė įranga, LSMU tampa stipria ir konkurencinga aukštąja mokykla, kuriame ugdomi tarptautinio lygio biomedicinos mokslų krypties specialistai su šiuolaikišku požiūriu į aplinkos tvarumą. Tai atitinka pagrindinius konkurencingo europinio universiteto, siekius ir uždavinius.

LSMU įgyvendino projektą “Studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas kuriant Lietuvos sveikatos mokslų universitetą”. Projekto kodas Nr. VP3-2.2-ŠMM-18-V-01-001. Projektą bendrai finansuoja Lietuvos Respublika ir Europos Sąjunga iš 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 2 prioriteto ,,Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastuktūra" VP3-2.2-ŠMM-18-V priemonės ,,Universitetų infrastruktūros plėtra". Bendra projekto vertė 14,481 mln. eurų (50 mln. litų).

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
MOKSLAS IR IT
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"