Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
KULTŪRA

Ūkininkai, ieškantys meilės TV3 eteryje

 
2011 05 07 0:00
Lietuviškuose pasimatymų šou dar niekas neatrado gyvenimo meilės. Bet TV3 "Ūkininkas ieško žmonos" dalyviai bando laimę.<br>TV3 archyvo nuotrauka
Lietuviškuose pasimatymų šou dar niekas neatrado gyvenimo meilės. Bet TV3 "Ūkininkas ieško žmonos" dalyviai bando laimę.
TV3 archyvo nuotrauka

Balandžio 26-ąją speciali TV3 'Ūkininkas ieško žmonos' laida pristatė šio realybės šou dalyvius - septynis ūkininkus ir ūkininkę, meilės ieškančius televizijoje. Juos kalbina 'Lietuvos žinios'.

Iki ketvirtadienio pietų, kai buvo rašomas jūsų skaitomas tekstas, laidos herojai ir herojė gavo 400 elektroninių ir popierinių laiškų, kuriuos jiems ir jai rašo norinčios ir norintys susipažinti. Elektroninį laišką galite išsiųsti nukeliavę www.TV3.lt/UkininkasIeskoZmonos; popierinę rašliavą su nuotrauka galite siųsti šiuo adresu: "Ūkininkas ieško žmonos", Šv.Ignoto g. 5-259, Vilnius. Vasaros pradžioje TV3 eteryje įsivažiuos filmuotų pasimatymų maratonas; tiksli šou starto data dar neskelbiama.

Laiškų laukia netoli Marijampolės esančiame Patašinės kaime gyvenantys broliai 21 metų Paulius ir 22 metų Ąžuolas Gvazdaičiai, Marijampolės savivaldybėje, Valavičių kaime įsikūręs 26 metų Darius Inkratas, Prienų rajone ūkininkaujantis 26 metų Edas Matulis, Trakų rajone, Krakės kaime gyvenantis 26 metų Vytautas Skirka, Tauragės rajone esančiame Paklevio kaime plušantis 33 metų Kęstutis Remeikis, kokybės vadyba VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centre užsiimantis, Vilniuje gyvenantis, bet ūkį Varėnos rajone puoselėjantis 38 metų Petras Tiknevičius ir 33-ejų alytiškė Rima Bačiuškaitė - buhalterė, turinti ūkį Butrimiškių kaime.

Deja, straipsnyje nerasite nė vienos vyriausio projekto dalyvio P.Tiknevičiaus citatos - per porą dienų, kol buvo rengiama publikacija, su vyru nepavyko susisiekti. Likusieji dalijasi sparnuotomis įžvalgomis apie žemės kvapą, neigia vilniečių mėgstamus stereotipus ir postringauja apie tikimybę antrąją pusę sutikti TV dėžės pagalba.

Saugiausioje vietoje pasaulyje

"Realybėje bendrauju daug lengviau, bet prasidėjus filmavimui susijaudini, pradeda strigti kalba, dingsta mintys... Mąstai tik apie tai, kaip nesusivelti, kad netektų raudonuoti, - neslepia P.Gvazdaitis. - Stengiesi kuo šauniau pasirodyti, bet žiūrėdamas įrašą matai, kad leptelėjai vieną kitą nesąmonę." Kamerų apsuptas K.Remeikis šiek tiek jaudinosi, o D.Inkratui buvo truputį nejauku. Likusieji TV3 ūkininkai kalba taip, lyg filmavimo komanda jiems būtų kasdienybė. "Filmuodamasis jaučiausi tarsi būčiau saugiausioje vietoje pasaulyje, - pareiškia E.Matulis. - Man patiko visa filmavimo grupė." "Kai įjungiamos kameros, nebaisu, - antrina R.Bačiuškaitė. - Filmuota medžiaga man patiko."

Nepatikėtų ūkio žurnalistui

Publikacijos autorius prisipažįsta esantis tipinis miestietis tinginys ir klausia, ar TV3 šou dalyviai patikėtų jam savaitę prižiūrėti savo ūkį. "Neturėkime tokios negatyvios nuomonės apie miestiečius. Nejaugi miestietis gali būti tik tinginys?! Tikrai ne, - žurnalistą įkvepiančiais žodžiais taškosi Kęstutis. - Bet jei kalbame apie pasitikėjimą, ūkio priežiūros tau nepatikėčiau." Paulius taip pat abejoja, ar šių eilučių autorius iš tiesų yra beviltiškas tinginys - anot ūkininko, toks nebūtų pasiruošęs klausimų. Tiesa, ūkį LŽ klausinėtojui P.Gvazdaitis paliktų "tik tuo metu, kai nieko nereikia daryti - tik ilsėtis gamtoje ir stebėti, kaip auga javai". "Technika per brangi. Kartais ją sunku valdyti, ypač nemokančiam. Kad galėtum arti, kultivuoti, sėti, purkšti, tręšti, kulti, apie tam tikrus dalykus reikia net išklausyti specialius kursus, - aiškina vaikinas. - Be to, turėčiau įregistruoti samdomą darbininką, o tai labai daug kainuoja, reikia užpildyti labai daug dokumentacijos."

Galbūt savaitei savo ūkį miestiečiui žurnalistui paliktų V.Skirka, kuris Trakų rajone, Krakės kaimo vienkiemyje užsiima kaimo turizmu, o miške aktyvaus poilsio mėgėjams įrengė pramogų parką? "Niekada gyvenime! Per dieną toks žmogus pridarytų tiek žalos, kad jai ištaisyti prireiktų metų ar net keleto! - šaukia Vytautas. - Apie savaitę negali būti nė kalbos - jei žurnalistas nuotykių parko lankytojams blogai paaiškintų taisykles, jie galėtų ne tik susižaloti, bet ir žūti." Tuo tarpu klausimą išgirdęs Edas prabyla tarsi Kristijono Donelaičio anūkas. "Pasiilgstu žemės kvapo. Žemė tarytum gyva. Patikėčiau ją tik tai, kuri myli žemę, jos vaisius ir gyvybę", - filosofuoja ūkininkas, ieškantis žmonos.

Optimistiškiausiai "Lietuvos žinių" dykaduonį nuteikia Rima. "Ūkį prižiūrime kartu su tėveliu, todėl žurnalistas galėtų būti pagalbininku", - šypteli ūkininkė iš Dzūkijos.

"Brand'iniai" drabužiai - tuščias pasipūtimas

Straipsnį iliustruojančioje nuotraukoje projekto dalyviai apsirengę kaip skoniu nesiskundžiantys vilniečiai. "Fotosesijai mus aprengė (projekto dizaineris Egidijus Rainys - aut.). Manau, kad pats rengiuosi neprasčiau, - dėsto P.Gvazdaitis. - Kodėl manoma, kad tik vilniečiai turi stilių? Atseit kauniečiai nemoka stilingai rengtis, o ką jau kalbėti apie Marijampolę ir apie kaimą." "Jei esi iš kaimo, vadinasi, neturi nei skonio, nei mados pojūčio?.. Klaidingas požiūris, - replikuoja K.Remeikis. - Reikia sunaikinti stereotipą apie žmogų iš provincijos."

Nosį užrietę miestiečiai neperka rūbų turguje ar dėvėtų drabužių parduotuvėje - jie švaisto pinigus žinomų prekių ženklų parduotuvėse. Paklaustas, ką apie tai mano, Ą.Gvazdaitis mesteli, švelniai tariant, lakonišką atsakymą: "Šiuo klausimu neturiu nuomonės." Tačiau nuomonę turi K.Remeikis. Jo įsitikinimu, įprotis pirkti populiarių "brand'ų" drabužius tėra tuščias pasipūtimas: "Juos perka tuščiai pasipuikuoti, atkreipti kitų dėmesį norintys žmonės, kurie sugeba save išreikšti tik tokiu būdu. Bet jei nėra vidinio grožio, nepapuoš joks užrašas."

Dariui nesvarbūs prekių ženklai - svarbiausia, ar drabužis patinka jam pačiam. Tuo tarpu E.Matulis ne kartą atostogavo Italijoje, todėl savo garderobą pildė Romos parduotuvėse. "Lietuvoje nerasdavau originalių vardinių prekių, kurias galima atpažinti pagal siūles. Apie lietuviškas rūbų parduotuves geriau patylėsiu..." - raukosi pašnekovas.

V.Skirkos įsitikinimu, didžioji dalis miestiečių važiuoja į Gariūnus, nes neturi pinigų geresniems drabužiams. Jis pats neperka rūbų turguje - mieliau tuština populiarių parduotuvių lentynas.

Gali tapti barakudos taikiniu

Ar ūkininkas gali tapti vadinamosios barakudos, o ūkininkė - alfonso taikiniu? "Lietuvoje gali nutikti visko, - įsitikinusi R.Bačiuškaitė. - Stengsiuosi, kad alfonsai suprastų - būti tokiais gėda." "Kiekvienas gali tapti barakudos taikiniu, - mano Paulius. - Aišku, joms patrauklus turtingas arba tokiu prisistatantis. Mano turtai dar nedideli - žemė ir darbo priemonės." "Į ūkininko piniginę televizijos ekrane nepažiūrėsi. O barakudos, kiek žinau, Lietuvos vandenyse neplaukioja, - juokelius laido Kęstutis. - Labiau mėgstu valgomas žuvis." Vyras žada perskaityti visus laiškus.

"Lyg ir negavau labai originalių laiškų. Dažniausiai žiūrovės prisistato, klausia, ar norėčiau pabendrauti, ar vis dar ieškau žmonos", - pasakoja Vytautas. "Iš daugybės laiškų buvo tik keli protingi ir argumentuoti. Jie mane sužavėjo", - tikina E.Matulis. P.Gvazdaitis užverstas ne tik laiškais, bet ir "Facebook" kvietimais draugauti.

Šou redaktorė Violeta Karaliūnaitė kažkodėl nenori įvardyti ūkininko, gavusio daugiausia laiškų. Mažiausiai dėmesio sulaukia vienintelė projekte dalyvaujanti dailiosios lyties atstovė - iki ketvirtadienio pietų ją pasiekė daugiau nei 10 laiškų; V.Karaliūnaitė nenori sukonkretinti šio skaičiaus. "Vyrai, nedvejokite - rašykite man, - ragina R.Bačiuškaitė. - Mane domina rimti - turintys išsilavinimą, darbą, atsakingi, komunikabilūs, gerbiantys save ir kitus, besidomintys naujienomis. Vyrai, kuriems svarbi šeima, šalia kurių galima pasijusti tikra moterimi."

Tikimybė rasti meilę lygi vienam procentui

1996-aisiais LNK eteryje startavo kultinis žaidimas "Pasimatymas", prieš aštuonerius metus - trejus sezonus rodytas "Myli nemyli", prieš trejus metus "Tango TV" suko "Mergišius", prieš ketverius metus TV3 rodė "Pagal mamą", 2009-aisiais šeštąjį sezoną šios televizijos eteryje baigė "Meilės trikampis", prieš metus LNK transliavo "Kambarių plėšikus", o netrukus šio kanalo eteryje debiutuos penktasis "Kitas!" sezonas. Su pasimatymais susijusių TV projektų buvo begalybė, tačiau iki šiol jokie jų dalyviai nesukūrė šeimos. Peršasi logiška išvada: tokiu būdu susirasti žmoną ar vyrą paprasčiausiai nerealu.

"Tie TV projektai buvo nerimti - pasityčiojimas iš žmogaus orumo. "Ūkininkas ieško žmonos" - rimto turinio laida (šį rimtą šou prodiusuoja nerimtus "Mergišius" kūręs Saulius Urbonavičius-Samas - aut.), joje niekas nesurežisuota, - sako Edas. - Kadangi esu realistas su optimizmo atspalviu, siekdamas sukurti šeimą bandau visus variantus. Nereikia sėdėti sudėjus rankas, nes likimo keliai nežinomi." "Tikimybė susirasti antrąją pusę televizijos pagalba maža, bet tai įmanoma, - aiškina D.Inkratas. - Todėl ir nusprendžiau dalyvauti TV3 laidoje." "Nemanau, kad projekto metu gims tikroji meilė. Antra vertus, gali būti, kad tai įvyks. Tikimybė susirasti antrąją pusę televizijos pagalba lygi maždaug vienam procentui. Bet jei tas procentas skirtas man, imsiu ir susirasiu meilę", - tikimybės teoriją plėtoja P.Gvazdaitis. Rimos nuomone, tikimybės procentas gerokai didesnis. "Sunku pasakyti, kiek procentų tikimybės gyvenimo meilę sutikti TV projekte... - svarsto moteris. - Manau, 50 iš 100."

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
KULTŪRA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"