Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
KULTŪRA

TV3 "Be namų". Naujausio TV muilo lūkesčiai

 
2012 05 19 6:04

Gegužės 28-ąją, pirmadienį, TV3 eteryje įsižiebs naujas serialas 'Be namų', suktas Lentvario vaikų namuose ir Kėdainiuose. Jei jis bus toks pats kaip antradieninis pristatymas, neverta net įsijungti.

Tačiau nė vienos serijos dar nematę muilo operos apie vaikų namus aktoriai tikisi, kad produktas bus geras. Kino ir televizijos legenda Vaiva Mainelytė patikina, kad šis TV muilas "nebus blogesnis už kitus serialus". Žinoma aktorė Nijolė Narmontaitė negali pasakyti, kad "Be namų" bus geresnis už nevykusį jo pristatymą.

Projekto režisierius ir aktorius Saulius Balandis neprognozuoja sėkmės, nes žiūrovai, anot jo, nenuspėjami. O muilo operų žvaigždūnas Andrius Bialobžeskis konstatuoja, kad lietuviški serialai turi provincialumo.

V.Mainelytė: "Įdėjome labai daug dūšios ir šilumos"

- Ar legendinę aktorę Vaivą Mainelytę sunku įkalbėti vaidinti muilo operoje?

- Tie, kurie galvoja, kad atsisakysiu, manęs nekalbina. Dažniausiai sulaukiu pasiūlymų iš žmonių, kuriais pasitikiu. Jei jie man siūlo, žinau, kad turi tikrai geros medžiagos. Mano vaidmens "Be namų" iniciatorius, kaip visada, buvo Rolandas Skaisgirys (stambiausio kalibro lietuviškų muilo operų prodiuseris, prodiusuojantis ir "Be namų" - aut.).

- Šis serialas bus geras?

- Specialiai blogai nedirbame - nei režisierius, nei prodiuseris, nei aktoriai. Buvo surinkta fantastiška grupė. Į darbą įdėjome labai daug "dūšios" ir šilumos.

Įėjusi į aikštelę jusdavau nepaprastą šilumą. Tiesa, teko vaidinti su vaikais neprofesionalais. Dėl to režisierius turėjo daugiau rūpesčio. Su Andriumi Bialobžeskiu, kuriam jaučiu ypatingą simpatiją, filmavimo aikštelėje susitinkam ne pirmą kartą (šie aktoriai vaidino TV3 seriale "Širdys paklydėlės" - aut.). Jis turi talentą. O ką kalbėti apie grimuotoją Leną! Fantastika. Jei esi pavargusi, ji tave nuramins ir gražiai nugrimuos.

- Vaidinote LTV seriale "Giminės po 20 metų". Prieš riebius metus jų režisierius Saulius Vosylius "Lietuvos žinioms" pabrėžė, kad jo serialas nuo komercinių televizijų siūlomų produktų išsiskiria kokybe. Kokybės prasme "Be namų" nutolusi nuo "Giminių"?

- Jei būčiau mačiusi bent kadrą "Be namų", galėčiau kažką pasakyti (juokiasi). Filmavimo aikštelėje ir teatre praleidau 43 metus. Jaučiu, kad "Be namų" nebus blogesnis už kitus serialus. Viskas priklauso nuo žiūrovo. Vienam patinka viena tema, kitam - kita. Manau, kad nebus žmonių, kurie liks nesujaudinti mūsų temos apie vaikų namuose augančius vaikus ir jų likimą. Yra labai gražių momentų. "Be namų" skiepija jautrumą ir gražias vertybes. Būkime jautresni, nepraeikime pro šalį. Paimkime vaikų namų auklėtinį bent išeiginėms, o jei yra galimybės, užauginkime jį.

N.Narmontaitė: "Visi Lietuvos girtuokliukai buvo mano draugeliai"

- Jūsų personažas yra pikta vaikų namų auklėtoja Liucija, vaikų praminta Liuciferiu. Kai kurie žiūrovai muilo operą painioja su realybe. Nebijote, kad Jums prilips piktos bobos etiketė?

- Mano personažą ne kartą tapatino su manimi. Vertinu tai kaip tikėjimą vaidyba. Kai LNK "Nekviestoje meilėje" vaidinau girtuoklę Gražiną, visi Lietuvos girtuokliukai buvo mano draugeliai. Prie visų "Maximų" jie man šaukdavo: "Gražke! Mūsų drauge!" Atvažiuoji į kokį nors renginį ir būtinai iš po stalo ištraukia buteliuką. Sakau: "Atsiprašau, bet aš negeriu." O man: "Nu, jau matėm matėm!" Taip nutikdavo ir labai rimtoje inteligentiškoje kompanijoje. Šiuo atveju žmonės patikės, kad aš labai griežta.

- Jūsų citata iš praėjusios savaitės antradienį TV3 išplatinto pranešimo žiniasklaidai: "Savo vaidmeniu norėjau parodyti, kaip įsimylėjęs žmogus keičiasi, ir kad pikti žmonės - velniškai nelaimingi." Ar Lietuvoje daug nelaimingų ir piktų žmonių?

- Tenka sutikti daug piktų žmonių. Pykčio priežastys labai įvairios. Kaip žmogus gali būti nepiktas, jeigu jis neturi pinigų susimokėti už butą, o susirgęs neturi jokių galimybių gydytis? Pati kūriau personažą, kurį žinau nuo paauglystės. Turėjau labai piktą, nemylimą, vienišą mokytoją. Metų metus galvojau: "Kodėl jinai tokia?" Mes, vaikai, bijodavome jos. Nesakysiu jos vardo ir dėstyto dalyko, nes greitai susivestų visi galai ir būtų aišku, apie kokį žmogų kalbu. Antra vertus, ši patirtis man labai daug davė. Tai mane užgrūdino ir padėjo kurti vaidmenį.

- Ar serialas bus toks pats silpnas kaip antradienį vykęs jo pristatymas garlaivyje "Ryga", kuris su žioplinėjančiais žurnalistais ir TV3 žvaigždukais vangiai sukiojosi Vilniuje, Neryje?

- Įsivaizdavau, kad pristatymas bus kitoks, kad daug ką veiksime... Negaliu atsakyti į klausimą, nes prognozuoti yra labai sunku. Iš montuotą medžiagą žiūrėjusių žmonių girdėjau neblogų atsiliepimų. Bet ką gali žinoti? Kai filmuojiesi, atrodo vienaip, o rezultatas gali būti kitoks. Linkiu, kad viskas būtų neblogai. Būtų baisiai gaila, jei būtų priešingai.

S.Balandis: "Tikrai bijau ką nors sakyti"

- Režisavote LNK "Nekviestą meilę", TV3 "Naisių vasarą" ir "Kas nori nužudyti Mią?" Po kurio serialo ant Jūsų galvos atsirado daugiausia žilų plaukų?

- Po "Naisių vasaros". "Nekviestą meilę" perėmiau iš Alvydo Šlepiko (iki pašnekovo šį kultinį serialą paeiliui režisavo Kristina Kunčinaitė ir A.Šlepikas - aut.). "Naisių vasara" buvo pirmasis projektas, kurį dariau nuo pradžių iki galo. Aš jį pradėjau, aš jį ir pabaigiau. Man teko didžiausia atsakomybė. Turi galvoti idėjas, siūlyti jas aktoriams, kad šiems būtų patogu, kad žiūrovui būtų įdomu.

"Naisių vasaroje" ir "Be namų" labai daug filmavimo metu išmąstytų dalykų, kurių nebuvo scenarijuje. Tempas begalinis, per dieną turi nufilmuoti daug scenų, atsiranda visokių trukdžių, reikia ruoštis, galvoti į priekį. Visas krūvis tenka mano pečiams. Bet kiekvieną darbą turi įsimylėti, prisijaukinti. Tada einasi. Jei į darbą eisi kaip į lažą, nieko nebus.

- Filmavimo metu patiriamas stresas, krūvis, neplanuoti trukdžiai... Nesusiduriate su nemigo naktimis?

- Kai filmavome "Kas nori nužudyti Mią?", tuo pačiu metu repetavau Justino Marcinkevičiaus dramą "Mažvydas", kurią Mindaugo karūnavimo dieną (praėjusių metų liepos 3 dieną - aut.) rodėme Kauno pilyje. Vaidinau Mažvydą. Du visiškai skirtingi dalykai - teatras ir televizija. Bet kol kas vežu. Naktį užmiegu be problemų.

- Ar yra tikimybė, kad "Be namų" nepatiks žiūrovams ir dings iš eterio taip greitai kaip dingo muilo opera apie Viliją Pilibaitytę-Mia?

- Tikrai bijau ką nors sakyti, nes mūsų žiūrovas labai neprognozuojamas. Neįmanoma nieko nuspėti. Gali būti, kad "Kas nori nužudyti Mią?" neišpopuliarėjo, nes pati tema buvo išlaužta iš piršto, o žmonėms atsibodo tie patys matyti veidai.

Viskas daroma dėl reitingų, tačiau man neaiškūs tie visi reitingų dalykai. Nemanau, kad TV metrų duomenys teisingi. Su "Naisių vasara" nelindome į vadinamąjį prime time - laiką nuo 19 ("Be namų" bus rodomas 20.10 - aut.) valandos, dėl kurio pešasi visi kanalai. Nenoriu dalyvauti šioje kovoje.

A.Bialobžeskis: "Neturime didelių pretenzijų į meną"

- Vaidinai LNK seriale "Nekviesta meilė", TV3 "Širdys paklydėlės", epizodiškai - muilo operoje "Vyno kelias", netrukus pasirodysi "Be namų". Kurio šių muilo produktų scenarijus stipriausias?

- Turėčiau sakyti, kad stipriausias "Be namų", nes aš irgi rašiau jo scenarijų (šypsosi). Susirinko nebloga kompanija, todėl pabandėme dirbti kartu. Scenarijai nėra stiprioji serialų pusė.

- Muilo operoms būdingas ištęstumas. "Be namų" taip pat?

- Gal ne (pamažu renka žodžius)... Kai rašėme, atrodė veiksmingai, nes seriale nemažai siužetinių linijų, vaidina ir vaikai, ir suaugusieji. Nemačiau, kaip viskas sumontuota, todėl negaliu atsakyti į klausimą. Turėtų būti spalvingas serialas.

- Serialai orientuoti į namų šeimininkes...

- ...Mūsų rinka nepribrendusi tokio tipo serialui kaip "Daktaras Hausas". Negalime pasiekti Niujorko arba Los Andželo lygio - mūsų šalies mastai visiškai kitokie. Mūsų serialai turi tam tikro provincialumo, todėl juos ir žiūri namų šeimininkės. Muilo operų paskirtis - po darbų grįžtantiems žmonėms suteikti pramogą. Nežinau, kiek "Be namų" orientuotas į namų šeimininkes. Vaikų prieglaudos tema socialiai aktyvi. Norėčiau, kad serialas užkabintų ne vien namų šeimininkes. Juo labiau, kad jį rodys po 20, o ne po 18 valandos.

- "Be namų" yra eilinis televizijos produktas ar TV gaminys, turintis pretenzijų į meną?

- Televizijos produktas. Neturime didelių pretenzijų į meną. Kad būtų tokios pretenzijos, reikėtų didesnių investicijų ir didesnio pasiruošimo. Atėjo laikas serialus pakelti į aukštesnį lygį. Būtų galima pagal "Altorių šešėlyje" (Vinco Mykolaičio-Putino romaną - aut.) daryti 10 serijų televizijos filmą. Būtų labai įdomus produktas. Manau, kad ši idėja privalo būtų realizuota. Aišku, viskas atsiremia į finansus.

- 2010-ųjų pradžioje pasirodžiusiame Emilio Vėlyvio kino filme "Zero II" vaidinai žinomą aktorių, kuris filmuojasi absurdiškoje muilo operoje. Juk tai - paradoksas!

- Buvo labai smagu filmuotis. Gavosi autoironiška parodija. Man labai patiko, nes vaidinau pats save. Nebijau iš savęs pasijuokti.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
KULTŪRA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"