Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
KULTŪRA

Savo buvusiojo R.Velijevaitė nedės į šuns dienas

 
2011 09 10 0:00
Paklausta, ką mano apie privalomus vidurinės mokyklos skaitinius, R.Velijevaitė rėžia tiesiai šviesiai: "Tai - košmaras ir totalus "briedas". Labai blogai. Visiška gėda!"<br>LNK archyvo nuotrauka
Paklausta, ką mano apie privalomus vidurinės mokyklos skaitinius, R.Velijevaitė rėžia tiesiai šviesiai: "Tai - košmaras ir totalus "briedas". Labai blogai. Visiška gėda!"
LNK archyvo nuotrauka

Lygiai prieš savaitę debiutavo naujoji LNK 'Kviečiu šokti' vedėja. Rolando Vilkončiaus porininke tapo masinei auditorijai nežinoma Rasa Velijevaitė.

Paprastai pokalbiai su garsenybėmis vyksta kokioje nors kavinėje. Tačiau trečiadienio popietę "Lietuvos žinių" žurnalistas ir naujai iškeptas televizijos veidas susitinka Gedimino prospekte ir griebia "Coffee Inn" kavos, o tada keliauja į Sereikiškių parką, įsitaiso ant žolės prie Vilnelės ir pradeda interviu. Pasirodo, vesti LNK šokių projektą - sunkiausias darbas, kurį teko dirbti buvusiai "Respublikos" žurnalistei, romanų "O, šventasis naivume!" ir "Stambulo mimoza" autorei, Vilniaus universiteto (VU) medicinos studijų penktakursei R.Velijevaitei. Paklausta, ar turi pretenzijų tapti autore, kurios knygas privalo perskaityti moksleiviai, ji reaguoja taip: "Viešpatie, gink Dieve - tikrai ne! Fuuuu!" Sukurtas pasaulis pašnekovei gerokai įtaigesnis nei tai, ką mes įprastai vadiname realybe. Rasą nervina klausimas apie gydytojų imamus kyšius. Interviu herojė pabrėžia, kad padėkos nereikia painioti su kyšiu, tačiau jos pateiktas dėkingumo medikui pavyzdys labiau panašėja į paprasčiausią kyšio davimą.

- Ar norint įsisukti televizijoje reikia lipti per galvas arba į prodiuserio lovą?

- Man nereikėjo, bet negaliu tvirtinti, kad mano atvejis - taisyklė. Gali būti visko. Gali būti, kad kažkam reikėjo. Niekas iš mano pažįstamų nedarė karjeros per lovą. Bent jau aš to nežinau.

Man paskambino "Kviečiu šokti" prodiuserė Indrė Zelbaitė-Ciesiūnienė ir pakvietė į atranką. Nežinau, kaip ji mane surado ir kiek konkurenčių įveikiau.

"Nesiparinu", kai įjungiamos filmavimo kameros. Dėl ko reikėtų "parintis"? Nebent labai bijai, ką apie tave pagalvos kiti. Arba bijai apsijuokti, pasirodyti kvailas. Arba kad nebūsi toks gražus, koks sau atrodai. Arba kad kiti pamatys, jog iš kairės tu ne toks gražus kaip iš dešinės. Taip mąstantiems turi būti sunku. Aš visą laiką sau sakau, kad neturiu atrodyti labai protinga ir graži - aš turiu būti nuoširdi.

Man neįdomūs gražūs žmonės ir žmonės, demonstruojantys savo intelektą. Tai - apgailėtina. Kol kas televizijoje su tokiais nesusidūriau. Vytenis Pauliukaitis, Rolandas Vilkončius ir kiti mane supantys kolegos yra tikrai nuostabūs, be galo šmaikštūs ir charizmatiški. Pasirodžius jiems, nušvinta visa salė.

- Praėjusį šeštadienį debiutavai kaip viena "Kviečiu šokti" vedėjų. Kaip kelios valandos tiesioginio eterio veikia organizmą?

- Nesitikėjau, kad bus taip. Žiūrėdama "teliką" visada galvodavau: "Blemba, kaip "faina" tiems žmonėms. Jie ateina, pašneka ir gauna "afigenas" "babkes"!" Bet tai - pats sunkiausias darbas, kurį esu dirbusi gyvenime. Palyginti su juo, nukasti bulvių lauką lengva kaip sudainuoti dainą!

Varai maksimaliai - dirbdamas eteryje į kiekvieną minutę turi sudėti labai daug energetikos. Kai darai tai kelias valandas, jautiesi tarsi atidavęs daugiau nei turi. Kai kameros išjungiamos, esi išsunktas, bet šis pojūtis visiškai kitoks nei įprastas nuovargis. Pasibaigus transliacijai jaučiausi keistai - buvau sulėtėjusi, norėjosi ramybės. Mąsčiau: "Kaip gerai: šeštadienį - eteris, o sekmadienį pailsėsiu ir susitiksiu su draugais..." Bet sekmadienį nenorėjau niekur eiti. Atsikėliau tebesijausdama keistai (juokiasi).

- Nuo penkerių Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) mėgėjų kolektyve "Polėkis" šokai baletą, kurį prieš porą metų metei dėl laiko trūkumo. Turėtum gerai jausti šokio estetiką. Ar buvo LNK projekto dalyvių, kuriems šokant iš gėdos norėjosi užsidengti akis?

- Ne. Visi šoko gerai - negaliu pasakyti nei vieno blogo žodžio. Labai patiko, kaip Erika Vitulskienė (solisto Merūno Vitulskio žmona - aut.) šoko su Andriumi Butkumi. Jie sudarė labai gražų duetą, jie puikiai jautė vienas kitą - šoko pora, o ne žmonės, kurių kiekvienas nori pasirodyti gražus. Beprotiškai patiko Daiva Tamošiūnaitė-Budrė (buvusi LNK gyvenimo būdo laidos "Istorijos" ir TV3 klono "Tik tarp mūsų" vedėja - aut.), šokanti su Tomu Slausgalviu. Ji parodė tai, ko daug kas nesupranta - šokant svarbiausia ne žingsniai, o jausmas. Tai buvo tobula (šypsosi).

- Parašei porą romanų: 2007-aisiais buvo išleistas "O, šventasis naivume!", 2009-aisiais - "Stambulo mimoza". Turi pretenzijų kada nors atsidurti rašytojų sąraše, kurių knygos įtrauktos į vidurinės programą?

- Viešpatie, gink Dieve - tikrai ne! Fuuuu! Pati skaitydavau visas knygas, išskyrus tas, kurios buvo privalomų sąraše. Nenoriu, kad mane rinktųsi tik "kalikai" moksliukai, o išprusimo, intelekto siekiantys žmonės neskaitytų sakydami: "Kokio velnio (pašnekovė mesteli griežtesnę anglišką frazę - aut.)?! Privaloma?.. Neskaitysiu!" Geriau patikti vienam intelektualui nei 20 mokslo žiurkių.

- Ką manai apie privalomus vidurinės mokyklos skaitinius?

- Tai - košmaras ir totalus "briedas". Labai blogai. Visiška gėda! Atsiprašau visų literatų, kuriuos gerbiu ir myliu, bet "jopštararai" (juokiasi)! Nepradėsiu dergti tautos išminčių, bet kai kurie mūsų literatūros klasikai man nėra idealai.

- Gali pasakyti ką nors gražaus apie Juozo Tumo-Vaižganto, Julijos Beniuševičiūtės-Žymantienės-Žemaitės...

- Ne, ne, ne! Nei vieno gero pavyzdžio (juokiasi)...

- ... ir Salomėjos Bačinskaitės-Bučienės, kuri žinoma kaip Salomėja Nėris, kūrybą?

- (mąsto) Tai, ką rašė S.Nėris, yra paprasta ir gražu. Tai, ką rašė Vaižgantas ir Žemaitė, yra paprasta, bet negražu (juokiasi). Ojojoi... Nenorėčiau diskutuoti apie lietuvių literatūrą.

- Ar dar neišleistas trečiasis tavo romanas "Lūšys vaikščioja vienos" geresnis už pirmuosius du?

- Mano manymu, taip. Man pavyko siužetą perteikti taip, kaip norėjau, visi charakteriai būtent tokie, kokie turi būti. Atsirado forma ir stilistika, į šį romaną sudėjau viską, ką norėjau pasakyti. Rašai ir siužetas persipina taip, kaip niekada nemanei, kad sugebėtum perpinti. Skaitai ir mąstai: "Blemba", geras! Reiškia, tai padariau ne aš - tai padarė patys personažai!" Rašydama visada jaučiu, kad jie gyvena savo gyvenimą, o aš fiksuoju tai, kas vyksta jų pasaulyje. Dėl to man ir patinka rašyti. Taip pamatai visiškai kitokį pasaulį nei tas, kuriame gyveni. Supranti... Tai, kad šią akimirką šalia mūsų ošia medžiai ir teka vanduo, aš laikau gerokai mažesne realybe. Sukurtas pasaulis man gerokai stipresnis ir įtaigesnis nei tai, ką mes įprastai vadiname realybe. Jis išbaigtesnis. Dažnai negalime suvokti visos realybės. Šią akimirką matau tave, bet nežinau, ką valgei pusryčiams, su kuo miegojai ir kokią knygą skaitei vakar. Nežinodama to, negaliu tavęs iki galo suvokti. O kai skaitai, personažą matai iki galo, turi aiškų jo suvokimą. Yra mažiausiai dvi realybės - įprastinė ir sukurta kūrinio autoriaus.

- Ar buitis nuodija kūrybingumą?

- Buitis?.. Jei buitis nuodija kūrybingumą, tai reiškia, kad ji tau svarbesnė už kūrybingumą. Verdi bulves, užuot rašęs. Tai - tavo paties problema (juokiasi).

- Esi VU medicinos studijų penktakursė. Tai, kad gydytojai mėgsta kyšius, yra vieša paslaptis. Tu irgi būsi korumpuota medikė?

- Atvirai pasakius, mane nervina šitas klausimas. Į tokias pastabas reaguoju skaudžiai, nes man tai - labai svarbu. Užaugau gydytojų šeimoje ir puikiai žinau, kaip yra su kyšiais.

Nesakau, kad nėra gydytojų, kurie ima kyšius. Be abejo, yra. Kaip yra mokytojų ir Seimo narių, kurie ima kyšius. Bet nežinia kodėl visi kalba apie gydytojus - apie žmones, kurie studijuoja 10 metų ir Lietuvoje gauna mažesnį atlyginimą nei kirpėjai, kurie mokosi porą mėnesių. Kai kas nors aiškina, kad gydytojai turi neimti kyšių, aš sakau: "Paklauskite, kaip gyvena gydytojų šeimos."

Be to, nereikia padėkos painioti su kyšiu. Kai tau suteikiama kokia nors medicininė paslauga ir tu atsidėkoji, tai yra padėka.

- Padėka pinigais?..

- Pinigais arba tuo, kuo nori. Tai - asmeninis gydytojo ir paciento reikalas.

- Man atrodo, kad tai ir vadinama kyšiu...

- Tarkim, aš gimdžiau. Viskas puiku. Jei galiu gydytojui nunešti šiek tiek pinigų, aš tikrai nepagalvosiu: "O, Dieve, tai - kyšis! Nenešiu." Tai - dovana. Jei ją gavęs gydytojas galės sau leisti malonumą pavalgyti brangiame restorane ar nusipirkti geresnį drabužį, viskas gerai. Nes jis padarė puikų darbą!

- Jei ateityje tau pasiūlys tokią dovaną, paimsi?

- O kas čia blogo - paimti dovaną? Nežinau, ar sakysiu, kad tai - gerai, bet nesakau, kad niekada jos neimsiu. Viskas priklauso nuo situacijos. Negalima atsakyti tik taip arba ne, negalima teigti, kad yra tik juoda arba balta. Kokios situacijos gyvenime tik juodos arba baltos?..

- Prieš kelias savaites vasarinei LNK "KK2 vasarai" pasakojai, kad tapti medike pasiryžai tik po skyrybų su operos solistu Kostu Smoriginu jaunesniuoju - taip gavai progą užsiimti intensyvia veikla ir nemąstyti apie savo gyvenimą. Besiskiriančioms moterims patartum...

- Stoti į mediciną? Be abejonės! Merginos, nedvejokit nė minutės (juokiasi)! Jei rimtai, studijos tokiu atveju gali padėti ne visiems. Visi skirtingi, visiems išgyvenant nelaimingą meilę reikia skirtingų dalykų. Vieni dėl to sėdi ir verkia, kiti eina į barą šokti iki nukritimo.

- Gali būti, kad kada nors sėdėsi prieš TV kameras ir pasakosi apie tai, koks košmaras buvo tavo santuoka, kokios siaubingos buvo skyrybos ir koks blogas (žurnalistas mesteli riebų rusišką žodelį - aut.) yra K.Smoriginas jaunesnysis?

- Niekada nepasakosiu tokių dalykų, nes turiu dukrą (septynmetę Godą Smoriginaitę - aut.), o jis - jos tėvas. Niekada neviešinčiau asmeninio savo gyvenimo dėl "piaro" ir reitingų. Kai kurie apie tai pasakoja, bet tai nėra nei gerai, nei blogai. Jei žmonėms smagu pasipasakoti, tegul pasakoja. Tai - jų reikalas.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
KULTŪRA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"