Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
KULTŪRA

Nebyli juosta "Artistas" vainikuota "Oskarų" auksu (papildyta)

 
2012 02 27 7:40

Nebyli juosta 'Artistas' (The Artist) sekmadienį laimėjo penkis Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimus, tarp jų - geriausio filmo, kurie vainikavo jos pergalingą žygį per šį apdovanojimų sezoną. Geriausių aktorių statulėles atsiėmė Meryl Streep ir Jeanas Dujardinas.

Lietuvių kilmės prancūzo režisuotas nespalvotas "Artistas" 84-ojoje "Oskarų" įteikimo ceremonijoje taip pat buvo paskelbtas nugalėtoju geriausio režisieriaus ir geriausio aktoriaus kategorijose - šias statulėles atsiėmė atitinkamai Michelis Hazanavicius ir Jeanas Dujardinas, suvaidinęs nebyliojo kino žvaigždę, kurios karjerą žlugdo atsiradęs garsinis kinas.

"Myliu jūsų šalį", - "Oskarų" auditorijai sakė J.Dujardinas, užlipęs ant scenos sakyti padėkos kalbos, kuri jam šį apdovanojimų sezoną buvo toli gražu ne pirmoji. Jis tapo pirmuoju prancūzu, gavusiu "Oskarą" už vaidybą.

Padėkojęs filmo aktoriams ir komandai, pasakęs "Mano žmona, aš tave myliu", jis prašneko prancūziškai, pavartojo keiksmažodį, o paskui vėl angliškai pasakė: "Nuostabu, labai ačiū".

Martino Scorsese 3D nuotykių filmas "Hugo", kuris turėjo daugiausiai nominacijų - 11, viena daugiau nei "Artistas", taip pat gavo penkis "Oskarus", tačiau visi jie buvo techninių kategorijų.

Meryl Streep už įspūdingą buvusios britų ministrės pirmininkės Margaret Thatcher vaidmenį filme "Geležinė ledi" (The Iron Lady) buvo pagerbta geriausios aktorės "Oskaru". Jai žvaigždėmis spindinti Holivudo auditorija plojo atsistojusi.

62 metų M.Streep tai jau trečias "Oskaras", bet pirmasis per tris pastaruosius dešimtmečius, pabrėžiantis jos, kaip labiausiai išsiskiriančios savo kartos aktorės, statusą.

Kai buvo perskaitytas jos vardas, ji, vartydama akis, pasakė: "Jaučiausi taip, lyg galėčiau girdėti pusę Amerikos sakant: "O, ne... vėl ji? Žinot. Bet - kad ir kas bebūtų".

Octavia Spencer atsiėmė apdovanojimą kaip geriausia antrojo plano aktorė - už juodaodės tarnaitės vaidmenį dramoje apie pilietines teises "Tarnaitė" (The Help). Jos įtikinama vaidyba tame filme taip pat buvo pagerbta ovacijomis atsistojus.

Kanadiečių aktorius veteranas Christopheris Plummeris šešis dešimtmečius trunkančią karjerą pagaliau vainikavo gerokai pavėluotu "Oskaru" - geriausio antrojo plano aktoriaus kategorijoje, už sergančio našlio, kuris galiausiai susitaiko su savo homoseksualumu, vaidmenį filme "Pradedantieji" (Beginners).

Pabučiavęs savo "Oskaro" statulėlę, jis pajuokavo: "Tu tik dvejais metais vyresnis už mane, brangusis, - kurgi tu buvai visą mano gyvenimą?". Jis pridūrė, kad "Oskarų" padėkos kalbą repetavo nuo pat gimimo.

Iškilmingiausia ir svarbiausia Holivudo apdovanojimų ceremonija, kaip ir seniai tikėtasi, buvo "Hugo" ir "Artisto" - dviejų odžių kino kūrėjams - dvikova.

Tarp kitų laureatų yra "Rango" su Johnny Deppo balsu, apdovanotas geriausio animacinio filmo "Oskaru", ir Woody Allenas, kuriam už "Vidurnaktį Paryžiuje" (Midnight in Paris) buvo įteiktas geriausio originalaus scenarijaus "Oskaras".

Filmų užsienio kalba kategorijoje, kaip ir tikėtasi, filmus iš Belgijos, Kanados, Izraelio ir Lenkijos įveikė Irano "Išsiskyrimas" (Jodai-e Nader az Simin).

"Išsiskyrimo" režisierius Asgharas Farhadi gautą apdovanojimą skyrė iraniečiams, "kurie nekenčia priešiškumo ir apmaudo", ir užsiminė apie dabartinę įtampą tarp Teherano ir Vakarų dėl iraniečių branduolinės programos.

M.Scorsese buvo ne vienintelis varžybose dalyvavęs legendinis režisierius - W.Allenas geriausio filmo kategorijoje varžėsi su "Vidurnakčiu Paryžiuje", o Stevenas Spielbergas - su "Karo žirgu" (War Horse).

Bičiuliai George'as Clooney ir Bradas Pittas geriausio aktoriaus kategorijoje pralaimėjo J.Dujardinui, kuris per pastaruosius kelis mėnesius Jungtinėse Valstijose ir kitur atsiėmė visą virtinę apdovanojimų.

G.Clooney prieš ceremoniją, kalbėdamasis su žurnalistais ant raudonojo kilimo, neteikė sau didelių šansų. "Jaučiu, kad geriausio aktoriaus varžybose išgirsite ... kalbant prancūziškai", - sakė jis.

Ceremonijoje dalyvavo ištisas Holivudo žvaigždynas - praėjusių metų geriausi aktorė ir aktorius Natalie Portman ir Colinas Firthas, Tomas Cruise'as, Penelope Cruz, Tomas Hanksas, Angelina Jolie.

Tarp vakaro akcentų buvo kvapą gniaužiantis kanadiečių šokio trupės "Cirque du Soleil" pasirodymas kino tema.

"Oho. Vien tai žiūrėdamas pasitempiau sausgyslę", - pasakė "Oskarų" ceremonijos vedėjas veteranas Billy Crystalas, kuris šį šou vedė jau devintą kartą.

Spektaklis prasidėjo dar prieš pakylant uždangai - tradiciniu išsipusčiusių žvaigždžių paradu ant raudonojo kilimo.

Efektingai pasirodė ir britų komikas Sacha Baronas Cohenas, kuris atėjo apsirengęs savo naujausio filmo "Diktatorius" (The Dictator) žvaigžde ir ant raudonojo kilimo barstė velionio Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong-Ilo "pelenus".

Kalbėdamas apie savo laikomos aukso spalvos urnos turinį, S.B.Cohenas juokavo: "Jo svajonė buvo atvykti į "Oskarų" (teikimo ceremoniją) ir būti išbarstytam ant (aktorės) Halle Berry krūtinės."

M.Hazanavicius - geriausias režisierius

Prancūzas Michelis Hazanavicius sekmadienį pelnė geriausio režisieriaus "Oskarą" už filmą "Artistas" (The Artist), pagerbiantį Holivudo nebyliojo kino epochą, kuriame vieną iš pagrindinių vaidmenų sukūrė jo žmona.

Paryžietis M.Hazanavicius, kurio seneliai yra kilę iš Lietuvos, "Oskarui" buvo nominuotas pirmą kartą.

Už "Artistą", kuriam M.Hazanavičius taip pat parašė scenarijų, jis yra pelnęs Britanijos kino ir televizijos menų akademijos (BAFTA) bei JAV Režisierių gildijos apdovanojimus.

"Dabar esu laimingiausias režisierius pasaulyje - ačiū jums už tai", - sakė jis.

M.Hazanavicius, kuris anksčiau Jungtinėse Valstijose buvo beveik nežinomas, kovoje dėl "Oskaro" už geriausią režisūrą įveikė porą Holivudo sunkiasvorių - Martiną Scorsese ir Woody Alleną.

Kol nebuvo sukūręs "Artisto", M.Hazanavicius ankstesni kino ir televizijos projektai anksčiau dažniausiai būdavo susiję vien su Prancūzijos rinka. Ji pradėjo kurti reklamos klipus Prancūzijos televizijai praeito amžiaus 10-ame dešimtmetyje, o vėliau sukūrė pirmąjį ilgametražį filmą "Mes Amis", kuriame vaidino jo brolis Serge'as.

44 metų M.Hazanavicius į tarptautinio kino pasaulį žengė 2006 metais su filmu "OSS 17. Kairas, šnipų lizdas "(OSS 17: Cairo, Nest of Spies) - 7-o dešimtmečio filmų apie šnipus parodija. Jis buvo šio filmo režisierius ir scenarijaus autorius.

"Artistas", kurį M.Hazanavicius vadino pagarbos ženklu Holivudo ankstyvosioms dienoms, pernai buvo šiltai įvertintas Kanų kino festivalyje, o vėliau žavėjo kitų kino festivalių žiūrovus visame pasaulyje.

Jo žmona Berenice Bejo šiame filme suvaidino kylančią kino žvaigždę Pepę Miler. M.Hazanavicius atsisuko pabučiuoti sutuoktinę, prieš išeidamas ant scenos atsiimti JAV Kino akademijos apdovanojimo.

Savo padėkos kalboje režisierius taip pat paminėjo šunį Agį, pasirodžiusį jo filme ir tapusį vienu iš daugiausiai kalbų pastaraisiais metais sukėlusiu Holivudo gyvūnu.

"Noriu padėkoti šuniui Uggie. Manau, jam tai nerūpi - nesu tikras, ar jis supanta, ką sakau. Jis ne toks sumanus, tačiau ačiū tau", - juokavo M.Hazanavicius.

Pasirodęs užkulisiuose po šio šou, M.Hazanavicius sakė žurnalistams turįs vilčių galiausiai susukti filmą Holivude, tačiau jo kitas projektas taip pat bus įgyvendinamas Prancūzijoje.

Režisierius taip pat sakė sukurti 1948 metų šveicarų ir amerikiečių filmo "Paieška" (The Search), pasakojančio apie koncentracijos stovykloje išgyvenusį jaunuolį ir jo motiną, ieškančius vienas kito po Antrojo pasaulinio karo, naują versiją.

"Jis galėtų būti modernus, (pritaikytas) šiandienai - ir taip, jame galėtų (vaidinti) Berenice", - aiškino jis.

Geriausia aktorė - M.Streep

M.Streep sekmadienį įvykusioje "Oskarų" įteikimo ceremonijoje buvo paskelbta geriausia aktore - už buvusios britų ministrės pirmininkės Margaret Thatcher įkūnijimą filme "Geležinė ledi" (The Iron Lady).

62 metų M.Streep tai jau trečias "Oskaras", bet pirmasis per tris pastaruosius dešimtmečius, pabrėžiantis jos, kaip labiausiai išsiskiriančios savo kartos aktorės, statusą.

"O, nagi!" - pasakė ji, kai žvaigždėmis spindinti Holivudo auditorija ėmė ploti jai atsistojusi.

Kai buvo perskaitytas jos vardas, ji pasakė: "Jaučiausi taip, lyg galėčiau girdėti pusę Amerikos sakant: "O, ne... vėl ji".

M.Streep įveikė tokias stiprias varžoves kaip Viola Davis, kuri pelnė daug pagyrų už darbą "Tarnaitėje", ir Glenn Close, kuri "Alberte Nobse" (Albert Nobbs) suvaidino vyru persirenginėjančią moterį.

Rooney Mara, kuri vaidina Lisbetą Salander "Merginoje su drakono tatuiruote" (The Girl with the Dragon Tattoo), taip pat pretendavo į geriausios aktorės apdovanojimą - kaip ir Michelle Williams, įkūnijusi Marilyn Monroe filme "7 dienos ir naktys su Marilyn Monroe" (My Week with Marilyn).

J.Dujardinas atsiėmė geriausio aktoriaus "Oskarą"

Nebylios juostos "Artistas" (The Artist) žvaigždė J.Dujardinas sekmadienį buvo pagerbtas geriausio aktoriaus "Oskaru" ir tapo pirmuoju prancūzu, gavusiu šį garbingiausią Holivudo kino apdovanojimą už vaidybą.

Šis aktorius įveikė keturis varžovus, tarp jų - George'ą Clooney ir Bradą Pittą, kurie buvo nominuoti už darbus atitinkamai "Paveldėtojuose" (The Descendants) ir "Žmoguje, pakeitusiame viską" (Moneyball).

"Myliu jūsų šalį", - "Oskarų" auditorijai sakė J.Dujardinas, užlipęs ant scenos sakyti padėkos kalbos, kuri jam šį apdovanojimų sezoną buvo toli gražu ne pirmoji.

Padėkojęs filmo aktoriams ir komandai, pasakęs "Mano žmona, aš tave myliu", jis prašneko prancūziškai, pavartojo keiksmažodį, o paskui vėl angliškai pasakė: "Nuostabu, ačiū".

J.Dujardinas, kuris per pastaruosius kelis mėnesius Jungtinėse Valstijose ir kitur atsiėmė visą virtinę apdovanojimų, geriausio aktoriaus "Oskaro" kategorijoje taip pat įveikė britą Gary Oldmaną iš "Bastūno, Siuvėjo, Kareivio, Šnipo" (Tinker Tailor Soldier Spy) ir meksikietį Demianą Bichirą iš "Geresnio gyvenimo" (A Better Life).

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
KULTŪRA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"