Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
KULTŪRA

R.Vilkončių erzina kalėdiniai SMS

 
2010 12 23 0:00
R.Vilkončius pasipiktino perskaitęs apgaulingas portalų antraštes, teigiančias, kad jis ir O.Pikul "užfiksuoti besibučiuojantys".<br>LNK archyvo nuotrauka
R.Vilkončius pasipiktino perskaitęs apgaulingas portalų antraštes, teigiančias, kad jis ir O.Pikul "užfiksuoti besibučiuojantys".
LNK archyvo nuotrauka

Šeštadienį tautiečiai švęs Kalėdas, o kuri nors LNK 'Kviečiu šokti' pora - pergalę. Dviguba proga pakalbinti Rolandą Vilkončių, šokių projektą vedantį su Inga Valinskiene!

Kokia didmiesčiuose gyvenančių R.Vilkončiaus bičiulių nuomonė apie lietuvišką televiziją? Kodėl pašnekovo šeima kalėdinį vakarą nežiūrės televizoriaus? Ką vienas žinomiausių LNK veidų turi omenyje sakydamas, kad jo aplinkos žmonės neperka Kalėdų? Ir kas Rolandą papiktino taip, jog jis buvo persigalvojęs ir nusprendęs neduoti šio interviu?.. Visus klausimus publikacijos herojus paverčia atsakymais.

- Vasario 7-ąją su Mariumi Jampolskiu LNK studijoje vedei "Auksinės širdies" apdovanojimų ceremoniją, kurią kanalas organizuoja su savanorystę propaguojančia VšĮ Savanorių centru. Ta proga M.Jampolskis "LŽ gidui" sakė: "Lietuviški kanalai galėtų dažniau imtis kilnesnių tikslų ir skleisti pozityvius dalykus. Mūsų televizija stimuliuoja žemiausius žmogaus instinktus ir nepropaguoja vertybių, populiariausios laidos pasakoja apie tai, kas ką papjovė." Pritari?

- Iš esmės pritariu. Neišskiriu nė vieno komercinio kanalo - visi jie galėtų propaguoti daugiau vertybių. Bet komercinės televizijos gyvena iš reklamos - kito finansų šaltinio neturi. O kiekvienas reklamos davėjas žiūri į reitingus, todėl kartais turinys jam - antroje vietoje.

Pasikalbu su bičiuliais, gyvenančiais Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje. Jie renkasi vakarietiškus kanalus, nes nesidomi skandalais ir sako, kad lietuviškame TV eteryje neturi ką žiūrėti. Tuo metu tautiečiai, gyvenantys už didžiųjų miestų ribų, dažniausiai žiūri tai, kas lengva ir juokinga.

- Šeštadienio vakarą finišo tiesiąją kirs LNK "Kviečiu šokti", startavęs rugpjūčio 21-ąją. Dėl pirmosios, antrosios ir trečiosios vietos, kurios įvertintos 30 tūkst., 10 tūkst. ir 5 tūkst. litų, susikaus keturios poros: Radži Aleksandrovičius ir Ana Kapustina, Natalija Zvonkė ir Dainius Dimša, Laura Valytė ir Vadimas Šuško bei Vilija Matačiūnaitė ir Artur Bajor. R.Aleksandrovičius ir N.Zvonkė - be saiko išsukti lietuviško "popso" vardai. Nemanai, kad šie žmonės finale vien dėl to, jog tautiečiai balsuoja už savo stabukus, o ne už žvaigždukų gebėjimus?

- Tiems, kurie šokėjus vertina profesionaliai, nerūpi šokančiųjų vardai - jiems svarbu tai, kaip šie atrodo šokių aikštelėje. Žinoma, žiūrovai, kurie nėra šokio profesionalai, daugiau balsuoja už savo simpatijas. Natūralu. Taip yra visuose TV projektuose, kurių dalyvius vertina šou mėgėjai. Jei tau patinka koks nors atlikėjas, palaikai jį balsuodamas.

Būtų geriau, jei žiūrovai vertintų profesionaliai. Kita vertus, tam yra komisija, o jos balsai dažnai pasiskirsto kitaip nei publikos. Kuo daugiau komisijos nariai kabinėjasi dėl šokėjų profesionalumo, tuo labiau auditorija palaiko tą porą. Tautiečiai myli tuos, kuriuos muša (juokiasi).

- Kartą leptelėjai, kad per Naujuosius galima apsieiti ir be televizoriaus. Ar galima be jo apsieiti ir per Kalėdas?

- Galima, nors visi lekiame, griūvame, nieko nespėjame ir nesugalvojame, ką veikti šventinį vakarą. Aš ir mano šeima mąstome taip: "Jeigu ką nors švenčiame, tai - mūsų šventė. Jei televizorius atima dėmesį, tada nėra gerai." Šiais metais su žmona (Dalia - aut.) nusprendėme, kad per Kalėdas, kurias sutiksime namie, nebus nei "kompo", nei "teliko", išskyrus mano darbo reikalus.

- Kiek procentų, tavo nuomone, kalėdines dovanas gaunančių vaikų šiais laikais žino, jog gruodžio 25-oji yra Jėzaus Kristaus gimimą mininti religinė šventė?

- Manau, vaikai tai žino. Labai džiaugiuosi, kad mano aplinkos žmonės neperka Kalėdų - grįžta prie šventės ištakų, nuo kurių mus buvo atitraukusi vartotojiška kultūra.

Vaikystėje mano šeima eglutę puošdavo Kūčių vakarą - buvo tokia tradicija. Kada šiais laikais pradedama puošti eglutes? Lapkričio mėnesį. Gal tada puoškime nuo rugsėjo pirmosios?.. Turėsime keturis Kalėdų mėnesius!

Sekmadienio rytą užsukau į prekybos centrą nupirkti šeimai maisto. Kiek žmonių - neįmanoma prasibrauti! Visi eina, viską perka! Girdi, vaikas rėkia: "Nenoriu šitos dovanos! Noriu kitos!" Kokios čia Kalėdos, jei su vaikais eini pirkti jiems dovanų?..

Per Kalėdas mane tikrai erzina SMS žinutės. Nekenčiu jų. Būna, kad žmonės gauna kokį kvailą juokelį apie Kalėdų Senį su ežiu ir išsiunčia jį kiekvienam, esančiam mobiliojo adresų knygelėje. Supypsi mano telefonas, supypsi žmonos - ir abu skaitome tą patį tekstą... Kartą perskambinau visiems, iš kurių gavau šventinę SMS. Taip pasveikinau apie 50 žmonių.

- Ar gauni kalėdinių dovanų, kurios tėra buitiški, neoriginalūs ir nereikalingi daiktai?

- Kartais tokių dovanų gaunu. Nesmerkiu jas dovanojančių žmonių - žinau, kad kai kuriems neužtenka laiko, kai kuriems trūksta pinigų. Bet nebūtina pirkti daiktų, juk "faina" gauti ir atviruką. Šiais metais gavau internetinį indų kilmės draugo iš Olandijos sveikinimą Kalėdų proga, nors šis vyrukas ir nėra krikščionis. Jis parašė draugams nesiunčiantis tradicinių atvirukų, nes pinigus, kuriuos

išleistų jiems, skirsiantis "Gydytojams be sienų" (tarptautinei pelno nesiekiančiai organizacijai, kuri teikia medicinos pagalbą neturtingų šalių gyventojams - aut.). Gražu.

- Esi sakęs, kad jei kam nors geruoju požiūriu "išplauni smegenis" ir žinai, jog žmogus po šios procedūros pasielgs tinkamai, gauni moralinį atlygį. Kam pastarąjį kartą plovei kaukolės turinį?

- Nenoriu įvardyti konkretaus vardo, bet neseniai bandžiau "plauti smegenis" vienam artimam giminaičiui. Kaip sekėsi?.. Likau kaltas, tačiau vertėjo pabandyti.

Bloguoju požiūriu mums kiekvieną dieną "plauna smegenis" žmonės, reklama, internetas. Pastarasis tai daro efektyviausiai. Mano vaikai (aštuonmetis Ąžuolas ir dešimtmetis Ugnius - aut.) kaip krabai prisikabina prie kompiuterio - sunku juos atitraukti.

- Pirmadienio vakarą norėjai atšaukti šį interviu, nes perskaitei ir pasipiktinai internetinės žiniasklaidos antraštėmis, susijusiomis su tavimi ir Oksana Pikul. Spėju, kad tau užkliuvo identiški praėjusios savaitės ketvirtadienį DELFI ir Alfa.lt publikuotų straipsnių pavadinimai: "R.Vilkončius ir O.Pikul užfiksuoti besibučiuojantys". Esu teisus?

- Taip. Sako, reikia į tai nekreipti dėmesio. Ką reiškia "nekreipti dėmesio"? Nesu skandalistas, turiu tam tikras vertybes ir noriu jų laikytis. Šalia manęs gyvena žmonės, kuriems tokie dalykai nepatinka. Be to, auginu savo berniukus! Man svarbi jų nuomonė. Ateina Ugnius ir klausia: "Tėti, kaip tu galėjai bučiuotis su kita moterimi?.." Paaiškinau jam, kad tai buvo vaidinimas (interviu herojaus vaidinamą Snieguolių "Olialia pupyčių" lyderė pabučiuos jau nufilmuotame naujametiniame LNK "Žydrajame žiburėlyje", kuris bus rodomas gruodžio 31-osios vakarą, - aut.), o žurnalistai kartais sutirština spalvas ir iš musės padaro dramblį.

- Bet ką tik paminėtos publikacijos tėra nukopijuotas tą pačią dieną žiniasklaidai LNK išplatintas pranešimas, kurio pavadinimas buvo toks: "Tai atsitinka tik per LNK Naujuosius: Rolandas Vilkončius bučiuojasi su Oksana Pikul"!

- Kai skaitai šį pavadinimą, aišku, kad kalbama apie filmavimą, kad tai - pokštas. Portalai sutirštino spalvas, jų antraštėse nepaaiškinta, kur bučiuojamasi. Jei žmogus perskaito tik tokį pavadinimą, jis mąsto: "O! Matai, ką daro šitie veikėjai..." Nesąmonė. Man tai nepatinka.

- Įtariu, kad suvaidintas bučinys bus be saiko santūrus ir primins vaikišką brolio bučkį sesei. Bet jei kalbame apie įtikimą vaidybą, šis epizodas taip pat turėtų būti įtikimas!

- Mano personažas Snieguolius buvo nuskandintas baseine - bučinys mane atgaivino. Nesakysiu, ar tai bus lietuviškai santūrus bučkis. Žiūrovai viską pamatys Naujųjų metų vakarą.

- Andrius Mamontovas, Egidijus Dragūnas-SEL, Vytautas Šapranauskas ir kitos garsenybės ne kartą mestelėjo žurnalistams kritikos dėl šabloniškų klausimų, knaisiojimosi apatinių stalčiuje, vienadienių sensacijų ir kitų nuodėmių. Kaip suprantu, prisidedi prie nepatenkintųjų žiniasklaidos atstovais...

- Interviu imantis profesionalus žurnalistas, kuris rašydamas straipsnį nepridaro nesąmonių, yra išimtis, o ne įprastas dalykas. Jei kas nors nori tave sudirbti, tai paprasta padaryti. Šia tema esu kalbėjęs su A.Mamontovu. Jis sakė: "Nustojau reaguoti į tai, ką rašo. Neduodu jokių komentarų, nes vis tiek tavo žodžius apsuks kaip nori, publikuos ir liksi kvailio vietoje." Iš esmės jis teisus.

- Ką bloga gali pasakyti apie Jaunių Čiuladą, kuriam šią akimirką duodi ketvirtą didesnės apimties interviu?

- Nieko, nes dar neprisidirbai. Beje, pirmadienį apie tave šnekėjome su žmona. Ji sakė: "Turbūt šitas žurnalistas perėjęs koučingo kursą - gerai išmano psichologiją, užduoda nestandartinius klausimus..."

Kadaise su tavimi diskutavome dėl antraščių. Kai reikėjo švelninti pavadinimą, nebuvai labai patenkintas (šypsosi). Bet tu sąžiningas.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
KULTŪRA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"