Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
MOKSLAS IR IT

Į menų studijas atveda talentas

 
2015 08 05 14:55
Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto dekanė Eugenija Strazdienė.
Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto dekanė Eugenija Strazdienė. Asmeninio archyvo nuotrauka

Būna, kad jaunas žmogus baigia teisės, medicinos ar gamtos mokslų studijas, bet netikėtai pasirodo meno mūza ir  jo gyvenimą apverčia - žmogus, įgijęs 'gerą' profesiją, viską meta ir pasuka į muzikos, šokio ar teatro menų studijas. Bet dauguma šį kelią renkasi apgalvoję, gerai žinodami, kad negalės gyventi be muzikos, be scenos ar be dizaino.    

Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto dekanė Eugenija Strazdienė drąsina jaunus žmones klausyti širdies balso - žengti ten, kur jis kviečia, ir tikina: "Jeigu esi iš tiesų talentingas, tave būtinai pastebės."

E. Strazdienė "Lietuvos žinioms" pasakojo ne tik apie naujų studentų priėmimą į muzikos, teatro bei kitas menų studijas, bet ir apie jas baigusiųjų karjeros perspektyvas.

- Vilniaus kolegija skelbia apie likusias laisvas vietas papildomam priėmimo etapui įvairiuose fakultetuose, taip pat - Menų ir kūrybinių technologijų fakultete. Ar dar galima teikti dokumentus?

- Laisvos vietos papildomam priėmimui bus skelbiamos šių metų rugpjūčio 7 dieną. Prašymus priimti studijuoti į Vilniaus kolegiją bus galima pateikti nuo rugpjūčio 7 dienos iki 10 dienos. Kvietimas studijuoti bus paskelbtas rugpjūčio 12 dieną, o sutartys su pakviestaisiais bus pasirašomos nuo rugpjūčio 13 iki 14 dienos. Šiame etape stojantieji registruoja atnaujintus prašymus arba teikia naujus (jeigu nedalyvavo pagrindiniame priėmime) priimti į studijų programas, kuriose dar liko laisvų vietų. Konkursas vyksta tokia pat tvarka, kaip ir pagrindinio priėmimo metu.

- Ar Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultetas ruošia scenos žvaigždes? Pastaruosius ne vienus metus "Eurovizijoje" Lietuvai atstovavo buvę šio fakulteto studentai: pernai - Vilija Matačiūnaitė, šiemet - Vaidas Baumila, teko girdėti, kad tarp fakulteto studentų bei absolventų - daug viešai atpažįstamų veidų.

- Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultetas vykdo net trijų mokslo sričių programas - menų, socialinių ir technologijos mokslų. Menų sričiai priskiriamos Populiariosios muzikos, Muzikinio teatro, Aprangos dizaino, Įvaizdžio dizaino ir Šukuosenų dizaino studijų programos. Socialinių mokslų sritis - Šokio pedagogikos ir Kultūrinės veiklos vadybos studijų programos. Aprangos technologijų ir verslo studijų programa suteikia aprangos gamybos profesinį bakalaurą.

Šių studijų sričių įvairovė, o tuo pat metu - vienovė per meną bei kūrybą yra išskirtinis mūsų fakulteto bruožas, leidžiantis organizuoti didelius projektus, ir sudarantis galimybę studentams išbandyti save teatro, mados, muzikos ir verslo erdvėse, pavyzdžiui, kas antrus metus vykstančiame Birštono džiazo festivalyje ar absolventų baigiamųjų darbų šou Vilniaus pramogų centro "Panorama" erdvėse ir daugelyje kitų. Taip dar studijų metais ugdomas studentų tarpusavio supratimas, atsakomybė, savarankiškumas, įgyjama patirties bendrauti su kitų sričių atstovais.

- Ar į menų srities studijas stojantys vidurinių mokyklų abiturientai yra baigę vaikų meno mokyklų muzikos, šokių, dailės specialybes, ar į stojamuosius ateina niekada tokių mokyklų nelankę, nei natų nepažįstantys, nei teptuko rankose nelaikę jauni žmonės?

- Atlikimo menų studijos reikalauja tam tikro pasirengimo, taigi, norintieji studijuoti populiariąją muziką turi pademonstruoti muzikos atlikimo ar dainavimo gebėjimus. Būsimieji šokio pedagogai laiko muzikos ir šokio gebėjimų egzaminą, o siekiantieji dizaino krypties studijų turi išlaikyti piešimo bei kompozicijos egzaminą.

Daugiausia reikalavimų keliama muzikinio teatro studentams – iš jų laukiama ne tik aktorinio talento, bet ir muzikinių bei šokio gebėjimų. Suprantama, šioms studijoms, o ypač atlikimo menams, reikalingas specialus pasirengimas, todėl į stojamuosius daugiausia ateina tie, kurie papildomai lankė meno užsiėmimus.

Bet nelaikiusieji stojamojo egzamino tegu nenusimena, nes papildomo priėmimo į Menų ir kūrybinių technologijų fakultetą metu specialiai jiems bus sudaryta tokia galimybė.

Šokio pedagogikos studentų grupės PY (3,14) pasirodymas renginyje „Skambantys Valdovų rūmai“ per festivalį „Kultūros naktis 2015“. / Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto archyvo nuotrauka
Šokio pedagogikos studentų grupės PY (3,14) pasirodymas renginyje „Skambantys Valdovų rūmai“ per festivalį „Kultūros naktis 2015“. / Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto archyvo nuotrauka

- Tad kokia galimybė įstoti į menų studijų programas „savamoksliams“ - kūrybingiems, gabiems, bet neturintiems meno mokyklos baigimo pažymėjimo?

- Žinoma, pasitaiko ir talentingų, tačiau neturėjusių sąlygų tobulinti savo gebėjimus jaunuolių. Jeigu tu iš tiesų talentingas, tave būtinai pastebės. Galvodami apie būsimą atlikėją įvertiname, ne tik tai, ką jis gali dabar, pradėdamas studijuoti, bet visada stengiamės įžvelgti ir jo potencialą - kuo jis gali tapti ateityje.

- Gal tarp stojančiųjų yra tokių, kurie jau kažką studijavo ar net baigė kitas, ne menų srities studijas, bet nusprendė, kaip sakoma, viską mesti ir pasukti į menus ir kūrybą?

- Taip, Menų ir kūrybinių technologijų fakultete esame turėję ne vieną tokių studentų, kurie baigė teisės, medicinos ar gamtos mokslų studijas, o po jų įgijo muzikinio teatro ar populiariosios muzikos atlikėjo specialybę.

- Ar tarp stojančiųjų daugiausia vilniečių, ar į studijas suvažiuoja iš visos Lietuvos?

- Daugiausiai, tai yra beveik pusės studentų, sulaukiame iš Vilniaus. Taip pat daug talentingų jaunų žmonių atvyksta iš Kauno, Marijampolės, Alytaus. Šiek tiek mažiau jų turime iš Telšių, Šiaulių, Klaipėdos, Tauragės, Utenos ir Panevėžio.

Populiariosios muzikos studentai atlieka scenos praktiką žinomuose Lietuvos muzikiniuose klubuose. / Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto archyvo nuotrauka
Populiariosios muzikos studentai atlieka scenos praktiką žinomuose Lietuvos muzikiniuose klubuose. / Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto archyvo nuotrauka

- Kokios Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto specialybės populiariausios? Ir kas traukia jaunus žmones į kolegijas?

- Populiarios visos studijų programos. Šiais metais, kaip ir ankstesniais, susirinko puikios studentų grupės į Populiariosios muzikos ir Muzikinio teatro studijų programas, joms nenusileidžia pasirinkusieji Šukuosenų dizaino studijų programą. Taip pat šiais metais suformuota didelė Aprangos technologijų ir verslo studentų grupė.

Aukštosios neuniversitetinės studijos yra orientuotos suteikti praktinių įgūdžių. Praktinis mokymas kolegijose sudaro ne mažiau kaip trečdalį studijų programos. Todėl aukštąsias neuniversitetines studijas baigę absolventai yra laukiami šalies įmonėse ir įstaigose kaip vidurinės grandies specialistai ir vadovai.

Nuolatinės studijos kolegijose dažniausiai trunka 3 metus, o ištęstinių – 4 metus. Baigus studijas įgyjamas profesinio bakalauro laipsnis. Taip pat svarbu, kad baigus aukštąsias neuniversitetines studijas toliau galima studijuoti universitetų magistrantūroje. Tam reikia turėti praktinės veiklos patirties arba baigti papildomąsias studijas.

Vilniaus kolegija. / Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka
Vilniaus kolegija. / Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

- Kaip Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto absolventams po studijų sekasi rasti darbą? Juk ne visų laukia žvaigždžių kelias?

- Džiaugiamės, kad sėkmingai įsidarbina beveik visi mūsų fakulteto absolventai. Siekdami užtikrinti studijų kokybę glaudžiai bendradarbiaujame su socialiniais partneriais. Jie priima studentus į savo įmones atlikti praktiką, kviečia prisijungti projektuose, dalyvauja vertinant studentų baigiamuosius darbus. Stengiamės, kad studentai turėtų kuo daugiau galimybių savo profesinę karjerą pradėti dar studijų metais.

Kultūrinės veiklos vadybininkai ypač sėkmingai pritaiko savo gebėjimus kultūros centruose, teatruose, televizijoje, festivaliuose, turime ir įkūrusių individualias įmones.

Šokio pedagogikos studijų programos studentai Vilniaus kolegijoje - tai ne tik būsimieji šokio mokytojai. Kai kurie iš jų jau dirba kaip savarankiški kūrėjai, pasuksiantys profesionalių choreografų keliu.

Tikriausiai nerasite meninio projekto Lietuvoje, kuriame nedalyvautų Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto studentai – tai ir atlikėjai, ir įvaizdžio, ir šukuosenų ar aprangos dizaineriai.

Kaip jau minėta, net keliuose "Eurovizijos" konkursuose Lietuvą atstovavo mūsų fakulteto absolventai. Geriausi muzikinio teatro studijų artistai kviečiami į Jaunimo miuziklo teatrą ir kitus muzikinius projektus.

Populiariosios muzikos atlikėjai aktyviai koncertuoja, pasirodo tarptautiniuose festivaliuose ir konkursuose.

Gabiausių aprangos kūrėjų darbai sulaukia pripažinimo Lietuvos ir tarptautiniuose mados festivaliuose „Habitus Baltija“, „Apkalbos“, „Dizaino dienos“ ir kituose.

Nuo 2014 metų pradėjus veikti "Erasmus+" programai, dešimt Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto absolventų pasinaudojo galimybe atlikti praktiką Europos Sąjungos šalių kompanijose. Didžiuojamės Kultūrinės veiklos vadybos absolvente, kuri postudijinę praktiką atliks Lietuvos ambasadoje Italijoje.

Studijų ir praktikos metu suformuoti gebėjimai fakulteto studentams leidžia aktyviai prisidėti kuriant ir puoselėjant Lietuvos kultūrinį gyvenimą.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
MOKSLAS IR IT
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"